Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6406

Post autor: zbyszek1982 »

SimonTemplar pisze:
18 cze 2020, 20:41
No jak już ja słyszę różnicę to musi być naprawdę dobrze” wygląd i dźwięk ją „kupił” razem z butami. O zgrozo jest bardziej podjarana niż ja sam
Przetłumaczę Ci. "Już nigdy więcej nic nie kupisz, bo te są ładne" :morda:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3987
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6407

Post autor: SimonTemplar »

Hiper86 pisze:
19 cze 2020, 10:09
sprytnie to rozegrałeś:)
No sam się dziwię że mi tak to wyszło :lol:
Powodzenia w szukaniu, trzymam kciuki ;) :handgestures-thumbupleft:

zbyszek1982 pisze:
19 cze 2020, 10:22
Przetłumaczę Ci. "Już nigdy więcej nic nie kupisz, bo te są ładne"
Hehe! :lol: No tak czuję. Za pięknie to wyglądało. Moja odpowiedz była: Dobrze się dzisiaj czujesz? Bo widzę że coś jest za kolorowo a starego misia na sztuczny miód nie nabierzesz ;)
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 739
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6408

Post autor: mcemsi »

Jak już ciągniemy temat kolumn głośnikowych.

Kolejne malutkie marzonko się zrealizowało. Zadowolenie jest :)

600DSC_1993.jpg
Wahaha
Posty: 54
Rejestracja: 15 sie 2019, 19:50
Gramofon: SL-1500
Lokalizacja: Leszno wlkp.

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6409

Post autor: Wahaha »

Bardzo ładne. Bass reflex potężny, niedługo większy od woofera :o
AUDIO ◇ Technics SL-1500 ◇ Marantz PM7005 ◇ Monitor Audio MR6
VIDEO ◇ Epson EB-X11 ◇ AVtek Cinema HD240 ◇ Samsung UHD 55"
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6410

Post autor: Petro »

Hiper86 pisze:
19 cze 2020, 10:09
a ldaczego? co kombinujesz?:)
no kupiłem accuphase e-406V :)
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10509
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6411

Post autor: Myszor »

mcemsi pisze:
19 cze 2020, 12:11
Jak już ciągniemy temat kolumn głośnikowych.

Kolejne malutkie marzonko się zrealizowało. Zadowolenie jest :)


600DSC_1993.jpg
Ładne mi malutkie. To są zajebiste monitory. Słuchałem i nie mogłem uwierzyć w ilość dźwięku z tych skrzyneczek. No i kosztują zdrowo.
:clap:
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
Awatar użytkownika
tomaszek
Posty: 1009
Rejestracja: 17 lis 2017, 11:20
Gramofon: Pioneer PL-50L
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6412

Post autor: tomaszek »

tuczi77 pisze:
15 cze 2020, 18:37
Rozmnażanie przez pączkowanie - wskaż 5 różnic :D

(na górze stary - na dole nowy)
SimonTemplar pisze:
18 cze 2020, 18:03
Tannoy DC8Ti
mcemsi pisze:
19 cze 2020, 12:11
Kolejne malutkie marzonko się zrealizowało. Zadowolenie jest
Extra sprzęty! Gratki :clap: :clap: :clap:
Pioneer PL-50L + MC-1000 / MIT-1 / AT-33PTG mk1 / V15 III L-M (SAS) + Husariaa v2 / SUTy + LAR IA-200HB + M-S Mezzo 8
Music Hall PH25.2 + Beyerdynamic DT 990 PRO
Atoll DR200SE + DAC by Martynka
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10509
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6413

Post autor: Myszor »

SimonTemplar pisze:
18 cze 2020, 20:41
Minus a raczej coś co trzeba okiełznać to BASSSSS Te głośniki produkują lawinę basu z grzmotami włącznie
Nie chcę wyjść na smerfa marudę ale to może być problem. Dlatego sprzedałem Mozarty i Dali Grand. Jak nie można wysunąć kolumn z br mocno do przodu to lepiej sprawdzają się z br na froncie , do dołu, góry albo zamknięte. Stroiki niewiele wnoszą i z czasem ten basior zaczyna irytować bo człek się boi wzmak odkręcić.
Daj znać jak sobie poradzisz bo to ciekawe doświadczenie. A co było przed nimi ?
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3987
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6414

Post autor: SimonTemplar »

Myszor pisze:
19 cze 2020, 20:05
Daj znać jak sobie poradzisz bo to ciekawe doświadczenie.
Ano tak to wygląda na chwilę obecną i zaledwie na drugi dzień od zakupu. Uwaga - może być chaotycznie napisane bo nie mam obecnie czasu na to :D

Wiedziałem na co się porywam ;) Słuchałem je i jeszcze FyneAudio 501, 502; Monitor Audio Silver 300, 500 i co śtam jeszcze (z rok zeszło tu i tam dłuuugo by pisać o detalach) )oraz w domu przez dłuższy czas Tannoy XT8F ;) Czyli ogólnie celowałem w same "byki". Padło na DC8Ti.
Jakie miałem założenie kupując je? Otóż tu mogę spotkać się z krytyką ALE miały grać szczegółowo, detalicznie i z wyraźnym dołem przy cichym graniu :D I tak też jest :D

