[Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

[Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#1

Post autor: darkman »

Temacik warsztatowy małe-DIY, sobie zakładam i tu będę zamieszczał wielorakie gadgety, pomysły samojebki itp..
Chciałem się dołączyć do tematu Sieciówki DIY, bo od tego zaczynam "u siebie", ale współczynnik jadu wyciekający z tego wątku nawet mnie skutecznie zahamował. Szkoda.

Na prawdę koledzy nie potraficie docenić pracy i inwencji innych, którym się chce nabierać własnych doświadczeń tak by opierać opinie na autopsji miast powielania internetowych połajanek im bardziej prostackich tym bardziej łechcących ego autora?
Jest to dla mnie zdumiewające.

Nasze forum jakie pamiętam z wcześniejszych lat było tego pozbawione. Owszem, dworowaliśmy i dowcipkowali zwykle w gronie znających się i sporo wiedzących o sobie ludzi.
Czy to tak strasznie boli, że ktoś napisze: zrobiłem i chcę wam pokazać?
Naprawdę?
Koniecznie trzeba kpić i wznosić się na wyżyny nietolerancji?
Podpowiem:
Nie trzeba. Nie ma obowiązku brania udziału w każdym wątku.

Co do moich wątków zwykle piszę, że można dworować. Tak jest i tym razem.
Mnie dość trudno obrazić, a w każdym razie nie każdy może. ;)

Jest dla mnie zdumiewającym, że ludzie pytają jak to zrobić? A u nas nie można spokojnie zobaczyć i dopytać, bo natychmiast pojawiają się hejterzy i specjaliści od słupa elektrycznego oraz posadowienia elektrowni w przyrodzie. Ci są niegroźni, bo tylko nie zdają sobie sprawy z tego, że takie głupawe teksty świadczą tylko nich samych.

Po dłuższej nieobecności na forum zauważyłem, że sporo osób mających wiele do powiedzenia w kwesti własnych rozwiązań przestało być aktywnych. No nie dziwię się jakoś specjalnie. Jednak szkoda. Ot po prostu nie udźwignęli siły podcinania skrzydeł przez codzienną bylejakość, malkontentyzm i satysfakcjonującą autorów złośliwość.

Sam np inspiracji i danych do wykonania tym razem własnych sieciówek szukałem u Audiomaniaków (nie, nie jestem zalogowany bo tak, ale zaglądam chętnie i z przyjemnością), bo fajnie, prosto i życzliwie.
Tylko tyle i aż tyle.

Moje sieciówki na przykładzie tylko jednym, choć mam z różnymi testowymi wtykami i na różnych kablach.
Oczywiście nie polecam robienia sieciówek i do nich nie zachęcam, bo to nie moja sprawa. Ja sobie zrobiłem, bo tak mi się podoba. Zamiarem było wyrobienie własnego zdania i brak syndromu zaniechania.

Wnioski?
Pozytywne. Jestem zadowolony. U mnie sieciówki nie grają za to dostarczają prąd. I o to chodzi. Mój prąd. Do moich urządzeń i tego się trzymajmy. :shifty:

Tak to leci, najpierw fotki bo jedno zdjęcie za tysiąc słów, a potem podam materiały z jakich zostały wykonane. Nic trudnego i potrzeba 0 smykałki. Wystarczą chęci.
Załączniki
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b5e.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b5f.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b61.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_b60.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#2

Post autor: darkman »

Materiały:
-wtyki - wybrałem Viborgi (versja rodowana), bo dobre opinie, brandowe i przystępna cena, ale na początek na jednej sieciówce dałem wtyki Auden WZ1 (i te są na fotografii, mosiądz złocony zdaje się czy coś), też mają dobra opinię, wykonane bez zastrzeżeń, a cena niska i bdb.
-koszulka thermo (nie jest konieczna, ale mnie się lepiej skręca gdy mam złapany oplot peszela)
- peszel, jak widać, kupujemy na metry, fi 8-16 / akurat moja ale są wielorakie kolorystycznie i średnicowo, cena średnio 7 pln/1m - uwaga na odcinek 1m sieciówki potrzeba zwykle nieco więcej peszela, tak o około 10-15 cm.
-kabel - zastosowałem Belden 19364/3x2,5m2 z żyłą spływową/, sprawdzony i stosowany często przez kolegów, jak również producentów audio.

