Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#256

Post autor: amrowek »

Wojtek pisze:
08 mar 2026, 02:28
Wysyłasz im ukraińskie produkty?
:D ...nie to hm jak to ująć hub taki. Komletowana jest paczka dla oddziału w zależności od potrzeb i wysyłana już na front.
zelazny pisze:
08 mar 2026, 07:52
pomocy Irańczykom
Też bym pomógł ale za daleko. Ogólnie nigdzie inndziej nie spotkałem takich ludzi jak właśnie w Iranie.
zelazny pisze:
08 mar 2026, 07:52
Czy pomoc Ukrainie wynika po części z tego, że konflikt jest blisko Polski i pomagamy, bo zagrożenie depcze nam po piętach?
Tu zależy od tego jakie kto ma podejście a właściwie jak śledzi temat, Bo od 2021 grudnia Putin nie zmienił zdania w sprawie tego gdzie nasze miejsce w Europie . Inna kwestia to agencje rządowe Ukrainy zajmujące się pomocą, bo zdarza sie że po prostu dostają coś co trzeba by przekazać wojsku a to trzymają i magazynują nie wysyłając. Więc większość takiej pomocy opiera się na zwykłący ludziach a nie instucjach i tu jest to chore.

A ciekawe jak nasze tego typu instytucje pomocowe państwowe by działaly... zawsze to test państwa.
Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#257

Post autor: amrowek »

Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45333
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#258

Post autor: Wojtek »

Ty jako jedyny Polak wymieniony przez ekipę? Czy może "Bogus" to też ktoś z naszych?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#259

Post autor: amrowek »

Wojtek pisze:
13 mar 2026, 10:35
Czy może "Bogus" to też ktoś z naszych?
nie , w tekście jest wymienione, tu chodzi o kuchenki gazowe takie malutkie, Złe tłumaczenie a zobacz oryginał
Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45333
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#260

Post autor: Wojtek »

A moje pierwsze pytanie? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#261

Post autor: amrowek »

Wojtek pisze:
13 mar 2026, 13:25
A moje pierwsze pytanie?
W tym poście jedyny. Czasem ktoś inny pojawia się , kto też pomaga z Polski,

uprzedzając inne pytania.

Prawie wszystkie plecaki medyczne (chyba oprócz 2 pierwszych) zostały podpisane, tak więc jak pojawia się zdjęcie takiego plecaka można go rozpoznać. szkoda że nie oznaczałem ich też w ten sposób aby można było rozpoznać z którego roku jest taki plecak kiedy tam trafił. Kuchenki gazowe też podpisane .... :D , Plecaki podpisane nazwami for lub nazwami 3 miast. albo że Putin jest bee Cześć śpiworów też została podpisana ale na części nie dało się. Czyli gdyby ktoś chciał powiedzieć , ze plecak jest np od niego a na nim jest winyl.net....to albo by musiał być z forum albo kłamie bo kto tam by znał to forum
Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#262

Post autor: amrowek »

Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#263

Post autor: amrowek »

Tak przy okazji...pojechało aby dotarło na czas 01.06
Załączniki
akcja 3.jpeg
akc II.jpeg
Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#264

Post autor: amrowek »

No i już dotarły do części adresatów :D
https://www.facebook.com/reel/1291193316455499
Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#265

Post autor: amrowek »

....i kolejna cześć rzeczy na miejscu
https://www.facebook.com/groups/1380603 ... &ref=notif
Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 8730
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#266

Post autor: amrowek »

Że lata idą, to nic, ale w którą stronę!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45333
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#267

Post autor: Wojtek »

https://oko.press/zelenski-odeslal-nawr ... obrej-woli

Czy też myślicie że ten upór po stronie Zelenskiego to po prostu gra pod lokalny elektorat i kolejne wybory?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 4318
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#268

Post autor: Bacek »

Tak się zastanawiam jaką my korzyść z tej całej afery odnieśliśmy? Generalnie niestety sporo u nas dyplomatołków a mało realpolitik.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2483
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#269

Post autor: MaciejT »

Ta. Powinniśmy jeszcze przystosować nasze migi do najnowszych standardów żeby sąsiadowi opłaciło się je przyjąć za free.
O to chodzi że nie mamy żadnej korzyści z ogromu pomocy jaką UA dostała od Polski. A jak Niemcy oferowali im hełmy to mieliśmy ubaw. Ciekawe jakie firmy dostaną kontrakty po wojnie, nasze czy niemieckie?
Ja się zastanawiam jaką korzyść Ukraina ma z tej całej afery którą świadomie rozpętała? Myślę że Andrzejowi będzie trudniej skompletować kolejne rzuty darów.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 45333
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc Ukrainie - temat zbiorczy

#270

Post autor: Wojtek »

Bacek pisze:
dzisiaj, 12:48
Tak się zastanawiam jaką my korzyść z tej całej afery odnieśliśmy? Generalnie niestety sporo u nas dyplomatołków a mało realpolitik.
Ja myślę że były podejmowane pierw próby "po cichu", które spełzły na niczym, potem poszedł publiczny sygnał ostrzegawczy od Nawrockiego, aż w końcu doszło do oddania orderu. Tak jak nie jestem wyborcą Nawrockiego tak uważam że głupotą byłoby udawanie z naszej strony że nic się nie stało i nie ma konsekwencji, choćby takich symbolicznych.

Nawet zachód (ten świadomy historycznie) patrzy na to w ten sposób jakby Niemcy jakąś jednostkę wojskową czy budynek nazwali "imienia Waffen-SS" i dalej mówili że są naszymi kumplami.
MaciejT pisze:
dzisiaj, 12:54
Ja się zastanawiam jaką korzyść Ukraina ma z tej całej afery którą świadomie rozpętała?
Czarny scenariusz w moich oczach to że to rzeczywiście była opłacalna (z perspektywy otoczenia Zelenskiego) zagrywka polityczna pod elektorat.
Dlaczego czarny? Bo to znaczy że nadal opłaca się gloryfikować Banderowców, w sensie że jakaś licząca się część populacji to popiera, niezależnie od okoliczności, sojuszników, itd.
MaciejT pisze:
dzisiaj, 12:54
Ciekawe jakie firmy dostaną kontrakty po wojnie, nasze czy niemieckie?
Ja już się parę lat temu pogodziłem z tym że pewnie zostaniemy zaproszeni do przetargów, ale to nie my będziemy odbudowywali Ukrainę.
Tak więc dla mnie podejście "nie wkurzajcie Ukrainy bo nie będzie potem biznesu dla Polski" jest już arcy-naiwne i nie ma co się szczypać.


Na koniec dnia, czyny > słowa, tak pozytywne jak i negatywne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
Wsparcie finansowe forum
ODPOWIEDZ