Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli czy kable grają?

#331

Post autor: zelazny »

Ehhh...
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#332

Post autor: koscidogitary »

PatLove pisze:
17 maja 2021, 19:30
2x2,5 OFC w przystępnej cenie/budżetowej cenie?
Tani i bardzo dobry przewód głośnikowy - to polski Bitner powinien być ok. Generalnie pod lampę i ciepły preamp szukaj kabli z niedużą ilością ale raczej grubych nitek.
2.5mm2: https://allegro.pl/oferta/przewod-bitne ... 8525803126
4.0mm2: https://allegro.pl/oferta/przewod-bitne ... 8525828722
Do niedużej mocy i krótkich odcinków 2.5mm2, jednak ja bym wybrał 4.0mm2.
Ma grubą dość miękką izolację zewnętrzną z PVC, ja to ściągam i wkładam pojedyncze przewody w peszel (oplot nylonowy) + zalutowuję banany.
PatLove
Posty: 223
Rejestracja: 20 lis 2017, 18:37
Gramofon: CEC BD-2200

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#333

Post autor: PatLove »

Dzięki, rozważę je.
Co do lampy i ciepłego pre amp’a, to jeszcze nic nie wiadomo. Będzie albo lampa albo Thule IA 60 ale czy PreamP od Jaculka jest ciepły? :roll:
AE Aegis Evo 1 + Procab LS25
Onkyo TX-8150
Denon DCD-620
CEC BD-2200 + Empire 66/X
PreamP MM/MC by Jaculek powered by LT1028 & OPA2604

iFi iDSD Le Nano
Seenheiser Momentum M2 AEi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#334

Post autor: Wojtek »

PatLove pisze:
02 cze 2021, 10:10
ale czy PreamP od Jaculka jest ciepły?
Jak go przytuli po złożeniu to może będzie :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
maroza
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2016, 19:35
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Lublin

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#335

Post autor: maroza »

Mały update ode mnie w zakresie kabli głośnikowych - ciekawość po wymianie RCA na Mogami sprawiła, że zamieniłem używane przeze mnie przez ok. 2 lata Melodika BWC2250 2x2,5mm na Van Damme UP-LCOFC HI-FI 2x2,5mm. Czytam sporo zagranicznych forum i tam te kable są bardzo polecane, jako rzekomo lepsza wersja chwalonej serii Blue. Z drugij strony, jak wiadomo w zakresie kabli - w Internecie nic się człowiek nie dowie.

Początkowo miałem wrażenie, że brak różnicy. Jednak, po przesłuchaniu kliku płyt mam podobne odczucia jak w przypadku zmiany interkonektu, chociaż nie tak spektakularne - jest więcej górnego (w szczególności) i dolnego pasma, co daje wrażenie przestrzeni i napowietrzenia dźwięku. Dla mnie to sygnał, że z kablami Melodiki jest coś nie tak (sporo osób pisało o tym na naszym forum). Z czystym sumieniem natomiast mogę polecić Van Damme UP-LCOFC HI-FI.
:arrow: https://www.instagram.com/czarny_placek/

Jest: Thorens TD-160 Super + SME 3009 S2 Improved + Shure V15 III - iFi Zen Phono - JVC JA S55 - Pioneer S710

Było: Pioneer PL-12D, Pioneer PL-A38S, Grundig PS 3500, Daniel, HK PM645, Tannoy M2
zbigu
Posty: 63
Rejestracja: 05 sty 2019, 15:07
Gramofon: Micro seiki,Braun
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#336

Post autor: zbigu »