Wtyki są dość ergonomiczne, łatwo się zakręcają, są oznacznia dla poszczólnych żył zatem nie jest łatwo się pomylić przy montażu wtyku IEC. Zaczynamy skręcanie od wtyczki.

p.s. na ostatniej fotce Melodika sieciowa, pod kolejne dwie sieciówki. Kabel MDC 3250/.
p.s.' stosowałem też wtyki Bals, bardzo tanie ale nie jestem z nich zdowolony, więc to kwestia jednorazowa, jakoś mi nie przypadły do gustu i niezbyt fajnie się je składa.
Oyade też mam/kopie/, ale o nich przy okazji kolejnej.
Jacek 1972t
Posty: 398
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#3

Post autor: Jacek 1972t »

Jeśli można w tym wątku, to kabelek prawie jak mój.
Wtyczki od Chińczyków, osłona kabla również, a sam kabelek 3x1,5 mm2 w ekranie.
Czy z jego pomocą sprzęt lepiej gra nie wiem :doh:
Wiem, że fajnie wygląda.
Załączniki
1641155978243_copy_2291x2123.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#4

Post autor: darkman »

Oczywiście Jacek, że można a nawet trzeba. :) :dance:
Hehe fajny, no faktycznie oplot mamy ten sam. A powiem Tobie, że kolor tych Oyade /chińskie kopie/ mam też taki sam.
Swoje mam różnych długości od 0,75 do 1,6 m , bo też łaczę taką sieciówką szynę Taga Harmony "ześcianą"
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#5

Post autor: MMarek »

Jeśli można, to ja tez pokażę część moich...
Akurat mam niebieskie...

sieciowki.jpg
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#6

Post autor: chudy_b »

darkman pisze:
02 sty 2022, 21:25
Po dłuższej nieobecności na forum zauważyłem, że sporo osób mających wiele do powiedzenia w kwesti własnych rozwiązań przestało być aktywnych. No nie dziwię się jakoś specjalnie. Jednak szkoda. Ot po prostu nie udźwignęli siły podcinania skrzydeł przez codzienną bylejakość, malkontentyzm i satysfakcjonującą autorów złośliwość.
Ja Twój powrót odbieram jako zapowiedź powrotu dobrych czasów ;) Może pokonamy te wszystkie zarazy, a i wirusa pogonimy

Na tym forum nie zauważyłem jakiegoś specjalnego problemu hejtu. A że aktywność niektórych osób z czasem spada, no cóż, starzejemy się, zainteresowania przesuwają się w inne miejsca. Różnie bywa. A może ja też otworze sobie taki wątek jak Twój. Nazbierało mi się roboty, więc można by też coś pokazać i opisać. Ostatnio jednak więcej dłubałem w automatyce domowej. Tu wiedza jest o wiele pilniej chroniona i trudniej dostępna. No ale to nie to forum.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#7

Post autor: amrowek »

No dobra , kable kabelkami itp pierdoły :D .
No ok biżuteria ładna.
A czy wy macie oddzielną linię zasilania do tego Hi-Fi czy to jedzie na instalacji puszkowej , bo jak jeszcze bez puszkowa i jeden przewód jedno gniazdko no to ...ale jak opcja 1 to..... sorrki panowie ale o kand d... potłuc kable no chyba że jeszcze listwa...
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#8

Post autor: chudy_b »

amrowek pisze:
02 sty 2022, 22:55
A czy wy macie oddzielną linię zasilania do tego Hi-Fi czy to jedzie na instalacji puszkowej , bo jak jeszcze bez puszkowa i jeden przewód jedno gniazdko no to ...ale jak opcja 1 to..... sorrki panowie ale o kand d... potłuc kable
No przecież darkman napisał że u niego kable nie grają. Za to jak wyglądają :whistle:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7593
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: [Warsztatowe-Darkman]Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#9

Post autor: amrowek »

Cholera nie doczytalem :oops:
Skupiłem się na 1 zdjęciu, bo prawie cała kawa wypita a tu tylko przycięty oplot, wyjęte wtyczki i przycięte termokurczki.
Więc ile kaw musi wypić Dakman alby zrobił przewód?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
JAFO
Posty: 112
Rejestracja: 24 wrz 2020, 14:05

Re: [Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#10

Post autor: JAFO »

darkman pisze:
02 sty 2022, 21:25
...hejterzy i specjaliści od słupa elektrycznego oraz posadowienia elektrowni w przyrodzie....
👍

Rozjechałeś mnie tymi określeniami 😁
Jednak swoją drogą każdy projekt powinno się rozpoczynać od poczynienia wywiadu, żeby nie strzelać z przysłowiowej armaty, kiedy wystarczy tylko z procy. To tak, jakby oddać auto do lakiernika, który mając pozbyć się rdzy kładzie nań jedynie szpachlę oraz lakier.
Zresztą można poczytać tu opinie specjalistów od renowacji gramofonow. Zwłaszcza, gdy poprawiają lub też naprawiają kwiatki po innych "specjalistach".
Natomiast projekty przemyślane, wykonane z należytą pieczołowitością zawsze będą wysoko oceniane, jednakże trzeba brać pod uwagę fakt, iż niejednokrotnie nawet najlepszy przewód sieciowy będzie jedynie bezwartościowym przedmiotem, jeśli sama sieć będzie żrodlem przepotwornych zakłóceń. A jest tak coraz częściej.
Masz rację.
Ciesz się i chwal swoimi produkcjami. Życzę, by były to tylko dobrze przemyślane projekty.

