Melodika Purple Rain

Jak to wszystko połączyć?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#76

Post autor: cooledit »

"prawdziwi audiofile stawiają sobie przed domami własne słupy energetyczne.Inwestycja pochłania od 10 000 do 40 000 dolarów"
Takie drobne to ja na waciki dla żony wydaje co tydzień :twisted:
A prawdziwy audiofil to by sobie osobną elektrownie postawił i to jądrową z co najmniej trzema reaktorami :lol:
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Melodika Purple Rain

#77

Post autor: -Wolf- »

:mrgreen:
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#78

Post autor: Pawelec »

Ciekawe ile kosztują kable na słupie energetycznym ;) . Też pewnie audiofilskie bo przecie nie budżetowe :think: A ile ich musi być, pewno dwa bo stereo :doh: Oj tam, za 5 zeta z Castoramy bo kabel to kabel
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Melodika Purple Rain

#79

Post autor: Tarkus »

zbyszek1982 pisze: Do tej pory grałem na kablach Cordial za jakieś 10zł za metr, zgodnie z założeniem, że kable nie grają.

Purple Rain'y przekonały mnie, że kable rzeczywiście wpływają na dźwięk. Jak je podłączyłem, to pomyślałem, że mi się wzmacniacz zepsuł. :o

Z dźwięku zniknęło powietrze, kontrabas brzmi bułowato i tak samo na wszystkich płytach, dolna średnica jest do tego wyraźnie podbita, więc gitara klasyczna też brzmi jak buła. Wybrzmień strun i pudła nie uświadczy. Trąbka Stańki zamiast się skrzyć i skrzypieć brzmi ciemno i bez polotu. Normalnie masakra. Różnica jest tak wyraźna, że chyba nawet na YouTubie by było słychać.

Wczoraj jeszcze myślałem, że może to wtyczki bananowe, bo po ich zdjęciu było odrobinę lepiej. Po kilku dniach słuchania założyłem z powrotem Cordiale i zamieniałem je z tymi Melodikami - różnica jest wręcz niewiarygodna.
Hmm... To może wypróbuję konektory Cordial z przedwzmacniaczem gramofonowym, a Melodika z CD? Jeśli faktycznie to zrobię, doniosę o rezultatach. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Melodika Purple Rain

#80

Post autor: krolix »

Jeśli ktoś uważa, że kable nie mają wpływu na brzmienie zestawu to ma słaby słuch i/lub ma zbyt słaby sprzęt aby wpływ kabla usłyszeć. Sam kiedyś nie wierzyłem, że kable "grają" dopóki nie miałem okazji wypróbować "trochę" sprzętu konkretniejszej jakości. Interkonekt potrafi wpływać na scenę, prezentację wokalu, kontrolę basu i bywają to różnice naprawdę spore.
Przeczytałem tu także, że kabel ma być neutralny, ma niczego nie wnosić, nie ujmować. Taaaak, jakby istniały całkowicie neutralne wzmacniacze, odtwarzacze CD, gramofony, wkładki gramofonowe czy kolumny. :D Tak naprawdę wszystko to zagra inaczej w różnych konfiguracjach sprzętowych czy warunkach akustycznych, a kable są tu pełnoprawnym elementem służącym do osiągnięcia odpowiednio satysfakcjonującego brzmienia.

BTW fajny wywiad z założycielem Kimbe Kable o kablach właśnie. ;)
https://www.stereolife.pl/archiwum/wywi ... mber-kable
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#81

Post autor: darkman »

krolix pisze: ma zbyt słaby sprzęt
1. Poproszę o definicję słabego sprzętu.
2. Przy okazji o definicję sprzętu mocnego, co by nie wracać do tematu i żeby było razem dla potomnych.
"to może być hit forumowy" :D

