"Drugie życie" - SNELL E/III

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#16

Post autor: konrads0 »

Gdzieś już o tym słyszałem... . :doh:
Już wiem Charliez88. To nazywa się pasja, czy jakoś tak. :clap:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#17

Post autor: Pawelec »

W porozumieniu z autorem tematu pozwalam sobie dołożyć dwa grosze. Dwa, dlatego, że moje "drugie życie - SNELL" dtyczy modelu E/II a nie III. Obudowa jest wykonana zgodnie z wymiarami i wewnętrznymi szykanami oryginału. Materiał MDF 22 mm oklejony laminatem i polakierowany na czarny mat. Głośniki i zwrotnice oryginalne. 8" - oba po wymianie górnego zawieszenia, cała reszta nie ruszana. Kolumny jeszcze niekompletne. W lakierni są podstawy i czekam na materiały do wykonania maskownic. Będą to elementy niestandardowe, więc sam jestem ciekaw jaki będie efekt końcowy ;) . Teraz wyglądają tak jak na zdjęciach :) . Grają :think: - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :D :clap: .
Załączniki
3.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
9.jpg
8.jpg
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#18

Post autor: Biogon »

Łał !!! Wow !!! Znów fajny projekt :) :clap:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#19

Post autor: zbyszek1982 »

Śliczności. Myślałem, że będą białe :)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#20

Post autor: charliez88 »

zbyszek1982 pisze:
20 mar 2019, 16:36
Śliczności. Myślałem, że będą białe :)
Też tak w pierwszej chwili pomyślałem jak zobaczyłem 'surowe' skrzynki :) Projekt oczywiście z klasą i na poziomie jak to się mówi ;)

Cieszy mnie, że jest kolejny zadowolony użytkownik tej marki... a myślę że Pawelec nie będzie zresztą ostatnim posiadaczem Snelli na forum, bo ta cena przyciągnie wielu ciekawskich, a jakość... te kolumny ogranicza w dużej mierze tylko elektronika. Zagrają z niemal każdą lampa i tranzystorem, są niezwykle plastyczne, uniwersalne, jak to się mówi... 'filskiej' :)

Na temat projektu Pawelca EII mogę powiedzieć tradycyjnie, że bardzo ładne :clap: Proporcje dwójek również bardzo mi się podobają. EIII jest z tymi ramkami 'zgrabniejsza' , lżejsza - właściwie idzie w podłogówkę, ale i EII podoba mi się nie mniej... po prostu inaczej.

Bardzo ładnie wyszły Ci te głębokie frezy, z zatopieniem głosników.

No i cokoliki pierwsza klasa :lol: ponoć E II jest bardzo 'podatna' na rodzaj stojaka, ciekawe więc jakie będziesz miał odczucia po ustawieniu ich na docelowym mateirale.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#21

Post autor: BlackDevil »

Pawelec pisze:
20 mar 2019, 16:03
Teraz wyglądają tak jak na zdjęciach :) . Grają :think: - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :D :clap: .
Ładne skromne :clap: mam nadzieję że już je streczem owinąłeś bo ja bagażnik mam pusty :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#22

Post autor: Pawelec »

BlackDevil pisze:
22 mar 2019, 18:45
mam nadzieję
wiesz jak jest z tą nadzieją :D . Muszę przyznać, że z Twoim wzmakiem świetnie współpracują :violin: . Bardzo dobrze go ułożyłeś. Niepozorny ale z wielkim serduchem do grania. Jestem pod wrażeniem :clap: .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#23

Post autor: MISSE »

Paweł gratulacje pomysłu, ale białe miały fajniejszy pazur. :D

Oczywiście złośliwie dodam że ten sykacz z tyłu pomaga usunąć starą farbę ze ściany :drool:
BlackDevil pisze:
22 mar 2019, 18:45
Ładne skromne mam nadzieję że już je streczem owinąłeś bo ja bagażnik mam pusty
Gdyby się nie zmieściły obie na raz, może będę przejazdem i odbiorę drugą. Po remoncie kuchni na pewno znajdzie się dla nich miejsce :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#24

Post autor: Pawelec »

MISSE pisze:
22 mar 2019, 21:12
białe miały fajniejszy pazur.
w kuchni zapewne ;)
MISSE pisze:
22 mar 2019, 21:12
może będę przejazdem
no to wbijaj, przekonasz się, że nie ma lipy :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#25

