Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8146

Post autor: Piterski »

Ja takie porównania robię w odniesieniu do muzyki klasycznej i wrażenia/emocji jakie mam słuchając jej w w filharmonii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8147

Post autor: pan_winyl »

Z tym high endem to jest ostra zagwozdka. Jak dla mnie trzeba by kierować się deklaracjami producenta- np katalogi często wzmiankują, czy też wyróżniają jakiś konkretny model z serii na dany rok. Nie zmienia to faktu ż ejest to jedynie marketing- bo jak wyróżnić naj naj z całej produkcji kenwooda? Czy będzie to seria basic? A może amplituner nine 11? Nie ma normy DIN na Hig End, a jedynie na Hi fi więc całość jest ostro kwestionowalna. Pozostają przecież też kwestie gustów i uszkodzeń słuchu.

Ot dyskusja o tym czy sztuka współczesna jest lepsza, gorsza, równa a może INNA od sztuki renesansowej.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8148

Post autor: Piterski »

To może dla zgodnie z myślą przewodnią wątku pokażę swój sprzęt. Na poważnie swoja przygodę zacząłem z gramofonem Project 6.1 z wkładka Ortofon 540. Pracowało to ze wzmacniaczem Copland CSA-28 (ma wbudowany preamp MM), a od strony cyfrowej Marantz CD-17KI.

Erata: Jednak to nie tak bo pierwsze moje kolumny to były HGP Vola. Nie byłem pewien czy mam jakaś ich fotkę. konstrukcja niższa niż Audio Physic i specyficznie zbudowana i strojona. Z tych wszystkich elementów ten był najsłabszy i najdroższy. Pamiętam że otwarłem w banku linię kredytowa żeby je kupić. Szkoda że się wtedy zgodzili na taką kwotę pożyczki bo to najmniej dla mnie trafiony zakup.
Załączniki
HGP Vola
HGP Vola
Project 6.1 & Ortofon 540.
Project 6.1 & Ortofon 540.
Copland CSA28 & Marantz CD17Ki
Copland CSA28 & Marantz CD17Ki
Audio Physic Tempo 3i
Audio Physic Tempo 3i
Ostatnio zmieniony 04 maja 2021, 15:00 przez Piterski, łącznie zmieniany 2 razy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8149

Post autor: Myszor »

A za physicami delty się suszą ;)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8150

Post autor: Piterski »

Suszą się jak najbardziej (jeszcze dziewicze przezemnie nie grzebane), bo zdjęcie AP to takie już późniejsze. Początkowo to wyglądało tak jak opisałem.
Pierwsze co zmieniłem w systemie to było zakupienie zewnętrznego preampu Ri-Audio PH-1.
Testowałem wcześniej preamp Musical Fidelity X-LP i poprawa była na tyle wyraźna, że postanowiłem kiedyś zainwestować w zewnętrzny preamp gramofonowy. Padło na Ri-Audio bo grał bardzo dobrze i kolega sprzedał mi go z drugiej ręki i płatność rozłożył raty. Takie to były czasy i z kasą też różnie.
Załączniki
PH-2 front.jpg
PH-2 tył.jpg
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8151

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze:
04 maja 2021, 13:07
bo jak wyróżnić naj naj z całej produkcji kenwooda?
Ja Ci odpowiem. Kenwood to co najwyżej dobre odkurzacze robi. :morda: High End to robią specjalne butikowe marki, klocki są składane bez kompromisów w świetle księżyca, a jednorożec roni na nie łzę.

High End to czysty marketing. Czasem są to faktycznie sprzety z wysokiej półki, ale zazwyczaj przerost formy nad trescią. A, i parametry się nie liczą, bo High End to jest dla klientów, którzy parametry maja w dupie. Liczy się prestiż.

No i jak już pisałem, możesz mieć sprzęt za nie wiadomo ile, ale zawsze sie trafi jakiś znawca, który Cie uświadomi, że to co masz to najwyżej dobre HiFi. Bo to się wszystko sprowadza do konkursu o to kto ma dłuższego.

A, nie zapominajmy, że brzmienie wypacykowanego sprzętu za miliony można zepsuć zwykłym kablem :lol:
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8152

Post autor: pan_winyl »

zbyszek1982 pisze:
04 maja 2021, 15:32
Kenwood to co najwyżej dobre odkurzacze robi.
Chyba chodzi Ci o Kanwoda ;)

Kenwood obecnie robi blendery i całą masę robotów kuchennych :D

Z moim wyróżnieniem chodziło mi bardziej o to jak wskazać u producenta jego high endowe rozwiązanie skoro w każdym katalogu miał ich po 3 - od sony przez pioneera po kenwooda.

Zgadzam się jednak z Tobą chyba w czymś niewypowiedzianym- zawsze były marki premium premium- ot choćby Braun czy B&O które robiły z założenia drożej i niektórzy uważają że lepiej. Na pewno ładniej.

