Universum 6000 - problem z ramieniem?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasmodiah
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:35

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#1

Post autor: Kasmodiah »

Nie wiem do końca czy wybrałam dobry temat na tego rodzaju pytanie...Jeśli nie to przepraszam i proszę Admina o przeniesienie do odpowiedniego. ;)

"IGŁA PO OPUSZCZENIU NA PŁYTĘ PRZENOSI DŹWIĘKI, JEDNAK ZAUWAŻYŁEM ŻE PO OPUSZCZENIU IGŁY RAMIĘ NIE JEST USTAWIONE W POZYCJI RÓWNOLEGŁEJ DO PŁYTY TRZEBA ODKRĘCIĆ JEDNĄ ŚRUBĘ I OBNIŻYĆ RAMIĘ JA JEDNAK TEGO NIE ZROBIĘ PONIEWAŻ IGŁA GRA I TO CAŁKIEM NIEŹLE!!!!"

Dostałam taką wiadomość od sprzedawcy gramofonu (Universum Studio Automatik 6000 Direct Drive ) i chciałabym wiedzieć czy nie jest to jakaś poważna usterka?I czy faktycznie tylko "trzeba odkręcić jedną śrubę..."?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wymiana igły

#2

Post autor: eenneell »

;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 00:35 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Wymiana igły

#3

Post autor: Krzyś »

Kasmodiah pisze:Nie wiem do końca czy wybrałam dobry temat na tego rodzaju pytanie...Jeśli nie to przepraszam i proszę Admina o przeniesienie do odpowiedniego. ;)

"IGŁA PO OPUSZCZENIU NA PŁYTĘ PRZENOSI DŹWIĘKI, JEDNAK ZAUWAŻYŁEM ŻE PO OPUSZCZENIU IGŁY RAMIĘ NIE JEST USTAWIONE W POZYCJI RÓWNOLEGŁEJ DO PŁYTY TRZEBA ODKRĘCIĆ JEDNĄ ŚRUBĘ I OBNIŻYĆ RAMIĘ JA JEDNAK TEGO NIE ZROBIĘ PONIEWAŻ IGŁA GRA I TO CAŁKIEM NIEŹLE!!!!"

Dostałam taką wiadomość od sprzedawcy gramofonu (Universum Studio Automatik 6000 Direct Drive ) i chciałabym wiedzieć czy nie jest to jakaś poważna usterka?I czy faktycznie tylko "trzeba odkręcić jedną śrubę..."?
moim zdaniem gramofon najzwyczajniej w świecie nie jest skalibrowany - ramię nie jest wypoziomowane - i wystarczy standardowa procedura kalibracji ramienia, omówiona na forum. Jeśli tak jest, to w przykry sposób świadczy to o "profesjonalizmie" sprzedawcy. Igła, pracując przy takich ustawieniach prawdopodobnie szybciej zakończy żywot (zły VTA, ciekawe jak z naciskiem i antyskatingiem), do tego być może bardziej zużywa płyty.

No chyba, że ramię ma regulację VTA przy pomocy rzeczonej śrubki, ale wątpię
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wymiana igły

#4

Post autor: eenneell »

;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 00:35 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41501
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#5

Post autor: Wojtek »

Postanowiłem przenieść dyskusję do oddzielnego tematu.
Kasmodiah pisze:czy faktycznie tylko "trzeba odkręcić jedną śrubę..."?
To akurat jest ściema. Gramofon ten nie posiada regulacji wysokości ramienia (mało który gramofon taką funkcjonalność ma, zazwyczaj tylko topowe modele).
Krzyś pisze:moim zdaniem gramofon najzwyczajniej w świecie nie jest skalibrowany - ramię nie jest wypoziomowane - i wystarczy standardowa procedura kalibracji ramienia, omówiona na forum.
Też tak podejrzewam.

