Soul

Awatar użytkownika
BRob
Posty: 828
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Soul

#16

Post autor: BRob »

Felix1988 pisze:
17 maja 2022, 09:41
Ray Wilson i soul? :think: Z estetyki soul/funk lat 80. mogę polecić
Szczególnie w czasach StiltSkin. :D
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Soul

#17

Post autor: winylwoy »

trafalgar pisze:
05 maja 2022, 20:53
Szukam zespołów o podobnym brzmieniu.Moze ,ktoś bardziej obeznany w temacie rzuci kilkoma nazwami ?
Odniosłem się wyłącznie do tego zapytania. A Stiltskin to jednorazowy wybryk Raya i nie ma się co czepiać. Równie dobrze zamiast Reya mógłbym polecić Roba Thomasa. Muzyka w podobnych klimatach co Simply Red. A że rozmija się z soulem, cóż ważne że się dobrze słucha.
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 828
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Soul

#18

Post autor: BRob »

winylwoy pisze:
17 maja 2022, 22:38
ważne że się dobrze słucha.
Pełna zgoda!
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Soul

#19

Post autor: Felix1988 »

winylwoy pisze:
17 maja 2022, 22:38
Stiltskin to jednorazowy wybryk Raya (...) A że rozmija się z soulem, cóż ważne że się dobrze słucha.
OK, ale polecanie w wątku o soulu zespołu grającego alternatywnego rocka/grunge, "bo fajnie grają", wydaje mi się pozbawione sensu.
Z tym jednorazowym wybrykiem też się mylisz; Wilson kilkakrotnie wracał do tej nazwy, firmował nią kolejne płyty i regularnie grał (nie wiem jak teraz, ostatnio słyszałem go na żywo przed pandemią) numery Stilstskin na koncertach - czasem tylko pomijał Inside, co wzbudzało niezadowolenie jego niedzielnych fanów :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Soul

#20

Post autor: Wojtek »

winylwoy pisze:
17 maja 2022, 22:38
A że rozmija się z soulem, cóż ważne że się dobrze słucha.
Też uważam że to trochę zbyt słaby argument :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Soul

#21

Post autor: winylwoy »

Ależ jątrzycie...trafalgar wyraźnie napisał cyt: "Szukam zespołów o podobnym brzmieniu" co nie znaczy że zakotwiczonych bezwzględnie w soulu. Tylko o podobnym brzmieniu. Istotą mojej wypowiedzi było więc podanie podobnie prezentowanego klimatu utworów podobnych do Simply Red.
A co do Wilsona, artysta wydał ogółem ok. dziewięciu albumów sygnowanych swoim nazwiskiem. Zaś Stiltskin był jedynym projektem z jego współudziałem (pomijając oczywiście Genesis), gdzie poproszono go o wokalizy. Przypomnę że na jego koncertach pojawiają się również utwory z repertuaru Genesis.

Bywam na jego koncertach i są faktycznie mocno zróżnicowane co nie znaczy że słuchając jego płyt ociera się on lekko o manierę występów Simply Red.
Taki oto był mój tok rozumowania. Widać bardzo błędny. Dla mnie koniec tematu.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3758
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Soul

#22

Post autor: mrcnoos »

trafalgar pisze:
05 maja 2022, 20:53
Odkopuje temat z przed 3 lat.
Słucham obecnie Simply RED.Bardzo mnie ta muza wciągnęła.Szukam zespołów o podobnym brzmieniu.Moze ,ktoś bardziej obeznany w temacie rzuci kilkoma nazwami ?
Traf, spróbuj Paula Wellera, na początek proponuję album Illumination. Może Ci podejdzie.
ODPOWIEDZ