wkładka do sony PS-X60

Tematy związane z zakupem wkładek i igieł
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do sony PS-X60

#16

Post autor: Dragant »

Dzięki Reg ;) piękny komplet do Soniacza :lol:

Przyglądałem się tym Denonom, ale w moim przypadku problem polega na tym, że wolałbym zostać przy MM. Po pierwsze primo - mój biedny Kenwood nie ma preampa do MC. Po drugie primo, obawiam się braku możliwości wymiany igły i retippingu. Słucham często, długo i chętnie. Nie wiem co jaki czas retipping należałoby robić, ale upgrade do MC pozostawię sobie na przyszłość :)

A za wkładkami Sony zaraz zacznę się rozglądać :)

P.S.: Co to za wkładka nr 3? Z "marmurowym" plastikiem?
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do sony PS-X60

#17

Post autor: Regsoft »

Dragant pisze: piękny komplet do Soniacza
Może i piękny ale do kompletu mu sporo brakuje ... po prostu pudełko się skończyło :?
Dragant pisze: Po pierwsze primo - mój biedny Kenwood nie ma preampa d :lol: o MC
Po drugie - primo :lol: - np. DL-110 idzie na preampie MM (to MCHO) ...
Dragant pisze: obawiam się braku możliwości wymiany igły i retippingu
Zapomnij o retippingu. Jak zajeździsz igłę to wywalasz całość i kupujesz nową. Taniej. Sensowniej.
Najlepiej inną aby życie było ciekawsze :mrgreen:

PS. I tak wyjdzie to taniej niż nowa igła neoSAS do Szczura MM :doh:
Dragant pisze: Co to za wkładki nr 2 i 3? Z "marmurowym" plastikiem?
Denony DL-110 i DL-160 ...
Co ciekawsze mam wrażenie (musiałbym zrobić dokładne testy), że DL-160 nie idzie optymalnie na PUA-7 ... :?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka do sony PS-X60

#18

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: DL-110 (MCHO) nadspodziewanie dobrze chodzi na PUA-7
Cały czas jednak myślę, że ze względu na podatność lepszym wyborem byłoby osadzić ją na lekkim SH-30 (na mojej fotce z AT440 - info dla społeczeństwa).(mnie się zdaje Regu, że coś źle policzyliśmy kiedyś-trzeba by do tego wrócić, BTW.. na spokojnie.. bo ołowiu szukam..znaczy wędkarskiego koło domu blisko :P )
Nie mam takiego ładnego pudełeczka jak mój szanowny kolega, ale mam takie z Pelikana 8-) i też kilka quizowych propozycji dla Draganta:
Załączniki
IMG_1914.JPG
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do sony PS-X60

#19

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Nie mam takiego ładnego pudełeczka
Długo pracowałeś nad tą "chaotyczną" kompozycją Dark? :?
:laughing-rolling:
darkman pisze: lepszym wyborem byłoby osadzić ją na lekkim SH-30
DL-110 chodzi świetnie ale może dla DL-160 byłby to pomysł :think:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka do sony PS-X60

#20

Post autor: darkman »

Się gra, to się ma artystyczny bezład ;) .. nie wszystkie mi się zmieściły i śrubokręcików tez mam więcej :P
To ze 160ką cza-próbe zrobić jednak.
gacek
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2012, 10:22

Re: wkładka do sony PS-X60

#21

Post autor: gacek »

