uszczelki do knosti/analogist?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

uszczelki do knosti/analogist?

#1

Post autor: dale »

Trochę wypadłem z obiegu, dlatego pytam, czy rozwiązano problem z zaciekającymi labelami w myjkach knostii/analogist? Czy można gdzieś kupić takie talerzyki z uszczelkami jako cześć zamienna? Oryginalne, te z uszczelkami o przekroju "prostokątnym" mam, jakoś myją, ale raz na parę płyt podcieknie coś - za mała średnica...
Pytam, bo nie wiem, kupować gotowca, czy samemu narysować i wydrukować pod oring?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#2

Post autor: darkman »

Marek kup sobie oryginalny Analogis, jest szczelny, wysłałem ci fotkę poglądową na sms, bo nie mam tu w bazie. To ten pierwszy od dołu - 3 częściowy. Pokrywa więcej label niż Knosti i jest wystarczająco OK.
Do mycia labeli polskich, to ja mam zacisk od Piotrka @"Kijek", bdb, bo szczelny, deko upierdliwy z tą śrubą, ale na rozpuszczalne label jest super. Piotrek już ich nie robi niestety.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#3

Post autor: dale »

Dzięki :) poszukam w sieci, ale jak polskie etykiety są większe, to spróbuję wydrukować. Tylko oringi znajdę.
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#4

Post autor: wlodekg0 »

Ja mam na zbyciu raz używaną Knosti, bez płynów, stan techniczny jak nowa. W komplecie dodatkowo uszczelki zamawiane nie pamiętam u kogo ale z rekomendacji tu na Forum. Jak coś to podam adres na skrzynkę. Niestety dostępna dopiero w lipcu, nie ma mnie w PL. Mogę podesłać fotki.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#5

Post autor: dale »

Zamówiłem oringi i jak przyjdą zrobię stl-a uchwytów, jak się zbiorę :) bo zamówiłem też myjkę ultradźwiękową (399 pln - do przeżycia, silnik i oringi do uszczelnień, plus płyn "audiofilski" :) nieco ponad 100 pln, więc nawet jak nie wyjdzie super-hiper wydajna, to pozostanie fun i nauka na przyszłość, bez dziury w budżecie).
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#6

Post autor: Mawis »

dale pisze:
08 gru 2022, 14:18
Zamówiłem oringi i jak przyjdą zrobię stl-a uchwytów, jak się zbiorę :) bo zamówiłem też myjkę ultradźwiękową (399 pln - do przeżycia, silnik i oringi do uszczelnień, plus płyn "audiofilski" :) nieco ponad 100 pln, więc nawet jak nie wyjdzie super-hiper wydajna, to pozostanie fun i nauka na przyszłość, bez dziury w budżecie).
A cóż to za myjka ultradźwiękowa za 4 stówki?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#7

Post autor: dale »

Mawis pisze:
08 gru 2022, 17:05
A cóż to za myjka ultradźwiękowa za 4 stówki?
https://allegro.pl/oferta/myjka-wanna-u ... 2054604554?
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#8

Post autor: Mawis »

dale pisze:
08 gru 2022, 17:46
Mawis pisze:
08 gru 2022, 17:05
A cóż to za myjka ultradźwiękowa za 4 stówki?
https://allegro.pl/oferta/myjka-wanna-u ... 2054604554?
To daj znać jak się sprawuje bo cena rzeczywiście konkurencyjna. Ciekawe jak z jakością i skutecznością.
Czy to jest już gotowe do użycia czy coś trzeba jeszcze dokupić i montować? Bo piszesz ze silnik zamówiłeś? Sorry ale nie znam się :think:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#9

Post autor: dale »

Widziałem ją w akcji mycia płyt, sprawdza się, nie jest to co prawda ideał - bo idealna myjka myje jedną płytę na raz i ma przetworniki ustawione nie na dnie, ale po bokach, dodatkowo mocniejsze... Tak, jak rozmawialiśmy z kilkoma osobami w wątku "obok". Ale kluczem tu jest czas i płyn. Poza tym, potrzebuję w domu tez klasycznej myjki ultradźwiękowej, więc stąd taki kompromis (czytaj, nikt nie jest do końca zadowolony, ale musi działać, bo lepiej nie będzie :) ).
Zamówiłem silnik i oringi żeby zrobić sobie coś na kształt napędu z tego urządzenia, tylko lepszego:
https://www.youtube.com/watch?v=7TLG4fYWnMU
Ale jak przyjdą graty, założę wątek w DIY.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#10

