Pomysł na ulepszenie Knosti?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zapomniałem
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2017, 00:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#166

Post autor: Zapomniałem »

Zgadzam się. Te zaciski są zaprojektowane przez jakiegoś Janusza inżynierii. Wystarczyłoby zrobić je nieco większe i skręcać motylkiem, lub inną nakrętką. Ja już 2 labele lekko zdarłem, bo nasiąkły płynem i przy odkręceniu poszły. Poza tym nie oszukujmy się, zasada działania tej myjki jest okej, ale samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia, chociażby plastik jedzie tanizną na kilometr. Poza tym jak widać z działaniem też są problemy.

Tak btw. czy uszczelki są w każdym komplecie, czy trzeba dokupić? Ja ich w zestawie nie miałem.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2018, 18:34 przez Zapomniałem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 981
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#167

Post autor: cobra »

W moim zestawie były dość przyzwoite uszczelki o przekroju okrągłym.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3766
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#168

Post autor: Obywatel »

cobra, Zapomniałem, przecież w tym temacie było już kilka skutecznych patentów na ulepszenie Knosti wolnych od wad, o których piszecie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 981
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#169

Post autor: cobra »

Wiem, przeczytałem cały wątek. Tak jak napisałem:
"...Wiem, że nie jest to nic odkrywczego i wszystko to zostało już napisane w tym wątku. To co tu prezentuję (może niepotrzebnie), to moje własne przemyślenia i rozwiązania..."
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
Zapomniałem
Posty: 106
Rejestracja: 18 lis 2017, 00:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#170

Post autor: Zapomniałem »

No tak, wiem o tym. :) Natomiast mnie boli, że to nie jest gadżet za 50zł, tylko ciut więcej, więc byłoby miło, gdyby producent jednak wykazał się jakąś pomysłowością i oszczędził klientowi późniejszego grzebania i poprawiania mankamentów. Przecież biorąc pod uwagę tanie (żeby nie napisać tandetne) materiały, samo urządzenie tanie nie jest i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#171

Post autor: mirhon »

Analogis ma ponoć lepsze zaciski. Jak jest z resztą? Z tego co widzę to brak korbki, ale to chyba nie jest mankament.
Czemu wszyscy (prawie) kupują knosti a nie analogis?
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#172

Post autor: gravediggie »

Hej ja kupiłem analogis - i już gdzieś tu o tym pisałem - ze względu na opinię że zaciski są szczelniejsze. Ja myję niewiele ale mój kuzyn twierdzi że wymył analogisem ponad 1000 płyt i zaciski nie puściły. Tylko trzeba pamiętać żeby nie przekręcić plastikowego gwintu. Kuzyn powiedział mi że wytarły się nieco w wanience zapadki na ośkę zacisków przez co osiadła ona odrobinę niżej. Analogis jest w podobnej cenie co Knosti, za wersję bez płynu Mr Wamat winszuje sobie 179 złociszy.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#173

Post autor: blispx »

...Tylko trzeba pamiętać żeby nie przekręcić plastikowego gwintu...
Ten problem dotyczy także Knosti ot taka plastikowa technologia ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#174

Post autor: rzeptone »

Ja zrobiłem zacisk do Knosti według projektu który podał kijek i sprawdza się idealnie :)
Załączniki
DSC_0281.JPG
DSC_0279.JPG
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
tomi911
Posty: 49
Rejestracja: 06 mar 2019, 17:36

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#175

Post autor: tomi911 »

