Piłka nożna

ODPOWIEDZ
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Piłka nożna

#1

Post autor: Doman »

hej:) nie ma chyba takiego wątku, jak były MŚ to trochę zainteresowanie było także może się rozrusza:)
temat ogólny także można pisać jakim klubom kibicujemy (świat i Polska), jakieś newsy, ciekawostki, historia, no i komentowanie wyników i lig na żywo teraz ciekawe mecze będą w LM, LE, LK oraz oczywiście inne rzeczy związane z piłką itp itd;)

ja kibicuję od zawsze Ac Milan, jeśli chodzi o repry to wiadomo Polska oraz Argentyna, ogólnie kibicuję zespołom z Ameryki Południowej, lubię też Chile, Urugwaj a z europejskich to Włochy i Portugalia. moje piłkarskie marzenie to wyjazd na mecz Milanu na San Siro, już prawie tam byłem ale... to był rok 2020 i zaczęła się pandemia, plan mój i moich znajomych legł w gruzach ale wierzę że się w końcu uda:) aaa i moimi ulubionymi piłkarzami to Maradona, Maldini, Pirlo no i Lewy:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
Deszatie
Posty: 343
Rejestracja: 24 lip 2018, 08:06
Gramofon: Technics SL-200K
Lokalizacja: Elbląg

Re: Piłka nożna

#2

Post autor: Deszatie »

W dzieciństwie kibicowałem przede wszystkim drużynom grającym finezyjną, efektowną piłkę. Wyobraźnie rozpalali piłkarze potrafiący dryblować, strzelający fantastyczne bramki np. Van Basten, Butrageno, Hugo Sanchez, Hagi, Stoichkov. Polska, w latach kiedy dorastałem, odpadała w każdych eliminacjach, więc siłą rzeczy szukało się bohaterów w innych drużynach (wyjątek igrzyska olimpijskie 1992). Holandia, Argentyna, Hiszpania, Rumunia, Bułgaria, Czechy , Dania (lata 90-96) grały wtedy świetną piłkę. Jako dziecko ryczałem kiedy Argentyna przegrała z Niemcami w finale 1990 i kiedy Barcelona przegrywała z Milanem w Lidze Mistrzów 4:0 😉 Futbol niemiecki, angielski i włoski zazwyczaj uważany był w środowisku za nudny, wyrachowany i „brzydki”. Pamiętam, że dużo moich rówieśników podstawówka/ liceum kibicowało wtedy Man. United, w finale nikt (chyba tylko z przekory) nie był za Bayernem. Ogólnie jak pamiętam to Juventus, Barcelona, Ajax były u mnie na topie, ale lubiłem niespodzianki - Porto, Monaco, Sampdoria, Benfica itd. I tak mi w zasadzie zostało do dzisiaj. Najlepiej gdyby co roku wygrywała inna drużyna, bo nie lubię dominacji w sporcie. W tym sezonie też chciałbym, aby Benfica namieszała ;P i jest na dobrej drodze 😊.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2320
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#3

Post autor: dale »

Doman pisze:
18 mar 2023, 21:31
Maradona, Maldini, Pirlo no i Lewy:)
Nie znam się, ale dorastałem w okresie kiedy takie sławy jak Maradona czy Pele byli bożyszczami tłumów. Pamiętam że Oni potrafili poprowadzić całe natarcia, to znaczy prowadzili piłkę przez całe boisko, po to by wsadzić ją do bramki. Natomiast gra Lewandowskiego opiera się w dużej części na tym co wypracuje zespół, jak dostanie piłkę na końcówce, to zwykle wykończy tą akcje, ale z tego co zauważyłem, to wchodzi w sytuacje mające dużą szansę powodzenia. Odpuszcza co bardziej ryzykowne, oddaje piłkę innym.
Zastanawiam się na ile jest piłkarzem a na ile swego rodzaju celebrytą piłkarskim, czy chęć ładnych statystyk i bycia medialnym nie przyćmiła jego jako piłkarza.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4593
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Piłka nożna

#4

Post autor: Mawis »

