Książki

ODPOWIEDZ
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Książki

#376

Post autor: Felix1988 »

Faktycznie, lipa... Ja nadrabiam wieczorami zaległości: Olga Tokarczuk - Bieguni. Wbrew tytułowi nie jest to książka wyłącznie o starowiercach i nie tratuje tylko o czasach bardzo już odległych.
Załączniki
Olga Tokarczuk Bieguni.jpg
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1733
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Książki

#377

Post autor: jaca1970 »

W biegu kupiłem, tak "na święta" do poczytania, "QUEEN" - teraz ROCK Wydanie specjalne
fajne, szczególne pod kątem dyskografii - są tu opisy ( ocena i micro-recenzja) głównych płyt, składanek, koncertówek, boxów,
zespołu i solowych płyt
19,90pln, warto.
Załączniki
IMG_20210103_092101.jpg
IMG_20210103_092308.jpg
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Totoro
Posty: 168
Rejestracja: 07 lut 2020, 21:37
Gramofon: Unitra Fonica pl-731

Re: Książki

#378

Post autor: Totoro »

A wracając do rozważań kolegów o Murakamim, jestem właśnie w trakcie jego starszego tomu opowiadań "Mężczyźni bez kobiet". Dawkuję sobie powoli bo to raczej przygnębiająca lektura, choć trzeba przyznać, że w efekcie przesłanie tych opowiadań jest bardzo humanistyczne. Na razie bardzo podobała mi się historia pt. "Kino". Chyba jeden z lepszych literackich obrazów rodzenia się depresji. Murakami jak zwykle przy użyciu niewielu słów potrafi oddać wiele emocji.

A i jeżeli ciągle pisze to samo, to w takim razie ja lubię w kółko to samo czytać :)
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Książki

#379

Post autor: gravediggie »

No fakt Kino to petarda. Chociaż nie odczytałem tego jako obraz postępującej depresji. Być może masz rację, jest to absorbujące opowiadanie. A cały tom obok "wszystkie boże..." Jest moim ulubionym i też go sobie czytam na nowo.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#380

Post autor: Myszor »

Joe Hill "Gaz do dechy".
Zbiór opowiadań syna Stephena Kinga. Niektóre fajne a niektóre dość męczące.
Załączniki
4D65DF16-28E9-4425-B7C7-9BA48235C077.jpeg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#381

Post autor: Myszor »

Nie wiem dlaczego dali na książce plakat z filmu (znaczy wiem, żeby się sprzedała) ale książka nie ma wiele wspólnego z filmem.
Znaczy mniej więcej chodzi o to samo ale jakieś 50% historii jest inne no i jest to jednoosobowa narracja w większości dziejąca się w głowie bohaterki. Można ale niekoniecznie. Film imho lepszy.
Załączniki
4656A6CD-85C6-4FDC-B6F6-FA01939DBE34.jpeg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#382

Post autor: Myszor »

Nowy Follett "Niech stanie się światłość".
Jak to u tego pisarza...parę kartek i wciąga jak amfetamina. Nie idzie się oderwać.
Akcja dzieje się na przełomie X i XI wieku i opowiada jak doszło do powstania King's Bridge znanej ze wspaniałej trylogii Filary Ziemi (i kolejnych). Mocno osadzone w realiach historycznych więc sporo się można dowiedzieć jak się żyło w tamtych czasach.
Żal tylko jak się już skończy :cry:
Załączniki
A85D917C-054C-496B-8AA9-EAEC32F39893.jpeg
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Książki

#383

Post autor: gravediggie »

Pan Tadeusz. Jestem w trakcie. Chodził mi po głowie. W liceum bardzo lubiłem.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Książki

#384

Post autor: Tarkus »

piotrjazz pisze:
30 paź 2020, 15:44
Skonczylem wlasnie biografie Janis Joplin.
Nie porywa ale mimo wszystko bardzo interesujaca, nie tylko dla fanow.To bardziej szczegolowy opis poczynan Janis. Chyba nic nie umknelo autorowi,takze chyba ani jedna kobieta i mezczyzna , z ktora Janis uprawiala seks, ani kiedy i gdzie mialo to miejsce :lol:
A przy okazji rozprawia sie z wieloma mitami na temat Joplin ,wytworzonymi przez ludzi ale i tez sama Janis.
Holly George-Warren - Janis. Życie i muzyka
(Czarne 2020)


