Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy (Lista do testu w 1 poście)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1222
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#61

Post autor: Piterski »

wydra pisze:
21 kwie 2023, 09:41
Z twojej wypowiedzi wyczuwam że chyba coś jest nie wporządku?
Nic bardziej mylnego. W przednich wersjach słuchałem ich po wejściu MM z wykorzystaniem SUT bo po odsłuchy po MC za bardzo mi odstawały.
Tym razem mogłem skorzystać tylko z tego wejścia MC i ... kurcze zagrało to naprawdę fajnie, a różnica tkwi w charakterze bo jakościowo jest :handgestures-thumbupleft:
Niem mam nic z podobnego poziomu by jakoś się sensownie odnieść stąd mam ten dylemat jak to opisać, bo że rekomenduje go posłuchać to bez dwóch zadań. Ciekaw jestem jak użytkownicy starszej wersji by go odebrali.

PS. Trochę mi się ten finisz przeciąga bo mnie trochę siekło zdrowie ale już niebawem puszczam go do Kuby.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1222
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#62

Post autor: Piterski »

Rafał wypada Ci pogratulować naprawdę udanego projektu. Myślę, że preampy z jakimi przyjdzie mu stawać w szranki mają przechlapane :lol:
Moim zdaniem uzyskałeś zrównoważone nie przerysowane i nie przejaskrawione brzmienie, które można modelować bo ma na to wpływ zarówno filtr subsoniczny jak i ustanowione obciążenie. Warto tu się indywidualnie pobawić tymi nastawami nie kopiować w ciemno to co mamy w obecnie użytkowanym przedwzmacniaczu.
Generalnie ta wersja w stosunku do poprzedniej (dla mnie) najwięcej zyskała w warstwie MC (tylko taka miałem możliwość posłuchać), nie mam już SUT więc tego co udało się uzyskać w wariancie MM nie mogę ocenić. Jednak w tym aspekcie, o którym wspomniałem, postęp jest bardzo duży.
Nie ma już "przepaści" są różnice związane z pewnym napowietrzeniem czy bardzie ekspresyjnością w brzmieniu. Buphono jest bardziej powściągliwy bardziej stateczny. Gra detalicznie ale jednocześnie bardziej gładko, możną się pobawić basem i uzyskać przyjemne mocniejsze troszkę miększe kopnięcie w tym zakresie. Scena jest prawidłowo kreowana i budowana również w głąb, bez porównania bym na to nie zwrócił uwagi, że pomiędzy planami można uzyskać trochę więcej powietrza. Może to ten filtra na kablu gramofonowym ma na to wpływ lub bardziej pojemna bateria kondensatorów zasilania w moim preampie.
Barwowo jest tak jak lubię nie za słodko z odpowiednim wysyceniem na średnicy przez co głosy wokalistów są bardzo naturalne łatwo wpadają w ucho. Góra jest detaliczna ale nie bywa natarczywa przez co nawet słabsze realizacje są bardziej płynne i przyjemne w odbiorze. Jednym słowem miałem zaserwowaną trochę inną prezentację z inaczej rozłożonymi akcentami ale bardzo spójną w swoim założeniu. Ciekawe jak to w przyszłości zagra jak dasz zewnętrzne zasilanie z możliwością użycia "audiofilskiej" sieciówki i zdecydujesz się na większą obudowę i pojemniejszą sekcję kondensatorów w zasilaniu. No i jeszcze jak będzie to na zbalansowanym wyjściu XLR.
Ze swej strony polecam gorąco go posłuchać, szczególnie jak ktoś planuje zakupy sklepowych odpowiedników, nie zdziwię się jak Buphono mocno w takim porównaniu namiesza w głowie słuchaczy. Piszę się też już na listę chętnych do osłuchu kolejnej wersji, nad którą pracujesz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#63

Post autor: wydra »

Bardzo dziękuje za recenzję i za poświęcony czas. Czekamy na dalsze testy i kończę wersje docelowa przedwzmacniacza. :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15274
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#64

Post autor: darkman »

