Technics SL-BD3 to niska klasa?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#31

Post autor: koscidogitary »

louis-cypher pisze:
15 lip 2020, 16:15
kolega koscidogitary sugerował
- Kolega koscidogitary tak nie sugerował i tego nie napisał. Kolega louis-cypher się myli.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#32

Post autor: koscidogitary »

Bacek pisze:
15 lip 2020, 18:16
Bo ma słabą izolację wibracji, taki sobie tani napęd, niezbyt wyrafinowane ramię i pewnie jeszcze kilka innych, ale .....
Dokładnie tak. Ja napisałem o jego i jemu podobnych gramofonach typowemu "sznytowi brzmienia". Czuć/słychać pogłos plastikowej plinty w dźwięku. SL-Q, SL-B mają podobnie.
Te Technicsy są charakterystyczne. Kolega louis-cypher niepotrzebnie się unosi. Tutaj nie było słowa krytyki z mojej strony. Szanuję wybór każdego, wyraziłem swoją opinię. Lubię mojego SL-D303, ale jak pisałem, specjalnie dobrego brzmienia się z niego nie wyciągnie. Mechanicznie to bardzo fajne gramofony.

Co do T4P mam, używam do dzisiaj. Marzył mi się porządny linearny, ale jakoś póki co nie wyszło.

Nie krytykuję, że SL-B, że Pylon. Każdy orze jak może, nie ma co się unosić. Ważne, że gra i daje radość ze słuchania muzyki, przecież o to chodzi.
Nie rozumiem natomiast, po co wywoływać temat
Technics SL-BD3 to niska klasa?
a potem przeżywać dziwne emocje.

Tak, jak porównasz do jakichś Pioneerów czy Micro Seiki i innych za 5-7 tysięcy używane, to jest niska klasa, ale SL-Q, SL-D, SL-B to bardzo fajne sprzęty i dają dużo radości niemalże wszystkim ich użytkownikom. A przecież można jeszcze lepiej, np. jakieś "dechy" od Luxmana wraz z kosmicznymi ramionami, gdzie zestawy nierzadko przekraczają 20 tysięcy. A dalej się nie da? No da się - pojedź jesienią na audio-show do Wawy, zobaczysz gramofon Transrotor za 600 tysięcy złotych :mrgreen:
https://audioshow.pl/pl/wystawa/atrakcj ... on_swiata_

Ps. Co to by było, jakbym się o Pylonie wypowiedział? Znam dość dobrze tę firmę, również od zaplecza...
Ostatnio zmieniony 16 lip 2020, 08:37 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 3 razy.
louis-cypher
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2018, 19:54
Gramofon: Dual 731Q
Lokalizacja: Legionowo

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#33

Post autor: louis-cypher »

nie miałem wcale zamiaru się unosić ani emocjonować, ale jeśli tak to zostało odebrane to z góry przepraszam
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#34

Post autor: koscidogitary »

louis-cypher pisze:
15 lip 2020, 20:39
przepraszam
Looz, jeśli piszesz do mnie, to zupełnie niepotrzebnie przepraszasz, nic mi złego nie zrobiłeś.

Jeśli chodzi o Twoje podejście do tematów: T4P, (nie) żonglowania wkładkami, sprzętem, itp., to uważam, że jest zdrowe, zgadzam się z Tobą.
louis-cypher
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2018, 19:54
Gramofon: Dual 731Q
Lokalizacja: Legionowo

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#35

Post autor: louis-cypher »

Witam ponownie, posiadam Technicsa SL-QX300 który uchodzi za sprzęt słaby, z niskiej półki, co bardziej złośliwi nazywają go "drapakiem" albo takim polskim Bambino o plastikowym dźwięku..., no z takimi przynajmniej opiniami się spotykałem, osobiście nic do tego Technicsa nie mam, ale te określenia świdrowały mi banię, więc uzbierałem kasy i postanowiłem zakupić ten niby lepszy z wyższej półki, i kupiłem Dual 731Q, podłączyłem, gra, i wcale mnie na łopatki nie powalił, szczerze mówiąc nie stwierdziłem, żeby jakość dźwięku była jakoś powalająco lepsza od mojego Technicsa SL-QX300 T4P, szczerze mówiąc to w ogóle nie zauważyłem różnicy, mam w nim DN 168E, podobno całkiem niezła, ustawiłem nacisk igły na 1,5, zdaje się, że OK, nie wiem, może jak zamontuję w nim wkładkę MC to będzie grał rzeczywiście wyraźnie lepiej, bo na chwilę obecną nie słyszę różnicy...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#36

Post autor: Wojtek »

SL-QX300 to całkiem niezły gramofon T4P. Niemniej wielu jest chyba uprzedzonych do gramofonów z tym systemem i je dyskredytuje z marszu.
Za jakość brzmienia odpowiada przede wszystkim wkładka i preamp, więc jeśli masz dość podstawowe modele MM to nie rozpędzałbym się z tekstami że dopiero przy MC usłyszałbyś różnicę :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
louis-cypher
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2018, 19:54
Gramofon: Dual 731Q
Lokalizacja: Legionowo

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#37

Post autor: louis-cypher »

nie wiem, nie korzystałem nigdy z wkładek MC, ale planuję zakupić taką do tego Duala i sprawdzić jak to zagra, zwłaszcza że ma lekkie ramię więc dla wkładki MC chyba dobrze? a wkładki T4P to mam chyba nie kiepskie: oryginalne od Technicsa P30 i P33 (z oryginalnymi igłami i igłami od JICO do nich), Empire 280LT i Empire 1080LT (ta akurat zakupiona właśnie dzięki Tobie...) i jeszcze taką firmową od Turntable Needless z igłą Shibata, więc całkiem niezłe do T4P, brakuje mi tylko Ortofon 320 T4P do pełni szczęścia....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#38

