Zmieniły się realia. Kiedyś winyl był podstawowym nośnikiem, dziś jest przedmiotem bardziej kolekcjonerskim aniżeli czymś, co kupuje się jako towar powszedni, stąd i ceny niektórych wydawnictw. Szczególnie tzw. 1sze wydania chodzą po bardzo wysokich cenach, choć ma to swoje uzasadnienie - nie tylko można nabyć coś, co jest przedmiotem z ,,epoki" ale również brzmienie jest często lepsze, aniżeli reedycja wydana w latach późniejszych.
Giełda płyt winylowych Lublin
-
- Posty: 6
- Rejestracja: 25 sty 2024, 13:45
Re: Giełda płyt winylowych Lublin
-
- Posty: 598
- Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
- Gramofon: Dual601,701,Denon57l
- Lokalizacja: Lublin
Re: Giełda płyt winylowych Lublin
Masz rację w swojej opinani i się z nią zgadzam,ale co robią na takich giełdach płyty wydane współcześnie w cenach wyższych niż w sklepach,pierwszych wydań ze świeca szukać, nie ma możliwości odsłuchu czy zwrotu,bo giełda trwa dzień lub dwa,jednak ja wolę internet.Paweł1979 pisze: ↑26 sty 2024, 09:23Zmieniły się realia. Kiedyś winyl był podstawowym nośnikiem, dziś jest przedmiotem bardziej kolekcjonerskim aniżeli czymś, co kupuje się jako towar powszedni, stąd i ceny niektórych wydawnictw. Szczególnie tzw. 1sze wydania chodzą po bardzo wysokich cenach, choć ma to swoje uzasadnienie - nie tylko można nabyć coś, co jest przedmiotem z ,,epoki" ale również brzmienie jest często lepsze, aniżeli reedycja wydana w latach późniejszych.
Jedynie na plus takich giełd jest możliwość porozmawiania z innymi zapaleńcami płyt winylowych.
-
- Posty: 6
- Rejestracja: 25 sty 2024, 13:45
Re: Giełda płyt winylowych Lublin
Wbrew pozorom pierwsze wydania są dość łatwo dostępne, i odsłuch też jest możliwy w niektórych miejscach. Polecam Ebay, tam jeśli ktoś oszukuje, bardzo szybko traci konto, a pieniądze są automatycznie zwracane kupującemu.