Piterski pisze:
25 kwie 2023, 20:38
Scena jest prawidłowo kreowana i budowana również w głąb, bez porównania bym na to nie zwrócił uwagi, że pomiędzy planami można uzyskać trochę więcej powietrza. Może to ten filtra na kablu gramofonowym ma na to wpływ lub bardziej pojemna bateria kondensatorów zasilania w moim preampie.
Zwróciło to również moją uwagę i było przyczyną dwukrotnej zmiany interkonektu w czasie testów, tak by potwierdzić ową obserwację. Poprosiłem żonę o ślepy odsłuch na Miles Smiles by sobie udowodnić, że nie jestem głuchy i wybrała krótki o najniższej pojemności.
Przy okazji dzięki za możliwość obcowania z ww urządzeniem. Kawał Dhal Batu jednak i pobudza kubki smakowe.
Warto zapoznać się z gościem.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#65

Post autor: wydra »

Również dziękuje Darkman. projekt docelowy z moim autorskim zasilaczem już jest narysowany czekam na dalsze sugestie i ewentualne poprawki naniosę. Póki co płytka prezentuje się w ten sposób: No i nauka nowego programu w którym sie juz zakochałem ogrom bibliotek i przyjazny interface. Mowa tutaj o kiCad. No i ten rzut 3D :D
Buphono2Rev3.jpg
Do tego płytka z wyjściem XLR i protect.
Buphono protect rev2.jpg
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1902
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#66

Post autor: Jaculek »

wydra pisze:
26 kwie 2023, 09:08
Mowa tutaj o kiCad. No i ten rzut 3D
Ładnie to wygląda. EasyEDA ma podobne możliwości. Widok 3D fajnie pomaga zweryfikować, czy nie wystąpią problemy przy lutowaniu elementów.
Jaka filtrację RIAA zastosowałeś, aktywną czy pasywną?
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#67

Post autor: wydra »

To jest taka moja wariacja ale jest to filtracja aktywna ale zbudowana jak pasywna, taka hybryda czerpiąca korzyści z obu typów. Trochę czasu poświęciłem by móc uzyskać niskie zniekształcenia i szumy które możemy uzyskać przy pomocy aktywnej RIAA ale również wielkie liniowe wzmocnienie w otwartej pętli które uzyskamy dzięki pasywnej RIAA. Tak widok 3D mocno pomaga nawet łatwiej znaleźć ślepe ścieżki czy nie ładnie położone poprawić.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1927
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#68

Post autor: kukiz 30 »

Bufonik 2 jest u mnie od wczoraj . Właśnie sobie testuje i nie wierzę :violin:. Ale to ma pierdolnięcie :lol:. Więcej wkrótce coś skrobnę. Po weekendzie puszczam dalej.
@trafalgar odezwę się, jesteś następny w kolejce.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4094
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#69

Post autor: trafalgar »

kukiz 30 pisze:
08 cze 2023, 13:52
Bufonik 2 jest u mnie od wczoraj . Właśnie sobie testuje i nie wierzę :violin:. Ale to ma pierdolnięcie :lol:. Więcej wkrótce coś skrobnę. Po weekendzie puszczam dalej.
@trafalgar odezwę się, jesteś następny w kolejce.
:greetings-wavegreen:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#70

Post autor: Zeroqll »

