BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herodot
Posty: 99
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:25
Gramofon: P Pl-30LII z D DL301

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#886

Post autor: herodot »

wydra pisze:
16 paź 2020, 08:15
Dopisani :) @Herodot chcesz porównać ze swoim nano? :)
...i to piekąc trzy pieczenie zarazem na jednym ogniu Panie Wydra:)

1. Obiecałem Ci w mojej "recenzji", że w najbliższym czasie porównam moje nano z czymś godnym. A słowa trzeba dotrzymywać :).

2. Odkryję życiową prawdę czy i jak ważne jest zasilanie we wzmacniaczach.

3. "Nano" już kilku osobom z mojego środowiska przypadło do gustu, więc jeśli mnie full-Buphono rzuci mnie na kolana, to pewnie uda mi się zrobić odpowiednią akcję kupię/sprzedam:).
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#887

Post autor: wydra »

Zmienil sie tez opamp o czym juz wspominalem. No ale po 3 latach mozna cos zmienic powaznego :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#888

Post autor: Wojtek »

To jest właśnie minus tego projektu - ciągłe zmiany/ewolucje, pod jedną nazwą.
Później ciężko będzie przykładać recenzje do dostępnego modelu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#889

Post autor: koscidogitary »

Zakończyłem odsłuchy, Buphono spakowany, czekam na dane do wysyłki do następnej osoby: jogurteq
W wolnej chwili napiszę co usłyszałem - a usłyszałem fajne rzeczy :clap:
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#890

Post autor: jogurteq »

Poszło PW. :D czekam na recenzję :whistle: .
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#891

Post autor: koscidogitary »

Parę zdań o Buphono w moim – SUBIEKTYWNYM – odczuciu.

Aparatura odsłuchowa: gramofon Victor QL-A75, Nagaoka MP-200 (MM) na ramieniu „S” i Goldbug Medusa (MC) na ramieniu prostym, wzmacniacz KRELL, duże kolumny LM Audio na wstęgach.
Nastawy: dla MM 47k/100p, potem 35k/100p i na końcu 35k/0p; dla MC – 100R.
Chyba 35/100 i 35/0 grało najlepiej na MP-200, chyba, ponieważ różnica w nastawach była ledwie słyszalna, po chwili zapominałem co mam nastawione…
Przez chwilę grała też EPC-270C z Jico na 47/100.
Płyty: Siedah Garrett (pop), Maanam’y, Golden Earring/Manfred Mann/SRV (blues), po jednej płycie jazzu dixie, klasycznego i nowoczesnego, stary metal hard-rock a na koniec poezja śpiewana.
Buphono NIE brzmi ostro i sucho. Brzmi detalicznie, przestrzennie, ale ma też duże nasycenie (nazwę to dużą produkcją harmonicznych). Bardzo fajna, pełna, przestrzenna średnica i sopran, który to dopełnia i podkreślam NIE jest suchy. Bas: tutaj jest bardzo dobrze ale zauważyłem, że bas o ile ilościowo myślę jest w punkt, o tyle wydaje mi się jakby był lekko zaokrąglony – uwaga – w porównaniu do poprzedniej wersji, którą testowałem. Poprzedni egzemplarz brzmiał jaśniej, mniej muzykalnie, chłodniej ale tamten bas zapamiętałem jako mocny, sprężysty, na „ciemnym tle” tutaj natomiast jest bardziej muzykalnie (wkładki były wtedy te same co teraz: MP-200 i EPC 270C).
Dla mnie jest to bardzo dobry bas, opisałem tylko różnicę w stosunku do poprzedniej wersji. Mam wydajny wzmacniacz i szybkie głośniki 22cm więc grało to naprawdę bardzo, bardzo dobrze.
Wydaje mi się, że tak to mniej więcej działa: jak docieplasz/nasycasz górę/średnicę to wtedy bas także staje się cieplejszy i bardziej okrągły – takie mam obserwacje z upgrajdów sprzętów jakie do tej pory robiłem.

Sekcja MC bardzo dobra, nie wiem skąd pogląd, że MC w Buphono jest dużo słabsze niż MM?
MC gra mniej więcej w tym samym stylu brzmienia co sekcja MM.