W moim przypadku wyglądało to tak, że zakupiłem Knosti i szybko przekonałem się o słabej jakości zacisków. Drugim krokiem było zakupienie samych zacisków od Analogisa (sugerując się opiniami, że są lepsze) i początkowo sprawa wyglądała nienajgorzej... wciąż nie były w 100% szczelne, do tego przy ich odkręcaniu uszczelki często wypadały i przyklejały się do płyty, ale płyn z reguły zatrzymywał się tuż przed labelką. Nie przeszkadzało mi to do czasu, aż nie umoczyłem kolejnego labela. Przy kolejnej sesji mycia z jakiegoś nieznanego mi powodu, zaciski nagle zaczęły masakrycznie puszczać płyn. Później jeszcze przypadkiem ukręciłem od nich gwint, więc wszystko poszło do kosza. Stwierdziłem, że czas na wykonanie zacisków na podstawie projektu kijka, skoro są tak chwalone przez tutejszych użytkowników. Koszt druku ok. 35 zł + kilka zł na klej epoksydowy, więc w zasadzie cenowo podobnie co oryginały. Po kilku testach okazało się, że obręcz zacisków nie przylega idealnie do powierzchni płyty (nie wiem, może je nieprecyzyjnie przykleiłem), co skutkuje podobnym efektem co w przypadku Analogisa, czyli przepuszczają trochę płynu, ale nie na tyle żeby zaszkodzić labelce. Bałem się jednak, że przy n-tym myciu znowu wpuszczą trochę więcej płynu i któraś labelka zostanie zalana, więc zacząłem szukać jakiejś dodatkowej uszczelki, żeby wypełnić te luki. Ostatecznie zakupiłem matę silikonową do pieczenia (Ikea) i wyciąłem z niej okrąg o średnicy identycznej jak zaciski z projektu. Teraz podczas mycia wkładam ten silikon pomiędzy płytę, a zacisk (nie chciało mi się ich przyklejać) i póki co to rozwiązanie sprawdza się najlepiej. Co do samego projektu kijka, to do standardowych rozmiarów labelek są one trochę za duże, co jak zostało już wspomniane, wymaga wycięcia fragmentu włosia z wanienki. Jednak jakby nie patrzeć daje to zawsze jakiś dodatkowy margines w przypadku, gdyby coś miało puścić i płyn dostałby się do środka. Na chwilę obecną jestem zadowolony z tego rozwiązania - 7 na 7 płyt z nienaruszonymi labelami i widać, że płyn zatrzymuje się gdzie powinien.
Pioneer PL-505 - AT VM540ML - Taga HArmony HTA-1200 - Gale 3040 / ATH msr7
syko
Posty: 2354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#176

Post autor: syko »

mirhon pisze:
25 lut 2018, 19:19

Czemu wszyscy (prawie) kupują knosti a nie analogis?
Dobre pytanie :mrgreen:
Tak samo jak większość kupuje Canona, a nie Nikona. ;)
Ja mam Na przykład Analogis i Nikona gdzie myjkę wybrałem przez przypadek, a aparat bardzo świadomie.

To się nazywa pychologia tłumu.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#177

Post autor: RadTang »

Ja kupiłem Analogis, pisałem, że Knosti. Wyszło tzw. szydło z worka. ;) I mam podobne doświadczenie co @tomi911. Póki co, nic złego z żadnym labelem się nie stało...
Awatar użytkownika
damianos
Posty: 44
Rejestracja: 16 maja 2011, 10:49
Gramofon: Saba PSP 248
Kontakt:

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#178

Post autor: damianos »

Również zmodyfikowałem moją Knosti. Były już tu podobne rozwiązania, ale przedstawię swoje. Krążki z tworzywa, rowek pod o-ring, ośka wytoczona z mosiądzu, korbka wyfrezowana z aluminium. Z fabrycznymi zaciskami nawet nie próbowałem czyścić płyt. Również nie obyło się bez małego przycięcia włosia szczotek.
Obrazek Obrazek Obrazek
SABA PSP-248 AT13eav * SABA MI 215 * SABA MD 292 * SABA CD 262 * SABA RS960 * Sanyo/Magnasonic DCX-2300 * Canton Quinto 520 * Philips 22RH422 * Fonica Cdf 003r
http://acdc-collection.blogspot.com/
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#179

Post autor: StarRock »

Nie poczytałem w wątku i się wje.... :?
Stare zaciski się zużyły w Knosti (puszczał gwint), to se zakupiłem ponoć lepsze, nowszy wypust z oringiem. I tak jak koledzy pisali, bubel po prostu. Tak na marginesie "nobel" dla wizjonera, który to to wymyślił. :lol:
Całe szczęście Kijek miał pomysł i tenże ziściłem z korzyścią dla labeli, bo zaciski szczelne. Dodatkowo, żeby nie przycinać włosia, wykorzystałem stare, przecinając na pół i montując po dwóch stronach, wyżej rowka na trzpień z włożoną płytą.
Egzamin zdany, umytych ze dwadzieścia sztuk. :)
Dorobiłem, też korbkę, ale chyba za długie ramię i tu tenże oblanym.
DSC_0022.JPG
zdepa
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2022, 00:10

Re: Pomysł na ulepszenie Knosti?

#180

Post autor: zdepa »

witam jeden komplet do MK I na gotowo z podniesieniem jeśli jeszcze aktualne . zdepa
ODPOWIEDZ