Szybka relacja z długiego pobytu Buphono 2 w moim systemie
Do testu użyłem wkładek MM: AT 130EA, Sumiko Oyster, Elac ESG 796, ADC XLM; MC: Denon 103R, 103M, Entre EC1, EC30, Goldbug Medusa, Ortofon MC20, ZYX R100.
Pierwsze wrażenie po wpięciu w Buphono w mój koszerny lampowy tor to rozkład tonalny, było względnie neutralnie. Nie było szarżowania w stronę analityczności, którą pamiętam z testów poprzedniej wersji. Jest szczegół, jest rozdzielczość, ale przez to że scena budowana jest nie tylko na boki, ale także w głąb, nie miałem wrażenia nadmiernej, nienormalnej separacji instrumentów. Jak to mówią pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a te Buphono zrobiło bardzo dobre. Nie czułem dyskomfortu z przesiadki z lampowego preampu, to co leciało z głośników nie drażniło mnie, mało tego, podobało mi się do tego stopnia że Buphono zostało u mnie na dłużej niż planowałem.
Głosy ludzkie są naturalne, trochę wypchnięte do przodu, góra fajna, szczegółowa, nienatarczywa, a bas... bas robi robotę. Jest szybki, rozdzielczy, nie ciągnie się, jest dynamiczny, daje bardzo fajną podstawę.
Sekcja MM jest bardzo dobra, ale to już wiadomo z poprzednich wersji. To co robi wrażenie i jest to zdecydowany progres do poprzednich wersji to sekcja MC. W poprzednich modelach przeskok jakościowy z sekcji MM na MC był zauważalny, ta po prostu grała słabiej. Teraz tego nie ma. Po wypięciu wkładek MM już do nich nie wróciłem, grały już tylko MC. W zasadzie preamp poradził sobie ze wszystkimi, trochę brakowało gainu przy MC20, ale jest to wkładka z wybitnie niskim sygnałem. Współpraca z SUTami? Jak w większości podobnych, nielampowych konstrukcji, imho lepiej zastosować te stojące po cieplejszej stronie, ale generalnie nie ma musu, sekcja MC daje radę.
To co mi się nie podobało i ewentualnie nad czym bym popracował. Dipswitche nie wyprowadzone na zewnątrz obudowy. Zdaję sobie sprawę że to podbiłoby cenę, ale przy żonglowaniu wkładkami było to denerwujące. W dźwięku mimo wszystko odchudzenie i brak masy, wypełnienia (ale to w ujęciu bezwzględnym, nie uwzględniającym ceny), no i trochę więcej emocji i kolorytu by się przydało, ale hej, to nie lampa, nie można mieć wszystkiego 8-) No i ten zasilacz na tym cieniutkim kabelku. Jako zadeklarowany wyznawca audio voodoo zastanawiałem się co by było gdyby tam było coś grubszego :)
W ujęciu bezwzględnym nie jest to premp idealny, jest nad czym pracować, ale w odniesieniu do ceny-rewelacja. W moim osobistym rankingu w swojej kategorii cenowej (zainteresowani niech się odezwą do Wydry) ląduje na 1 miejscu. Gratuluję, świetny preamp.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#71

Post autor: wydra »

Dziękuję za opinię. Wersja docelową będzie miała możliwość podpięcia zewnętrznego zasilacza o napięciu +/-20-24V. Tutaj jest transformator prądu Toto dużo nie bierze a cały zasilacz jest w środku. Ten zewnętrzny ma dać napięcie i naładować pojemności w środku które są duże i na pewno nie sprawia spadku napięcia na kablu. Co do dipswitchow, celowo przeniosłem niebezpieczne napięcie na zewnątrz przedwzmacniacza nie trzeba przykręcać śrubek jak zagluje się wkładkami pokrywkę można zamknąć i zdejmować do zmiany ustawień. Nie ma obawy że jak się zostawi kogoś porazi prąd. Jest tam napięcie AC 18V i nie dostępne od góry napięcie DC 22.5 Volta.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1902
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#72

Post autor: Jaculek »

wydra pisze:
09 cze 2023, 13:49
pokrywkę można zamknąć i zdejmować do zmiany ustawień
Masz tę obudowę z modushop.pl? Ten dekiel w niej (a właściwie jego mocowanie luźnymi nakrętkami) to jest jakaś konstrukcyjna pomyłka :shock:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 504
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#73

Post autor: Frey »

Jaculek pisze:
09 cze 2023, 15:32
Masz tę obudowę z modushop.pl? Ten dekiel w niej (a właściwie jego mocowanie luźnymi nakrętkami) to jest jakaś konstrukcyjna pomyłka :shock:
Dlaczego? Ja sobie chwalę, szybko się odkręca, szybko zakręca. Trzeba tylko nie trząść klockiem po zdjęciu pokrywy i żadnego problemu nie ma.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1902
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#74

Post autor: Jaculek »

Frey pisze:
09 cze 2023, 15:41
Trzeba tylko nie trząść klockiem
No właśnie :mrgreen:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
stos79
Posty: 1388
Rejestracja: 24 sty 2017, 15:40
Gramofon: Lo-D

Re: Przedwzmacniacz Buphono 2 prezentacja-opinie-testy

#75

Post autor: stos79 »

Jaculek pisze:
09 cze 2023, 15:32
Masz tę obudowę z modushop.pl? Ten dekiel w niej (a właściwie jego mocowanie luźnymi nakrętkami) to jest jakaś konstrukcyjna pomyłka
W Nudzie to już było przerabiane i pomysłowi majsterkowicze blokowali te nakrętki w szynach.Dobrze się sprawdzały kawałeczki gąbki np.od mycia naczyń bądź do mycia pod prysznicem.
ODPOWIEDZ