Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#16

Post autor: samuraj »

samuraj pisze:
11 paź 2019, 21:49
blispx pisze:
11 paź 2019, 21:25
z ultra (nie tylko z nazwy) to na ta chwilę to Degritter jak kogo stać
Masz na myśli takie ustrojstwo?
https://theaudiophileman.com/degritter- ... g-machine/
Doszedłem do ceny i mi się odechciało. Już mnie nie ciekawi :hand:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#17

Post autor: blispx »

i tak taniej od KLAudio, resztę wynalazków pominę bo producenci nie podają specyfikacji, czytaj nie potrafią/lub nie chcą udzielić odpowiedzi na proste pytania
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#18

Post autor: radziulasek »

Czekaj bo się pogubilem.
Po kiego grzyba zakładasz temat , cytuję :
"Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne"
skoro stać cię jedynie na analogis ?
To jakbym założył temat "D'Agostino Momentum czy Rotel A10" , co polecacie ?"
Gdybyś czytał ze zrozumieniem, a nie po to by błysnąć na forum ostrym dowcipem to wiedziałbyś, że pytałem:
Czy wydanie 1800 zł oczywiście na raty i zakup Okki Nokki MK2 ma sens? Czy ta myjka i uzyskane za jej pomocą efekty są warte tak dużych pieniędzy? Czy po czyszczeniu tą myjką nie porysowane płyty brzmią dobrze?
Skąd zatem wnosisz, że "stać Cię jedynie na Analogis?"
Pytam użytkowników, ludzi z doświadczeniem, takich choćby jak Vinylowy_luke, posiadali wcześniej myjki ręczne, a obecnie przeszli na wyższy pozom, czy wydane na ten cel nie czarujmy się - duże pieniądze, rzeczywiście zaowocowały spektakularnymi efektami.
Czyżbyś był jednym z tych co to twierdzą, że jak nie masz kupy forsy to się nie odzywaj i siedź cicho?
Przecież zanim podejmę decyzję, chcę poznać opinię innych? Czy to źle? Już okazało się, że Pro Ject VC-5 to lepszy wybór niż Okki.
Po Waszych opiniach sądzę, że mimo wygórowanej ceny Pro ject czy nawet Okki to zdecydowanie lepsze czyszczenie płyt niż myjki ręczne.
Nie rozumiem, co zrobiłem niestosownego, ale jeśli coś zrobiłem, to przepraszam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#19

Post autor: blispx »

najlepsze efekty daje mycie ultra + późniejsze płukanie z odessaniem , można jeszcze dyskutować czy lepsze efekty daje te typu K. Monks'a czy tradycyjne, tanio nigdy nie było i nie będzie, co do ultra możesz zakupić wannę u chińczyka i wykonać napęd ale nie oczekuj że będzie to mycie optymalne (musisz znać ograniczenia takiego mycia), podobnie ze "ssaczem" także możesz wykonać swoje DIY

Myszorowi chodziło o sam sens porównywania mycia knosti myjki za te 100 czy ile zł do mycia w ON i w pełni się z nim zgadzam bo co mam ci napisać? że jest lepiej na ON a może ile razy lepiej?, mycie ultra jest uzupełnieniem i nie traktowałbym tego jako pełny proces no chyba że kupisz jakiś automat np taki który wcześniej kolega samuraj skwitował że jest za drogi i już go to nie ciekawi i odebrał mi chęć dyskutowania o kwestiach technicznych tej myjki tu na forum, a jest to bardzo ciekawy projekt

co do ON vs PJ było już na forum...
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#20

