Nowy czy używany?

Tematy związane z zakupami gramofonowymi
lukasbiggie
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2014, 20:06

Re: Nowy czy używany?

#31

Post autor: lukasbiggie »

Witam, ostatnio kupiłem dwa używane gramofony (tak jestem dj) dlugo szukałem i czekałem na pojawienie się ich na allegro, ale opłacało się. Jeśli gramofon do 600zł używany to tylko Stanton ST-100, wg mnie, nie ma lepszego za tą cenę. Numarki, Reloopy i reszta chlamu typu Audio Technica (nie mówie o flagowych modelach, jak TTX czy Rp6000) nie nadają się do "grania" do odtwarzania płyt możliwe, ale nie dam sobie ręki obciąć ;)
amigos
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:16

Re: Nowy czy używany?

#32

Post autor: amigos »

Witam, jestem kompletnie nowy w świecie winyli ;)
Znalazłem ostatnio na strychu gramofon Unitra Bernard GS 460 moich rodziców. Oddałem do naprawy ponieważ chcę go wskrzesić, ale jednocześnie zacząłem się interesować płytami analogowymi, bo chyba poczułem ten "klimat" ;)
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś sprzętu w okolicach 1500-2000 zł. Na forach ludzie bardzo polecają używane Thorensy 318/320. Na ebbay można znaleźć spokojnie w tym przedziale. Moje pytanie jest takie. Lepiej zainwestować w takiego używanego Thorensa 320 czy za podobną kwotę kupić nowy gramofon ?. Te Thorensy które wszyscy zachwalają jednak mają swoje lata ( rok produkcji 1991 ). Aż ciężko mi uwierzyć żeby przez te 25 lat technika nie poszła o tyle do przodu, żeby stworzyć coś co daje przyjemniejsze doznania słuchowe. Jestem też w szoku, że ten sprzęt tak bardzo trzyma wartość. Jakie jest Wasze zdanie ?

Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmacniacza. Posiadam bardzo dobry wzmacniacz Accuphase. Czy może on pełnić funkcję pre wzmacniacza i nadaje się żeby podpiąć pod niego gramofon ?
Tak jak mówię, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o winyle. Jeśli chodzi o muzykę preferuje jazz/rock ;)

Liczę na Waszą pomoc
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy czy używany?

#33

Post autor: darkman »

Kolego Accuphase E-ile? Przeważnie nie mają sekcji phono pre. Mają Pre OUT i Main In - to są złącza dedykowane do kina domowego i podłączenia końcówki mocy.
Najprawdopodobnie do wzmacniacza potrzebujesz Phono Pre by podłączyć gramogfon. Sam ACC E-ileś jest rzecz jasna bdb sprzętem.
amigos pisze: te 25 lat technika nie poszła o tyle do przodu, żeby stworzyć coś co daje przyjemniejsze doznania słuchowe.
Technika gramofonowa nie poszła do przody, tylko do tyłu produkując tokarki dla mas, np PJ.
doznania zaś poszły w kierunku mp3,4 itp.. zaś źródła w kierunku przyjemnym w DAC i to chyba dobrze, bo dla każdego coś miłego.
amigos pisze: używane Thorensy 318/320. Na ebbay można znaleźć spokojnie w tym przedziale
Tak. Z ramieniem TP90. Z Rega RB300 np, dwa razy więcej. Z jeszcze lepszym ramieniem, już mniej spokojnie 3x więcej, ale zależy oczywiście ile kosztuje spokój. Wdzięczne gramofony do upgrade.
Warto zatem iść w kierunku dobry gramofonów używanych z epoki winyla i HiFi. To dobry wybór.
Znajdziesz więcej dobrych modeli gramofonów poza Thorensami, również.

p.s. Z Thorensami, jeszcze sprawdzaj zawsze co to za konstrukcja i z jakiej epoki, bo firma nadal jest na rynku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41504
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy czy używany?

#34

Post autor: Wojtek »

amigos pisze: Aż ciężko mi uwierzyć żeby przez te 25 lat technika nie poszła o tyle do przodu, żeby stworzyć coś co daje przyjemniejsze doznania słuchowe. Jestem też w szoku, że ten sprzęt tak bardzo trzyma wartość. Jakie jest Wasze zdanie ?
A czytałeś w ogóle ten temat od początku czy olałeś? Póki co, wygląda na to drugie.
Nie wiem czy laicyzm wyjaśnia brak chęci do czytania :)
amigos pisze: Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmacniacza. Posiadam bardzo dobry wzmacniacz Accuphase. Czy może on pełnić funkcję pre wzmacniacza i nadaje się żeby podpiąć pod niego gramofon ?
To zależy czy ma przedwzmacniacz gramofonowy. Nie podałeś modelu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
amigos
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:16

Re: Nowy czy używany?

#35

Post autor: amigos »

Przyjrzałem się bliżej mojemu ACC. Jest możliwość dokupienia jakiejś karty, którą instaluje się z tyłu wzmacniacza ( są zaślepki) i wtedy może on pełnić funkcję przedwzmaniacza, ale to wiadomo generuje dodatkowe koszty.

