Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#451

Post autor: olsza84 »

_hendryx pisze:
01 lis 2017, 12:54
te 315x315? - są "mocno dopasowane" tzn. nadają się głównie do kopert płaskich, wtedy pasują idealnie, niestety większość kopert z grzbietem nie wchodzi lub trzeba by wciskać na siłę i ryzykować pognieceniem grzbietu. Szkoda że nie mają rozmiaru pośredniego bo znowu te duże od nich nadają się raczej tylko na gatefoldy.
Nie, te: http://winyle.pl/zewnetrzne-12-cali/593 ... 0-szt.html
Spokojnie wchodzi gatefold. Decu ma rację super clear to one nie są. Mam porównanie z innymi, które są bardziej przejrzyste. Ale mi to aż tak nie przeszkadza.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#452

Post autor: _hendryx »

.. a sory, mój komentarz dotyczył okładek od TDK..cośtam
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#453

Post autor: Obywatel »

darkman pisze:
31 paź 2017, 08:35
Obywatel pisze:
30 paź 2017, 20:55
A jak aktualnie z jakością kopert / woreczków od Masterdisc?
http://allegro.pl/koperty-wewnetrzne-lp ... 65717.html
http://allegro.pl/koperty-wewnetrzne-lp ... 51076.html
Straszne i straszą wykonaniem.
Te 'jak japońskie' to byłby dobry żart gdyby dawali je darmo, a tak to skandal w czystej formie. Folia dobra i przyjazna. Kiedyś były modne takie koszule "bandażówki".. design tej koperty jest bardzo podobny. Wygląd jak po cofce o jedną flaszkę za daleko.
Cena? No to nie jest cena tylko rozbój. Da się je zaakceptować jeśli dostawa będzie w dniu o przekroczonym poziomie smogu o jakieś 400%.
Bonus za wykonanie i opis się należy Obrazek

Wersja papierowa łapie znakomicie wilgoć i kultowo się faluje, przy czym jest na tyle desymetryczna, że nie wciśniesz jej do covera. Zatem dość oszczędna. Wystarcza jedna sztuka na każdą kolekcję, bo i tak tego nie wciśniesz do koperty głównej z płytą w środku. Ich zakup ma walor iście saperski. Mylisz się tylko raz.Obrazek
Papierowe koperty jakość wykonania OK. Foliowe koszulki chyba z nie najgorszej folii o dobrych właściwościach antystatycznych, ale jakość wykonania FATALNA. Zgrzewy wyglądają jak robione żelazkiem a potem docinane brzeszczotem.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
retros
Posty: 109
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:50

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#454

Post autor: retros »

Ja dziś kupiłem na próbę to: http://allegro.pl/okladki-na-winyle-lp- ... 61594.html
i to: http://allegro.pl/10-szt-koperty-antyst ... 96210.html

Powinny być ok. nie ma co za mocno przeżywać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#455

Post autor: Wojtek »

retros pisze:
07 gru 2017, 20:18
Powinny być ok. nie ma co za mocno przeżywać.
Z takim podejściem to faktycznie można kupować byle gówno. Wszak to tylko papier i folia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#456

Post autor: darkman »

olsza84 pisze:
01 lis 2017, 19:35
Mam porównanie z innymi, które są bardziej przejrzyste. Ale mi to aż tak nie przeszkadza.
Kamil, za namową Draganta wziąłem teraz Premium 90
http://winyle.pl/zewnetrzne-12-cali/566 ... 0-szt.html
znakomite, bardzo przyjemne w dotyku, przezroczystość pełna, lekko pół średnio grube - akurat, do zbiorów półkowych uważam świetne i nie kleją się jedna do drugiej, dobrze się wyciąga z szeregu. ..A wiadomo, że każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu :) jak mawia moja wybranka.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#457

Post autor: olsza84 »

darkman pisze:
07 gru 2017, 23:11
Kamil, za namową Draganta wziąłem teraz Premium 90
http://winyle.pl/zewnetrzne-12-cali/566 ... 0-szt.html
znakomite, bardzo przyjemne w dotyku, przezroczystość pełna, lekko pół średnio grube - akurat, do zbiorów półkowych uważam świetne i nie kleją się jedna do drugiej, dobrze się wyciąga z szeregu. ..A wiadomo, że każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu :) jak mawia moja wybranka.
Dzięki Darek. Coś mi tam Pan Tomasz wrzucił ostatnio dodatkowo do testów. Takie których wcześniej nie brałem. Może to te same. Jeszcze nie sprawdzałem bo ostatnio myjka u mnie się kurzy z braku czasu. Muszę w końcu zrobić sesję mycia i poubierać płyty na zimę ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#458

Post autor: Wojtek »

Ale... co ma myjka do okładek zewnętrznych? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#459

Post autor: olsza84 »

Wojtek pisze:
08 gru 2017, 09:34
Ale... co ma myjka do okładek zewnętrznych? :D
Każdy ma swoje przyzwyczajenia Wojtek :) U mnie "brudasy" czekają na mycie w skrzynce. Jak przychodzi pora mycia to dostają nową kopertę wewnętrzną a okładki przecieram z kurzu. Ewentualnie zmywam na mokro jakieś plamy czy resztki kleju po nalepkach i na koniec dostają nową okładkę zewnętrzną. Robię wszystko za jednym razem, więc z okładkami foliowymi mam do czynienia przy okazji procedury mycia :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
retros
Posty: 109
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:50

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#460

Post autor: retros »

Wojtek pisze:
07 gru 2017, 22:42
retros pisze:
07 gru 2017, 20:18
Powinny być ok. nie ma co za mocno przeżywać.
Z takim podejściem to faktycznie można kupować byle gówno. Wszak to tylko papier i folia.

