Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#16

Post autor: darkman »

A jeszcze dodam, nie bez kozery, że Iskra nie zjadła niczego u mnie na śniadanie.
Wręcz przeciwnie, to ja zjadłem przy niej śniadanie i nie dostałem niestrawności. To chyba na plus? Czyż nie?
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 947
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#17

Post autor: pablos »

Wojtek pisze:
02 gru 2023, 10:37
dyskusja
Jak napisałeś to przypomniałem sobie faktycznie taką dyskusję.
Troszkę mały off topic ( sorki Darek). Iskra jako produkt komercyjny powinien patrzeć na potrzeby rynku. Może mi tylko się tak wydaje jednak wkładki vintage to spory procent używanych i wprowadzenie obciążenia dla MM dużo wnosi w przypadku wielu wkładek.
Troszkę mnie zdziwiło w przypadku Iskry 2, że i tutaj nie ma przewidzianych nastaw dla MM, a cena końcowa ma oscylować ~4k, ale możliwe że obroni się brzmieniem.

@Darkman, dzięki za bardzo ciekawy nie test :)
...
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1758
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#18

Post autor: winylowy_luke »

pablos pisze:
02 gru 2023, 14:23
a cena końcowa ma oscylować ~4k
Poważnie? No to w takiej kwocie pełne nastawy dla MM i MC powinny być standardem imo...
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Marcinus
Posty: 464
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#19

Post autor: Marcinus »

pablos pisze:
02 gru 2023, 14:23
Wojtek pisze:
02 gru 2023, 10:37
dyskusja
Jak napisałeś to przypomniałem sobie faktycznie taką dyskusję.
Troszkę mały off topic ( sorki Darek). Iskra jako produkt komercyjny powinien patrzeć na potrzeby rynku. Może mi tylko się tak wydaje jednak wkładki vintage to spory procent używanych i wprowadzenie obciążenia dla MM dużo wnosi w przypadku wielu wkładek.
Troszkę mnie zdziwiło w przypadku Iskry 2, że i tutaj nie ma przewidzianych nastaw dla MM, a cena końcowa ma oscylować ~4k, ale możliwe że obroni się brzmieniem.

@Darkman, dzięki za bardzo ciekawy nie test :)
PH-10 za 8,5 tys, również ma tylko 47kOm i stałą pojemność. Do tego bez PSU-10 (za kolejne 5 tys.) szumi jak stare radio.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41940
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#20

Post autor: Wojtek »

winylowy_luke pisze:
02 gru 2023, 11:52
Z SASem
Wiem że do SASa warto zastosować inny loading. Sam pisałem o tym już dawno temu.
Niedopowiedzenie i pewien fikołek wyjaśniony przez darkmana = teraz rozumiem :morda:

Test Iskra vs Maniek brzmi ciekawie, szczególnie że Maniek nie jest jakimś rzadkim okazem w domach.
pablos pisze:
02 gru 2023, 14:23
Troszkę mnie zdziwiło w przypadku Iskry 2, że i tutaj nie ma przewidzianych nastaw dla MM, a cena końcowa ma oscylować ~4k, ale możliwe że obroni się brzmieniem.
Też liczyłem na to że konstruktor weźmie to sobie do serca i rozwinie skrzydła, bo z jednej strony mogę zrozumieć pewne ograniczone wybory podyktowane wielkością czy kosztami (pamiętacie rozterki wydry przy doborze parametrów?), tak już niekoniecznie rozumiem ww. ograniczenia jeśli mówimy o sporo wyższym pułapie cenowym, większej budzie, możliwościach, upgrade, itd.

Pamiętajcie jednak że siłą rzeczy Iskra kalkuluje się nieco inaczej bo jest realizowana w ramach działalności gospodarczej/firmy, a projekty DIY to bardziej hobby na boku. Jakby Iskra była oferowana również jako produkcja hobbystyczna, bez sprzedaży opodatkowanej itd. to jej cena też była odpowiednio niższa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1758
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#21

Post autor: winylowy_luke »

Wojtek pisze:
02 gru 2023, 16:08
Wiem że do SASa warto zastosować inny loading.
W przypadku V15 III z SAS/B 47kOhm i pojemność łączna ok 240pF są idealne aby mieć równe pasmo bez podbić. Więc na takiej Iskrze spokojnie można to osiągnąć:)
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 947
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#22

Post autor: pablos »

winylowy_luke pisze:
02 gru 2023, 14:54
pablos pisze:
02 gru 2023, 14:23
a cena końcowa ma oscylować ~4k
Poważnie? No to w takiej kwocie pełne nastawy dla MM i MC powinny być standardem imo...
Taką informację uzyskałem na AVS od konstruktora. W drugiej wersji ma być aktywna korekcja RIAA. Ciekaw jestem tej konstrukcji. Fajnie że na rynku komercyjnym mamy dobre polskie pre.
...
Marcinus
Posty: 464
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#23

Post autor: Marcinus »

Ze strony producenta:

Many people ask about Iskra2. When will it be available, will it be more expensive or better than Iskra1?
I have to admit that we are still working on the sound of this preamplifier.
This is still not the sound we expect.
Please be patient. We’re sorry for this situation.

