Zakupy płytowe (temat ogólny)

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1216

Post autor: darkman »

No mniej więcej piszemy o tym samym, ja o tym by nie nadawać im cech, których nie posiadają. Również o tym, by nie robić siebie samego w konia.
Niestety też podchodzę do nich jak za dawnych lat. Niestety, bo te swoje pierwsze są dla mnie najcenniejsze, niezależnie od wydań itd,itp.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1217

Post autor: blispx »

no macie tak samo jak znaczki co byś wybrał jakbym ci zaoferował serie z bierutem całą czy kubańskie motylki? :D

dobra chłopy nie zaśmiecamy wątku
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1218

Post autor: Therion »

eu4yaon pisze:
17 maja 2018, 15:35
.
Tez tą plyte masz nagrana, że jedne utwory sa ciche a jedne głośne?

Przesluchalem całą ale nie zauważyłem czegos takiego.
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1219

Post autor: Therion »

Mi nie zależało na 1st press, o czym pisałem poszukując tej płyty. Zależało mi na tym tytule i porządnym tloczeniu z epoki gdy nie bylo jeszcze mp3. Cieszę sie, że mi sie udalo go wreszcie dorwac.
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1220

Post autor: AnalogKid »

Chciałbym kupić "Astigmatic" Komedy. Czy ktoś tu się może orientuje jak brzmi wydanie z 1989 roku? Czy lepiej kupić bardziej współczesną reedycję? Zależy mi jednak na analogowym brzmieniu i dynamice.
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1221

Post autor: Ramirez »

Na reedycji się nie zawiedziesz. Wszystkie wznowienia z serii Polish Jazz są b. dobre
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1222

Post autor: darkman »

89 brzmi bardzo dobrze/posiadam od zawsze/ to jedna z lepiej wydanych płyt w tym okresię, ale musi być w niemal idealnym stanie technicznym, ale moim zdaniem edycja z 2016 jest staranniej wydana i znakomicie wytłoczona. Wznowienie serii PJ udało się doskonale i poza rokiem wydania pierwszych edycji serii te nowe im nie ustępują. Oczywiście miło mieć obie, a w przypadku Astigmatica jeszcze rzecz jasna wydanie 1966, no ale jak żyć? ;)
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1223

Post autor: AnalogKid »

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się na późniejszą reedycję, już czekam na dostawę ;) A oryginał też chętnie kupię, jak znajdę w wystarczająco dobrym stanie i będzie mnie stać.

Przy okazji - zauważałem, że w serwisach aukcyjnych w ogóle nie ma "Purple Sun" Stańki. To jakiś rarytas? Nie był wznawiany?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1224

Post autor: darkman »

Hmmm, wiesz "Purple Sun" Stańki, to było niskonakładowe wydanie niemieckie z 1973 roku. W tej chwili praktycznie niedostepne. Możliwe, że będzie wznowienie, choc osobiście w to watpie. Szkoda bo to z Seifertem w składzie. Unikatowe nagrania. Ja mam tę wersję z monetą na okładce CD, która ukazała się parę lat temu, a winyl niemiecki to tzw "żółte wydanie". Nie wiem na ile jest sens jego poszukiwania. Zdecydowanie lepiej skupic się mentalnie i finansowo na wydawnictwach winylowych ECM - tu gwarancja dobrej edycji, tam niewiadoma. Z mojego punktu widzenia wystarcza (mnie) sam materiał muzyczny Purple Sun, który CD zapewnia - wydanie, które mam to Milo Rec MR003 - jakiś niezależny label/ed. 2006 kartonikowa.
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1225

Post autor: AnalogKid »

Szkoda. Kupiłem zatem to wydanie CD z inną okładką.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1226

Post autor: darkman »

AnalogKid pisze:
06 sie 2018, 20:58
Szkoda.
Pozytywna informacja jest taka, że ECM ma prawa licencyjne również do starszych nagrań p.Tomasza.
Można się zatem spodziewać, że i one będą się sukcesywnie ukazywały.
Manageringiem zajmuje się córka p.Tomasza; O ile pamiętam dobrze to p.Anna Stańko i jak sądzę ona bedzie miała głos ostateczny w projektach wydawniczych.

Właśnie sobie zarzuciłem Litanię i jeszcze jakieś kawałki posłucham z From the Green Hill, obie na ECM.
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1227

Post autor: AnalogKid »

Dzisiaj doszedł "Astigmatic", faktycznie brzmi super. Chociaż nie mam porównania z innymi wydaniami winylowymi, czy chociaż CD, a jedynie ze skompresowanymi plikami.

To, że jazz mieliśmy na światowym poziomie, to wiedziałem od dawna. Ale dziś przy odsłuchu zadziwiło mnie, że nawet brzmienie tego albumu nie odstaje od ówczesnych zachodnich standardów jazzu.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1228

Post autor: darkman »

Panowie wpadłem wczoraj do miejscowego Saturna.
Sepultura Roots, 2 LP za 69 zeta :o . Się poszedłem zapytać do kasy czy na pewno?
Jakieś zarąbiste Ajron Mejdeny kilkupłytowe były po cenach achtung bejbi, sorka nie podam jakich, bo nie zbieram (znaczy uwielbiam, ale mam całość na koń`paktach) to nie zapamiętałem, ale piękne wydania.
Awatar użytkownika
mrz
Posty: 291
Rejestracja: 07 mar 2018, 14:17

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1229

Post autor: mrz »

darkman pisze:
21 sie 2018, 09:35
Panowie wpadłem wczoraj do miejscowego Saturna.
Ja do swojego też czasem wpadam bo właśnie takie tam różności można po dziwnych cenach kupić - ja kupiłem za podobną kwotę Bodycount i Blues of Desperation JB. Myślałem może, że tak owe płyty kosztują ale jak chciałem JB kupować dalej to się zdziwiłem.

Nie wiąże się to z żadną promocją ani nic. Nie czaje ale korzystam czasami.
Główny tor: Luxman PD-291+ AKAI AM-2400 + IFI Zen Phono + AKAI GX 725D + Chario Syntar 200
W pracy: Akai AP-B20 + Infinity RS 10b
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14997
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#1230

Post autor: darkman »

No to sobie wyobraź mrz@, że dziś też mnie rzuciło do innego Saturna.. ale to za chwilę - generalnie bardzo słuszna Twoja obserwacja, również z autopsji ją potwierdzam. Nie ma reguły: Czasem trafisz w punkt, a czasem standardowe ceny. Wielokrotnie się z tym zetknąłem.
Otóż, wzmiankowana Sepultura była tu i teraz (służbowo byłem w innej sprawie, to może dlatego :lol: ) za 109 pln - normalnie dwa razy brałem do ręki by mieć pewność.

Jeszcze info dla Artura co do nowego Behemota - well... nawet singlówka mnie odrzuciła ceną, jakaś masakra, choć wydne bardzo atrakcyjnie. Potrzymałem w łapie i szlus :hand: :shifty: Gratuluję Art, mnie nie stać.

No i pomacałem 3LP 10' Miles Davis Windą.. na jubileuszowym wydaniu w mini boxie. Fajne. 169 pln. Kupił ktoś? Wychodzi po mniej niż 60 za vol., to w sumie obleci w tłoku.
ODPOWIEDZ