Witam, po doświadczeniach jakie posiadam z pua-7 i dl110 nie jest to złe rozwiązanie, na moje ucho bardzo szczegółowo to gra i napewno na początku jak pamiętam zaszokowała mnie stereofonia z tej wkładki, inny świat w porównaniu z innymi nośnikami. Kilka razy zrobiłem doświadczenie i podłączyłem gramiaka pod przedwzmacniacz mc w moim wzmaku i tu dopiero zaskoczenie, wszystkie walory jakie były wcześniej i do tego super dynamika, dużo większa, bardzo zauważalnie w porównaniu do zwykłego wejścia phono, wiadomo głośno jak cholera bez tłumika -20dB niebezpieczne było by słuchać tego szczególnie po przełączeniu z innego źródła i dla samego przedwzmacniacza tak wysoki poziom sygnału nie wiem czy bezpieczny jest . Więc po tym czasie i po możliwościach wejścia mc phono w wzmaku poszedł bym w dl 103, zresztą jak poczytasz nasze i zagraniczne fora to dl 103 to taki pewniak dla pua-7 na którym musi ładnie grać, jedynie co reszta twojego zestawu na to, szczególnie przedwzmacniacz.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do sony PS-X60

#22

Post autor: Dragant »

Regsoft pisze: pudełko się skończyło
Zrobić większe to nie problem. Trzeba je tylko później zapełnić, bo puste sloty smutno wyglądają. No i potrzeba kolejnych SH-165 :)
Regsoft pisze: preampie MM (to MCHO)
Hm... to tutaj muszę się przyznać, że mnie zaskoczyłeś. Żyłem w ciągłym przekonaniu, że MC = odpowiedni preamp. Człowiek z mądrymi porozmawia to i sam się dużo nauczy :)

W takim razie - po trzecie primo (ultimo) - jak wygląda żywotność igły w DL-110? Szacunkowo, miesięcznie gramofon u mnie działa 80-100h. Jakby nie patrzeć koszt wymiany igły w np. Nagaoka to 250zł. Nowy DL-110 to 900zł, a podejrzewam zużywają się w podobnym czasie.

Zaciekawiłeś mnie tym DL-103, ale na chwilę obecną pułap cenowy jest dla mnie poza zasięgiem. Myślę, że to będzie kolejny krok w rozwoju sprzętu :)
Regsoft pisze: DL-160 nie idzie optymalnie na PUA-7
Czym się to objawia?
darkman pisze: Nie mam takiego ładnego pudełeczka jak mój szanowny kolega, ale mam takie z Pelikana
Darkman - będziemy dorabiać sub, to i nad pudełkiem pomyślimy :lol:

Hmm... Szczura M95 i V15 poznaję. Czerwona i dwie po lewej - no idea :)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka do sony PS-X60

#23

Post autor: darkman »

Dragant pisze: Regsoft pisze:
Źródło posta preampie MM (to MCHO)


Hm... to tutaj muszę się przyznać, że mnie zaskoczyłeś. Żyłem w ciągłym przekonaniu, że MC = odpowiedni preamp :)
To nie wszystko, bo masz jeszcze opcję Step-UP do Pre MM, itp.. to dość szeroki temat i nie łatwy w doborze w sensie dopasowania.
Zatem rzecz nie w samym preampie i jego rodzaju lecz w jego możliwościach również.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do sony PS-X60