Wiesz my tu nie negujemy zasadniczo tego co napisałeś. Dywagujemy raczej nad tym czy kabel drogi jest kablem lepszym od taniego. I czy to jest constans.
Zważywszy na producentów miedzi, konfekcjonowanie produktu i szeroko pojętą magię dystrybucji wraz z PR`em wychodzi na to, że tak być nie musie i raczej nie jest.
Sam zaś dobór kabli do własnego zestawu, to kwestia dość indywidualna i jak zwykle odsłuchowa. Słyszeć nikt tu nie broni, przecież.
Osobiście lubię Doorsów czy Byrdsów i posłuchać. Kable dla mnie są drugorzędne, ale mam też klasyfikację dla komponentów trzeciorzędnych. Audiofilizm to dość otwarta dziedzina. Nie ma w nim opinii ostatecznych i skończonych. I tego tylko, postuluję byśmy się trzymali.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#82

Post autor: Pawelec »

Czepianie się słówek i określeń tym bardziej pytanie płętująć "uśmieszkiem" do niczego nie prowadzi
darkman pisze: 1. Poproszę o definicję słabego sprzętu.
2. Przy okazji o definicję sprzętu mocnego, co by nie wracać do tematu i żeby było razem dla potomnych.
"to może być hit forumowy"
definicje takie były już na innych forach i delikatnie mówiąc nic nie dają, a prosta dyskusja o cenie jest jak rozmowa z żoną czy kupić komplet skorup z Ikei czy Rosenthala.
Ustaliliśmy tutaj, że kabelki mają wpływ na efekt końcowy i już, a co do budżtu to każdy w domowym zaciszu sobie wytłumaczy patrząc na stan konta ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14995
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Melodika Purple Rain

#83

Post autor: darkman »

Pawelec pisze: Czepianie się słówek i określeń
No może tak. Nie protestuję. Jednak truizmów można przecież nie używać. I tym samym nie wystawiać się na strzał retorycznych pytań.
Pawelec pisze: płętująć "uśmieszkiem" do niczego nie prowadzi
Istotnie. Nobodys perfect. Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam Kolegów. Umiem.
Pawelec pisze: wytłumaczy patrząc na stan konta
Tego nie jestem pewien. Stąd wątpliwości. Rzecz w tym, że nie koniecznie, moim zdaniem, stan konta determinuje pogląd na jakość. Dobre nie jest równoważnikiem drogiego. To tylko kwantyfikator możliwości, choć i te nie determinują ostatecznego wyboru.
Drogi z kolei, to taki który tak na prawdę to tani, tylko to zwykle dużo pieniędzy. Istotą wydaje mi się wartość relatywna wraz z nadbudową rynkową i owszem, ale nie przewartościowanie.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#84

Post autor: Pawelec »

darkman pisze: Dobre nie jest równoważnikiem drogiego.
Pełna zgoda
darkman pisze: To tylko kwantyfikator możliwości, choć i te nie determinują ostatecznego wyboru.
Ale determinuje do sprawdzania a nie wyciągania wniosków na pusto lub udowadniania sobie na siłę, że to niemożliwe
darkman pisze: Drogi z kolei, to taki który tak na prawdę to tani, tylko to zwykle dużo pieniędzy.
Niby tak, niby nie patrząc czasami na wkład konstruktywnej pracy (nie mówię o PR) i doświadczeń idących w parze.
Nie wszyscy oceniają używane płyty uczciwie, myśląc przy tym jaki będzie dalszy efekt sprzedanego egzemplarza w sensie odbioru kupującego. Nie wszyscy robią to tylko po to by sprzedać i zapomnieć - przykładem jesteś Ty niejednokrotnie przestrzegając nadwyraz o niedoskonałościach lub wadach danego egzemplarza. ;)
darkman pisze: Istotą wydaje mi się wartość relatywna wraz z nadbudową rynkową i owszem, ale nie przewartościowanie.
Przewartościowanie niejednokrotnie to wśród uczciwych firm jest marża nie tylko egzystencjalna lecz pozwalająca na rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Melodika Purple Rain

#85

Post autor: kielek »