Post autor: samuraj »

blispx pisze:
12 paź 2019, 01:12
odebrał mi chęć dyskutowania o kwestiach technicznych tej myjki tu na forum, a jest to bardzo ciekawy projekt
Niefortunnie się wyraziłem. Nie mogę sobie na nią teraz pozwolić ale kto wie co będzie w przyszłości? Kiedyś używałem knosti i byłem z niej zadowolony. Po wyprowadzeniu się z Londynu przez dłuższy czas nie słuchałem muzyki i po jakiś 3 latach rzuciłem się wygłodniały na płyty. Zmieniło się trochę w torze i myjka jakby się przestała sprawdzać. (Prosty wniosek, na prowincji knosti nie działa :lol: ) Chciałbym żeby płyty brzmiały jak najlepiej i oczekiwałem od OKki Nokki cudów. Jak radziulasek napisał „ na YouTube ludzie prezentują brzmienie gramofonów i muzyczka tam gra czysto a u mnie zawsze albo coś cyklicznie pyka, albo trzeszczy no zawsze coś tam jest.” Niestety nadal nie jest idealnie no i pewnie nigdy nie będzie. Ale taki już ze mnie marzyciel że myjki ultradźwiękowe mi gdzieś tam po głowie chodzą bo może jednak? Bardzo mnie ciekawi jakich zmian można się spodziewać po takim „praniu wstępnym”. Mam wrażenie że niektóre płyty są robione z jakiegoś podłego materiału i im nic nie pomoże. Cokolwiek się z nimi robi tylko się degradują. Przede wszystkim nowe. Wydaje mi się że po myciu jest czasem więcej szumów i pyknięć niż przed jeśli chodzi o nowe płyty. Być może po myciu włączam głośniej i wsłuchuje się w cichsze partie albo wpadam w jakieś paranoje. Sam nie wiem.
Jak ten Degritter działa ciekawi mnie jak najbardziej! Na fotce ta myjka jest z płytą włożoną jakby bez uchwytu żadnego. Poza tym też sama osusza po myciu i nasuwa się pytanie, czy potrzebne jest odsysanie przy pomocy ON czy może ta myjka jest kompletnym lekiem na całe zło?
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#21

Post autor: radziulasek »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Chyba już wiem skąd całe nieporozumienie. Założyłem ten temat nie po to by udowadniać czy przekonywać kogokolwiek,że ręczna wanienka jest tak samo super jak profesjonalna myjka. Widzę, że niektórzy lubią się w takim tonie wypowiadać budując swój wizerunek w stylu: jestem sprytny nie dam 2000 zł na myjkę bo mam Knosti i tylko głupi wydaje. Absolutnie nie. Byłem tylko ciekaw czy Ci co wydali te 2t tys. są zadowoleni a vs w temacie nie było po to by udowadniać co lepsze ale raczej o ile lepsze. Moje płyty szumią i pykają nawet po myciu w myjce ręcznej i ciekaw byłem czy zakup myjki z odsysaniem coś zmieni. Absolutnie nie należę do ludzi, którzy chcieli wmawiać innym że są głupi mając auto bo ja mam rower i też dojadę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#22

Post autor: blispx »

Samuraju w ultra traktuję tylko mocno uświnione płyty lub takie których efekt mycia ON mi nie odpowiada, w innym przypadku nawet jej nie zalewam, efekty są dobre choć tj mówiłem lepsze byłoby gdyby tank był mniejszy (tj w Degritter) i transducery były klejone od boku (tj w Degritter) a nie od dołu jak w tych chińskich myjkach które defacto nie są do winyli, sporo także zależy jeszcze od tego czym myję w jakim płynie, izopropanol tam raczej odpada, robie mix woda + biomex, następnie płukanko na ON w mix woda + izo i odessanie

tak dla rozluźnienia atmosfery dodam że napęd do ultra wystrugałem z drewna, silnik także drogi nie był jakiś chiński skręcony do 1RPM , proste i skuteczne ino przy rozkładaniu trochę problemu ale nie widzę potrzeby robienia bardziej profesjonalnego choć już materiał zakupiony ale mi się nie chce

w Degritter są rolki od dołu, po prostu wkładasz tam płytę na nie i się kręci, odsysania nie ma jest suszarka podobnie jak w KL , AudioDesk czy innych, problemem prototypu/wczesnych wersji był czujnik temperatury która wzrasta podczas kawitacji wstępnie rozwiązywali to wyłączaniem transducerów w przypadku przegrzewania czyli generalnie wydłużeniem całego cyklu mycia, w nowszych rozwiązali to pompą, płyn jest w obiegu dopompowywany jest co jakiś czas chłodniejszy płyn, wg mojej opinii projekt za szybko wyszedł z beta bo jeszcze trochę tam zostało do poprawienia
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#23