Najważniejszy jest fun!
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#11

Post autor: darkman »

MMarek pisze:
02 sty 2022, 22:40
Jeśli można, to ja tez pokażę część moich...
Akurat mam niebieskie...
Marek, szacun :dance: , że Ci się chciało rozpinać, ale jak tak to też rozepnę swoje i fotnę zbiorczo, tylko te Melodiki zarobię.
Te wtyki Oyade są spoko, Auden moim zdaniem lepiej wykonane, a cena bardzo zbliżona. Są zresztą różne, ja wziąłem te WZ1 bo najtańsze i na próbę :) (ale są też droższe na miedzi-na razie ich nie brałem).Oyade/chinole/ łątwo zidentyfikować, bo odklejają im się te naklejki z symbolem (złota taśma), całkiem jednak to fajne wtyki, jedynie z moich obserwacji i kolegów wynika, że modele niczym się nie różnią bez względu na naklejkę, hihi.
Czy jest sens brania Viborgów, tego jeszcze nie wiem bo ich nie zarobiłem, ale zara to zrobię bo obiecałem bratu taki gift na 3Króli. Jak wiesz przyjeżdża, a 2 lata się nie widzieliśmy.

@ Amorow, filiżanką Limoges chciałem zaszpanować ;) , Sprzęty łączę do szyny Taga, btw. Akurat teraz po NY ciągnę nową linię direct z licznika (jakoś bez przekonania, ale to z innych powodów) na jakim przewodzie, jeszcze nie zdecydowałem, ale to raczej pan Krychu, który mi robi kwestie instalacyjne zdecyduje, akurat zestaw audio mam po tej samej ścianie->licznik i blisko, to nie będzie komplikacji. Czy to coś da? Nie wiem, ale Taga nie we wszystkich gniazdkach pokazuje mi fazę/sygnalizacja diodą/ i pan Krycho zdiagnozował - prawdopodobnie jakiś żle zrobiony mostek TE na nieznanym odcinku, moim zdaniem raczej nie, chyba że faktycznie gdzieś mam namotany tylko odcinkowo przewód dwużyłowy (to wtedy się mostkuje 0) - musimy szukać, bo instalacja robiona 20 lat temu, a nie kontrolowałem tego wówczas. dlatego kładę przy okazji nową.
.. nie no zrobię fotki "po kolei", jak będę zarabiał głośnikowce. "Od zdjęcia izolacji.. itd.. począwszy). Zadowolony? :D

@Chudy, no o Tobie myślałem i @Klinie, i kilku chłopakach, którzy zawsze mieli interesujące projekty do pokazania. Fajnie! Zakładaj wątek.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: [Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#12

Post autor: MMarek »

darkman pisze:
03 sty 2022, 09:15
Marek, szacun :dance: , że Ci się chciało rozpinać
Dziękuję… No jednak aż tak „uczynny” to ja nie jestem Darku… :roll:

Nie więcej jak kilka tygodni temu kupiłem nową szafkę pod audio i powywalałem sporo klocków z poprzedniej to mi kabelki różne (w tym sieciowe) poszły na urlop… To taka fotka z ich wakacji…

Zewnętrzny DAC z czterema wejściami + napęd zastąpił odtwarzacze CD, DVD i BR i Tuner… Wszystkie płyty CD zrippowałem i pliki wrzuciłem na serwer… Wygodne to bardzo… Pilotem sobie wybieram co akurat chcę słuchać jako muzę w tle… No bo wiadomo, że jak SŁUCHAM muzy to tylko z winyla…
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: [Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#13

Post autor: darkman »

MMarek pisze:
03 sty 2022, 09:38
Dziękuję… No jednak aż tak „uczynny” to ja nie
Noo, cel uświęca środki, bo jednak się przydało :)
Uczynny - ładna nazwa na promocję własnych rozwiązań i tego się trzymajmy. :)

No well, fajne rozwiązanie i wygodne (DAC). To na pewno.
Jeszcze o tym nie myślałem ale raczej pójdę w stronę streamingową i to po to by zapoznawać się z nowymi rzeczami w muzyce, bo samej muzy jako takiej to już nie potrzebuję aż tyle więcej.
Jacek 1972t
Posty: 398
Rejestracja: 20 kwie 2017, 09:44

Re: [Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#14

Post autor: Jacek 1972t »

Właśnie zakończyłem struganie nowych kabli głośnikowych 2x2.5 mb.
Kabel Klotz 4x2.5mm2
Wtyczki Nakamichi
Załączniki
1641391461085_copy_3024x2268.jpg
1641391488713_copy_2268x3024.jpg
1641391444727_copy_2870x2049.jpg
wojciech26poz
Posty: 101
Rejestracja: 31 sty 2021, 13:21
Gramofon: Dual 621/SHURE 15III
Lokalizacja: Poznań

Re: [Warsztatowe-Darkman] Kable, sieciówki, głośnikowe, konekty i inne gadgety-wsio razem

#15

Post autor: wojciech26poz »

Piękna konfekcja :clap: :whistle: wtyczki są lutowane czy na śrubkę??
1.Yamaha rxv 1000 + sacd s657 ,Dual 621/shure m91/shure V15 III,Tannoy M4,
2.Pioneer A 60 ,Siemens rw 666/shure 91, ,Tannoy M3... Do tego ok 2 kilo prawdziwej miedzuchy😛😃😁
ODPOWIEDZ