geniusze byznesu... cycki opadają...

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#46

Post autor: Merrick »

Zeroqll pisze:
06 gru 2017, 09:30
ta zapewne by postępowania nie wszczęła z powodu braku znamion czynu zabronionego
Dokładnie. Chciałem tylko Dale dać nadzieję na wzmiankę o nim w TV :lol: bo bardzo go lubię
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#47

Post autor: blispx »

Ja pierdzielę sami eksperci z prawa (a może też i z lewa) tu są , ja już bym kasę trzepał a nie udzielał się całe dnie po forach :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#48

Post autor: Myszor »

blispx pisze:
06 gru 2017, 12:42
sami eksperci z prawa (a może też i z lewa) tu są , ja już bym kasę trzepał
Prawo to przeżytek. Był dziś u mnie serwisant od pieca gazowego. 40minut - 250pln bez rachunku.
Pytam ile pieców dziennie robi. Mówi że 6-10. Czyli max. 2500 dziennie x 20 dni.
Koszty własne to jedynie paliwo.
Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#49

Post autor: darkman »

+ to co sąsiad wyje z lodówki pocieszając żonę w samotne popołudnia.
Piwo bym trzymał pod kluczem jednak.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#50

Post autor: Merrick »

Myszor pisze:
06 gru 2017, 13:08
40minut - 250pln bez rachunku
Też chciałbym tak zarabiać w Polsce. będę musiał się przekwalifikować
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#51

Post autor: zbyszek1982 »

Ładnych parę lat temu był u mnie taki jeden montować piecyk. Skasował 300zł za dorobienie 10 cm gaz rurki i przejściówkę do spiro. Montaż miał być darmowy, w ramach promocji :)

Okazalo sie, że darmowy by był jakbym sobie sam powiesił ten piecyk, a koleś by tylko rurkę z gazem przykręcił. Wszystkie inne czynności wykraczały poza zakres darmowości. Cała impreza trwała jakieś 15 minut.
Najgorsze, że takiemu cwaniakowi nie powiesz, żeby s... bowiem dysponuje on magiczną pieczątką wymaganą do gwarancji i ubezpieczenia.

Oczywiście to wszystko bez rachunku, bo te 300 to koleś musiał mieć „na czysto”. Za rachunek dopłata +100 zł.

Podobny temat to odbiory kominowe, albo kierownicy budowy. Jak trafisz na pijawkę, to kędzie kasował za każde zdanie w dzienniku budowy.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#52

Post autor: blispx »

Cóż za wiedzę i umiejętności się płaci, a promo dają tylko partacze, którzy zaniżają rynek

Dzień z życia admina- aktualizacja BIOS na płycie Supermicro przez IPMI- $20 za kod engineer bo inaczej się nie dało :shock:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#53

Post autor: zbyszek1982 »

Nie mam problemu z płaceniem za wiedzę i umiejętności, mam problem z płaceniem za pieczątkę, bo działalność tych specjalistów się zazwyczaj ogranicza do jej przybicia.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#54

Post autor: dale »

Merrick pisze:
06 gru 2017, 12:30
Zeroqll pisze:
06 gru 2017, 09:30
ta zapewne by postępowania nie wszczęła z powodu braku znamion czynu zabronionego
Dokładnie. Chciałem tylko Dale dać nadzieję na wzmiankę o nim w TV :lol: bo bardzo go lubię
Wiesz ile czasu sie pisze zażalenie na takie coś :) ?
Wiesz jak banalne argumenty wystarczą w takiej sytuacji :) ?
A wiesz jak coś takiego psuje statystyki prorokom :) ?
Ja wiem... :)

ps. jak ładnie się uzasadni na wstępie, bez problemu można dociągnąc do umorzenia ze znikomej... Ale to już inna bajka..
W każdym razie, chandra mi przeszła - dzięki płytom od Darka

Zaś co do "bez rachunku" - bardzo lubie takie sytuacje... i miny "fachowców" .... ale ja złośliwy jestem... :)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#55

Post autor: amrowek »

dale pisze:
06 gru 2017, 17:39
... i miny "fachowców" .... ale ja złośliwy jestem... :)
to już wiemy :lol:
e raczej z becepu niż znikomej szkodliwości czynu, przecież jest to zawarcie umowy na odległość via net.

https://prokonsumencki.pl/blog/towar-ni ... ku-towaru/
warto przeczytać
pokaż dale gdzie tu piszą o 286 kk?
to tak o "fachofcach "
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#56

Post autor: dale »

To jest odpowiedzialność cywilna, ale istnieje także, wyobraź sobie, odpowiedzialność karna. I jeśli ktoś oferuje do sprzedaży przedmiot, którego nie posiada w chwili wystawienia oferty, wypełnia to znamiona określone przez kodeks karny. Oczywiście można dyskutować o kierunkowości i podjętym zamiarze, ale to już kwestia udowodnienia... A postępowania bywają długie i żmudne.
Weź lepiej zerknij wątek zakupowy (gramofon do 1000 zł) i pomóż zamiast tracic czas na szukanie "porad konsumenckich" :) .

ps. sklepy inetrnetowe mają własne regulaminy, allegro inne, ba nawet niektóre aukcje mają własne zasady - gdzie jest uwzględnione to, o czym piszesz, ale te akurat nie miały.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#57

Post autor: amrowek »

nie znam się na plackach :D

udowodnij mu ze nie miał i nie sprzedał zanim Ty kliknąłeś kup teraz albo wygrałeś licytacje. Allegro to portal aukcyjny nic więcej
a w 286 zasadnicze znaczenie ma zamiar . Sprawca działa z góry z przedsięwziętym zamiarem dokonania oszustwa , a nie a tak wyszło to se oszukam. bo ktoś kupił a ja nie mam. ale co ja tam mogę wiedzieć. wszak "fachofcem" nie jestem.
dale jeśli nie rozróżniasz regulaminu sklepu od ustawy to o czym my ty rozmawiamy?.Co wg. ciebie jest aktem nadrzędnym ustawa czy regulamin sklepu?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#58

Post autor: Merrick »

dale pisze:
06 gru 2017, 17:39
Wiesz ile czasu sie pisze zażalenie na takie coś :) ?
No to ciebie przelicytuje :D. A wiesz ile czasu pisze się kasacje do Sądu Najwyższego? :D I niech mi ktoś mądry odpowie dlaczego sędzia Sądu Najwyższego odpowiada jednym zdaniem? " Podnoszone zarzuty są bezzasadne" :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#59

Post autor: dale »

Bo może :)
Kasacji nie pisałem, bo zawsze sobie radziłem na poziomie niższej instancji :)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: geniusze byznesu... cycki opadają...

#60

Post autor: Pawelec »

Za chwilę i tak będziecie pisać na Berdyczów do Piotrowicza a wyrok będzie jedyny słuszny :(
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