"Jazda" z rozlazłym i dudniącym basem była na początku przy byle jakim ustawieniu i odpaleniu. Miałem sporo dodane na wzmaku basu i loudness :roll: .
Rozstawiłem je na jakieś 2,8m od siebie. Siedzę ze trzy metry od nich. Obecnie pokój ma jakieś 5mx6m (w planie przeprowadzka na większy) i myślę że to dla nich absolutne MINIMUM. Wtopa murowana jak się je wstawi do 20m2. Tak uważam. Rozpierd... pokój, pozwija dywany i remont murowany ;)
Mają u mnie nie najgorsze warunki t.j miejsce w koło siebie tak od 50cm do metra. Stoją dzisiaj na kolcach = jest lepiej bo dźwięk staje się bardziej spójny i nie rozpływa się za bardzo. Jedyne czym obecnie manewruję to fabryczna gąbka w BR z tyłu lub bez niej. Ucina bas elegancko i jest bardziej punktowy/spójny, mniej rozlazły. Chodź żona uważa że bez gąbki lepiej :lol:
Wczoraj słuchałem do północy. Głównie Jazzu którego słucham w 90% ogólnie na co dzień. To są wręcz wymarzone kolumny do tego typu muzyki. Tak czuję. Zrobiły na mnie tak duże wrażenie ogólne że nie mogłem długo zasnąć a w pracy się skupić na robocie.
Teraz na temat samego basu z tych kolumn. Spróbuję to opisać i pewnie głupio to zabrzmi ale niech będzie: Jest inny niż ogólnie spotykany. Podobnie było z XT8F. To nie są raczej kolumny do techno, trans itp. Tak czuję. Bas jest gładszy, strasznie nisko schodzący i lekko rozlazły. Mniej zwarty i punktowy niż w większości kolumn, które do tej pory słuchałem. To chyba taka specyfika Tannoyów :think: nie wiem. Można by go z pewnością lepiej kontrolować lepszym wzmakiem! O tak, to może być lekarstwo ;)
Te kolumny MUSZĄ mieć luz w koło i stać w sporym pokoju plus być dobrze ukierunkowane na słuchacza? Jakoś tak... Bez tego marnie to widzę - bez sensu.
Myszor pisze:
19 cze 2020, 20:05
A co było przed nimi ?
O poprzednich jakie miałem to krzywda wspominać. Krzywda dla nich bo B&W 602 s3 to świetne kolumienki ale inna liga, nie porównywalna.

No a jak to gra ogólnie? NIE ODDAM ICH ZA ŻADNE SKARBY ŚWIATA :naughty: (na chwilę obecną oczywiście :lol: )
Mój plan wypalił. Przy cichym graniu dzieją się cuda. Nikt wczoraj z domowników nie był w stanie oderwać się od sofy do północy. Tylko ja wstawałem i zmieniałem placki. Leciał głównie Jazz. A myślałem że tylko ja go lubię :think: . Byłem w błędzie. Córa hip-hopówa miała ciary przy Miles Davis Tutu. Z otwartą paszczą co chwila wypalała "słyszałeś to!?" :lol: Ale miałem ubaw. Pionnier SA9800 dobrze sobie z nimi radzi - aż się zdziwiłem. Na razie ani myślę o jakimkolwiek upgrade ;) Jest ciepełko, detal, PRZESTRZEŃ. A jak środek i góra? bo nic specjalnie nie napisałem,...po prostu przenosi cię do Royal Albert Hall = kropka.
No tyle. Mówiłem że będzie chaos w zeznaniach :D
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6415

Post autor: zbyszek1982 »

Jak grają super przy cichym graniu to bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3987
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6416

Post autor: SimonTemplar »

zbyszek1982 pisze:
19 cze 2020, 22:11
ak grają super przy cichym graniu to bardzo dobrze.
Dokładnie Zbyszku. Tak chciałem. :pray:
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 739
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6417

Post autor: mcemsi »

Dodam, ze i ja zwracam mocno uwagę na to aby kolumna dobrze grała przy niskim poziomie głośności.

Tak było na obecnych Chario, które pójdą pod młotek i tak tez teraz jest na Dynaudio z postu kilka linijek powyżej.
Do tego wzmacniacz jaki teraz nimi steruje i koniec końcem się okazuje ze rzeczywiście można i DA SIE słuchać z regulatorami barwy na zero choć jeszcze do niedawna za cholerę sobie tego nie wyobrażałem. I to nawet słuchając cicho.
Jeżeli ja teraz na monitorach z 20cm jednym wooferem mam takie doznania i wydaje mi się ze już więcej dołu nie potrzeba to tylko sobie mogę wyobrazić co Simon ma na podwójnej ilości tej wielkości wooferach i skrzynce podłogowej. Ja to raczej basolub jestem ale teraz kręcąc gale bas w prawo naprawdę robi się go już za dużo.
Tak już tylko gwoli porównania Delphinus vs Special25 - Chario brzmi bucząco w zakresie wyższy bas/niższa średnica za to w Dynaudio tego nie ma a co najciekawsze momentami bas bardziej czuć niż słychać i to jest bardzo fajne.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 22:45 przez mcemsi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3987
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6418

Post autor: SimonTemplar »

mcemsi pisze:
19 cze 2020, 22:34
DA SIE słuchać z regulatorami barwy na zero choć jeszcze do niedawna za cholerę sobie tego nie wyobrażałem. I to nawet słuchając cicho.
Skąd ja to znam :roll: :handgestures-thumbupleft:
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 739
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6419

Post autor: mcemsi »

Myszor pisze:
19 cze 2020, 13:59
No i kosztują zdrowo.
Cale szczescie ceny uzywek juz sa do przyjecia
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10509
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#6420

Post autor: Myszor »

SimonTemplar pisze:
19 cze 2020, 22:07
B&W 602 s3 to świetne kolumienki ale inna liga
A kiedyś ci pisałem, nie wiem czy pomnisz, wymień kolumny ;)
Tannoye zawsze mają niesamowitą średnicę. Wokale brzmią nieziemsko. Tego mi brakuje czasem.
Jak się raz posłucha cheviota, lgm czy innych to człek tęskni.
Jeszcze do nich wrócę na pewno ;)
Płyty na sprzedaż: viewtopic.php?t=21701
ODPOWIEDZ