#24

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Się gra, to się ma artystyczny bezład
Nie bądź taki skromny ... otwarte pudełko 103-ki ... pozujące headshelle ... wszystko na tle tabliczki Nuda ... jeden SUT leży od niechcenia ... to jest artystyczne ... ale bezład to zdecydowanie nie jest :lol:
darkman pisze: To ze 160ką cza-próbe zrobić jednak.
Też mi się tak wydaje. Kiedyś słuchałem na jednym Denonie i chodziła (jak dla mnie) podobnie do DL-301 a tu trochę jakby ktoś światło zgasił. Fakt, że mało pracowała i dobrze się też nie wsłuchałem :think:
gacek pisze: zaszokowała mnie stereofonia z tej wkładki
Za to właśnie uwielbiam wkładki Denon DL ... może to i trochę nienaturalne ale ten rozmach po prostu wbija w fotel :mrgreen:
Dragant pisze: Zrobić większe to nie problem.
Jak dla kogo :? Raczej po prostu kupiłbym drugie ale i tak większość wkładek po prostu ma wisieć na gramofonach. Do transportu jedno pudełko wystarcza.
Dragant pisze: No i potrzeba kolejnych SH-165
Znajdą się :mrgreen:
Dragant pisze: Żyłem w ciągłym przekonaniu, że MC = odpowiedni preamp.
Po pierwsze są wkładki MC wysokonapięciowe (jak np. Denon DL-80/110/160) a po drugie ja w sam raz preferuję do wkładek MC (niskonapięciowych) Pre MM + transformator dopasowujący (SUT) ... 8-)
Dragant pisze: jak wygląda żywotność igły w DL-110
Hmm ... może ktoś lepiej obeznany odpowie na to pytanie ... z moich znajomych najszybciej zmianę wkładki MC robił jeden człek po ok. 3 latach ... ale niech się inni wypowiedzą ... :think:
Dragant pisze: Czym się to objawia?
Oj ... nie jestem audiofilem-poetą ... mam wrażenie (krótko słuchałem, może się jeszcze nie "ułożyła") że nie ma odpowiedniego rozmachu, taka przygaszona ... jakby słabiej chodziła niż DL-110 ... jak potestuję to spróbuję to określić ... na razie walczę z innym X60 ... :roll:
Dragant pisze: będziemy dorabiać sub
Na wszelki wypadek spytałem się o niego dziś tu :
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=60&t=9523
Ale jak puścisz serię to od razu na kilka reflektuję ... a dasz radę zrobić rant ząbkowany? :whistle:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka do sony PS-X60

#25

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: jeden SUT leży od niechcenia ... to jest artystyczne
Bo.. kurde.. wyciągnę z szufli Mf-100 na oryginalnym headzie i się porobi dopiero :P :D
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do sony PS-X60

#26

Post autor: Dragant »

darkman pisze: masz jeszcze opcję Step-UP do Pre MM
Czyli długa droga jeszcze przede mną. Ale wszystko w swoim czasie. Na razie mój i tak już nadszarpnięty budżet mocno wpływa na przyrost płyt na półce :)
Regsoft pisze: a dasz radę zrobić rant ząbkowany?
Muszę się upewnić czy będę miał odpowiednie radełko. No i przydałby się oryginalny sub, żeby go zwymiarować, poważyć, dobrać materiał - tak, żeby wszystko grało. Poza tym, nie widzę problemu :)

A tak wracając do pytania - jesteście w stanie coś polecić mniej lub bardziej nie wchodząc na pułap 700+ za wkładkę? :)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: wkładka do sony PS-X60

#27

Post autor: darkman »

Dragant pisze: jesteście w stanie coś polecić mniej lub bardziej nie wchodząc na pułap 700+ za wkładkę?
Pewnie tak, ale warunki brzegowe, które narzuciłeś są trudne, a z póxniejszych postów też wynika, że niezbyt konsekwentne w relacji cena/igła (wymienionych prze Ciebie wkładek - ich igły do tanich nie należą).
Brzegowe czyli - igła po taniości.
Jeśli tak to w mojej opinii (nowe) tylko AT120. Czyli wkładka w kategorii do 700, a nie około 700.
"Około" to np At440 i Nagaoka Mp-110, ale tu igły są b.drogie.. wiec jak w 'pozostałych przypadkach' wymienia się cała wkładkę, a igłę do starej kupuje się tańszą od niższego modelu i wówczas wkładka obniża loty i wchodzi na pozycję "zapasowa".
Z moich odsłuchów wykluczyłbym wkładki Shure. Mimo tego, że to znakomite wkładki. Żadna z nich nie wydaje się być najlepszym wyborem dla tego ramienia, a wyższe modele 'zestawy forumowe+igła dedykowana' nie spełniają warunków dobrego dopasowania, ani akceptowalnego kosztu igły na Twoich warunkach. (temat mogę rozwinąć, ale jak się będziemy widzieli.. bo mi się nie chce pisać ze względu na to, że końcowa opinia będzie i tak negatywna, a droga).

