Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

Klamoty domowej roboty
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#16

Post autor: darkman »

A wracając do meritum, to uprzejmie donoszę.. no dowożę w zasadzie, że bohater wątku:
Misse|pp|S-Activ (Shure M65)
Odpowiadając na zaproszenie moje i Draganta -:
Właśnie się wybiera na test pod Yagina MS30L/EL-34*/ po modzie na Mundorfy.
Oraz test prototypu selektora PiD DDES (Dragu Darq Extrem Selector) i pójdą na nim Misse SE PCL82 (ok.5W) i wspomniany YarzynMS30 pod jedną parą kolumn.
Uwagi i fotki w nowych odsłonach ww celebrytów po weekendzie.


*popraw mnie MMarku, bo nie pamiętam jaki brand EL-34 lampy masz teraz w smoku, bo zapomniałem?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#17

Post autor: MMarek »

EL34B Tung-Sol

Wot takije:

http://www.tungsol.com/html/el34b-tung-sol-image.html

tylko z bordowym plastikiem... :D
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#18

Post autor: zbyszek1982 »

A ten selektor posiada jakieś zastępcze obciążenie, żeby Markowi wzmaka nie spalić, jak przełączycie kolumny do Yakina? (Nie wiem po co w zasadzie).
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#19

Post autor: MMarek »

Ja jestem pewien, że chłopaki wiedzą :pray: , że lampowego bez obciążenia nie można odpalać... ;)
Ale uwaga cenna - dziękuję
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#20

Post autor: darkman »

Tak, to właśnie ukryliśmy w słowie/nazwa - Extrem.
Obciążenie mamy, po pizzy 4 stacjoni jestem akurat, a na trafo się postawi flaszkę albo i dwie. BTW jest i drugi Yarzyn w razie czego. Ten Marka jest na spalenie w sumie bo to zwykły Chinol na Mundorfah za połowę jego ceny fabrycznej :D Zresztą nie nasz, ryzyko właściciela. 8-)
Ten trzeci to też lampa ale od Misse, a Marek ma tyle tych wzmaków, że nawet nie zauważy jak jeden się spali, a zresztą On lubi naprawiać ;)
Awatar użytkownika
Petro
Posty: 682
Rejestracja: 19 cze 2017, 20:44
Gramofon: PS-X75, SL-1600
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#21

Post autor: Petro »

darkman pisze:
25 sty 2018, 11:00
Ten Marka jest na spalenie
jestem przekonany, że do tej pory MMarek miał wspaniały dzień :lol:
PS-X75, SL-1600mk2//AT33E LC-OFC//AT440Mla-VMN50SH//Accu E-406V//Quadral Vulkan
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#22

Post autor: MMarek »

Petro pisze:
25 sty 2018, 11:10
jestem przekonany, że do tej pory MMarek miał wspaniały dzień
Właśnie kontempluję wykonane z brązu i rodowane wtyki głośnikowe, a tu takie rzeczy....
A co tam... jak trzeba to chrustu trochę wyślę do stolicy by się lepiej paliło.... :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#23

Post autor: Dragant »

Ale Yaqin to wzmacniacz typu PP, a nie SE. Z tego co wiem to PP może pracować bez obciążenia w przeciwieństwie do SE. Natomiast PP nie wolno zewrzeć zacisków, a w SE można. Ale nie zjadłem wszystkich rozumów - prosiłbym o potwierdzenie.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#24

Post autor: darkman »

zbyszek1982 pisze:
25 sty 2018, 10:45
(Nie wiem po co w zasadzie).
Ale czego nie wiesz Kuba? Ja wiem i chętnie odpowiem, tyko proszę postaw pytanie :?:
Selektor nie jest tematem tego wątku lecz pewnie jakiegoś innego, który założymy o ile będziemy chcieli dyskutować temat tego urządzenia.
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#25

Post autor: MISSE »

Miłej zabawy :lol:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#26

Post autor: darkman »

Się działo :)
Czarny diament wśród srebrnych sępów:
IMG_2294.JPG
Mały, chudy ale byk :o Małe jest piękne i mobilne jak już wyżej donosiłem. Znaczy wraz z Łukaszem w jego gościnnym shag, próbowaliśmy gościa dojechać, ale to twardy zawodnik i się nie dał.

