ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

Ogłoszenia i tematy związane z funkcjonowaniem forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41383
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#196

Post autor: Wojtek »

Wybacz Merrick, ale nie rozumiem argumentacji.
Elitarna giełda "tylko dla swoich" odbiega trochę od tego co mi przyświecało kiedy zakładałem forum, czyli stworzenia miejsca do dyskusji bez elitaryzmu.
Merrick pisze:
28 cze 2021, 13:05
I tak przeważnie nikt od nich niczego nie kupuje
Masz jakieś statystyki na to? :) Mi się zdarzyło wiele razy coś kupić od "spadochroniarzy" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#197

Post autor: Merrick »

Wojtek pisze:
28 cze 2021, 13:48
Masz jakieś statystyki na to? Mi się zdarzyło wiele razy coś kupić od "spadochroniarzy"
Mam statystykę opartą o własne doświadczenie . Nigdy i nic od nich nie kupiłem :D Kupuję tylko od kolegów z forum
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2037
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#198

Post autor: Peter007 »

Zakaz komentowania ofert też pozostawia wiele do życzenia. Rozumiem założenie ale... Jeśli ktoś wrzuci linka z allegro to można komentować że złom, że za drogo, że w ogóle lipa. Ale jak delikwent się zarejestruje tylko po to żeby sprzedać to ktoś kto się zna nie może uprzedzić drugiego że może wejść na minę. Inna sprawa że jeśli to komentarz na plus to jest możliwy a te negatywne łamią regulamin :think:
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#199

Post autor: Tarkus »

No właśnie! Przykładowo jak mam postąpić, jeśli chcę reklamować płytę niezgodną z opisem, a sprzedawca nie odpowiada na prywatną wiadomość?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41383
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#200

Post autor: Wojtek »

Najlepiej napisać do mnie w takiej sytuacji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41383
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#201

Post autor: Wojtek »

Tak dla pewności: zakładam że sprzedaż bootlegów/unofficial/pirackich wydań płyt jest generalnie OK dla forumowiczów?
Czy może powinniśmy wprowadzić zakaz?

Na discogs czymś takim niepohandlujemy np.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3759
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#202

Post autor: mrcnoos »

Jeśli ktoś rzetelnie poinformuje co to za wydanie to niech sprzedaje. Choćby właśnie dlatego, że Discogs takie wydania blokuje.
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#203

Post autor: Felix1988 »

Też jestem za, jeśli jest pełne info co do tego, co jest oferowane - bootlegi i piraty to fajna sprawa, płyty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2019
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#204

Post autor: MaciejT »

Felix1988 pisze:
05 mar 2023, 22:50
piraty to fajna sprawa
Fajki z przemytu też, poszukiwane przez wielu smakoszy wyrobów tytoniowych. Ciekawe jak by ktoś zechciał wstawić na giełdę kilka kartonów bez banderoli :think:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#205

Post autor: dale »

Wojtek pisze:
05 mar 2023, 22:08
Tak dla pewności: zakładam że sprzedaż bootlegów/unofficial/pirackich wydań płyt jest generalnie OK dla forumowiczów?
Czy może powinniśmy wprowadzić zakaz?

Na discogs czymś takim nie pohandlujemy np.
Wojtku ja bym rozróżnił tutaj bootlega czy wydanie nieoficjalne - na winylu oczywiście, od pirackich nagrań będących kopią oryginalnej płyty - czy to zrobionej na kasecie magnetofonowej, płycie cd, czy nawet w wersji elektronicznej. O ile dwa pierwsze mają wartość kolekcjonerską i użytkową, o tyle, w wypadku tych trzecich, zawsze możemy kupić oryginał - jest taka możliwość.
Idąc tą drogą, powinniśmy zabronić sprzedaży wszelkich płyt darmowych czy "not for resale".
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15006
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#206

Post autor: darkman »