Cześć
Przeczytałem ten wątek o kablach głośnikowych i naszło mnie na zmianę bo dowiedzialem się, że mam zle kable .
Te kiepskie to Melodia purpurowa,a dobre
które kupiłem to Tellurium Q Ultra Blue.
Nowe 5 x droższe no i brzydki dla mnie kolor,ale czy lepsze? z pewnością inne.
Melodika w moim systemie to też całkiem niezły kabel.Tellurium i Melodika mają dół pasma podany jesli chodzi o siłę podobnie,choć te nowe bardziej subtelnie .
Średnica jest bardziej wyeksponowana ,a góra wygladzona Melodika zagrała czasem za ostro i zakula po uszach, a tutaj nie ma szans.Niestety nie wiem czy mi to pasuje, chyba wolę skrajne granie z lekkim uteperowaniem wysokich.Reasumujac zostaję z nowymi kablami,kupiłem je za dobrą cenę no i szkoda mi czasu na słuchanie kabli,wolę kupować nowe płyty i słuchać muzy.Tellurium to dobre i ciepłe kable .Dodam na koniec sprawdzoną prawdę w doborze odpowiedniego dźwięku, że solą jest akustyka pomieszczenia.
Wystarczy, że otwieram okno w moim pokoju odsłuchowym i już mam wiecej na górze, a mniej basu bo tak to działa. :)
zbigu
Posty: 63
Rejestracja: 05 sty 2019, 15:07
Gramofon: Micro seiki,Braun
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#337

Post autor: zbigu »

Muszę napisać sprostowanie, Tellurium Q Ultra Blue grał kilka dni z cd i 3 wkładkami.
Wyraźnie się wpasował w system.
To nie jest dobry kabel,to jest kabel bardzo dobry.Spodziewalem się raczej niewielkich zmian do poprzednika na plus,a tu taka dla mnie niespodzianka. Spora zauważalna poprawa,a jednak kable grają :) :shock: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#338

Post autor: Merrick »

zbigu pisze:
24 cze 2021, 22:04
Przeczytałem ten wątek o kablach głośnikowych i naszło mnie na zmianę bo dowiedzialem się, że mam zle kable .
Te kiepskie to Melodia purpurowa,a dobre
które kupiłem to Tellurium Q Ultra Blue.
Nowe 5 x droższe no i brzydki dla mnie kolor,ale czy lepsze? z pewnością inne.
Melodika w moim systemie to też całkiem niezły kabel.Tellurium i Melodika
Nie ma się co przejmować opiniami. Ja wymieniłem stary przewód firmy SME na Melodika i jestem zadowolony :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1876
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#339

Post autor: Jaculek »

Wojtek pisze:
02 cze 2021, 11:11
Jak go przytuli po złożeniu to może będzie
Kurcze nie przeczytałem przed wysłaniem :p :lol:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#340

Post autor: sargon »

Temat kabli jest tak ślizgi że strach pisać ale od kiedy wymieniłem swoje druty na ultralinka ambience mk2 coś chyba w tym jest ,nie oznacza to że każdy usłyszy od strzała trzeba być osłuchanym być w temacie to tak jak z tzw. niepowtarzalny gang silnika 6V BMW jeden słyszy drugi nie.
Arkadyo
Posty: 810
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#341

Post autor: Arkadyo »