Iskra2: Highly flexible customisable vinyl preamplifier for Moving Magnet and Moving Coil.

– open, detailed and transparent sound
– very accurate hybrid RIAA topology (passive/active)
– dual mono
– low noise design
– 0,1%, 25ppm/°C thin-film resistors in audio path
– easily select the sensitivity of the cartridge with the „Sensitivity” knob – 5mV / 2.5mV / 0.3mV / 0.1mV – compatible with all common MM and MC cartridges
– five cap settings: OFF, 100pF, 200pF, 300pF, 400pF
– eight load settings: 10R, 20R, 50R, 100R, 200R, 500R, 1k, 47k
– all settings available from the front panel
– mute and mono switch
– RCA connectors with gold plated contacts
– double output type: RCA and symmetrical (XLR, +6dB)
– internal, linear power supply based on a very low noise Breve transformer designed for us
– solid steel housing, alu front panel, laser engraved
– 3 year warranty

30 Days Money Back and free shipping within the EU (ask about other countries)

Designed, assembled, calibrated, and tested in Trupel Lake, Poland.
Available soon.
Awatar użytkownika
Zafop
Posty: 419
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:27
Gramofon: takie tam ...
Lokalizacja: aglomeracja stolicowa

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#24

Post autor: Zafop »

darkman pisze:
02 gru 2023, 13:26
A jeszcze dodam, nie bez kozery, że Iskra nie zjadła niczego u mnie na śniadanie.
Wręcz przeciwnie, to ja zjadłem przy niej śniadanie i nie dostałem niestrawności. To chyba na plus? Czyż nie?
A jakbyś ją ocenił w stosunku do Regi Phono MM?
Xindak A-06 + Roksan Kandy K2 CD

Kolumny z lat 80' - Pilot CD 800
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#25

Post autor: darkman »

Um, MK2/MK3? (Mini A2D pewnie słabiej, lubię ją ale już za bardzo nie pamiętam niuansów).
Od dawna chwalę, to jedne z moich pierwszy testów na forum sprzed lat. Lubię i cenię za otwartość i równowagę pasma odtwarzania. Od lat cenię za równoważone i neutralne brzmienie. Świetna do klasyki. Moim zdaniem bardzo dobry preamp do kształtowania własnego brzmienia przez dobór odpowiadającej nam wkładki. I tu własnie da się poszaleć, a słychać będzie.
Pudełko dla zaawansowanego użytkownika, który chciałby podążać właśnie tą ścieżką. Dla oczekujących gejzerów dźwięków - nie. Nie gra tanio. Gra z elegancją.
Pod rock and heavy słabiej.

Impedancja wejściowa: 47kΩ/100pF
Maksymalny poziom sygnału wejściowego: 60mV przy 1kHz
Wzmocnienie: 41.4dB przy 1kHz
Impedancja wyjściowa: 200Ω

Generalnie Iskra na plus i w pewnej opozycji kształtu brzmienia, raczej w tę stronę bym szedł. Natomiast dla MM to nadal wybór nieco po macoszemu. Raczej podzielam opinię Wojtka i Pabla, że fajnie.. bo większość wkładek zdaniem twórcy Iskry.. itd.., ale jednak chciałbym sam zdecydować jaką zworkę wybrać. Oczekuję od preampów kompletacji stage by dały mi ten komfort (już sobie na to zasłużyłem w audio).
Rega to taki pre, który w mojej opinii zawsze warto mieć w szufladzie jako 'zapas' na godzinę W lub drugi zestaw, ale jeśli się lubi to po prostu grać i nie kombinować. W sumie to muza i tak jest najważniejsza.
No i ten gabaryt. Seria bojówki/portable. Miodzio!
Awatar użytkownika
Zafop
Posty: 419
Rejestracja: 20 mar 2018, 19:27
Gramofon: takie tam ...
Lokalizacja: aglomeracja stolicowa

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#26

Post autor: Zafop »

darkman pisze:
03 gru 2023, 07:14
Um, MK2/MK3? (Mini A2D pewnie słabiej, lubię ją ale już za bardzo nie pamiętam niuansów).
Od dawna chwalę, to jedne z moich pierwszy testów na forum sprzed lat. Lubię i cenię za otwartość i równowagę pasma odtwarzania. Od lat cenię za równoważone i neutralne brzmienie. Świetna do klasyki. Moim zdaniem bardzo dobry preamp do kształtowania własnego brzmienia przez dobór odpowiadającej nam wkładki. I tu własnie da się poszaleć, a słychać będzie.
Pudełko dla zaawansowanego użytkownika, który chciałby podążać właśnie tą ścieżką. Dla oczekujących gejzerów dźwięków - nie. Nie gra tanio. Gra z elegancją.
Pod rock and heavy słabiej.

