Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#436

Post autor: darkman »

Wew. brałem, dobre, mają niezbyt równe cięcie przy klejeniu. Generalnie dość drogie, żadna alternatywa.
Taniej wychodzi papierowa premium - kość słoniowa z folią wew., z winyli. Wyższa jakość i cała koperta, nie tylko worecek. Nowy worecek w starej kopercie i tak zawsze wygląda paskudnie.
Jeśli ma być dobrze i estetycznie i na niektóre płyty tylko, to wolę kupić 2 i pół raza droższą Nagaokę 102 - mimo elektryfiakcji.
Te wzmiankowane są OK, ale w tej cenie to 100szt., a nie 50, bo to 2x za drogo. Zadziwiające, bo okładki zewnętrzne mają w świetnej cenie. Tym dziwniejsze, że nim były te półokrągłe, to mieli takie same ale prostokątne i tez nie były wówczas tanie.
Sama folia to HDPE = bardzo dobra i chyba obecnie najlepsza, całkowicie bezpieczna dla płyt, natomiast wykonanie to jeszcze nie to.


Te zew., też brałem ale ja biorę cieńsze zdaje się i full glossy. Właśnie czekam na dostawę od czwartku. Demon szybkości to, to nie jest ale pierwszy raz mi się zdarza, zwykle na drugi dzień - błyskawica.. może gumę złapali albo zająca Obrazek
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#437

Post autor: dale »

Darek, dowiedzieli się dla kogo wysyłają i postanowi sprawdzić wszystkie - żeby obciachu na forum nie było :)
Ja też osobiście wolę te papierowe wewnętrzne - łatwiej się wkłada całość.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#438

Post autor: darkman »

Koperty zamawiane z winyle.pl podczas tej samej sesji, dawno u mnie na warstacie między wódką, a zakąską leżąObrazek, a od TDK_okł. ani słychu ani widu, nawet transakcja nie potwierdzona..
Obrazek
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#439

Post autor: olsza84 »

Ja kupiłem teraz zewnętrzne, te bardziej dopasowane wymiarowo. Zobaczymy jak się sprawdzą.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#440

Post autor: Obywatel »

Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#441

Post autor: darkman »

Straszne i straszą wykonaniem.
Te 'jak japońskie' to byłby dobry żart gdyby dawali je darmo, a tak to skandal w czystej formie. Folia dobra i przyjazna. Kiedyś były modne takie koszule "bandażówki".. design tej koperty jest bardzo podobny. Wygląd jak po cofce o jedną flaszkę za daleko.
Cena? No to nie jest cena tylko rozbój. Da się je zaakceptować jeśli dostawa będzie w dniu o przekroczonym poziomie smogu o jakieś 400%.
Bonus za wykonanie i opis się należy Obrazek

Wersja papierowa łapie znakomicie wilgoć i kultowo się faluje, przy czym jest na tyle desymetryczna, że nie wciśniesz jej do covera. Zatem dość oszczędna. Wystarcza jedna sztuka na każdą kolekcję, bo i tak tego nie wciśniesz do koperty głównej z płytą w środku. Ich zakup ma walor iście saperski. Mylisz się tylko raz.Obrazek
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#442

Post autor: Obywatel »

O w morde :? No to mądry Obywatel po szkodzie. Pozostaje mi czekać na przesyłkę i zweryfikować, czy jest aż tak tragicznie. Kupiłem od niego te dwa produkty bo już kiedyś kupowałem jego koperty papierowe i byłem zadowolony. Natomiast jeśli chodzi o woreczki foliowe, to dość już mam niby firmowych produktów z renomowanych sklepów, które później okazują się naelektryzowanymi podróbami więc postanowiłem kupić no-name w ciemno. No nic, zobaczymy co przyjdzie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#443

Post autor: darkman »