Zasadniczo czekamy na konkret z Twojej strony. Czyli zawężenie warunków i oczekiwań.
Oddzielić należy MC (LO i HO) od MM. Obie kategorie są nośne i dość obszerne.

p.s. jeszcze mi się przypomniało a propo HO, że słuchałem Blue Point-2 u siebie i czym więcej jej dawałem szans tym lepiej brzmiała. Na pierwszy strzał nie bardzo mnie urzekła, ale potem.. mniam ;) całkiem (można mieć w stajni, spoko)
- tyle, że do 700 się nie kupi obecnie.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do sony PS-X60

#28

Post autor: Dragant »

Ok. Odrzucam kwestię ceny nowej igły. Jeśli wymiana będzie rzadziej niż raz w roku to jest to kwestia pomijalna.
darkman pisze: Z moich odsłuchów wykluczyłbym wkładki Shure.
Czyli coś jest z tym tonearm/cartridge compliance. Konkret - dziekuję ;)
darkman pisze: Czyli zawężenie warunków i oczekiwań.
Pozostanę przy MM, w cenie do 600 zł. Tak więc 2M Blue, AT440 wypadły.

Prawdę mówiąc, naczytałem się samych superlatywów o MP-110 i chyba podświadomie czekałem na poklepanie po plecach z waszej strony jeśli o nią chodzi. Ale Reg zwrócił uwagę na Sony XL15 z igłą ND25E, a tu na ebay taka niespodzianka: link

AT95e grała za bardzo górą, brakowało mi dołu. Nie wiem czy to kwestia wkładki czy wzmacniacza, więc teraz szukam bardziej neutralnej/równej wkładki.
Podsumowując: MP-110, XL15+ND25E, 2m Red, AT120Eb - chciałbym wybrać coś z tego.

Edit: Właściwie to sam już nie wiem jaką odpowiedź od Was chciałbym uzyskać. Chyba po prostu muszę coś kupić i sprawdzić jak to zagra. Dopiero wtedy będzie to jakiś punkt odniesienia, a nie GS-464 z AT95...
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: wkładka do sony PS-X60

#29

Post autor: Regsoft »

Dragant pisze: Pozostanę przy MM, w cenie do 600 zł
Pozostań przy MM w cenie do ... 250 zł i zbieraj na Denona MC ... przy Twoich przebiegach i tak warto mieć przynajmniej dwie wkładki. Na niedzielę i do ... pracy :lol:

A tym kontekście w sam raz nie śpieszyłbym się tak z Nagaoką. Sprzęt wcale nie tani a przy częstej wymianie igieł również trudno aby służył jako wół roboczy przy tej ich cenie :?

Propozycja jest taka: kup teraz woła, który przyzwoicie zagra z możliwością eksperymentowania na różnych tańszych i droższych igłach a zbieraj na niedzielny szczękopad :mrgreen:
Dragant pisze: Reg zwrócił uwagę na Sony XL15 z igłą ND25E, a tu na ebay taka niespodzianka: link
Żadna niespodzianka. Pisałem o tym połączeniu i widziałem tą aukcję. Problem w tym, że to też tanie nie jest. Cenę robi oryginalna igła Sony (Thakker wyceniał ją ponad 100 EUR). Szczerze mówiąc nie jestem pewny czy jest tyle warta w porównaniu do innych eliptyków ND25E. A jak zerkniesz w oferty to jest ich trochę. Tym bardziej fajne jak ktoś lubi trochę potestować igły ;)

Ta oferta z UK jest niewątpliwie ciekawa ale może ktoś coś doda w kwestii oryginalnej igły od XL-25A.
Znalazłem Ci też inną aukcję ... na PW ... :?
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: wkładka do sony PS-X60

#30

Post autor: Dragant »

Regsoft pisze: Pozostań przy MM w cenie do ... 250 zł i zbieraj na Denona MC
Słowo się rzekło i tak też postąpię. Kupiłem XL15 z aukcji link do której dokupię igłę z Thakkera (np. link) i będę chwilowo słuchać z takiego kompletu.

A Denon swoje odczeka i prędzej czy później do mnie trafi :)

Dzięki za pomoc!
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
ODPOWIEDZ