DELTA DEVICE

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

DELTA DEVICE

#1

Post autor: JacK »

Produkty sygnowane tą marką można kupić na http://www.acrylteller.com/epages/es122 ... Categories
Pytanie brzmi czy to sprawdzony sklep ktoś coś u nich kupował. Mnie interesuje mata akrylowa i może docisk. Czy kupując mate musze brać dokładnie mate o tej samej grubości czy może mogę grubszą ? W moim gramofonie nie ma możliwości regulacji VTA , a chyba ta regulacja jest potrzebna przy zmianie grubości maty. Czy może się myle.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DELTA DEVICE

#2

Post autor: Wojtek »

superdisc pisze: Czy kupując mate musze brać dokładnie mate o tej samej grubości czy może mogę grubszą ? W moim gramofonie nie ma możliwości regulacji VTA , a chyba ta regulacja jest potrzebna przy zmianie grubości maty. Czy może się myle.
Nie mylisz się. W takim układzie lepiej jednak kupić matę o tej samej grubości/wysokości co oryginalna.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#3

Post autor: JacK »

No to mam jasność jeżeli chodzi o grubość. Natomiast średnica mojej oryginalnej maty to 293mm. Moge zamówić taką ,mogę też 300mm czyli w rozmiarze talerza. To chyba nie ma już znaczenia, jedynie względy estetyczne decydują. Myle się ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DELTA DEVICE

#4

Post autor: Wojtek »

Nie mylisz się.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#5

Post autor: JacK »

To dzięki , teraz pozostaje zamówić. Dzisiaj zadzwoniłem do tego sklepu,troche pogadałem i okazuje się że sprzedają też na e-bayu gdzie mają same pozytywne opinie. Więc chyba bez obaw można u nich zamówić.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#6

Post autor: JacK »

Już po bólu głowy zamówiłem akrylową mate i dedykowany docisk. Dostałem potwierdzenie i mam spokojnie czekać ok. 14 dni na przesyłke. Zobaczymy jak dostane to się pochwale , może ktoś jeszcze skorzysta z ciekawej oferty tego sklepu
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DELTA DEVICE

#7

Post autor: Wojtek »

Może przy okazji umotywowałbyś swój zakup akrylowej maty w wątku o matach?
O dociskach jeszcze wątku nie mamy, ale tak już od kilku dni przymierzam się do rozpoczęcia go :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#8

Post autor: JacK »

Oj co tutaj motywować. Gumowa mata mojego gramofonu nie wygląda już zbyt dobrze dlatego ten zakup. Poza tym lubie nadawać posiadanym przedmiotom indywidualny design. Jakoś nie spodziewam się że nagle po zastosowaniu akrylowej maty otworzy się przed moimi uszami jakiś muzyczny raj. Pan z którym rozmawiałem w tym sklepie oczywiście twierdzi że to tylko początek i będę tak zadowolony że kupie u nich cały talerz. Coś mi to jednak wyglądało na bełkot marketingowy albo gadanie nawiedzonego audiofila.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DELTA DEVICE

#9

Post autor: Sindsoron »

buu... a ja w moim mogę używać tylko oryginalnego talerza ;< ...w sumie, może sam za jakiś czas rozejrzę się za jakąś matą, bo moja jest strasznie miękka :o
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DELTA DEVICE

#10

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze:buu... a ja w moim mogę używać tylko oryginalnego talerza ;<
To jest raczej normalne dla druzgocącej większości gramofonów, więc nie ma co smutać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#11

Post autor: JacK »

Wojtek pisze: O dociskach jeszcze wątku nie mamy, ale tak już od kilku dni przymierzam się do rozpoczęcia go :)
To rozpoczynaj , temat może być ciekawy. Pan z którym rozmawiałem w Tizo twierdzi że tylko lekki docisk powinno się stosować od 180 do 260g i nawet 10-20g zmiany słychać. Korespondowałem też ze sprzedawcą na allegro ten z kolei opowiada że minimum to 0,5kg aby wogóle to miało sens.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#12

Post autor: JacK »