Post autor: BlackDevil »

MISSE pisze:
22 mar 2019, 21:12
białe miały fajniejszy pazur. :D
Czarne są bardziej diabelskie :twisted:
MISSE pisze:
22 mar 2019, 21:12
Po remoncie kuchni na pewno znajdzie się dla nich miejsce :mrgreen:
Tak a po ilości paczek z JP moje nowe lokum to pewnie piwnica będzie :roll:
Pawelec pisze:
22 mar 2019, 19:58
Muszę przyznać, że z Twoim wzmakiem świetnie współpracują :violin: . Bardzo dobrze go ułożyłeś. Niepozorny ale z wielkim serduchem do grania. Jestem pod wrażeniem :clap: .
Dzięki ;)
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#26

Post autor: BlackDevil »

Pawelec pisze:
22 mar 2019, 21:28
no to wbijaj, przekonasz się, że nie ma lipy :D
Potwierdzam lipy nie ma :clap:
Kolumienki Grają i to jak, świetna kontrola całego pasma ,od pierwszych dźwięków budują szeroką scenę w pełni otaczającą słuchacza :violin: ,bas szybki nie za głęboki ale odczuwalny taki właśnie lubię ,wokale przejrzyste i nieprzerysowane, górka nie kuję można słuchać godzinami bez obawy krwotoku z uszu :lol: .Co do wyglądu na żywo Bardzo ok :o Paweł kup sobie aparat a nie ciągle od żony pożyczasz i oddajesz zepsuty :lol: Taki żarcik :D Słaba to recenzja ale przecież ja nie pracuje w żadnym magazynie audio ;) więc lepszej nie wykrzesam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#27

Post autor: Myszor »

Zgadzam się z przedmówcą. Dziś Karol przywiózł do mnie cały samochód sprzętów i przerzucaliśmy płyty.
Snell grają bardzo fajnym, naturalnym i nieprzerysowanym dźwiękiem. Mimo niewielkich rozmiarów dysponują całkiem mocnym basem i tworzą fajną trójwymiarową scenę. Słucha się ich z przyjemnością. Są takie „gładkie”.
Jednak potrzebują dobrego partnera do tańca. ASR zmulił je do nieprzytomności ale z lampą rozwinęły skrzydła i wypadły śpiewająco.
To mogą być kolumny na lata.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#28

Post autor: Wojtek »

Myszor pisze:
07 kwie 2019, 17:52
To mogą być kolumny na lata.
Po wrocławsku to chyba znaczy że za 2-3 miesiące zmiana, jak z każdym innym klockiem :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#29

Post autor: Myszor »

Przecież nie napisałem że dla mnie :)
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: "Drugie życie" - SNELL E/III

#30

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
07 kwie 2019, 18:21
Myszor pisze:
07 kwie 2019, 17:52
To mogą być kolumny na lata.
Po wrocławsku to chyba znaczy że za 2-3 miesiące zmiana, jak z każdym innym klockiem :morda:
Ktoś musi testować, żeby inni mogli potem korzystać z rezultatów tych testów :mrgreen:

A tak poważnie mówiąc. Byłem prawie że pewien, że ASR ze Snellem zagra... no co najmniej bardzo dobrze - że je wypełni, dociąży itd i że się to kolokwialnie mówiąc 'zgra'

Stało się zupełnie inaczej i do tej pory nie do końca rozumiem dlaczego, ale tak to już w audio działa.

Gdyby ktoś znał Snelle - w blind teście powiedziałby że ASR gra do kitu. (brzmienie bez blasku, z wycofaną średnicą, przymulony)
Jak ktoś zna ASR - powiedziałby że Snell gra do kitu.

Tymczasem jak Snellowi wpięliśmy LM 845 to zaśpiewały tak jak potrafią - piękną górą, żwawo, lekko i barwnie.
ASR z Titanami ma masę... no i masę detalu - w tym względzie ciążko pobić Emittera - chyba tylko LM 805, którego mialem wcześniej miał równie dużo planktonu we wszystkich pasmach. 845 z Titanami zagrała całkiem fajnie - wygładziła je na górze, mimo że tej góry i przestrzeni było więcej niż w ASR, ale już mniej detalu.

Utwierdziłem się dzisiaj tylko w przekonaniu, że Snelle to świetne paczki, no i Maciejowi lampa chyba po raz pierwszy nie zagrała chu..owo :lol:
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
ODPOWIEDZ