Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#1

Post autor: radziulasek »

Witam serdecznie,
chciałem dziś zapytać o następująca rzecz:
Mam ręczną myjkę Analogis. Jej foto umieściłem poniżej. Jest ona tańsza niż Knosti. Używam forumowej mikstury. Płyty myje staranni minimum po 40 obrotów w lewo i 40 w prawo.
Niestety efekty nie są spektakularne. Zdarza się, że nawet nowa płyta po umyciu trzeszczy w tym samym miejscu co przed.
Korzystając z Waszej wiedzy i doświadczeń:

1. Czy Knosti jest lepsza niż ten Analogis? Nie wiem ma dla przykładu lepsze szczotki?
2. Czy wydanie 1800 zł oczywiście na raty i zakup Okki Nokki MK2 ma sens? Czy ta myjka i uzyskane za jej pomocą efekty są warte tak dużych pieniędzy? Czy po czyszczeniu tą myjką nie porysowane płyty brzmią dobrze?
3. Co sądzicie o nieco tańszych myjkach ultradźwiękowych? Ktoś ma ktoś stosował?
Np taka jak ta:
4. Czy gdzieś w sieci jest jakiś gotowy przepis na budowę myjki z odsysaniem DIY sprawdzony działaniu przez kogoś z Was?

Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze będę wdzięczny za Wasze opinie i sugestie.
Załączniki
myjka-analogis-wash-n-play-1l.jpg
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2030
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#2

Post autor: MaciejT »

Wydaje mi się że analogis i knostii to tej samej klasy myjki. Analogis ma większe zaciski. Szczotki mają chyba podobne. Te myjki to nie panaceum. One umyją płytę i pozbawią ładunków. Jeśli trzaski były powodowane naelektryzowaniem to powinny zniknąć. Jeśli płyta pyka z innych powodów to chyba myjka nie pomoże. Myjka z odsysaczem oszczędzi Ci czas poświęcony na schnięcie. Ewentualnie ta z linka umyje kilka płyt na raz. Nie wiem ile masz płyt i ile potrzebujesz myć jednocześnie i jak zasobny masz portfel. Decyzja pozostaje Twoja. Ja pozostaję z analogisem :shifty:
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#3

Post autor: radziulasek »

Dzięki Diazo,
portfel ma zasobny słabo, płyt analogowych mam kilkadziesiąt więc nie w tym rzecz - mycie to frajda o obcowanie ze swoją kolekcją. Byłem tylko ciekaw czy te trzaski pykanie itd znika jak się ma 1800 zł i Okki Nokki z odsysaniem. Ale zdaje się że nie. Kurcze, na YouTube ludzie prezentują brzmienie gramofonów i muzyczka tam gra czysto a u mnie zawsze albo coś cyklicznie pyka, albo trzeszczy no zawsze coś tam jest. Wiesz jak to jest, chciało by się by dźwięk był czysty. Gdyby Okki Nokki było duuuuuuużo lepsze no to od biedy na jakieś raty może bym się zdecydował. Myślę nad jednym, czy po umyciu w Analogis/Knosti nie można by tak oddessać płynu zmodyfikowaną szczotką do szyb Karcher? Ona ma dużą siłę ssącą, zbiorniczek, gdyby tylko na ssawkę założyć jakiś aksamit????
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#4

Post autor: gravediggie »

Hej jeśli płyty trzeszczą to myjka nie pomoże. Wszystkie Ci trzeszczą? Nowe też?
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2030
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#5

Post autor: MaciejT »

A dodajesz mirasolu do mikstury?
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#6

Post autor: radziulasek »

A dodajesz mirasolu do mikstury?

Dodaje Mirasol 2000 około 1-2 ml na 500 ml mikstury.

Wszystkie Ci trzeszczą? Nowe też?
No właśnie kupiłem sobie wymarzone Comunique Dire Straits nówka, przełożyłem do antystatycznej koperty z HDPE, i przy odtwarzaniu w jednym miejscu na płycie coś trzeszczy i trzask powtarza się cyklicznie co każdy obrót płyty w tym samym miejscu.
Wiele moich nowych płyt ma za sobą 5- może 6 odsłuchów i też coś tam nie jest w nich czysto mimo mycia.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#7

Post autor: Myszor »

Porównujesz nieporównywalne.
Nie da się porównywać myjek ręcznych z ssawkami.
Primo po pierwsze bo one odsysają płyn razem z brudem,a w ręcznych tylko ociekają.
Primo po drugie aby umyć jedną płytę przed odsłuchem nie muszę zalewać całej wanny płynem i potem go zlewać.
Starczy parę kropli.
Primo po trzecie nie trzeba suszyć płyt. Po myciu są natychmiast gotowe do odsłuchu.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#8

Post autor: RadTang »

Ja dość niedawno kupiłem sobie myjkę Analogis. Chwalę sobie. Udało mi się umyć porządnie płytę, która miała zaschnięte coś na sobie. Umyłem, przesłuchałem i z F zrobiło się VG. :mrgreen: Suszenie płyt trochę trwa u mnie (ja czekam około godzinę od umycia ostatniej) a i ten stojaczek wymaga ostrożności w obsłudze. Jakoś się boję, że mogę porysować sobie płytę. W sumie to jestem zadowolonym klientem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#9