Już przedwczoraj dostałem zamówienie. Czyli działają ultra szybko od momentu zamówienia do czasu otrzymania zaledwie 4 dni !!!
Paczka bardzo dobrze zapakowana, wysłana jako rejestrowa lotnicza , a nie jak to się często zdarza u innych zagranicznych sprzedawców jako zwykły pakiet nierejestrowy.
DSC04742.JPG
Do przesyłki dołączony jest paragon zakupu oraz tzw. certyfikat. To numerowana karteczka potwierdzająca fakt zakupu produktów DELTA DEVICE w firmie TIZO.
DSC04743.JPG
Po wypakowaniu i obejrzeniu maty (mleczny akryl) oraz docisku (szlifowany vinyl 190g) stwierdziłem że nie można się przyczepić do jakości bo wszystko bardzo starannie wykonane. Więc czym prędzej umieściłem nowe nabytki na talerzu mojego świeżo wyremontowanego gramofonu Dual CS-455. Efekt wizualny - wiadomo to rzecz gustu, sami zobaczcie.
DSC04746.JPG
DSC04747.JPG
Teraz czas posłuchać muzyki. Położyłem więc na talerz pierwszą dobrze mi znaną płytę i słucham coraz bardziej zdziwiony. Brzmi jakby inaczej, więc czym prędzej zmiana na moją poprzednią gume i bez docisku. Faktycznie nie myle się brzmienie inne. Więc na powrót zmiana na mate akrylową z dociskiem. Brzmienie złagodniało, tony wysokie uspokojone , zmiany są tyle duże coś jakby wymienić przedwzmacniacz albo wkładke. Wiem pisze jak audiofil i przed zakupem nawet nie podejrzewałem że to będzie tak działać. Człowiek z Tizo chyba miał racje, że w przyszłości będę jeszcze ich klientem. Narazie wydałem 70 euro to minimalna kwota w jakiej można kupić u nich mate i docisk,uważam te pieniądze za najlepiej wydane w ostatnim okresie czasu.
DSC04741.JPG
A teraz chyba wymienie jeszcze wkładke, no i przedwzmacniacz choć i tak teraz gra to wszystko całkiem dobrze.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DELTA DEVICE

#13

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Czyli działają ultra szybko od momentu zamówienia do czasu otrzymania zaledwie 4 dni !!!
Kwestia opcji wysyłkowej.
JacK pisze:Paczka bardzo dobrze zapakowana, wysłana jako rejestrowa lotnicza , a nie jak to się często zdarza u innych zagranicznych sprzedawców jako zwykły pakiet nierejestrowy.
Sory JacK, ale tutaj się przyczepię. Przecież to klient płaci za wysyłkę. Innymi słowy, to klient ustala co i jak ma zostać wysłane, a nie sprzedawca. Wszak za to płaci. Stąd nie za bardzo rozumiem problemu :)

Jak masz takich sprzedawców, którzy "w standardzie" wysyłają paczki jako lotnicze, niezarejestrowane to daj im przed zapłatą znać, że interesują Cię droższe opcje wysyłkowe. Wątpię by w takiej sytuacji sprzedawca gmerał i kręcił nosem :)

Ale to tak na marginesie.
JacK pisze:mojego świeżo wyremontowanego gramofonu Dual CS-455.
Z ciekawości, co z nim zrobiłeś?
JacK pisze:Efekt wizualny - wiadomo to rzecz gustu, sami zobaczcie.
A wygląda bardzo ładnie, ale ta wkładka na końcu ramienia w porównaniu do reszty robi tutaj małą skazę.
Ot taki zółty bobek zwisa z ramienia :)
Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DELTA DEVICE

#14

Post autor: JacK »

Właśnie ten "bobek" strasznie mnie wizualnie drażni i pewnie bym jakoś go przebolał jakby grał jak lubie ale niestety nie powala mnie rodzaj dźwięku jaki sobą prezentuje.Od lat staram się zachować w swoim systemie równowage każdego z zakresów , a "bobek" niestety jest zbyt krzykliwy.
Mam jeszcze kilka innych wkładek, wszystkie tanie i do każdej mam jakieś "ale". Dlatego czas zainwestować w coś bardziej sonicznie wyszukanego.
Wracając do cen wysyłki z TIZO i tego ich standardu to po prostu jest bardzo wysoki w stosunku do zapłaconej ceny. Często w podobnej kwocie 10 euro przysyłano mi byle jak zapakowane pakiety z płytami czy jakieś okablowanie w przesyłkach nierejestrowych. Gdy prosiłem o rejestrowe to przeważnie proponowano mi usługi DHL-u za dwu lub trzykrotnie wyższą cene.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DELTA DEVICE

#15

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Gdy prosiłem o rejestrowe to przeważnie proponowano mi usługi DHL-u za dwu lub trzykrotnie wyższą cene.
Jasne. Widocznie byli to sprzedawcy niezbyt obeznani w meandrach poczty międzynarodowej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