Post autor: Myszor »

Ja dla rozluźnienia dodam że jeśli ktoś ma nadzieję, iż po umyciu w ssawce ON czy PJ usłyszy coś nowego na płytach, które do tej pory mył w knosti to odpowiedź brzmi - nie, nie usłyszy.
Ssawki to przede wszystkim wygoda. Myk, myk i już słuchamy płyty.
Myjki kosztują ile kosztują i ględzenie że powinny kosztować pięć stów to...no sorry.
Są inne wyjścia. Zrobić samemu jak klin na przykład albo kupić używkę.
A jeśli chodzi o błyskanie dowcipem to ten o myjce do okien karcher i tak był nie do pobicia ;)
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#24

Post autor: radziulasek »

Oki dziękuję wszystkim. Mam już obraz tematu. Myjka akumulatorowa Karcher ma dużą siłę odsysania i zintegrowany zbiornik na płyn. Myślę że gdyby przekonstruować jej ssawkę tak by nie uszkadzała płyty można by spróbować odsysać nią płyn po umyciu w Knosti. Ale to był tylko jakiś pomysł może głupi ... Tak czy inaczej kogoś rozbawił więc było warto. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#25

Post autor: blispx »

wykonanie ssacza DIY wyjdzie ciebie tj mówiłem w okolicy 1kpln cały budżet pożre buda i projekt/wykonanie sterownika, reszta to taniość no chyba że będziesz cudował zbyt mocno, kwestia budowy zależy głównie od typu wirnika czy jednokomorowa czy 2-komorowa, oczywiście możesz wykonać tak jak klin i podłączać odkurzacz wyjdzie taniej.. ceny za PJ jak i ON nie są aż takie wysokie biorąc to pod uwagę - oni także muszą marketingowców opłacić i jeszcze na tym zarobić a to wąski rynek
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#26

Post autor: Myszor »

radziulasek pisze:
12 paź 2019, 13:48
Oki dziękuję wszystkim. Mam już obraz tematu. Myjka akumulatorowa Karcher ma dużą siłę odsysania i zintegrowany zbiornik na płyn. Myślę że gdyby przekonstruować jej ssawkę tak by nie uszkadzała płyty można by spróbować odsysać nią płyn po umyciu w Knosti. Ale to był tylko jakiś pomysł może głupi ... Tak czy inaczej kogoś rozbawił więc było warto. Pozdrawiam
Aaa to cie nie skumałem. Myślalem że chcesz bezpośrednio płyty myć jak okna :lol: . Mam taką myjkę. Wcale tak dobrze nie ssie w porównaniu z silnikiem od odkurzacza ktory jest w on.
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#27

Post autor: qidd »

pozwole sobie odswiezyc temat :)
przymierzam sie do zakupu myjki - reczne odpadaja - ze wzgledu na dosuszenie i jakos nie mam zaufania do takiego mycia (nie dyskutuje ze zwolennikami - kazdy robi to co lubi :) ) - myjki soniczne i ultradzwiekowe odpadaja ze wzgledu na zwierzeta w domu - pozostaja myjki - zwane przeze mnie - odkurzaczami.
jest ich troche - nie za duzo - ale moze cos sie uda znalezc
Okki - poszly cenowo w gore tak - ze nie ma o czym gadac
pozostaja pro-jecty vc-e i vc-e2, vc-s2, recordwash, DYNAVOX RCM-400, AUDIO ISMO RECORD - choc ostatnie trzy to chyba jedno i to samo ...
jak widzicie nie chcialbym wydawac milionow monet na ten sprzet :)
macie jakies doswiadczenia? polecacie cos extrasnie?

wdziecznym za odpowiedzi :)

pozdrawiam
q
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#28

Post autor: darkman »

Mamy.
Jak chcesz tanio to tanio. Proste. :) Odkurzacz ma odkurzać, zatem przepłacanie.. cokolwiek to znaczy nie ma dla mnie sensu.
Co jest istotne dla mnie:
- siła silnika, tak by można dowolnie operować szczotką,
- talerzyk lepszy niż z plastiku,
- wbrew pozorom gabaryty (mimo, że mam sporo miejsca),
- w miarę solidna obudowa,
- cena,
- silnik trwały i bezawaryjny - ale tego nigdy nie wiesz,