Post autor: Wojtek »

louis-cypher pisze:
17 gru 2020, 21:48
zwłaszcza że ma lekkie ramię więc dla wkładki MC chyba dobrze?
No właśnie większość MC jest "cieżka" :P

No to faktycznie niezły arsenał T4P :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
louis-cypher
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2018, 19:54
Gramofon: Dual 731Q
Lokalizacja: Legionowo

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#39

Post autor: louis-cypher »

Wojtek pisze:
17 gru 2020, 22:21
No właśnie większość MC jest "cieżka
nie montować MC do tego ramienia? bo jakby co, to znalazłem MC do T4P: https://allegro.pl/oferta/wkladka-gramo ... 9835584827, może jeśli już to tą MC w T4P lepiej wypróbować?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#40

Post autor: Obywatel »

SL-QX300 to akurat top jeśli chodzi o T4P - nie licząc jednego potężnego Technicsa w wyższej półki, którego nazwy nie pamiętam. QX300 wcale nie jest plastikowy - jako jeden z niewielu gramofonów T4P ma bodajże aluminiową plintę. Ludzie pitolą co im ślina na język przyniesie.

Co do wkładek MC, to najpierw próbowałbym wyczerpać możliwości MM, a te są przeogromne.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#41

Post autor: Wojtek »

louis-cypher pisze:
17 gru 2020, 22:45
może jeśli już to tą MC w T4P lepiej wypróbować?
Raczej nie od 1971MalKow :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
louis-cypher
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2018, 19:54
Gramofon: Dual 731Q
Lokalizacja: Legionowo

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#42

Post autor: louis-cypher »

Wojtek pisze:
18 gru 2020, 00:34
Raczej nie od 1971MalKow
chodzi o cenę? nowa X1-MCP kosztuje 1005 zł....
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#43

Post autor: koscidogitary »

louis-cypher pisze:
17 gru 2020, 21:48
Technicsa P30 i P33 (z oryginalnymi igłami i igłami od JICO do nich),
Kapitalne wkładki IMO jak na MM-ki i jak na ich cenę do brzmienia. Ja mam EPC P24 z igłą eliptyczną Jico EPS-25 (bardziej miękka niż Jico EPS-24, także eliptyk - miałem obie) i kapitalnie się to zgrało (ramię o średniej masie efektywnej). Sporo grałem na gramofonach linearnych (T4P właśnie) stąd do dzisiaj nie umniejszam wkładkom T4P i nadal (obecnie tę jedną) używam tyle, że z koszczkiem/przejściówką T4p-->1/2''.
Moja P24 gra przede wszystkim równo i detalicznie (nazywam to "studyjnie" - nota bene bardzo dobra wkładka do zgrywania płyt LP do cyfry), nie męczy, słychać dużo detali wgłąb sceny. Jest nieco jaśniejsza niż np. EPC 270C (także z igłą Jico) ale też "nie gra ekspansywną górą" jak Audio Technica z podobnej półki. Teraz mam "ciepło brzmiący" wzmacniacz i detaliczne, równo grające kolumny, więc P24 idealnie tam się wpasowuje.
Zapomniałem dodać: seria wkładek P23-P33 gra ostro i nieprzyjemnie skrobie na igłach z Wamatu itp. Stąd też mniemam, że pochodzą niekorzystne opinie w stylu "te modele Technicsa skrobią" (na tych lub podobnych wkładkach z kiepskimi igłami).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#44

Post autor: Wojtek »

louis-cypher pisze:
18 gru 2020, 06:23
chodzi o cenę? nowa X1-MCP kosztuje 1005 zł....
Masz trochę do nadrobienia: viewtopic.php?f=7&t=9083

Jeśli chcesz na poważnie wejść już teraz w MC to raczej właśnie szykuj kasę na nową wkładkę z wiarygodnego źródła, ewentualnie kup jakąś "robioną" wkładkę od Cantilever, ale wspieranie finansowe znanego oszusta nie jest czymś co bym polecał - oczywiście decyzja jest Twoja.
koscidogitary pisze:
18 gru 2020, 09:10
Zapomniałem dodać: seria wkładek P23-P33 gra ostro i nieprzyjemnie skrobie na igłach z Wamatu itp. Stąd też mniemam, że pochodzą niekorzystne opinie w stylu "te modele Technicsa skrobią" (na tych lub podobnych wkładkach z kiepskimi igłami).
Pewnie tak.

Dlatego coraz rzadziej się przychylam do polecania igieł Wamatowych jako takich "do sprawdzenia" bo mogą odstraszać :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
louis-cypher
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2018, 19:54
Gramofon: Dual 731Q
Lokalizacja: Legionowo

Re: Technics SL-BD3 to niska klasa?

#45

Post autor: louis-cypher »

Wojtek pisze:
18 gru 2020, 11:07
wspieranie finansowe znanego oszusta nie jest czymś co bym polecał
bardzo dziękuję za ostrzeżenie; co do wkładek MC to jeszcze nie teraz bo się wykosztowałem na gramofon, ale na pewno w przyszłości jakąś zamontuję dla sprawdzenia, podobno te MC w porównaniu do MM odczytują z płyty maksa, nie twierdzę że tak jest, nie znam się, jak już wspomniałem tak wyczytałem gdzieś w necie; poza tym montaż wkładki MC wiąże się z dodatkowym kosztem: zakup drugiego pre-ampa
ODPOWIEDZ