Kiedyś oglądało się więcej, teraz juz właściwie tylko przy okazji Mundialu lub Euro. Nie ma czasu na ligi krajowe czy puchary. A i futbol juz jakby nie ten...z dziecinstwa mam pierwsze wspomnienia z eliminacji Espana 82 i słynny mecz z NRD (tak tak bylo takie panstwo :D ) i tance Smolarka przy naroznej chorągiewce :D Potem super Mundial 82, kolejny z katem Linekerem i boskim Diego...
Poza naszą reprą zawsze kibicuję Argentynie, od czasu Rogera Mili Kamerunowi i krajom afrykanskim a w Europie Chorwacji.
W piłce klubowej mam w każdej lidze ulubiony zespół ale juz nie śledzę ich poczynań jak kiedyś: Liverpool, Real, Porto, Bordeaux, Juventus, Ajax, Anderlecht, HSV.
U nas zawsze Legii choć nie jestem ultrasem :D Ale na mecze się chodziło kiedyś, pierwszy raz jeszcze jako dzieciak z wujkiem w latach 80, potem już sam. Pamietam te mecze z Widzewem w czasie dominacji obu klubów czy LM na Łazienkowskiej np. z IFK czy Blackburn.
Ale ostatnio właściwie tylko zerkam na tabelę i jakoś sie juz tym nie ekscytuję.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piłka nożna

#5

Post autor: Doman »

Aaa zapomniałem jeszcze o jednym piłkarzu który jest dla mnie mega - Ibra. Czytałem jego biografie, co tu nie mówić lekko nie miał a to ze jest w miejscu w którym jest zawdzięcza tylko sobie i uporowi oraz umiejętnościom jakie nabył ciężko ćwicząc, w ogóle polecam jego biografie.
Ostatnio miałem ciekawą dyskusję z moim już pełnoletnim chrześniakiem na temat Maradony. Wg niego to ćpun i nic więcej i ze w obecnych czasach nie dałby rady bo piłka jest szybsza, bardziej wymagająca itd. Maradona to dwie osoby w jednym - geniusz no i ta druga postać zepsuta. Czasy są inne to prawda, futbol tez sie zmienił ale chyba nikt mu nie odbierze jaka miał technikę, to był prawdziwy wirtuoz jakich teraz może oprócz Messiego brakuje. Są np Haaland, Lewy ale to egzekutorzy w 50% dobijający piłkę do bramki.
Ps no a dzisiaj El Classico, co prawda to już nie te mecze co kiedyś ale młoda gwardia w Barcelonie niech sie uczy. w Realu znowu powoli odchodząca stara gwardia z Modriciem czy Kroosem na czele powinien być dobry mecz;)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piłka nożna

#6

Post autor: Doman »

dale pisze:
19 mar 2023, 08:33
Doman pisze:
18 mar 2023, 21:31
Maradona, Maldini, Pirlo no i Lewy:)
rskim, czy chęć ładnych statystyk i bycia medialnym nie przyćmiła jego jako piłkarza.
też się czasami zastanawiam ale wchodząc na YT i wpisująć Lewandowski wskakuje jako pierwsze to:

https://www.youtube.com/watch?v=TthnLjCrMTg

i co było nie mówić juz przeszedł do historii i to robi wrażenie na każdym:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4593
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Piłka nożna

#7

Post autor: Mawis »

Doman pisze:
19 mar 2023, 10:26
Aaa zapomniałem jeszcze o jednym piłkarzu który jest dla mnie mega - Ibra.
Nooo ale ego to on ma chyba wieksze nawet niz Christiano... :lol:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Piłka nożna

#8

Post autor: Felix1988 »

dale pisze:
19 mar 2023, 08:33
Zastanawiam się na ile jest piłkarzem
Akurat co do tego nie ma chyba najmniejszych wątpliwości :lol: Co do techniki Lewandowskiego również; tylko w Polsce masa "znawców" twierdzi, że to gość, który wyłącznie dostawia nogę/głowę do idealnych podań, co jest albo kompletnym nieporozumieniem, albo typowo polską zawiścią.
A sam wątek bardzo fajny - teraz futbol już mnie tak nie wzrusza jak 20-40 lat temu, ale wciąż lubię obejrzeć jakiś ciekawy mecz :)
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piłka nożna

#9

Post autor: Doman »