Co jest dla mnie nieistotne:
- hałas,
- wielość talerza głównego, choć wolę tylko mały,
- podkładka pod talerz zwiększająca jego powierzchnię i osłaniająca wlot/wylot,
- wysoka cena = bo nie używam,
- jakość szczotki będącej w komplecie = nie używam takiej,

Może postaw jakieś pytania? Co chciałbyś wiedzieć?
Awatar użytkownika
qidd
Posty: 59
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:17
Lokalizacja: KRK

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#29

Post autor: qidd »

darkman pisze:
13 kwie 2023, 23:07
Może postaw jakieś pytania? Co chciałbyś wiedzieć?
Dziekuje za odpowiedz kolego :)
odnosnie monet - nie chce na to wydac wiecej niz 2000 - czy to tanio .. wzgledne :)

:) halas nie ma dla mnie znaczenia

ma nie zatrzymywac sie przy myciu - wiec silnik raczej mocniejszy - nie wiem jaka moca operujemy
troche obawiam sie pro-jecta tego vc-e i vc-e2 - bo to plyta 'wiszaca' - przezszkadza to? czy lepiej takiego vc-s? gdzie plyta jest bardziej podparta?

kazda z tych myjek oferuje ruch prawo i lewo - te trzy ostatnie proponuja jeszcze kolejne pokretlo .. zwiekszenia mocy ssania? jest to na panelu.

nie wiem, ktora wybrac - wydaja sie dosyc podobne .. a tu kolejne wersje pro-jecta (bo pojawily sie juz myjki trzeciej generacji?)
nie mam doswiadczenia z wielkoscia talerzyka - wiec nie wiem na co zwracac uwage ..

nie mam doswiadczenia z takowymi - stad moj post i zawoalowana prosba o pomoc w wyborze :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#30

Post autor: darkman »

qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
nie chce na to wydac wiecej niz 2000
No to już daje pewien wybór w odrzuceniu droższych czyli OK. Mamy postęp :)
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
czy to tanio .. wzgledne :)
Owszem, też nie jestem pewien co to znaczy tanio. Wiem ile to dużo pieniędzy.
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
halas nie ma dla mnie znaczenia
To też upraszacza wybór. Osobiście nie lubię hałasu, ale mogę sobie pozwolić na pracę myjki o dowolnej porze. Brak sąsiadów i wyrozumiała rodzina oraz pomieszczenie na moje fanaberie.
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
ma nie zatrzymywac sie przy myciu - wiec silnik raczej mocniejszy
Czyli nieco droższa z tanich.
Solnik się nie zatrzymuje gdy myjesz delikatnie, a wystarczająco. Jesli zbyt mocno naciskasz lub jest zbyt dużo płynu przy pierwszym obrocie możesz spowodować chwilowe zatrzymanie obrotów.
Łatwo da się to opanować. więc problem jest, ale w mojej opinii drugorzędny.
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
nie wiem jaka moca operujemy
Też nie wiem z pamięci, rzecz do sprawdzenia, zapewne.
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
bo to plyta 'wiszaca' - przezszkadza to?
Nie. wręcz przeciwnie.
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
gdzie plyta jest bardziej podparta?
Niekoniecznie bo wówczas masz efekt kładzenia strony już umytej i osuszonej na de facto wigotną powierzchnię - to w ogólności bo są róznego rodzaju talerze i talerzyki, które mają lub nie maja dystans.
qidd pisze:
13 kwie 2023, 23:21
zwiekszenia mocy ssania? jest to na panelu.
Mniej istotne według mnie, bo zbyt duża moc ssania może powodować zassanie na dębowo, jak się mówi w off roadzie i zatrzymanie obrotów tależyka przy pracującym odkurzaczu. Zatem detal zmiany siły ssani mało przydatny, ale moim zdaniem chodzi o regulację obrotów - to uważam, ża opcję przydatną.

Jak jeszcze coś to proszę śmiało.
ODPOWIEDZ