sargon pisze:
03 sie 2021, 23:11
jak z tzw. niepowtarzalny gang silnika 6V BMW jeden słyszy drugi nie.
Sory za offtopa ale nie mogłem się powstrzymać :) Usłyszeć niepowtarzalny gang 6v w Beemce to trochę tak jak dotknąć relikwii w postaci szczebla z drabiny, która się śniła Św. Piotrowi.
Bayerische Motorenwerke AG chyba nigdy nie robił silników V6 do swoich wózków, przynajmniej tych jakie zwyczajowo od wielu, wielu lat, znajdziemy na ulicach - ot taka bajerowska fanaberia, że widlaste silniki tej firmy zaczynają się od 8 "garnków" a wszystkie 6 "garnkowce" były rzędowe i oznaczane R6. Pomijając tę drobną nieścisłość czy też literówkę dodam, że należę do tych, którym udało się usłyszeć różnicę pomiędzy niektórymi przewodami głośnikowymi natomiast zupełnie nie wiem o co Tobie chodzi z "niepowtarzalnym gangiem" w beemkach z którymkolwiek silnikiem. Tak się złożyło, że jestem mocno osadzony w środowisku driftowym, obaj synowie upalają gumy ile wlezie i chcąc nie chcąc stałem się serwisanto-tuningowcem całej gamy silników tej firmy od R4 przez R6 do V8 a przy tym i właścicielem kilku e 30, e 36, e 38, e 46 a nawet x5 - potrzebowałem coś, czym komfortowo polatam autostradą a i ze sprzętem wędkarskim dojadę o każdej porze roku wszędzie gdzie dusza zapragnie. Jak widać są to starsze modele, bo nowe niestety do niczego się nie nadają. W każdym razie każdy katujący tą markę nie sięgnie po silnik nowszy niż seria "M" a i ostatni M 54 potrafi napsuć krwi z uwagi na "nowy pomysł na pierścienie tłokowe". A seria "N"... No cóż... Ja już na samo hasło valvetronic mam ochotę komuś przyłożyć...
Ale wracając do sedna sprawy - gang silnika jak to nazywasz, to głównie zasługa zamontowanego tłumika i zapewne uzyskasz więcej gangu na silniku R4 2.0 z modowanym tłumikiem niż na seryjnym V8. Oczywiście mod na tłumiku do V8 zmieni wszystko, bo zawsze większa pojemność pozwoli się niżej zestroić tłumikowi. Beemka nie robi tej samej pojemności w rzędzie i na widłach więc trudno szastać wyrokami ale gdybym miał porównywać brzmienie samochodów do audio to tłumiki bym zestawił z kolumnami a silniki ze wzmacniaczami. Dla przewodów głośnikowych nic nie przychodzi mi do głowy. Może bieżnik na oponach...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#342

Post autor: Bacek »

Arkadyo pisze:
05 sie 2021, 10:15
Dla przewodów głośnikowych nic nie przychodzi mi do głowy. Może bieżnik na oponach...
Ja bym powiedział że bardziej alufelgi albo felgi ogółem, ale jak widać są różne stopnie głuchoty..
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 176
Rejestracja: 16 kwie 2018, 09:55
Gramofon: UHER PS950

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#343

Post autor: farmer »

Nie wiem czy już były...
Załączniki
apuxybd9zqv01.jpg
UHER PS950+FISHER MT-6331+Lo-D HA-7700+PHILIPS CD350+POHLER SOUND PS 43O2
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1313
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#344

Post autor: StarRock »

Moje kolumny mają terminale bi-wiringowe i takoż grają na podwójnych van den hullach, a te srebrne. Od dawna myślałem, czy nie połączyć je z miedzią i jaki będzie tegoż efekt.
Chciałem kupić cosik niedrogiego, a kiedyś Myszor dobrze pisał o kabelkach Jantzen i takowe zakupiłem. Grają niecały tydzień, niewygrzane, a efekt naprawdę zadawalający (jak dla mnie). :D
Góra bardziej naturalna z takim metalicznym wydźwiękiem, a dół z jakby większym wykopem "tłuściejszy". :mrgreen: Nie za bardzo umiem opisać, ale tak to słyszę.
Jedyny mankament, byłem pewny długości, nie zmierzyłem i brakuje mi pół metra na długości każdego z odcinków tzn. teraz są na styk, a mając dłuższe lepiej by się ułożyły. Chętnie taniej odsprzedam, gdyby znalazł się chętny (kupiłbym dłuższe odcinki). Nie ten dział, ale gdyby co, pw.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Węże ogrodowe vs piorunochron czyli kable głośnikowe

#345

Post autor: restimek »

Wczoraj wymieniłem kable głośnikowe z Prolink CAV1001 2,5mm na Sommer Orbit 240

Do tej pory przez całą swoja przygodę z audio „jechałem” na tych prolinkach. Nie mając praktycznie porównania.
Różnica w dźwięku od pierwszych chwil jest wyraźnie zauważalna. Na chwilę obecna sam nie wiem które grają lepiej. Największa różnica jest w sposobie prezentowania góry.

Niewykluczone że na koniec pokuszę się o biwiring - prolink do basu. Sommer na górę ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