Impedancja wejściowa: 47kΩ/100pF
Maksymalny poziom sygnału wejściowego: 60mV przy 1kHz
Wzmocnienie: 41.4dB przy 1kHz
Impedancja wyjściowa: 200Ω

Generalnie Iskra na plus i w pewnej opozycji kształtu brzmienia, raczej w tę stronę bym szedł. Natomiast dla MM to nadal wybór nieco po macoszemu. Raczej podzielam opinię Wojtka i Pabla, że fajnie.. bo większość wkładek zdaniem twórcy Iskry.. itd.., ale jednak chciałbym sam zdecydować jaką zworkę wybrać. Oczekuję od preampów kompletacji stage by dały mi ten komfort (już sobie na to zasłużyłem w audio).
Rega to taki pre, który w mojej opinii zawsze warto mieć w szufladzie jako 'zapas' na godzinę W lub drugi zestaw, ale jeśli się lubi to po prostu grać i nie kombinować. W sumie to muza i tak jest najważniejsza.
No i ten gabaryt. Seria bojówki/portable. Miodzio!
Darku,
chodzi o MK2 :) Dzięki :) Next level/development po Rega wg Ciebie to? ;) Mówimy raczej o MM
Xindak A-06 + Roksan Kandy K2 CD

Kolumny z lat 80' - Pilot CD 800
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#27

Post autor: darkman »

Jarku, parametr podałem na Mk3, zdaje się różnica kosmetyczna.
Next level.. hm.. w tym kontekście wziąłbym Iskrę, a Regę sprzedał.
Z drugiej strony lepiej to PreamP od Jacka, a z knefelkami suwaków na zewnątrz to już w ogóle. Jednak możliwości dopasowania dużo większe + osobny zasilacz w budzie.
Cenowo to trzeba pytać Jaculka, ale to ten rząd wielkości z grubsza. Nie wim co Jacek teraz robi, bo zdaje się zgłosił zakończenie projektu w starej odsłonie i coś jest nowego testowane. Jeśli stawiasz na wkładki MM bardziej, to @Jaculek.
Natomiast Iskra powiem Tobie, robi wrażenie. Po prostu stawiasz i grasz i.. to jest fajne. Małe, zgrabne, niepozorne, a ładne i odzywa się od razu konkretnie.
Do brzmienia na prawdę ciężko się przyczepić, bo nawet ciągnie fajnie do przodu płyty o słabej realizacji dość wyraźnie.
Cholera przekleństwo nad wyboru :)
Ja wziąłbym PreamP, ale też mam obiecane od Jacka, że pod moje fanaberie zrobi i nie będzie marudził dlaczego tak? :lol: Seryjniak, którego miałem robił doskonale, a np Peliks swego czasu postawił sobie taki jako główny, będdąc pod wrażeniem możliwości i ja tę opinię podzielam. Inna sprawa, że Marek dość często dopasowuje instrumenty towarzyszące pod aktualne klocki toru.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#28

Post autor: darkman »

Aha i jeszcze jedno. Zdaniem Marcina lepszy i dedykowany zasilacz Tomanek (zdaje się), nie wnosi jakichś generalnych zmian dla Iskry. Tego nie sprawdzałem, bo oba zasilacze, które Marcinek mi podrzucił to 'chińczyki wtyczkowe', ale nie że przysknerzył.. tylko ja nie chciałem, bo wolałem posłuchać z oryginalnym wyposażeniem tzw fabrycznym.

W przypadku zaś PreamP to dla jego topologii Jacek ma to 'policzone' i zasilanie to komplet synergiczny z sekcją.

Swoją drogą, kiedyś z MMarkiem ćwiczyliśmy dedykowany Tomanek na zamówienie do Mani i wydaje się, że był to sensowny upgrade, bo ten wtyczkowiec od Mani w oryginale nie nastraja optymistycznie. O ile pamiętam, choć Marek określił ową dobroć w kategoriach znikomych lecz satysfakcjonujących.
No w sumie ego i spokój psychiczny naszego ducha czasem bywa ważniejszy od reszty.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2023, 08:58 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1461
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#29

Post autor: Jozi »

Ja używam Pre MM od @Jaculka i nic innego nie mam zamiaru szukać.
Bardzo zacnie to gra z moim zestawem, pokuszę się o opinię że jest tak dobry że można mieć efekt wow z winyla za niewielkie pieniądze.
U mnie jest kenwood KR 820 + Heco 3302 (zestaw za 1000zł) jak dla mnie, gra to zajebiaszczo.
Knefle do ustawiania są na wierzchu, można pod siebie ustawić, więc nic innego mi nie potrzeba.
Czasem myślę o MC, ale szybko mi przechodzi, lepiej skupić się na płytach i słuchaniu muzy....
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C] Yamaha A-S701, Heco Professional 650
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nie test - Audiokultura Studio/Stage/HiFi Iskra

#30

Post autor: darkman »

Józku, ale to nie ten temat. :).. brak odniesienia do Iskry. :D
ODPOWIEDZ