Post autor: blispx »

ta chińska wanna ultra to już lata od roku po aliexpress i tym podobnych chińskich amazonach jakiś polski cebulak chce sobie dorobić :lol: te wszystkie myjki nie są przystosowane do mycia winyli pamietać należy że przy tej konstrukcji największa siła kawitacji jest przy dnie ale także możliwość uszkodzenia płyty od dołu przy nieumiejętnym stosowaniu np. praca ciągła, sekundo: zalewa się 4-5litrami co przy myciu płyt mija się z sensem bo mycie jest nierówne w zależności od bliskości od transducera, ot taka konstrukcja jest uzupełnieniem a nigdy automatem do wszystkiego, chciałbyś mieć all to box to niestety ultra + ssacz musisz zakupić ew jakiś gotowiec albo brechtać się z knosti
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#10

Post autor: radziulasek »

Oki, sprawdziłem i na bank to wina płyty. Mam jeszcze drugi gramofon w sypialni Sanyo Tp-B2 z wkładką Stanton 500 i tam tez jest ten sam objaw nieczysto gra prawy kanał. Lewy Ok. Z kolei na moim głównym systemie inne płyty odtwarzają prawy kanał czysto. Z tym uporczywym trzeszczeniem co obrót się uporałem, ale to trzeszczenie prawego kanału nie znika po zwykłym czyszczeniu płyn plus welurowa szczotka. Ciekawe czy po umyciu w myjce zniknie.
Czy może się zdarzyć, że płyta ma fabryczną wadę i uszkodzone jest jedno zbocze rowka?

Dzięki blispx wiem już co to za "oferta dnia".

Myjka Okki Nokki bardzo kusi ale cena.... Myślę, że takie urządzenie powinno kosztować góra 500-700 zł a nie 1800.
Za 1800 zł można kupić zupełnie solidny nowy gramofon i bardzo dobry używany.
A co sądzicie o pomyśle z myjką akumulatorową do szyb Karcher?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#11

Post autor: blispx »

nie no za tyle to ty nawet budy nie zrobisz tak z 1kpln to max ON jest warte nic więcej , buda to 90% ceny reszta tam to złom :D

z ultra (nie tylko z nazwy) to na ta chwilę to Degritter jak kogo stać
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#12

Post autor: Myszor »

radziulasek pisze:
11 paź 2019, 21:16
Oki, sprawdziłem i na bank to wina płyty. Mam jeszcze drugi gramofon w sypialni Sanyo Tp-B2 z wkładką Stanton 500 i tam tez jest ten sam objaw nieczysto gra prawy kanał. Lewy Ok. Z kolei na moim głównym systemie inne płyty odtwarzają prawy kanał czysto. Z tym uporczywym trzeszczeniem co obrót się uporałem, ale to trzeszczenie prawego kanału nie znika po zwykłym czyszczeniu płyn plus welurowa szczotka. Ciekawe czy po umyciu w myjce zniknie.
Czy może się zdarzyć, że płyta ma fabryczną wadę i uszkodzone jest jedno zbocze rowka?

Dzięki blispx wiem już co to za "oferta dnia".

Myjka Okki Nokki bardzo kusi ale cena.... Myślę, że takie urządzenie powinno kosztować góra 500-700 zł a nie 1800.
Za 1800 zł można kupić zupełnie solidny nowy gramofon i bardzo dobry używany.
A co sądzicie o pomyśle z myjką akumulatorową do szyb Karcher?
Pozdrawiam

Czekaj bo się pogubilem.
Po kiego grzyba zakładasz temat , cytuję :
"Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne"
skoro stać cię jedynie na analogis ?
To jakbym założył temat "D'Agostino Momentum czy Rotel A10" , co polecacie ?" :lol:
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#13

Post autor: samuraj »

blispx pisze:
11 paź 2019, 21:25
z ultra (nie tylko z nazwy) to na ta chwilę to Degritter jak kogo stać
Masz na myśli takie ustrojstwo?
https://theaudiophileman.com/degritter- ... g-machine/
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#14

Post autor: winylowy_luke »

Ja z Knosti przeszedłem na Pro-Ject VC-S i nie wyobrażam sobie powrotu do wanienki ze szczotkami.
Myjka z odsysaniem jest skuteczniejsza od głaskania jej mokrą szczotką zanurzoną w płynie.
Choćbyś i 100 obrotów robił w obu kierunkach to i tak coś w rowku zostanie i po prostu wyschnie sobie podczas suszenia.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Myjka Analogis vs Myjka Knosti vs Okki Nokki vs inne

#15

Post autor: Myszor »

winylowy_luke pisze:
11 paź 2019, 21:52
Ja z Knosti przeszedłem na Pro-Ject VC-S i nie wyobrażam sobie powrotu do wanienki ze szczotkami.
Myjka z odsysaniem jest skuteczniejsza od głaskania jej mokrą szczotką zanurzoną w płynie.
Choćbyś i 100 obrotów robił w obu kierunkach to i tak coś w rowku zostanie i po prostu wyschnie sobie podczas suszenia.
Zajebista myjka. Myłem u aarseta i gdybym dziś kupował to wybrałbym ją zamiast okki. Odrobili lekcje.
ODPOWIEDZ