Post autor: Mawis »

dale pisze:
08 gru 2022, 19:09
Widziałem ją w akcji mycia płyt, sprawdza się, nie jest to co prawda ideał - bo idealna myjka myje jedną płytę na raz i ma przetworniki ustawione nie na dnie, ale po bokach, dodatkowo mocniejsze... Tak, jak rozmawialiśmy z kilkoma osobami w wątku "obok". Ale kluczem tu jest czas i płyn. Poza tym, potrzebuję w domu tez klasycznej myjki ultradźwiękowej, więc stąd taki kompromis (czytaj, nikt nie jest do końca zadowolony, ale musi działać, bo lepiej nie będzie :) ).
Zamówiłem silnik i oringi żeby zrobić sobie coś na kształt napędu z tego urządzenia, tylko lepszego:
https://www.youtube.com/watch?v=7TLG4fYWnMU
Ale jak przyjdą graty, założę wątek w DIY.
Czyli ta linkowana jest już gotowa do użytkowania? No to chyba niezła cena. W tym lepiej linku z Allegro jest tez kilka innych myjek, rozumiem ze tego samego producenta, takze drozszych.
Ktoś korzysta/ł dłużej z tych produktów?
Dobra, kumam. Ten napęd i cale ustrojstwo do trzymania płyt to juz oddzielnie trza samemu sobie zrobić ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 252
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#11

Post autor: kraf101 »

dale pisze:
08 gru 2022, 17:46
Mawis pisze:
08 gru 2022, 17:05
A cóż to za myjka ultradźwiękowa za 4 stówki?
https://allegro.pl/oferta/myjka-wanna-u ... 2054604554?
I działa?
Moim zdaniem minimalna wanna do winyli, to 6l. Poza tym kran do spuszczania płynów jest mega przydatny i wygodny.
dale pisze:
04 gru 2022, 10:58
Trochę wypadłem z obiegu, dlatego pytam, czy rozwiązano problem z zaciekającymi labelami w myjkach knostii/analogist? Czy można gdzieś kupić takie talerzyki z uszczelkami jako cześć zamienna?
(...)
Na allegro: "mata silikonowa 1mm" plus troszke wycinanek, załatwia sprawę, zarówno knostii jak i tanich kręcideł do kawitacji. Raz kupiłem jakieś ringi do knosti i się okazały za grube i nie wchodziło do wanny, a tu tanioszka.
Załączniki
20230316_231507.jpg
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: uszczelki do knosti/analogist?

#12

Post autor: dale »

Mata silikonowa - dobra rzecz :) Mi udało się trafić oringi - a talerze wydrukowałem.
kraf101 pisze:
16 mar 2023, 23:52
I działa?
Moim zdaniem minimalna wanna do winyli, to 6l. Poza tym kran do spuszczania płynów jest mega przydatny i wygodny.
Działa jak trzeba. Jest poręczna, no i płynu wchodzi mniej. Fakt że wersja 6,4 l jest 5 cm głębsza i szersza, jak ktoś myje płyty hurtowo, może to mieć znaczenie, dla takiego detalisty jak ja, do mojego projektu, mniejsza, jest lepsza. Płyta wchodzi idealnie. Poza tym moc obu wanien jest identyczna - 180 W biorą przetworniki (przynajmniej te co sprawdzałem). No i w moim wypadku, musiał bym dopłacić połowę, kupiłem za ok. 400 pln a większa kosztuje ponad 600 pln. Z resztą, w moim wątku w dziale DIY jest projekt opisany wraz ze zdjęciami. Teraz co prawda nieco tempo spadło (realizacji) ale w międzyczasie zrobiłem odtwarzacz, no i ciągle składam gramofon :)
ODPOWIEDZ