Akai AP-207 duży mały problem?

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2352
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Akai AP-207 duży mały problem?

#16

Post autor: Peliks »

Wojtek pisze:
11 kwie 2018, 13:01
kret855 pisze:
11 kwie 2018, 12:35
sprawdzenie obrotów telefonem raczej słaby pomysł bo potrzeba światła pulsującego 50Hz dla naszej sieci tak więc żarówka będzie lepsza
Nie rozumiesz. Dzisiaj praktycznie każdy telefon ma akcelerometr, a czasem i żyroskop. Nie potrzebuje optyki by oszacować prędkość obrotową :)
Polecam aplikację RPM (android) lub LP RPM (ios). Działają wyśmienicie. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Akai AP-207 duży mały problem?

#17

Post autor: darkman »

kret855 pisze:
11 kwie 2018, 12:35
Odnośnie obrotów jest stroboskop
Na prawdę?
kret855 pisze:
11 kwie 2018, 12:35
sprawdzenie obrotów telefonem raczej słaby pomysł
Na prawdę?
kret855 pisze:
11 kwie 2018, 12:35
Dla przypomnienia ominąłem speed selector wyczyściłem potencjometr pitch, z regulacji motoru wyregulowałem offset, względnie prędkości drive speed został mi pomiar oscyloskopem przebiegu sinusoidalnego i napięć miernikiem wskazówkowym którego nie posiadam :)
Wymieniłem także elektrolity małej pojemności oraz sprawdziłem połączenia lutowane.
To co jeszcze nie działa?
Zamierzasz wysłać go w kosmos? :D Czy skusisz się pierwej na słuchanie muzyki?
kret855
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2018, 07:08

Re: Akai AP-207 duży mały problem?

#18

Post autor: kret855 »

Odnośnie tego co "jeszcze nie działa" - nie do końca trzyma obroty. Raz zadane potrafi trzymać cały czas ew czasem lekko zjadą lub przyśpieszą po przestaniu do rana potrafią być wolniejsze czasem szybsze stąd moje nakierowanie na silnik i "zmęczony smar" Motor obraca się lekko ale z wyczuwalnym oporem, nie do końca wiem jak to dokładnie opisać :)
Asgard37
Posty: 87
Rejestracja: 07 kwie 2017, 17:17
Gramofon: Akai AP207
Lokalizacja: Ustka

Re: Akai AP-207 duży mały problem?

#19

Post autor: Asgard37 »

Kolego mam ten sam gramofon tylko ciemny grafit i na poczatku tez mi na obrotach 45 tak robil wiesz co pomoglo sluchanie plyt bo elektronika moim zdaniem nie urzywana musi sie rozgrzac .A swego tez kupilem pod koniec marca jakos .pozdrawiam i nie grzeb za duzo bo przekombinujesz.Pozatym poco wymieniasz podzespoly jak masz mozliwosc zwrotu o ktorej mowisz a juz cos ci nie pasuje z gramofonem troche to dziwne
Ps smiem twierdzic nawet ze kupilismy u tej samej osoby te gramki :roll:
Ps2.sprubuj doczyscic talerz i slipmate najlepiej sprezonym powietrzem bo szpindel w tym gramofonie jest wysoki oraz talerz gruby to moze powodowac przechylenie i wtedy lekko nim szarpac moze .To sa gramy ale wazne
Schneider Team 155 . Akai AP 207.
RADMOR 5102TE | YAMAHA AX 397
HECO VICTA 702
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Akai AP-207 duży mały problem?

#20

Post autor: songo »

kret855 pisze:
11 kwie 2018, 13:38
Odnośnie tego co "jeszcze nie działa" - nie do końca trzyma obroty. Raz zadane potrafi trzymać cały czas ew czasem lekko zjadą lub przyśpieszą po przestaniu do rana potrafią być wolniejsze czasem szybsze stąd moje nakierowanie na silnik i "zmęczony smar" Motor obraca się lekko ale z wyczuwalnym oporem, nie do końca wiem jak to dokładnie opisać :)
Nie znam tego modelu, ale Twoja diagnoza wydaje się słuszna. Najlepiej zdjąć stary smar (jeśli/gdzie się da) i dać nowy. Następnie ustawić prędkości zgodnie z pkt. 4 na str. 17 instrukcji serwisowej.
Asgard37 pisze:
16 kwie 2018, 20:22
Kolego mam ten sam gramofon tylko ciemny grafit i na poczatku tez mi na obrotach 45 tak robil wiesz co pomoglo sluchanie plyt bo elektronika moim zdaniem nie urzywana musi sie rozgrzac.
Ale to nie jest normalny objaw. Przecież taki gramofon, jeśli jest sprawny, powinien działać poprawnie „z marszu”. To są stare sprzęty, z ruchomymi elementami i jest rzeczą normalną, że po paru dekadach wymagają przesmarowania. Nie widzę sensu, żeby męczyć się i bawić w jakieś „rozgrzewanie”.
ODPOWIEDZ