Płyta bez okładki-co robić!??!

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Płyta bez okładki-co robić!??!

#1

Post autor: eenneell »

Pytanie jak w tytule
Pewnie w ferworze zakupów udało Wam sie kiedyś kupić płytę dla płyty, ale bez, lub z totalnie zniszczona okładką :?: :?: :?:
Kupiłem winylka Black Sabbath Vol.4 w kopercie, ale bez okładki. (tak "dla jaj"- tanio) :oops:
Okazało się, że stan B. Dobry i też to ,że BS jak kiedyś lubiłem ( to się bardzo nie zestarzał) słucha się całkiem przyjemnie :) ...
Wiadomo! w ostateczności zrobię jakiś erzac okładki...
Ale może ktoś ma tę okładkę,(i może inne jak temat chwyci się rozwinie) na zbyciu ( nie chodzi o stan NM lecz o cokolwiek) ;)
No to zobaczymy, czy to "chwyci".... :idea: :?:
Awatar użytkownika
1968
Posty: 36
Rejestracja: 06 cze 2011, 10:26

Płyta bez okładki-co robić!??!- "zanęta tematyczna"

#2

Post autor: 1968 »

Ja też poszukuję okładek:

The Beatles - Revolver (najchętniej włoskie wznowienie z lat '80)
Pink Floyd - The Final Cut (oryginalne pierwsze wydanie brytyjskie)
Queen - Live Killers (włoskie wznowienie z lat '80)

Prawdę powiedziawszy, to okładki do tych płyt mam, ale "pogryzione". Płyty są w bardzo dobrym stanie, bo to wszystko kupione osobiście "nówki" w sklepach za granicą.
Jakiś czas temu odkupiłem sobie te płyty i teraz mam dodatkowe krążki. Zależy mi na beatlesach, bo są od kompletu (teraz mam niemieckie wydanie).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyta bez okładki-co robić!??!

#3

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Pewnie w ferworze zakupów udało Wam sie kiedyś kupić płytę dla płyty, ale bez, lub z totalnie zniszczona okładką :?: :?: :?:
Nie, jeszcze mi się to nie zdarzyło.

Pomysł fajny, ale pod kątem kolekcjonerskim trzeba by dorwać okładkę pasującą do konkretnego wydania płyty.
Jeśli nas to nie obchodzi to jakakolwiek, byle dotyczyła tego samego albumu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Płyta bez okładki-co robić!??!

#4

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Pomysł fajny, ale pod kątem kolekcjonerskim trzeba by dorwać okładkę pasującą do konkretnego wydania płyty.
Jeśli nas to nie obchodzi to jakakolwiek, byle dotyczyła tego samego albumu :)
Pomalutku! najpierw cos/ cokokwiek, a potem się" pomieniamy"
PS ja ten BS wsadziłem w ruską (CCCP) okladkę BS :oops: - (a kupiłem kilka płyt od takich "menelików", tylko zamiast BS była Kunicka) wychodząc z założenia, że lepsze to od okładki "Jarockiej" :D :) ;)
Jeszce raz:
1 kupiony za grosze- Vol4 w dobrym stanie bez okładki ;)
2 kupione kilka płyt od menelików (za piwo) ale BS made CCCP -okładka- okazał się być winylem z Kunicką :oops:
3. zrobiło mi się żal (gra dobrze)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyta bez okładki-co robić!??!

#5

Post autor: Wojtek »

A co np. z zrobieniem własnej okładki?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Płyta bez okładki-co robić!??!

#6

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze: A co np. z zrobieniem własnej okładki?
Masz na myśli własną twórczość :?: Czy introligatorstwo :?:
jedno i drugie akurat proste jest! (Dla mnie ;) )
Bardziej chodziło mi o poligrafię i odtworzenie oryginału:!: :idea:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyta bez okładki-co robić!??!

#7

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Bardziej chodziło mi o poligrafię i odtworzenie oryginału:!: :idea:
Nadruk?

Innych opcji za bardzo nie ma, nieprawdaż?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Płyta bez okładki-co robić!??!

#8

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Nadruk?

Innych opcji za bardzo nie ma, nieprawdaż?
no tak! "poligrafia" czyli jak :?: ;
czy na własnej drukarni,
czy też lepiej w "drukarnii"
i skąd ściągnąć "oryginał" bez "copyright" :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyta bez okładki-co robić!??!

#9

Post autor: Wojtek »

Jasne jest, że jak nie mamy do dyspozycji odpowiednio wysokiej jakości reprodukcji stron okładki to cały proceder możemy sobie raczej darować.
Skąd zdobyć? Tego to nie wiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Płyta bez okładki-co robić!??!