Ale czy tak na pewno było lepiej? To już pytanie do kogoś kto słuchał wszystkiego i ma referencyjny słuch.
Piterski pisze:
04 maja 2021, 14:01
Copland CSA-28
To ciekawe że
Piterski pisze:
04 maja 2021, 14:33
Musical Fidelity X-LP
już pokonał wbudowany przedwzmacniacz. W sensie wzmacniacz to nie byle co a jednak mu brakowało. Generalnie - bardzo poważny zestaw i rozumiem co ktoś może mieć na myśli myśląc o high endzie - jako raczej nie masowej produkcji np.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8153

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze:
04 maja 2021, 15:43
Piterski pisze: ↑dzisiaj, 14:01
Copland CSA-28
To ciekawe że
Piterski pisze: ↑dzisiaj, 14:33
Musical Fidelity X-LP
już pokonał wbudowany przedwzmacniacz.
Miałem przez chwilę CSA-14. 28 ma zmotoryzowany potencjometr, poza tym, to ten sam wzmacniacz. To wbudowane pre Coplanda jest bardzo dobre. Jest prawie zupełnie przezroczyste i stawiał bym je wyżej niż taki np. buphono.
Niestety w porównaniu z moim Braunem ten Copland grał nijako. Bardzo poprawnie, ale ani scena, ani barwa, ani dynamika nie przekonały mnie i go sprzedałem. Szkoda, bo był śliczny i naprawdę fajnie zrobiony.

Co do Brauna i B&O, to ich sprzety były celowane do klienteli z zasobniejszymi portfelami, ale oni się zawsze szczycili połaczeniem wzornictwa i dobrych parametrów. To nie były czasy marketingowej ściemy. Teraz B&O poszło w bardziej w lifestyle, a Braun nie wytrzymał konkurencji z zalewem taniej elektroniki z Dalekiego Wschodu.
pan_winyl pisze:
04 maja 2021, 15:43
Z moim wyróżnieniem chodziło mi bardziej o to jak wskazać u producenta jego high endowe rozwiązanie skoro w każdym katalogu miał ich po 3 - od sony przez pioneera po kenwooda.
Żadna z tych marek nie jest high-endowa. Po prostu. :lol:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8154

Post autor: Piterski »

pan_winyl pisze:
04 maja 2021, 15:43
już pokonał wbudowany przedwzmacniacz. W sensie wzmacniacz to nie byle co a jednak mu brakowało. Generalnie - bardzo poważny zestaw i rozumiem co ktoś może mieć na myśli myśląc o high endzie - jako raczej nie masowej produkcji np.
Przecież to jest przyzwoity budżetowy sprzęt Hi-Fi, ale tak Prosiaczek grał lepiej niż wbudowany moduł phono. Kupiłem go za pierwsze zarobione pieniądze i wymagało to ode mnie dużych wyrzeczeń i dyscypliny finansowej. Samo mi to z nieba nie spadło. Jedynie kolumny powinienem był kupić inne, ale brakowało mi kasy na te wymażone i "basu" w Zolerach, które powinienem był wtedy kupić.
Nigdzie też nie napisałem, że to jest Hi-End. Pokazałem na czym zaczynałem swoja zabawę bo jak czytam te przytyki to nie wiem skąd się niektórym ta żółci ulewa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10430
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8155

Post autor: Myszor »

Panowie dajcie spokój z tymi hajendami, hajfajami itp.
Przede wszystkim to jest bardzo fajne hobby i nic tak nie cieszy jak nowy klocek czy nowa płyta. Ba, cieszy mnie nawet jak ktoś inny wstawia nowy klocek czy nową płytę :lol:
Dodatkowo jest to hobby względnie tanie w porównaniu z motoryzacją, hippiką czy nurkowaniem.
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8156

Post autor: Quarter »

Myszor pisze:
04 maja 2021, 16:08
Panowie dajcie spokój z tymi hajendami, hajfajami itp.
Przede wszystkim to jest bardzo fajne hobby i nic tak nie cieszy jak nowy klocek czy nowa płyta. Ba, cieszy mnie nawet jak ktoś inny wstawia nowy klocek czy nową płytę :lol:
Dodatkowo jest to hobby względnie tanie w porównaniu z motoryzacją, hippiką czy nurkowaniem.
Bo to jest HI-FAJne hobby :D
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3758
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8157

Post autor: mrcnoos »

Myszor pisze:
04 maja 2021, 16:08
Dodatkowo jest to hobby względnie tanie w porównaniu z motoryzacją, hippiką czy nurkowaniem.
A zgadzam się :handgestures-thumbupleft:
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8158

Post autor: Quarter »

mrcnoos pisze:
04 maja 2021, 16:31
Myszor pisze:
04 maja 2021, 16:08
Dodatkowo jest to hobby względnie tanie w porównaniu z motoryzacją, hippiką czy nurkowaniem.
A zgadzam się :handgestures-thumbupleft:
A to już dyskusyjne jest całkiem ;) Ale zgadzam się co do jednego - wielokrotnie w innych wątkach wspominany, prawie już "przysłowiowy" jeden tysiąc złotych pozwala wejść do tego urokliwego świata. Jednak gdy chce się brnąć dalej to.....sky is the limit, finansowo rzecz postrzegając. Jeździłem konno, jeździłem w rajdach off-road, i coś tam wiem o kosztach tych pasji ;) Z pewnością jednak można zbudować rozsądny system i kupować sensownie płyty w budżecie znakomicie niższym niż choćby budżet na opony, wpisowe i lawetę na amatorski sezon wyścigowy (off-road jest w sumie najtańszym sportem moto, więc go tu nie biorę pod uwagę). Nadal jednak za ów "tysiączek" można mieć masę frajdy :D
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7597
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8159

Post autor: amrowek »

hm zalezy co dla kogo jest wyznacznikiem Hi-Endu
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Latro
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#8160

Post autor: Latro »

Hi-end? Ja mam, a co?
:morda:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ODPOWIEDZ