W porównaniu do MaCaBRiaa (standardowe opampy OP27):
MM MaCaBRiaa minimalnie lepszy (bardziej konturowy bas), muzykalność podobna. Po zmianie OP27 na OPA111 MaCaBRiaa o krok do przodu, pojawiają się „adiofilskie”, „hi-endowe” wybrzmiewania. Ciężko to opisać słowami ale ja mówię wtedy, że dźwięk nabiera „powietrza, przestrzeni, plastyczności i staje się namacalny” – cokolwiek, dla kogokolwiek to znaczy.
Wtrącę przykład: Maanam, utwór „Nocny patrol” ma w pewnym momencie charakterystyczne pyknięcie ustami jakby ktoś otwierał korek od butelki – Buphpono bardzo fajnie, przestrzennie pokazał ten dźwięk – przeleciał on z lewego głośnika gdzieś na środek pokoju, może nawet w pobliże prawego ucha. Natomiast przy MaCaBRiaa aż ocknąłem się z zasłuchania myśląc, że mi coś z półki w kącie pokoju po prawej stronie spada na głowę albo, że ktoś jest tuż obok i mi pyknął w prosto w prawe ucho – dźwięk wydobył się z lewego głośnika, mózg to zakonotował, a po milisekundzie-dwóch usłyszałem to zaskakująco głośno i wyraźnie z prawej strony z tyłu głowy. O takich „smaczkach” myślę pisząc, że dźwięk nabiera „powietrza, przestrzeni, plastyczności i staje się namacalny”. Puszczałem to jeszcze kilka razy i nawet moja Pani się dziwiła.

MaCaBRiaa jest obiektywnie lepsza ale też zauważyłem, że na MaCaBRiaa nie za bardzo lubię słuchać zgranych płyt, nie to, że gra to źle, ale nie słyszę już tej magii, której oczekuję, natomiast Buphono na podobnym poziomie detalu i sonicznych bajerów bardziej pozwala cieszyć się gorszymi nagraniami – ale proszę też pamiętać, że każdy ma inną aparaturę odsłuchową i warunki - najlepiej pożyczyć, posłuchać u siebie.

MC – standardowe OP27: MC MaCaBRiaa jest zauważalnie lepsza. Ahaja zastosował inne rozwiązania obwodów wejściowych. Więcej przestrzeni i neutralności, lepiej wybrzmiewa. Tutaj trzeba oddać pole dla Ahaja.

Co jeszcze – Buphono oceniam na podobnym poziomie co iFi iPhono2 (sekcja MC) i o dwie półki wyżej od iPhono2 w przypadku sekcji MM, naprawdę, różnica bardzo duża in plus dla Bu.

Moje pozostałe sugestie, uwagi do Buphono:
- pomyślałbym nad modyfikacją zasilania – bas, nawet przy docieplonej średnicy i górze mógłby być bardziej „rwać” do przodu;
- „na potęgę glinianego czerepu” czerwona WIMA odejdź precz! – tutaj w obwody sygnałowe naprawdę polecam np. polistyren (silver MIKA??? :lol: );
- wiem, że takie są założenia projektu, że nie ma switcha gain – nie jest to konieczne i niezbędne ale czasem pstryczek np. +6dB (zwłacza dla MC) się przydaje;
- brak możliwości ustawienia pojemności niższej niż 100p chyba, że 0p - potrzebowałbym czegoś pomiędzy.
- kontrolka power za długo świeci po wyłączeniu;
- za gruby pin GND – pogiąłem swoje malutkie widełki ;-)

Tyle w temacie - kibicuję Wydrze, projekt świetny, nadal rozwojowy - będzie może jeszcze jakaś bardziej wypaśna wersja "Gold/SE" dla "audiofilów"?
Buphono to uniwersalny preamp, który sprawdzi się w niemalże każdym systemie – od wintydża, przez marketówki po nowoczesny sprzęt z wyższej półki - jak mówię, naprawdę bardzo dobry i jeszcze, póki co, w korzystnej cenie :morda:

Za możliwość testów bardzo dziękuję, czuję, że jeszcze się z Buphono spotkamy, żałuję, że miałem tak mało czasu na zabawę Buphonem – myślę, że jeszcze jakieś butelkowe korki bym z niego wyciągnął :mrgreen:

Z góry też dziękuję za ewentualne opryskliwe i głupkowate komentarze pod adresem mojego wpisu, jeśli ktoś zamierza.
Pozdrawiam
#kości
Ostatnio zmieniony 21 paź 2020, 14:33 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#892

Post autor: wydra »

Dzieki za recenzje, Czyli wg ciebie zmiana opampa in plus? Myślę że wyjdzie coś audiofilskiego :) Może w przyszłym roku :P wyszła wersja Nano to i Big musi :P Ale ja chce zaskoczyć więc muszę popracować nad tym :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#893