Każdy ,kto interesuje się nieco sprzętem audio dobrze wie,że nie ma wyraźnej definicji,która by określała sprzęt budżetowy i Hi End,nie ma też wytyczonej granicy finansowej pomiędzy nimi,podobnie ma się rzecz co do tego co jest już luksusowym towarem a co jeszcze nie.Każdy,kto interesuje się sprzętem audio wie jednak co można uznać za dobry sprzęt a co nim nie jest,analogicznie większość stałych forumowiczów jest w stanie wskazać dobre gramofony od tych słabych. Często idą z tym w parze większe pieniądze,ale to nie jest regułą,bo niejednokrotnie wiemy,że za stosunkowo nieduże pieniądze można zbudować fajnie brzmiący system audio,gdzie niektóre osoby wydadzą dużo większe fundusze i nie osiągną takiego efektu.Dużo zależy od posiadanej wiedzy i doświadczenia oraz czasami szczęścia.
Przyjęło się ogólnie,że na tych" słabszych"(czytaj tańszych)systemach wpływ kabli jest mniej zauważalny i choć sam tego doświadczyłem na własnym sprzęcie to jednak jestem daleki,by przyjąć to za jakąś regułę,gdyż wpływ wielu zmiennych czynników(akustyka pomieszczenia,subiektywne odczucia przy odsłuchu,indywidualny tor audio itd.)powoduje,że każdy ma prawo uważać inaczej.
Ogólnie rzecz biorąc temat bardzo złożony i delikatny,każdy ma prawo mieć tutaj inne zdanie i nie jest powiedziane,że nie będzie miał racji.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Melodika Purple Rain

#86

Post autor: klin »

To ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze... :D Gorąco namawiam do spróbowania bi-wiringu. U mnie jest znacząca różnica przy takim podłączeniu!!
Awatar użytkownika
aarset
Posty: 529
Rejestracja: 04 cze 2015, 10:25
Gramofon: Scheu
Lokalizacja: Opole

Re: Melodika Purple Rain

#87

Post autor: aarset »

klin pisze: Gorąco namawiam do spróbowania bi-wiringu. U mnie jest znacząca różnica przy takim podłączeniu!!
:clap:
Scheu Premier mkII -> Ikeda IT-407 (Scheu Classic mkII) -> Transfiguration Axia (Lyra Kleos) -> ASR Basis Exclusive -> ASR Emitter II -> Klipsch Forte IV
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#88

Post autor: cooledit »

Potwierdzam to o czym pisze Klin. Jeden z moich zestawów cały czas pracuje w takiej konfiguracji. Tylko że to tego to raczej trzeba mieć nowsze kolumny, bo ze starszych modeli to chyba mało które oferowały dwa wejścia o trzech nie wspominając. Choć jak ktoś bardzo by chciał to zawsze może przerobić wejścia i założyć podwójne gniazda. Czasem na prawdę warto spróbować.

Szczerze mówiąc to czasem żałuję, że te Focale które mam teraz mają pojedyncze gniazdo. Bym się troskę kabelkami pobawił i byłoby pewnie ciekawiej w sensie brzmienia oczywiście.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Melodika Purple Rain

#89

Post autor: Pawelec »

cooledit pisze: Szczerze mówiąc to czasem żałuję, że te Focale które mam teraz mają pojedyncze gniazdo. Bym się troskę kabelkami pobawił i byłoby pewnie ciekawiej w sensie brzmienia oczywiście.
Oj tam co za problem dogrzebać się do zwrotnic. Przy okazji sprawdzisz połączenia i kable wewnętrzne ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
bartek3033
Posty: 278
Rejestracja: 10 kwie 2016, 14:23
Gramofon: Rp 2000, 2x Rp5000
Lokalizacja: Kraków

Re: Melodika Purple Rain

#90

Post autor: bartek3033 »

Hmm to może ja tu trochę pobrużdżę pośród zachwytów nad biwiringiem. Ktoś mi odpowie skąd miała by się brać ta rzekoma poprawa jakości? Prąd sam z siebie się nie podzieli na wysokie i niskie :mrgreen: Przecież tak czy siak, dostajemy pełne pasmo, aż do momentu trafienia na zwrotnicę. Co innego Bi amping i zwrotki aktywne. Wtedy to serio ma sens.
ODPOWIEDZ