IMG_2294.JPG
Na początek Łukasz wywalił trochę niepotrzebnych części z Yarzyny MS30L.
naszym zdaniem są niepotrzebne i w sposób zbyteczny podnoszą wagę sprzętu. Zatem odchudziliśmy (Chudy@ - pozdrawiamy) gościa by dopasować jego wagę do zgrabnego celebryty Misse|pp|S-Activ (Shure M65). (to ten czarny robaczek w środku, gosudar i bohater niniejszego wątku znowu w akcji)
Usunięte taile:
Dwie foty mi się wstawiły, ale .. anonsowałem, że w razie spalenia jest i drugi Jarzyn z Bażin :lol:
c d nastąpi..,
choć od razu powiem tak, lampa z lampą musi grać. Po prostu się broni i nie ma bata.
Załączniki
IMG_2293.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#27

Post autor: darkman »

Aaa tak, Yagin`a MS30L ustawiliśmy w tryb UL - trioda na lampach Tungsole EL-34 :arrow: zarządzenie Komitetu Politycznego testu w składzie Darkman/Dragant oraz Dragant/Darkman - mieliśmy kworum z aklamacją bez łachy.
(MMarku ustawialiśmy też Nudę pod Jarzynę i naszym zdaniem tryb triody jest bardziejszy w sensie klarowności brzmienia, choć to kwestia upodobań i ocena subiektywnej natury).
Mundorfizacja Y (wymiana oryginalnych kondensatorów na Mundorfy) wydaje się mieć sens, jednak dość wysilony budżetowo. Tu stawiamy znak zapytania?
W mojej opinii, znając bardzo dobrze ten wzmacniacz, wygrzewanie trafo zasilającego jest zdecydowanie mniejsze niż oryginału. To dla mnie pozytywna cecha użytkowa. Zwłaszcza latem :lol:
Zdaniem Łukasza, moja teza nie znajduje uzasadnienia natury elektrycznej. Tu nie osiągnęliśmy consensusu, ale też czas odsłuchowy musielibyśmy wydłużyć do jakichś 4 godzin. A ile razy można słuchać Sticky Fingers Stones z Zip`em w ciągu jednej sesji?
cdn..
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#28

Post autor: darkman »

Zasadniczo główne słuchanie robiliśmy na uwaga trudne słowo będzie, pięknym Sony PSX 60 z wkładką Nagaoka MP110. Tylko na chwilę shellowaliśm na Shure M44e(Tonnadel) z innego, niezwiązanego z testowaniem powodu. Różnica w obu wkładkach jest rzecz jasna zdecydowana. I słychać to od razu w bezpośrednim porównaniu (ale to inna bajka, 8:5 dla Nagaoki).

Zastosowaliśmy kilka LP z którymi Missiak radzi sobie doskonale i to już wiedziliśmy z innych naszych słuchaniątek, zatem poszliśmy na łatwiznę: Stones SF`zip org., Corea/Burton Cristal, Oregon x2.
Tu żadnych nowinek i zaskoczeń. Misse|pp|S-Activ (Shure M65) w mariażu z Y doskonale się wpasowuje w wymagania toru i trzyma klasę.

Ot nic zaskakującego ponad to co opisywałem już wcześniej. Tu dodatkowo mamy kolejny dowód na doskonałe strojenie tegoż klocka i uniwersalność dopasowania, co za tym idzie 'doboru parametrów końcowych' bez ingerencji użytkownika, choć i lampy można tu wymieniać stosując różnych producentów coś na podobieństwo zabawy z podmiankami igieł we wkładkach.
W ów sposób możemy wpływać na sam kształt sumy brzmienia, którą daje tor.
(tym razem graliśmy na oryginałach -> model patrz wyżej str #1: 12AX7/6N2 - 2 sztuki, sterująca:1x 6H2/EAA91).

W mojej opinii sprzęt sprawdza się znakomicie w różnych konfiguracjach (wiem to już z pewnego i niemałego doświadczenia z nim), jest cholernie ergonomiczny i mobilny. Walor odsłuchowy potrafi zawstydzić uznane na rynku konstrukcje dając jednocześnie frajdę ze słuchania.
Yyyy, no i sam piękniś in action:
Załączniki
IMG_2291.JPG
IMG_2295.JPG
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#29

Post autor: MISSE »

pozytywne opinie dodają skrzydeł :dance:

i to nie ostatnie słowo jeśli chodzi o pre choć jeszcze trzeba poczekać :pray:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Misse|pp|S-Activ lampowy przdwzmacniacz gramofonowy Aktywnej korekcji RIAA

#30

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:
29 sty 2018, 12:37
no i sam piękniś in action
W stosunku do PIĘKNEGO sprzętu słusznej wielkości ten regalik wygląda biedniutko ... :morda:
ODPOWIEDZ