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości, proponuję byś poprosiła sprzedawcę o zrobienie zdjęć ilustrujących problem. Wtedy powinniśmy mieć jasność czy faktycznie coś jest nie tak.
Jeśli będzie robił problemy z tą prośbą to jego strata, traci klientkę ;)
eenneell pisze:"Universum Studio Automatik 6000 Direct Drive"
To mi przypomina Duala?
Bo jest gramofonem z Niemiec? :)
eenneell pisze:a w Dualu jest taka śrubka przy "antyscatingu" do regulacji wys, ramienia :idea:
Piszesz tak jakby Dual wyprodukował tylko jeden gramofon (albo przynajmniej jeden model ramienia, montowany we wszystkich swoich gramofonach :) ).
W rzeczywistości mało który Dual umożliwiał regulację wysokości podstawy ramienia (bo o to tu chodzi) bez "dawania nura" w bebechy. Chyba tylko Dual 721 ma to zrobione jak trzeba ;)
eenneell pisze:Postudiuj to :!: :!: :!:
Po tych stronach to nawet mnie głowa potrafi zaboleć :D Myślę że wystarczą kwestie regulacji ramienia przedstawione na forum, ale to może już jak będzie jakiś gramofon do ustawiania :)


A tak notabene, znalazłem wczoraj "brata bliźniaka" tego Universum 6000, pod postacią gramofonu Toshiba SR-F430 :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#6

Post autor: eenneell »

;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 00:36 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasmodiah
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:35

Re: Universum 6000 - problem z ramieniem?

#7

Post autor: Kasmodiah »

Wszystkim dziękuję bardzo za odzew! ;)
Postanowiłem przenieść dyskusję do oddzielnego tematu.
Dziękuję,tak też myślałam,że chyba w złe miejsce się wpakowałam... :oops: Muszę jeszcze "ogarnąć" całe forum,wybaczcie.:)
Dla rozwiania wszelkich wątpliwości, proponuję byś poprosiła sprzedawcę o zrobienia zdjęć ilustrujących problem. Wtedy powinniśmy mieć jasność czy faktycznie coś jest nie tak.
Jeśli będzie robił problemy z tą prośbą to jego strata, traci klientkę ;)
Tak też zrobiłam.Zobaczymy co mi napisze.Jak tylko uzyskam odpowiedź to się nią z Wami podzielę.

eenneell bardzo dziękuję za linki,będę wszystko studiować ale najpierw zdobędę sprzęt. ;) Jak na razie weszłam na wątek z instalacją całego sprzętu i już mnie głowa rozbolała... :D Mam nadzieję,ze to tylko i wyłącznie "symptom całkowitej niewiedzy w temacie".A niby takie małe,niepozorne urządzonko ale im więcej się czyta tym ma się więcej wątpliwości.Szczerze powiedziawszy marzę już o chwili kiedy wszystko będzie dobrze podłączone,sprawne a ja będę rozkoszować się muzyką. ;) :lol:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#8

Post autor: eenneell »

;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 00:36 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kasmodiah
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:35

Re: Universum 6000 - problem z ramieniem?

#9

Post autor: Kasmodiah »

W odpowiedzi dostałam takie oto zdjęcia:
Załączniki
gr2.jpg
gr3.jpg
gr1.jpg
Awatar użytkownika
Kasmodiah
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:35

Re: Universum 6000 - problem z ramieniem?

#10

Post autor: Kasmodiah »

Ciąg dalszy ;)
Załączniki
gr6.jpg
gr5.jpg
gr4.jpg
Awatar użytkownika
Kasmodiah
Posty: 9
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:35

Re: Universum 6000 - problem z ramieniem?

#11

Post autor: Kasmodiah »

I ostatnie.
Czy z tych zdjęć w ogóle coś widać?
Załączniki
gr7.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41501
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#12

Post autor: Wojtek »

Moim zdaniem wygląda to OK. W sytuacji kiedy nie ma regulacji wysokości podstawy ramienia to ciężko oczekiwać, żeby przy każdej wkładce (mają różne wysokości) ramię było równoległe do płaszczyzny talerza :) Także wygląda to w normie. No chyba że sprzedawcy tak naprawdę o coś innego chodziło, ale nie widzę nic takiego na zdjęciach.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#13

Post autor: Krzyś »

ja tam się nie znam, ale oglądając te zdjęcia odnoszę wrażenie, że wkładka jest zbyt blisko płyty - prawie "szoruje" po niej

tzn. jeżeli jest tak faktycznie to nie jest to żadna wada i po wyregulowaniu gramofonu będzie dobrze, ale w takim przypadku igła byłaby najprawdopodobniej do wymiany
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41501
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#14

Post autor: Wojtek »

A faktycznie, igła siedzi bardzo nisko. Prawdopodobnie jest już zjechana.

Nie wiem czy bym się skusił na ten gramofon. Jest jednak trochę niepewności czy będzie dobrze cz nie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Universum 6000 - problem z ramieniem?

#15

Post autor: eenneell »

;)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 00:37 przez eenneell, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