Post autor: nadzorca2 »

Paweł (koscidogitary), dziękuję za opinię dotyczącą BUPhona, na którą bardzo czekałem od czasu mojej opinii. Pomimo odległości miedzy nami i różnych Systemow nagłośnienia zgadzam się z Tobą w zupełności w każdym względzie. Czekałem jeszcze dlatego, żeby mieć wiarygodne potwierdzenie moich odczuć odsluchowych i decyzji o zakupie BUPhono a sprzedaży nowego iFi Phono2( 1 miesiąc od zakupu), nie dlatego że iFi jest słaby a dlatego, że BUPhono jest lepszy w przestrzeni, subtelności reprodukcji wysokich tonów, bez „krwawienia z uszu” jak niektórzy określają ustawienia preampa w ciemniejszym lampowym systemie...
Również życzę powodzenia Wydrze i czekam na następną udoskonaloną wersję bo chyba po to testujemy żeby konstruktor mógł zbliżyć się z projektem do doskonałości przy określonym niewygórowanym budżecie.
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#894

Post autor: wydra »

Można też nazwać go preampem forumowym, bo nigdzie indziej go nie ma :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#895

Post autor: koscidogitary »

wydra pisze:
21 paź 2020, 12:11
Czyli wg ciebie zmiana opampa in plus?
Tak, zdecydowanie na plus. Nie jestem obeznany w aplikacjach prądowych opampów ale na moje ucho na duży plus.
Detal pozostał, doszła muzykalność i "nutka" ciepła/analogu, fajniejsze wypełnienie (nasycenie) dźwięku.
Nie napisałem, ale około 20 godzin Buphono grał ze starym wzmacniaczem Saba, kolumnami Tonsil Space 86 oraz Technicsem SL-D303 - bardzo dużo dodał na plus do tego taniego zestawu. Bas Buphona naprawdę pogonił nowo wymienione głośniki GDN20/40 a słuchałem na tej 35-cio watowej Sabie do oporu przez kilka dni. Tutaj już nie było mowy o jakichś "zaokrągleniach", rwał do przodu jak szalony. Co ciekawe, jeśli przyjąć, że synonimem audiofilskiego dźwięku jest np. "znikanie" kolumn sprzed oczu, to tak, Buphon nawet na tanim sprzęcie sprawił, że kolumny znikały sprzed oczu a scena wychodziła do przodu.
Szkoda, że nie potrafię podpowiedzieć "co by tam jeszcze fajnie zagrało" ale sam już tyle kostek przerzuciłeś, że doskonale wiesz, która i jak gra w Twojej aplikacji.
Łatwo jest zrobić zimnego drania, trudniej coś cieplejszego nie tracąc przy tym detalu a najtrudniej IMO połączyć muzykalność, względne ciepło i nasycenie zachowując jednocześnie "referencyjny" tj. konturowy, wybrzmiewający bas.
Dla mnie, w moim "dużym" systemie, bas Buphona jest naprawdę dobry ale w stosunku do poprzedniej wersji jest nieco zaokrąglony. Fajnie, że masz pomysły na dalsze usprawnienia i projekt się rozwija.
Z tą "audiofilią" to nie ma co przesadzać :) To pojęcie ma to do siebie, że jest nadużywane w złym kontekście.
"Dobry" audiofil to miłośnik dobrego dźwięku i sprzętu "grającego", dobry audiofil nie modli się do swojego sprzętu i nie słucha w kółko jednej czy dwóch tych samych płyt testowych. Buphono jest dla miłośników dobrego dźwięku i muzyki i umówmy się: pokaż(cie) mi lepszy sprzęt w tej cenie.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2020, 14:38 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#896

Post autor: koscidogitary »

nadzorca2 pisze:
21 paź 2020, 12:30
nie dlatego że iFi jest słaby a dlatego, że BUPhono jest lepszy
Tak, ja też nie chciałem powiedzieć, że iFi jest słaby - iPhono2 jest fajny i jak to jeden kolega z tego Forum powiedział: "iFi? - No jest, jest fajny, nie jest zły, ale nic więcej nie da się o nim powiedzieć - po prostu jest" :)
MM w iPhono jest w miarę dobre ale nie porywa, fajnie gadało MC - jeśli ktoś nie szuka "tego czegoś" w dźwięku a ma po prostu zwyczajnie, przyjemnie, niemęcząco grać, to z czystym sumieniem polecam iPhono2 (i przy okazji wymianę zasilacza na liniowy :mrgreen: ).
Nawiasem, Bu jest zdaje się coś o połowę tańszy niż iFi... :whistle:
Ostatnio zmieniony 21 paź 2020, 17:09 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#897

