geniusze byznesu... cycki opadają...

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#61

Post autor: pawlos »

Ej co Wy chcecie od fachowców ,pózniej się dziwicie ,że porządni są za granicą :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#62

Post autor: amrowek »

pawlos pisze:
06 gru 2017, 22:14
Ej co Wy chcecie od fachowców ,pózniej się dziwicie ,że porządni są za granicą :)
do fachowców nic ale do "fachofców" no to ...... :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#63

Post autor: Merrick »

dale pisze:
06 gru 2017, 21:33
Kasacji nie pisałem, bo zawsze sobie radziłem na poziomie niższej instancji :)
To w sumie był przykład. Kasacje pisał mój kolega przez parę dni. Długo zastanawiał się nad koncepcją potem parę dni pisał i sprawdzał orzeczenia i komentarze w lexie a SN odpowiedział jednym zdaniem :D piszę ci o tym bo wiesz jak musisz się napocić pisząc do prokuratury potem prokurator musi się napocić aby uzasadnić odmowę wszczęcia bo wiadomo że możesz zaskarżyć decyzję do sądu a jeśli sąd przychyli się do twoich argumentów to prokurator znów musi pisać uzasadnienie czyli multum pracy. A jak SN pracuje masz tu doskonały przykład
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#64

Post autor: PhantomLord »

Czytam wątek i czytam, a w międzyczasie czekam już koło tygodnia na jedną płytę na prezent dla żony. No więc napisałem do sklepu (w Niemcowie, poprzez ebay dla jasności) i otrzymałem uprzejmą odpowiedź, że "z powodu błędu w naszym systemie okazało się, że towaru jednak nie mamy. Próbowaliśmy sprowadzić od dystrybutora, ale jest już niedostępny". Mały błąd polegał na tym, że z wystawionych 5 sztuk na ebay nie mieli żadnej.

Tak więc takie rzeczy nie tylko w Polsze i potrochu rozumiem Dale'a, zwłaszcza, że kombinuję teraz skąd tu tą płytę przed świętami mojej lepszej połowie ściągnąć :mrgreen:

Ja doprawdy rozumiem, że błędy się zdarzają i no różnie bywa, mi też sprzedający dzwonili z przeprosinami itp. itd. Niemniej to na co zwraca uwagę Dale staje się niestety nagminne, tj. sklepy wystawiają ofertę sprzedaży towaru, który mają jedynie na listach od dystrybutorów, a nie w magazynie. Listy od dystrybutorów bywają słabo aktualizowane, takie np. płyty się wyprzedały a sklep KołalskiMuisk dalej je ma w ofercie i orientuje się dopiero w sytuacji, gdy ktoś tą płytę od nich kupi. No nie jest to fair.

PS Myszor dzięki za przypomnienie o przeglądzie pieca :D, kurde też muszę zrobić.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#65

Post autor: olsza84 »

Bo magazynowanie kosztuje, ujemny casch flow. Też byście tak robili jakbyście prowadzili taki biznes i żeby być konkurencyjnym. Koło się zamyka.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#66

Post autor: kriss »

Dzis to normalne ze wiele sklepów jak nie większość nie magazynuje towaru. Tak jest prosciej i taniej co przekłada sie na dobrą cenę dla klienta. Ja zamawialem kiedyś duże zamówienie wszystkich sanitarii do dwoch lazienek za kilka tys. zl. i też okazało się ze jednak nie otrzymam calego towaru bo dystrybutor wstrzymał dostawy.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#67

Post autor: dale »

olsza84 pisze:
07 gru 2017, 13:16
Bo magazynowanie kosztuje, ujemny casch flow. Też byście tak robili jakbyście prowadzili taki biznes i żeby być konkurencyjnym. Koło się zamyka.
Nie. Rozwiązał jego mamusia, nie robił bym ! Nie mów mi proszę co i jak by robił skoro g...o o mnie wiesz! Nie tłumacz nieuczciwości ciężkimi czasami, bo mnie na to krew zalewa. Średnio cztery razy na pięć dni mam do czynienia z takimi co kradną, bo "panie pracy nie ma".
Nie oceniaj innych własna miarką.

Nigdy nie prosze o rabat w sklepie, czy też komentuję cenę. Jeśli towar mi odpowiada, biorę, jeśli jest tańszy w sieci, biore w sieci. Ale nie negocjuję ceny - skoro sklep tak ja ustalił, widocznie tyle mu się kalkuluje. Ale jeśli kupuję - towar ma być. Inaczej jest to zwykłe kurewstwo - nie uczciwy handel, a taki sprzedawca, to po prostu zwykły nieodpowiedzialny gówniarz.

ps. słowo cash pisze się przez "samo h".
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#68

Post autor: olsza84 »

Kolego, a Ty się w ogóle zastanowiłeś przed napisaniem tego posta? :doh: Serio, nie wiem o co Ci chodzi. Polecam melisę. Może dostrzeżesz wtedy, że nie pisałem do Ciebie...
dale pisze:
07 gru 2017, 15:47
ps. słowo cash pisze się przez "samo h".
A teraz będę złośliwy. A co, mam prawo po takim wpisie z Twojej strony. Dzięki za zwrócenie uwagi jak się pisze słowo cash. Ale wolę źle napisać słowo w języku angielskim, aniżeli kaleczyć język ojczysty.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#69

Post autor: amrowek »

ale przecież nie od dziś wiadomo,że jak napisał olsza część sklepów internetowych nie ma towaru oferowanego bo jest on gdzie indziej jak ktoś zamówi to oni ściągną i idzie z magazynu bezpośrednio do kupującego z pominięciem sklepu.. Koszta mniejsze i cena, a co za tym idzie więcej osób kupi . Przecież nie trzeba kupować tam gdzie taniej można tam gdzie drorzej. Można tez wysłać maila do sprzedawcy czy ma towar pod "ręką". Można ale trzeba chcieć.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#70

Post autor: Merrick »

olsza84 pisze:
07 gru 2017, 13:16
Bo magazynowanie kosztuje, ujemny casch flow. Też byście tak robili jakbyście prowadzili taki biznes i żeby być konkurencyjnym. Koło się zamyka.
To fakt. Kumpel z IKEA powiedział mi kiedyś że utrzymanie jednego metra na magazynie to wysoki koszt w skali roku i dlatego czasem firmy robią wietrzenie półek
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