Ojj, nie bądź taki złośliwy, nie mam wielkiej kolekcji to mogę poeksperymentować. Każdy ma swoje preferencje, ja chcę żeby okładka luźno wchodziła do foliowej koperty a w tym wypadku tak będzie, super przejrzystość nie jest dla mnie najistotniejsza, a na płytę chcę zakładać koszulkę papierową z folią w środku, to dużo wygodniejsze przy wkładaniu i wyjmowaniu. Folia wiadomo ma być o dużej gęstości HDPE i tak tu jest więc dla mnie jest ok. Jak będą kiepskie to poszukam czegoś innego.
kamilos
Posty: 63
Rejestracja: 27 wrz 2017, 18:04
Gramofon: Technics SL-Q300

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#461

Post autor: kamilos »

Wojtek pisze:
07 gru 2017, 22:42
retros pisze:
07 gru 2017, 20:18
Powinny być ok. nie ma co za mocno przeżywać.
Z takim podejściem to faktycznie można kupować byle gówno. Wszak to tylko papier i folia.
No w sumie tu się zgadzam z Wojtkiem. Jak szukałem, to praktycznie cały ten temat przewertowałem... I ostatecznie stwierdziłem, że potrzebuję okładek zewnętrznych zamykanych (nie zaklejanych), natomiast koperty chciałem żeby dodatkowo w środku były wyścielane folią. Takie też znalazłem i zamówiłem i mimo, że ten zestaw był droższy od różnych innych, to spełnia swoją rolę i jestem z niego zadowolony. Jak będę kupował następne to na pewno będę szukał takich samych.
Technics SL-Q300 + Saba RS 960 + Canton GLX 200 :-)
Awatar użytkownika
retros
Posty: 109
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:50

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#462

Post autor: retros »

kamilos pisze:
08 gru 2017, 23:44
Wojtek pisze:
07 gru 2017, 22:42
retros pisze:
07 gru 2017, 20:18
Powinny być ok. nie ma co za mocno przeżywać.
Z takim podejściem to faktycznie można kupować byle gówno. Wszak to tylko papier i folia.
No w sumie tu się zgadzam z Wojtkiem. Jak szukałem, to praktycznie cały ten temat przewertowałem... I ostatecznie stwierdziłem, że potrzebuję okładek zewnętrznych zamykanych (nie zaklejanych), natomiast koperty chciałem żeby dodatkowo w środku były wyścielane folią. Takie też znalazłem i zamówiłem i mimo, że ten zestaw był droższy od różnych innych, to spełnia swoją rolę i jestem z niego zadowolony. Jak będę kupował następne to na pewno będę szukał takich samych.
A jakie konkretnie kupiłeś te zamykane okładki? Możesz link albo fotę wrzucić coby zerknąć na to?
kamilos
Posty: 63
Rejestracja: 27 wrz 2017, 18:04
Gramofon: Technics SL-Q300

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#463

Post autor: kamilos »

retros pisze:
13 gru 2017, 19:46
kamilos pisze:
08 gru 2017, 23:44
Wojtek pisze:
07 gru 2017, 22:42

Z takim podejściem to faktycznie można kupować byle gówno. Wszak to tylko papier i folia.
No w sumie tu się zgadzam z Wojtkiem. Jak szukałem, to praktycznie cały ten temat przewertowałem... I ostatecznie stwierdziłem, że potrzebuję okładek zewnętrznych zamykanych (nie zaklejanych), natomiast koperty chciałem żeby dodatkowo w środku były wyścielane folią. Takie też znalazłem i zamówiłem i mimo, że ten zestaw był droższy od różnych innych, to spełnia swoją rolę i jestem z niego zadowolony. Jak będę kupował następne to na pewno będę szukał takich samych.
A jakie konkretnie kupiłeś te zamykane okładki? Możesz link albo fotę wrzucić coby zerknąć na to?
Okładki takie:

http://allegro.pl/okladki-do-plyt-lp-10 ... ule_id=201

Koperty takie:

http://allegro.pl/koperty-antystatyczne ... ule_id=201
Technics SL-Q300 + Saba RS 960 + Canton GLX 200 :-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#464

Post autor: darkman »

Konkretnie to bardzo fajne są te zamykane. Na wybrane płyty z jakiegoś powodu są extra.
Czarne wewnętrzne też, chyba je mamy w ocenie z Olszą, całkiem dobrze wypadły.

Natomiast pytanie po co via Allegro skoro to towar od Tomasza z Winyle.pl i na alledrogo jest droższy, bo trzeba zapłacić za 'operacje z jednej strony i przesyłkę z drugiej' itd..zwykle się coś tam jeszcze dobiera z drobiazgów i wówczas sens jest już zdecydowany.

Nie moja rzecz ale sam kupuję bezpośrednio w firmie, zalogowany, program mnie rozpoznaje, mam wgląd w historię zamówień, mogę powrzucać do koszyka i dopiero za jakiś czas zdecydować co biorę i kiedy, pełny serwis metod płatności oraz przesyłki, jak czegoś nie ma - mozna wybrać i program zawiadamia o dostepności, świetna obsługa i telefon kontaktowy. Chyba jest jakiś program lojalnościowy ale temu nie poświęciłem jeszcze czasu na tyle by wiedzieć (lubię być profesjonalnie załatwiony i nic nie oczekuję w zamian, to świetna firma - zero interesu mam w tym by o tym pisać, kupuję->płacę->spadam oczekując przesyłki błyskawicznej zresztą. Tylko tyle i aż tyle.).
ODPOWIEDZ