Post autor: Wojtek »

koscidogitary pisze:
21 paź 2020, 11:52
Z góry też dziękuję za ewentualne opryskliwe i głupkowate komentarze pod adresem mojego wpisu, jeśli ktoś zamierza.
To sygnał dla mnie, takie duże "W" na szarym niebie zamiast logo batmana :morda:

Zestawię ze sobą 2 zdania, pierwsze z poprzednich stron, a drugie z ww. recenzji:
koscidogitary pisze:
04 paź 2020, 21:31
Tak więc Wojtek, z szacunkiem czy bez, nie przekonasz mnie, że zmiana +/-50pF powoduje aż tak słyszalne zmiany
koscidogitary pisze:
21 paź 2020, 11:52
- brak możliwości ustawienia pojemności niższej niż 100p chyba, że 0p - potrzebowałbym czegoś pomiędzy.
:think: :think: :think:

To jak to w końcu jest?
Wcześniej darłeś koszulę że jesteś w stanie każdemu udowodnić że nie usłyszy różnicy w skali +/- 50pF, a teraz piszesz że brakuje Tobie w bufonie nastawu pojemności pomiędzy 0, a 100pF?

Czy mam to odbierać tak że jednak przyznajesz mi tym samym rację że jednak jest to coś słyszalnego? :morda:
Spoko, nie spodziewałem się takiego obrotu akcji ale - dziękuję :morda:

81c51048330_tak_zem_.jpg
81c51048330_tak_zem_.jpg (97.73 KiB) Przejrzano 538 razy
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#898

Post autor: jogurteq »

Pisałem posta, a tu taki zwrot akcji. :whistle: grzecznie poczekam co z tego wyjdzie.
Załączniki
giphy.gif
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#899

Post autor: koscidogitary »

Agrrr, czekałem, czekałem i się doczekałem :morda:
Wojtek pisze:
21 paź 2020, 14:57
To jak to w końcu jest?
No jak to - nie wiesz?
- Zmienia się charakterystyka na wykresie.
Wojtek pisze:
21 paź 2020, 14:57
Czy mam to odbierać tak że jednak przyznajesz mi tym samym rację że jednak jest to coś słyszalnego?
Tak, jest coś słyszalnego (!) Nie przyznaję Ci racji bo nigdy Tobie w tym temacie nie zaprzeczałem.

Odnoszę wrażenie, że czepiłeś się słówek a przede wszystkim wyrywasz zdania z kontekstu, tak dla... - No właśnie, dlaczego?

- Gdzie ja napisałem, że nie jest słyszalne? Napisałem "ledwie" słyszalne - a to zasadnicza różnica :)

Powtarzam więc: różnice są, ale ledwie słyszalne.

Nie chciałem nikogo, Ciebie w szczególności urażać dając do zrozumienia, że wykresy nie grają a różnice ledwie wyczuwalne na ucho.

Natomiast jak Ty piszesz, że ktoś się kompromituje, bo ledwie słyszy różnice w nastawach to proszę Cię... wrzuć na luz "i nie obrażaj Pan - dobre?!"
Wojtek pisze:
21 paź 2020, 14:57
koscidogitary pisze: ↑
dzisiaj, 11:52
Z góry też dziękuję za ewentualne opryskliwe i głupkowate komentarze pod adresem mojego wpisu, jeśli ktoś zamierza.

To sygnał dla mnie, takie duże "W" na szarym niebie zamiast logo batmana
Ha, błąd, nie to było sygnałem "W" do Ciebie, tylko właśnie to:
koscidogitary pisze:
21 paź 2020, 11:52
- brak możliwości ustawienia pojemności niższej niż 100p chyba, że 0p - potrzebowałbym czegoś pomiędzy.
Zatem zgadłeś dopiero za drugim razem, ale i tak "hi-five" ;)
Wojtek pisze:
21 paź 2020, 14:57
Spoko, nie spodziewałem się takiego obrotu akcji ale - dziękuję
A proszę bardzo :D

- To co? Rąsia? :roll:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#900

Post autor: Wojtek »

koscidogitary pisze:
21 paź 2020, 15:17
- To co? Rąsia?
Obrazek
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