Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 8044
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27886

Post autor: konrads0 »

Myszor pisze:
20 sty 2020, 20:57
Trzy razy pod rząd zapodałem. Genialne. Lepsze niż Flashback imho.
A ja nie znam :snooty:
Ale zaraz poznam ;)
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27887

Post autor: Domin »

RCOM2180 pisze:
20 sty 2020, 19:29
Killers
Steve Harris uważa zgoła inaczej. Całkiem niedawno wypowiedział się, że nie ma pojęcia jak mógł do tego dopuścić, ale płyta "Killers" brzmi jak gówno :D Ale to jest jego subiektywna ocena i nie trzeba się z nią zgadzać :lol: Ja osobiście tak nie uważam, choć trzeba przyznać, że debiutancki album Maidenów brzmi lepiej.
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27888

Post autor: RCOM2180 »

A to ciekawe. Będę musiał przesłuchać. Może mówił o jakości nagrania? Że w studiu coś realizator spartolił? :) A swoją drogą, którą płytę uważa za najlepiej brzmiącą?
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5057
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27889

Post autor: Dziadek »

Barclay James Harvest - Berlin - A Concert For The People
Załączniki
Barclay James Harvest - Berlin - A Concert For The People 0.jpg
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 11069
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27890

Post autor: Cracker »

RCOM2180 pisze:
20 sty 2020, 19:29
Co do brzmienia to mi się najbardziej podoba to surowe z Iron Maiden i Killers
:handgestures-thumbupleft:
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2860
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27891

Post autor: Peliks »

The Maccabees - Marks To Prove It
2015 Fiction Records
Niestety jedyna płyta tego świetnego zespołu wydana na winylu.
Załączniki
IMG_1067.JPG
Sony/Denon/Ortofon/Micro Seiki PreamPD La Hiraga Hegel H300 MC Systems M3
AT15Sa AT150MLX Denon DL-103D,301mkII Grace F-8L EMT TSD15 Goldbug Medusa Nakamichi MC1000
Ortofon Cadenza Black,Rohmann,SPU E GM Gold Pickering XSV3000 Sony XL-45 XL-55
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27892

Post autor: Domin »

RCOM2180 pisze:
20 sty 2020, 22:35
A swoją drogą, którą płytę uważa za najlepiej brzmiącą?
Tego już nie powiedział :lol: Znowuż Dickinson w jednym z wywiadów powiedział, że bardzo docenia dwa pierwsze albumy, ale według niego jak gówno brzmi właśnie debiutancki, dlatego część publiki uważało początkowo, że Iron Maiden to kapela punk-metalowa. Nie wiem co Bruce miał na myśli... Ja osobiście uwielbiam pierwsze albumy Maidenów. Wkur***ją mnie "fani", dla których te najwcześniejsze płyty są do dupy bo np. śpiewał na nich Paul Di’Anno. Zazwyczaj to ci sami ludzie, który uważają, że płyty z Blazem Bayley'em to dno. Tego też nigdy nie zrozumiem, bo jeśli chodzi o krążki "The X Factor" i "Virtual XI", to jestem ich psychofanem :lol:
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27893

Post autor: Domin »

Iron Maiden - "Live After Death", Tonpress. I ten nagrobek: „Nie jest wcale martwym to, co drzemie wiekami. Nawet śmierć umiera z dziwnymi eonami”. Moje postrzeganie współczesnej literatury zmieniło się, gdy wziąłem do ręki zbiór opowiadań H.P. Lovecrafta :D
Załączniki
IMG_20200121_141842.jpg
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27894

Post autor: RCOM2180 »

Domin pisze:
21 sty 2020, 14:35
Tego już nie powiedział :lol: Znowuż Dickinson w jednym z wywiadów powiedział, że bardzo docenia dwa pierwsze albumy, ale według niego jak gówno brzmi właśnie debiutancki, dlatego część publiki uważało początkowo, że Iron Maiden to kapela punk-metalowa. Nie wiem co Bruce miał na myśli...
Może to, że na nim nie śpiewał? ;)
Ja osobiście uwielbiam pierwsze albumy Maidenów. Wkur***ją mnie "fani", dla których te najwcześniejsze płyty są do dupy bo np. śpiewał na nich Paul Di’Anno. Zazwyczaj to ci sami ludzie, który uważają, że płyty z Blazem Bayley'em to dno. Tego też nigdy nie zrozumiem, bo jeśli chodzi o krążki "The X Factor" i "Virtual XI", to jestem ich psychofanem :lol:
Cóż, przywiązanie do głosu. Sam kiedyś miałem podobnie. Jako pierwszą kupiłem Fear of the Dark albo Somwhere in Time - nie pamiętam czy miałem jakieś piraty selfmejdy przegrywane od kolegów i dla mnie Dickinson to był/jest pierwszy wokalista tego zespołu. I też z początku dziwnie mi brzmiały dwie pierwsze płyty. Jednak dzisiaj uważam, że nawet lepiej się stało, iż Dickinson na nich nie śpiewał. Di'Anno świetnie tam pasuje, a z Dickinsonem to już nie byłoby to. Co do Bayleya to nawet nie pamiętam jego głosu. :) Wprawdzie mam The X Factor (ostatnia ich płyta, jaką kupiłem), ale chyba nawet całej nie przesłuchałem.
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27895

Post autor: Domin »

RCOM2180 pisze:
21 sty 2020, 15:38
Może to, że na nim nie śpiewał?
Całkiem możliwe, że smuteczek pozostał :D Choć, nie można powiedzieć, żeby Bruce hejtował któregokolwiek z pozostałych wokalistów Maidenów.
RCOM2180 pisze:
21 sty 2020, 15:38
Cóż, przywiązanie do głosu.
No wiadomo. To zrozumiałe. Aczkolwiek zdarzało mi się spotkać ze zdecydowanie nadmiernym hejtem ze strony fanów w stosunku do pozostałych wokalistów grupy. To coś takiego, jak "fani", którzy zaciekle uważają, że Metallika kończy się na "...And Justice for All". Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, ale wg mnie to już przesada. Uważam, że dobrze, gdy grupa szuka nowych rozwiązań, rozwija się. Maideni bardzo zyskali się na "The X Factor". Zaczęli grać bardziej progresywnie, a kompozycje stały się bardziej urozmaicone. Na pewno pod względem artystycznym bardzo na tym zyskali. Ja lubię ich za całokształt.
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27896

Post autor: Domin »

Motörhead - "Hammered", BMG, wznowienie z 2019. W tym przypadku styl pozostał podobny do końca :D Ale to styl kultowy!
Załączniki
IMG_20200121_153355.jpg
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27897

Post autor: Domin »

Motörhead - "We Are Motörhead", BMG, wznowienie z 2019.
Załączniki
IMG_20200121_173713.jpg
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 5163
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27898

Post autor: MMarek »

Jean Michel Jarre - In Concert
Załączniki
jean.jpg
Without Music Life is a Mistake
Awatar użytkownika
Domin
Posty: 2110
Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27899

Post autor: Domin »

Motörhead - "Kiss of Death", BMG, wznowienie z 2019.
Załączniki
IMG_20200121_201725.jpg
Awatar użytkownika
Harris
Posty: 69
Rejestracja: 31 sty 2019, 14:48
Gramofon: Technics SL-D3

Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)

#27900

Post autor: Harris »

Jarosław Śmietana --- Talking Guitar (Polskie Nagrania '84)
83200651_480378176207820_2106239012632002560_n.jpg
ODPOWIEDZ