Wiesz te niepylące, mogą nie być złe obecnie, sam papier solo jednak jest dość agresywny. Nie używam tego typu w tej chwili w ogóle, bo jednak wyściółka foliowa daje mi większą gwarancję.
Natomiast woreczek w mojej opinii za 80gr to przegięcie z natury skoro jeszcze w tym roku zewnętrzna folijka glossy kosztowała 17gr.
Jeśli koperta bardzo dobrej jakości np Premium z folią wewnętrzną kosztuje 89gr to 80gr za badziewną folijkę solo jako wkładkę (?) do koperty to sporo. (tylko zwykle nie kupuję mniej niż 200szt, a (zew 300-400) więc moja opinia ma się nijak do zapotrzebowań na np 30-50szt.).
Bądź dobrej myśli, może przypasują. Zależy też co masz do porównania?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#444

Post autor: Myszor »

darkman pisze:
31 paź 2017, 10:10
sam papier solo jednak jest dość agresywny
Chyba że ryżowy jak w kopertach analogue studio (moje ulubione bo mofi są za miętkie i za bardzo się wyginają przy wkładaniu do okładki).
darkman pisze:
31 paź 2017, 10:10
moja opinia ma się nijak do zapotrzebowań na np 30-50szt.
Dokładnie. Przy Twoim przerobie oszczędności mają sens. Przy mojej amatorce nie ma co oszczędzać. Koniec końców to jakieś 1-2% wartości płyty.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#445

Post autor: darkman »

Pewnie, tylko odnoszę się głównie do jakości. Cena to jedynie argument relatywny.
Powiem więcej, te Premium trudno nazwać wersją oszczędną. Są OK i nie ma wstydu.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3764
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#446

Post autor: Obywatel »

darkman pisze:
31 paź 2017, 10:10
sam papier solo jednak jest dość agresywny
Zgadza się - dlatego ja najbardziej lubię kombinację: koszulka foliowa + koperta papierowa. Wolę takie tradycyjne rozwiązanie niż koperta z podklejoną folią.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#447

Post autor: blispx »

Myszor pisze:
31 paź 2017, 10:28
Chyba że ryżowy jak w kopertach analogue studio (moje ulubione bo mofi są za miętkie i za bardzo się wyginają przy wkładaniu do okładki).
Lepiej jak się wygnie niż rozerwie okładkę, najlepsze do wkładania sa wydania brytyjskie, pozniej niemieckie na koniec amerykanskie jak to kiedys Fremer demonstrował ;)

https://www.youtube.com/watch?v=z8E0nmpwIvo
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#448

Post autor: folgel »

Czyli odpuszczę, chciałem zakupić u jednego sprzedawcy, bo będę brał zewnętrzne jeszcze, wewnętrzne zamawiam na winyle.pl i tak też pewnie zrobię tym razem, dzięki za info Darek.
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#449

Post autor: decu »

olsza84 pisze:
30 paź 2017, 15:38
Ja kupiłem teraz zewnętrzne, te bardziej dopasowane wymiarowo. Zobaczymy jak się sprawdzą.
Też mam obecnie "dopasowane" z winyle.pl i rozmiar jest super, bo okładki wchodzą ciasno. Zastrzeżenia budzi jedynie przejrzystość- mam je z dwóch różnych partii i jedne są bezbarwne, drugie pożółkłe (na pojedynczym egzemplarzu nie widać, ale w grupie owszem) a wszystkie posiadają widoczne linie które po wsadzeniu okładki nieco giną, ale do "clear" jest im daleko.
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#450

Post autor: _hendryx »

olsza84 pisze:
30 paź 2017, 15:38
Ja kupiłem teraz zewnętrzne, te bardziej dopasowane wymiarowo. Zobaczymy jak się sprawdzą.
te 315x315? - są "mocno dopasowane" tzn. nadają się głównie do kopert płaskich, wtedy pasują idealnie, niestety większość kopert z grzbietem nie wchodzi lub trzeba by wciskać na siłę i ryzykować pognieceniem grzbietu. Szkoda że nie mają rozmiaru pośredniego bo znowu te duże od nich nadają się raczej tylko na gatefoldy.
ODPOWIEDZ