#10

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Skąd zdobyć? Tego to nie wiem.
Jeśli JacK "zdobył" label to może coś wie :?: Stąd moje pytanie - nie tylko do Niego (JacK'a) ;)
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Płyta bez okładki-co robić!??!

#11

Post autor: loamesoile »

Szukać przede wszystkim, albo kogoś kto płytę ma i ma możliwość zrobienia i udostępnienia skanu w wysokiej rozdzielczości, albo samego skanu np. przez Google Images

Znalazłem na szybko skan okładki CD:
http://i12.lulzimg.com/i/eb13c7.jpg

Zawsze coś, można ją przerobić i dostosować :)
Choć nie jestem pewien o jakiej rozdzielczości mówimy w tym przypadku.
Awatar użytkownika
rozkminator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2012, 12:53

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#12

Post autor: rozkminator »

Mam nadzieję że nikt mnie nie zgromi za reanimowanie starego tematu :P Chciałem się jednak "pochwalić" swoim "dziełem". Udało mi się ostatnio kupić singiel TSA w dość parszywym stanie, jednakże do zakupu przekonała mnie cena - całe 2 złote :) Płytka jest w bardzo dobrym stanie, jednak okładka - w dość opłakanym...

Obrazek

Jednakże, jako że na codzień "robię" w poligrafii, postanowiłem skorzystać z umiejętności i możliwości i "odświeżyć" okładeczkę:

Obrazek

Całość wykonałem w formie okładki rozkładanej, oryginał mieści się w nowej okładce na wzrór rozkładanych płyt, w środek wrzuciłem dwie fotki zespołu aby nadać całości estetyczny wygląd:

Obrazek
Obrazek

Może dla kogoś kto uznaje tylko wydania oryginalne w stanie mint cała ta operacja może wydawać się profanacją, ja jednakże nie mam z tym problemu, co więcej - w pewien sposób jest to unikalne "wydanie", istnieje tylko jeden egzemplarz na świecie :P Całość bardzo fajnie się prezentuje. Jeśli chodzi o sprawy techniczne: projekt został wykonany na papierze kreda matowa 350 g, zawijki podklejone są taśmą dwustronną. W sumie jak ktoś się uprze, to jest to rzecz do wykonania domową metodą, jedynie zrobienie big grzbietowych może być w domowych warunkach nieco utrudnione (ja użyłem firmowej pro bigówki). Sorry za fatalną jakość zdjęć ale nigdy jakoś nie zainwestowałem w porządny sprzęt foto...
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#13

Post autor: JacK »

Fajne, dobra robota. Może powinieneś otworzyć jakieś usługi w tym zakresie zapewne klienci by się znaleźli.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Płyta bez okładki-co robić!??!

#14

Post autor: loamesoile »

na zdjęciach wygląda fajne, ale ciekaw jestem o jakość tego wydruku; i na tym zdjęciu porównawczych widać, że ta odrestaurowana wersja jest nieco większa formatowo, ale poza tym świetna robota :)
Awatar użytkownika
rozkminator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2012, 12:53

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#15

Post autor: rozkminator »

JacK pisze:Fajne, dobra robota. Może powinieneś otworzyć jakieś usługi w tym zakresie zapewne klienci by się znaleźli.
Wydaje mi się wątpliwe - ja to sobie "cichaczem" w pracy po godzinach robię za friko, jakbym chciał takie rzeczy sprzedawać to już musiałbym za to liczyć, a jednostkowa cena oscylowałaby w okolicach 20 pln... Inna sprawa to kwestia legalności i praw autorskich, obawiam się że przy zrobieniu z tego biznesu byłby z tym problem... :/
loamesoile pisze:na zdjęciach wygląda fajne, ale ciekaw jestem o jakość tego wydruku; i na tym zdjęciu porównawczych widać, że ta odrestaurowana wersja jest nieco większa formatowo, ale poza tym świetna robota :)
Jakość wydruku jest bardzo dobra, inna sprawa to jakość skanu :P Przy tej okładce retusz oryginału prześcigał moje umiejętności w obróbce graficznej, musiałem wspomóc się skanem ściągniętym z internetu, którego jakość oceniam 7/10... Odrestaurowana wersja jest większa ponieważ oryginał wchodzi do środka (co widać na 4 zdjęciu), nie ma innej mozliwośći, chyba że chciałbym po prostu wyrzucic oryginał i trzymać płytę w nowej kopercie - a nie taki mialem zamysł :)
ODPOWIEDZ