MaciejT pisze:
05 mar 2023, 23:16
Fajki z przemytu też, poszukiwane przez wielu smakoszy wyrobów tytoniowych. Ciekawe jak by ktoś zechciał wstawić na giełdę kilka kartonów bez banderoli :think:
Dorzuciłbym do zakazu wszystkie rzeczy z Aliexpresu. W takim uogólnieniu jw.
No i prezentacje ruskich płyt, zwłaszcza jednego kolekcjonera. Naganne będzie tylko sprzedawanie czy kupowanie i pokazywanie też? A może po prostu od razu toto palić, jak wzmiankowane fajki? :)
Konsekwencja Panowie! I kto to będzie weryfikował? Jakie przyznamy mu uprawnienia weryfikacyjne i na czym je oprze?
Wątek jest z 2012 roku i dziś w XXI wieku sporo się zmieniło. Oczywiście można uogólnić, że dziś bootleg, unoffcial.. cokolwiek to znaczy, bo nazwa wyjątkowo zręczna i ogólna w swojej nieoznaczoności, Press, Promo, Not For Sale, Only for radio broadcast, to wszystko w zasadzie piraty lub wydania co najmniej zastrzeżone.
Ponownie pytam, kto to będzie weryfikował? I jakie ma do tego uprawnienia, bo sama plenipotencja z bycia dajmy na to moderatorem czy administratorem to trochę słabo i mało.
Trzeba by powołać Superwizora LP, gościa od płyt który się na tym zna i dodatkowo będzie mu się chciało. nie bez kozery dodam, że musiałaby to być osoba powszechnie uznana za znającą się na rzeczy, a nie tylko taka, której się to wydaje. :D
Mamy owszem parę takich osób, ale nie sądzę by któraś z nich podzielała poglądy choćby na zagadnienie bootlega, bo cóż było nie było to wydanie akurat o ogromnych walorach historycznych. A, że ktoś nie zbiera, nie ma, neguje to jego zmartwienie. niekoniecznie akceptowane przez kolekcjonerów, zbieraczy i poznawczych fascynatów. To zresztą długi temat.
Wojtek pisze:
05 mar 2023, 22:08
Na discogs czymś takim niepohandlujemy np.
Bynajmniej, damy radę coś znaleźć i to nie mało. To jednak boczy temat.
Dużo lepsze ograniczenie weryfikacyjne to eBay. Tu w zasadzie można polegać na ich know how.
Z tym, że blokują tytuły na wybranych krajowych portalach np UK, PL, a USA nie. Itd.. To zależy od tytułów tzw aresztowanych. Ale tak, jeśli płyta jest oferowana na eBay i nie ma blokady, to OK. Jeśli ma to blok.
Discogs.
!
No nie, bo nie każdy z tu obecnych na forum uważa ten portal za wystarczająco wiarygodny.
Dla przykładu być może blokują, ale producentów i dystrybutorów piratów, bootelgów itp reklamują w ogłoszeniach swojego kwartalnika (dostaję poszczególne numery od nich), można się pogapić i pośmiać.
Z tego choćby powodu ale i innych uważam, że discogs w tym wypadku nie może być wyrocznią.
To głownie portal kolekcjonerski, dopiero potem handlowy gdyż jego skrypt umozliwia handel płytami czy też wymianę kolekcjonerską, ale gównie to baza danych tworzona przez użytkowaników. I co najwazniejsze nikt tych wpisów nie weryfikuję, zatem błedy często są powielane w wielu odśłonach tej samej płyty. No słabo, Generalnie.

Chyba najlepszą definicję pirat, podał Dale. Z drugiej strony przydałaby się jeszcze lepsza. Choć ta jest prosta do bólu.
Powiem tak i warto to wiedzieć i brać pod uwagę, ludzie mają i kupują sobie takie wydania, bo po prostu chcą je mieć. Pytanie brzmi inaczej - Czy chcą i oczekują bycia zawstydzanym na forum za swoje preferencje kolekcjonerskie.
Bo któż im zabroni? Znajdzie się tutaj ktoś taki? A ma jakieś instrumenty by to egzekwować?
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3759
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#207