Właśnie czytam. Wcześniej, dawno temu, przeczytałem "Perłę" Amburn Ellis. Teraz trudno mi nie zgodzić się z recenzentem "Teraz Rocka", że była to najsłabsza biografia JJ, a konkretnie powierzchowna i plotkarska. Ta najnowsza z kolei może niektórych nużyć szczegółowością, ale wydaje się bardzo rzetelna. Ukazuje zarówno wielkość artystki, jak tragedię i upadek osoby, która - co najsmutniejsze - jako człowiek była w gruncie rzeczy niezwykle dobra.
Notabene to właśnie m.in. lektura tej książki sprawiła, że płyty Joplin wróciły do mojego odtwarzacza. :) Notabene fani piosenkarki zauważyli z pewnością, że zdjęcie z okładki - to to samo, które zdobi LP i CD "In Concert", tylko inaczej skadrowane.
Załączniki
JJ.JPG
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1313
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#385

Post autor: StarRock »

cover.jpg
Wpadła mi ręce, choć wydana wcześniej, a i podobno niezły film powstał na kanwie tejże.
Kwintensencja zła podana tak, że niekiedy człowiek wzdryga i zastanawia się nad sensem humanizacji życia, a czytając chciałoby się szybko na ostatnią stronę, ale...czy wyrzucić z pamięci.
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Książki

#386

Post autor: piotrjazz »

Lesley-Ann Jones" Kto zabił Johna Lennona?"
Bardziej analiza osobowosci Johna ,niz biografia . Inne spojrzenie , moze dlatego ,ze napisane przez kobiete?
Autorka analizuje jaki wplyw na Lennona mialy kobiety w jego zyciu.
Inaczej i w miare ciekawie .Bardziej dla tych co znaja historie Beatlesow.
Dla fanow zadnych nieznanych anegdot lub chcacych przezyc historie raz jeszcze ,opowiedziana na inny sposob.
Załączniki
kto-zabil-johna-lennona-b-iext66064847.jpg
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#387

Post autor: Myszor »

Świeży Grisham "Dzień rozrachunku".
Znakomita powieść. Oczywiście jest afera prawnicza ale w tle.
Książka w sumie jest hołdem złożonym amerykańskim i filipińskim żołnierzom którzy brali udział w wojnie na Filipinach i uczestniczyli w
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bataa%C5% ... 5%9Bmierci
Nie znałem tego epizodu IIWW i przyznam że hitlerowcy to był pikuś w porównaniu z okrucieństwem Japończyków.
Czyta się jednym tchem.
Załączniki
9647FDB4-F936-4FF0-8464-9B3E55A31E06.jpeg
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

#388

Post autor: bms01pl »

Myszor pisze:
30 sty 2021, 17:50
Akcja dzieje się na przełomie X i XI wieku i opowiada jak doszło do powstania King's Bridge znanej ze wspaniałej trylogii Filary Ziemi (i kolejnych). Mocno osadzone w realiach historycznych więc sporo się można dowiedzieć jak się żyło w tamtych czasach.
takie uzupełnienie serialu "Wikingowie" w części brytyjskiej. chociaż jak dla mnie każdy następny tom jest ciut gorszy od poprzedniego.
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Książki

#389

Post autor: xyz »

Kilka dni temu była 81 rocznica pierwszej zsyłki na Sybir:
„Kiedy Bóg odwrócił wzrok” - Wiesław Adamczyk
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Książki

#390

Post autor: Tarkus »

Alice Munro - Taniec szczęśliwych cieni
(Wydawnictwo Literackie 2013)


Kanadyjska noblistka z 2013 r. Właśnie skończyłem czytać polskie wydanie jej, zdaje się, debiutanckiego tomu - oryginał wyszedł w 1968.
Autorka pisze dobre opowiadania, naprawdę dobre, choć takie nie do końca "moje". Mam wrażenie, że ona koniecznie chce prowadzić narrację dokładnie na przekór temu, jak robią to w USA i Europie. Innymi słowy: najczęściej opowiada coś i opowiada, aby dopiero przy końcu wyjawić, po co to opowiada. Jak dla mnie to błąd kompozycyjny, jednakże - jak to mówią - błąd konsekwentnie powtarzany tworzy nową estetykę. Pisarstwo Munro jest dla mnie dość jaskrawym tego przykładem. :) Nie żałuję podjęcia lektury, jakkolwiek nie wiem, kiedy skuszę się na kolejną książkę tej autorki.
Aha, tytuł książki nawiązuje do kompozycji Glucka, pełniącej ważną rolę w opowiadaniu tytułowym.
Załączniki
munro.JPG
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