Ewentualnie jest jeszcze Amplituner Denon AVR-4306 - z tyłu znalazłem wejście Audio Phono - To o to chodzi ? ( Nie ma dopisku Pre.)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nowy czy używany?

#36

Post autor: kielek »

amigos pisze: Ewentualnie jest jeszcze Amplituner Denon AVR-4306 - z tyłu znalazłem wejście Audio Phono - To o to chodzi ? ( Nie ma dopisku Pre.)
Tak.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowy czy używany?

#37

Post autor: Obywatel »

amigos pisze: To o to chodzi ? ( Nie ma dopisku Pre.)
Nie ma dopisku "pre" bo wzmacniacz ma w sobie wbudowany przedwzmacniacz. W tamtych czasach konsumenta nie interesowało to, że gramofon potrzebuje przedwzmacniacza - po prostu podłączał go pod wejście PHONO, które było standardem we wszystkich wzmacniaczach.

Thorens czy Dual z dawnych lat to oczywiście dobry wybór, ale polecam zainteresować się również tym, co oferowali Japończycy w latach '70 i na początku '80, a były to piękne rzeczy :roll:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1344
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Nowy czy używany?

#38

Post autor: Jozi »

No np. Technics.
Czekam na swojego SL 3210 i doczekać się nie mogę.
Tech 3.jpg
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy czy używany?

#39

Post autor: darkman »

Czekasz od 28 paź 2016, 22:33?
Ładny, to pewnie warto pocierpieć ;)
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1344
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Nowy czy używany?

#40

Post autor: Jozi »

darkman pisze:
29 mar 2022, 08:41
Czekasz od 28 paź 2016, 22:33?
Ładny, to pewnie warto pocierpieć ;)
Nie, kupiony jakiś miesiąc temu, czekam jak kuzyn przyjedzie z Wiednia i go przywiezie.
Do tego czasu zestawię stolik audio z dualem CS 627Q a 1254 pójdzie do śwagra :lol: .

Nie wiem jak ja odgrzałem takiego kotleta, zmęczony byłem ale trzeźwy :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowy czy używany?

#41

Post autor: darkman »

Aaaa czyli w drodze. Fajny - niech cieszy ucho i oko. :)

E--tam, looz, nie przejmuj się.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1344
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Nowy czy używany?

#42

Post autor: Jozi »

darkman pisze:
29 mar 2022, 19:35
Aaaa czyli w drodze. Fajny - niech cieszy ucho i oko. :)

E--tam, looz, nie przejmuj się.
Wpadłem w chorobę.
Reaktywowałem Fonicę G 601 FS, gra naprawdę przyzwoicie, ale poszła na strych. Nabiera mocy , już ma ponad 40 lat i wartość rośnie.
Następny był Dual 1254, Dual 627Q, Technics SL 3210 jest ostatni w kolejce. Pytanie czy na nim poprzestanę :D .
Teraz organizuję kącik audio, czekam na szafkę.
Kiedy króliczek zostanie złapany? Może jak ciepło się zrobi to będzie rower, motocykl, ryby i pszczoły na ostro to nie będzie czasu na śledzenie okazji gramofonowo sprzętowych :lol: :lol: :lol: .
Choć po głowie mi chodzą jakieś kolumny do mojego Telefunkena, ale dopiero zobaczę jak przyjdą podstawki i ustawię swoje soniacze tak jak powinno być a nie pod sufitem na meblach..
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Lausj
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2024, 00:30

Re: Nowy czy używany?

#43

Post autor: Lausj »

Witam, obecnie posiadam Gramofon Unitra Daniel z SHURE M44-7. Gra to sobie w małym pokoju z Audiolab 8000A (pre amp gramofonowy) + Audiolab 8000P + Monitor Audio Bronze BX2. Gramofon został zakupiony okazyjnie kilka lat temu i we własnym zakresie go wyczyściłem, wymieniłem paski, nasmarowałem...
Noszę się z zamiarem upgrade gramofonu i tu moje pytanie patrząc na posiadane wzmacniacze/głosniki co będzie miało największy sens ekonomiczny biorąc pod uwagę klasę wzmacniaczy/głośników:
- zainwestować w renowację Daniela
- zakupić jakiegoś nowego Technicsa SL-1500C, SL-100C, SL-1210MK7, SL-1200, SL-1210...
- zakupić któregoś z Pionierów z tego ogłoszenia https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1Sqew/
- inny pomysł

Budżet: Ten Pionier z ogłoszenia PI-70 to chyba byłby max co chciałbym wydać.
Dziękuje i pozdrawiam
Karol
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41504
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy czy używany?

#44

Post autor: Wojtek »

Kup Pioneera.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Nowy czy używany?

#45

Post autor: Pawelec »

Jeżeli gramofon w pełni manualny nie jest przeszkodą to Pioneer PL 70 w tej cenie jest moim zdaniem okazją zakładając, że stan jest taki jak w opisie. Warto.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