Post autor: mrcnoos »

darkman pisze:
06 mar 2023, 08:08
Superwizora LP
Chcę to stanowisko! Ale będę miał CV-kę 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15006
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#208

Post autor: darkman »

Kolejny post muszę dać - bo podczas pisania mnie wylogowuje, więc posty muszą być krótkie, a to nietypowe dla mnie :).. zupełnie.
Felix1988 pisze:
05 mar 2023, 22:50
Też jestem za, jeśli jest pełne info co do tego, co jest oferowane - bootlegi i piraty to fajna sprawa, płyty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów.
Jestem za. Nie zawsze da się przeprowadzić pełną identyfikację. Więc warto podawać te dane, które umożliwią identyfikację.
A i Panowie, nie żebym bronił swojej sprzedaży czy innych, mam to w dupie. Jednak trochę rozsądku, a i prawd oczywistych się przyda.
mrcnoos pisze:
05 mar 2023, 22:10
Choćby właśnie dlatego, że Discogs takie wydania blokuje.
Tak ale są dwa wyjątki. nie każdy tego rodzaju tytuł jest blokowany, podobnie jak na eBay - nie każdy eBay domestic blokuje, to już ustalenia o charakterze lokalnym.
- chyba, że sam sprzedaje przez swoich pracowników lub uczestników ze stad zbliżonych do królika
- to zależy od danego tytułu czy nawet wydawcy /zwykle zresztą bardzo trudno go zidentyfikować/.
Wojtek pisze:
05 mar 2023, 22:08
Tak dla pewności: zakładam że sprzedaż bootlegów/unofficial/pirackich wydań płyt jest generalnie OK dla forumowiczów?
Jako forumowicz się wypowiem.
Dla mnie jest OK. Uwielbiam bootlegi. Nad innymi mogę się zastanowić, mieć czy nie mieć?
Np Butchera Beatlesów, który włśanie się ukazał mieć chcę i już sobie zamówiłem, mimo posiadania oryginału z 1964 z tą właśnie wycofaną okładką. No cóż to zawsze jest kwestia wyboru. To wolny kraj jest, a raczej do niedawna był.
Tak się zastanawiam, czy wyroby audio z PRL to czasem nie obiekty spełniające definicję Pirata, przynajmniej po części? Może zakazać ich prezentacji, sprzedaży giełdowej i najchętniej zdelegalizować ich posiadanie. Mamy kogoś takiego kto to wprowadzi do życia. Wszak komuna to zło zdefiniowane. Promujemy zło?
Także Panowie, oobiste preferencje i animozje co do płyt czy sprzętu nie powinny stanowić o jego /ich dyskryminacji. Co komu do domu jak chałupa nie jego?

(Marcin ,sorry, że pod cytatem Twojego postu - to nie zamierzone zupełnie, bo o czym innem)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15006
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#209

Post autor: darkman »

mrcnoos pisze:
06 mar 2023, 08:19
darkman pisze:
06 mar 2023, 08:08
Superwizora LP
Chcę to stanowisko! Ale będę miał CV-kę 8-)
Yyy co to CV, bo nie zaskoczyłem? :D a... curriculum_V , OK ;) :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15006
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: ogłoszenia sprzedaży [propozycja]

#210

Post autor: darkman »

Swoją drogą powiem Wam, że dziś to pojęcie pirat, trochę się spauperyzowało. Kategoria wydaje się być bardzo szeroko pojmowana i tu potrzebna jest szczegółowa definicja, a i tak znajdą się luki i niedopowiedzenia. Konieczna spora wiedza i narzędzie/narzędzia do weyfikacji i identyfikacji.
Jeśli ktoś potrafi udowodnić, że dany wydawca jeśli go w ogóle zna. nie jest byłym podzleceniobiorcą korporacji danego Records z któ®ym własnie się rozstał, że jego tłocznia jest nielegalna, że nie ma plenipotencji managerów i artystów, to tak. Warto zaprezentować swoje wyniki dochodzenia. Samo zaś na pisanie pirat. To mało i sporo za mało.
ODPOWIEDZ