Mawis pisze:
19 mar 2023, 11:12
Doman pisze:
19 mar 2023, 10:26
Aaa zapomniałem jeszcze o jednym piłkarzu który jest dla mnie mega - Ibra.
Nooo ale ego to on ma chyba wieksze nawet niz Christiano... :lol:
no ma to fakt ale jego życiorys mógł mieć na to wpływ - zresztą przecież on ma korzenie bałkańskie a ta nacja nie da sobie w kasze nadmuchać, sportowcy stamtąd tacy po prostu są np Djokovic.
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4593
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Piłka nożna

#10

Post autor: Mawis »

Doman pisze:
19 mar 2023, 11:53
Mawis pisze:
19 mar 2023, 11:12
Doman pisze:
19 mar 2023, 10:26
Aaa zapomniałem jeszcze o jednym piłkarzu który jest dla mnie mega - Ibra.
Nooo ale ego to on ma chyba wieksze nawet niz Christiano... :lol:
no ma to fakt ale jego życiorys mógł mieć na to wpływ - zresztą przecież on ma korzenie bałkańskie a ta nacja nie da sobie w kasze nadmuchać, sportowcy stamtąd tacy po prostu są np Djokovic.
Pewnie tak, jak na każdego. Ma świetny PR i jest profesjonalistą w swoim zawodzie . Natomiast jest jednym z tych piłkarzy dobrych i bardzo dobrych którzy nic nie osiągnęli w pilce międzynarodowej zarowno reprezentacyjnej jak i klubowej. Do znanych klubów przychodzil za późno albo za wcześnie, zależy jak na to spojrzeć.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7574
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Piłka nożna

#11

Post autor: amrowek »

Niedługo mecz kadry , jeśli idzie o powołania to dobrze , ze nie ma Krychowiaka . Zobaczymy jak zagrają pod wodzą nowego trenera
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4593
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Piłka nożna

#12

Post autor: Mawis »

amrowek pisze:
19 mar 2023, 13:17
Niedługo mecz kadry , jeśli idzie o powołania to dobrze , ze nie ma Krychowiaka . Zobaczymy jak zagrają pod wodzą nowego trenera
Oj tam Andrzeju, umoczymy i będzie ze widoczny byl brak Krychowiaka w srodku pola :D :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2034
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Piłka nożna

#13

Post autor: Peter007 »

No ale Piątek zamiast Kownackiego to nieporozumienie. Kownaś w 6 meczach 5 bramek i kilka asyst a Piątek w 12 meczach ZERO!!!
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7574
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Piłka nożna

#14

Post autor: amrowek »

Mawis pisze:
19 mar 2023, 13:18
Oj tam Andrzeju, umoczymy i będzie ze widoczny byl brak Krychowiaka w srodku pola
No pewnie , że będzie widoczny brak Krychowiaka po braku kartek i fauli :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2320
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#15

Post autor: dale »

Felix1988 pisze:
19 mar 2023, 11:23
dale pisze:
19 mar 2023, 08:33
Zastanawiam się na ile jest piłkarzem
Akurat co do tego nie ma chyba najmniejszych wątpliwości :lol: Co do techniki Lewandowskiego również; tylko w Polsce masa "znawców" twierdzi, że to gość, który wyłącznie dostawia nogę/głowę do idealnych podań, co jest albo kompletnym nieporozumieniem, albo typowo polską zawiścią.
A sam wątek bardzo fajny - teraz futbol już mnie tak nie wzrusza jak 20-40 lat temu, ale wciąż lubię obejrzeć jakiś ciekawy mecz :)
No ja zdaję sobie sprawę że w Polsce są świętości których nie można tknąć :) żeby nie oberwać ad personam wiadra zimnej wody.
Gwoli wyjaśnień, nie jestem zawistnym znawcą i wypraszam sobie zwrot "polską zawiścią" - ponieważ sama zawiść jest obywatelem świata, nie zaś przywarą jedynie polską.

Nie uważam że jest złym piłkarzem czy nawet średnim, jest polską gwiazdą, klasy Grzegorza Lato czy lepszym niż Boniek, napisałem jedynie że ma inny styl gry, to z jednej strony, z drugiej zauważalna jest jego obecność w mediach - jako celebryta - też jest zauważalna, no i współmierna do sukcesów na boisku.
Tyle i tylko tyle.
ODPOWIEDZ