Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

Źródła dźwięku
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#31

Post autor: mslaw1 »

na poklad weszla gp500 - wrazenia pozniej opisze -na razie zachecajace
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#32

Post autor: Bacek »

Swojego czasu zrobiłem przeskok właśnie z
at95e na Denona dl110. Różnice było czuć. Denon pomijając wszystko inne, miał dużo mniejsze
IGD. Na at na niektórych wokalach pojawiała się lekka chrypka przy końcach płyt, na demonie było to niezauważalne. Nowego Denona wtedy dostałem za 650pln i już te i łka lat temu była to najniższa cena bo u nas kosztowały ponad 900pln.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#33

Post autor: mslaw1 »

pierwsza ktora jest troche lepsza od mf 104 to Gp500
wiecej szczegółow ,troche czysciej i ladniejsze??? basy stereo porównywalne
ale roznice sa nieduze
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#34

Post autor: mslaw1 »

dla mnie at95 to porazka - nie wiem jak ktos moze polecac i uwazac te wkladke zalepsza od MF
chyba ze slucha tylko jakichs sopranowych arii - TAM ONA SIE SPRAWDZI i chyba tylko tam
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#35

Post autor: pawelgrab »

Nigdy nie miałem okazji posłuchać AT 95 na żywo. Jednak bez obrazy jesteś Kolego w 1% chwalących i polecających wkładki MF, natomiast jakieś 50 % osób zaczynało, 8-) ma, badź słucha płyt z At95 i poleca ją z wielu względów. MF - to już było :think: dla mnie osobiście np.to egzotyka - przy obecnym dostępie do wkładek gramofonowych . Równie dobrze ktoś może wychwalać dźwięk z Camry z chińską wkładką sanyo :snooty:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#36

Post autor: Wojtek »

mslaw1:
Philipsy były mocno wzorowane na Shure'ach z epoki, ale były strojone na bardziej ciepło-neutralny przekaz.
Shure z wczesnych 70s to bardziej ciepłe kluchy, choć to w sumie też brzmienie Goldringa G800 i pochodnych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1876
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#37

Post autor: Jaculek »

Polecam wątek o MFkach, w którym oprócz testów wszystkich wersji pojawiają się także wypowiedzi inżyniera z Fonici zaangażowanego w produkcję tychże:
viewtopic.php?f=12&t=598&start=45
Generalnie MF104 jest uważana za najgorszą z wszystkich "emefek" (chyba, że @mslaw1 miał szczęście trafić na wyjątkowo udany egzemplarz).
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#38

Post autor: darkman »

Znakomity jest ów wątek, jeden z najlepszych na forum.
Grafomanik się tam produkował ziewając tęgo, co prawda ale to nie zepsuło całości :lol:
Jakoś lubiłem się ze swoją Mf100 najbardziej, jeszcze ją mam zresztą w Altusie P-100, który sobie stoi jako ozdoba w pokoju gościnnym.
Załączniki
IMG_0969.JPG
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#39

Post autor: mslaw1 »

witam
bedzie dluzej wiec kto nie ma czasu niech przelozy na pozniej

1 zastanawia mnie ogolna niechec do wszystkiego co polskie - nie rozumiem tego
zyje juz dosc dlugo , znam bolaczki rzekomo brzydkiej komuny i jej produkcji ale starajmy sie byc obiektywni w ocenie sprzetu który nam gra i dostarcza przyjemnosci bo chyba o to tu chodzi
z pewnoscia mam sentyment do unitry ale staram sie nad nim zapanowac a ze staram sie - najlepszy dowód ze kupilem AT95e kierujac sie opiniami - tutejszymi tez ze jest ZDECYDOWANIE LEPSZA
Pisze do tych i z tymi ktorzy nie maja nieograniczonego budżetu i nie stac ich na sprzet za 50 000 zł tylko kombinuja probuja uzyskac lepszy dzwiek w granicach budżetu zakamuflowanego przed zoną.
w swych eksperymentach? ja staram sie byc obiektywny bez zachlysniecia sie polska produkcja ale tez bez bezmyslnego balwochwalstwa wobec wszystkiego co ma napis made in usa , germany czy japan
Polski sprzet unitry i innych nie zajmowal pierwszego miejsca - tu sie zgadzam my doganialismy czołowke i czasami udawalo nam sie wskoczyc na podium ( seria Altus) ale na pewno nie tulalismy sie gdzies tam z tyłu w peletonie -choc byly wpadki - kolumny space 80 - zdecydownie nie polecam !!!
co do wkladek MF - czytalem chyba wszystko co jest na necie na ich temat
MOJE OSOBISTE zdanie 104 jest najbardziej uniwersalna - 102 nie prawdzalem ( mimo ze wczesniej obiecałem ) bo sie okazalo ze wkladka krora posiadam to 100 - myslalem ze to 102 sugerujac sie zlotym logo ale po dluzszej analizie to niestety 100 a kupowac kompletna 102 tylko po to zeby posluchac jej przez 15 minut- sory - mnie nie stac - przynajmniej nie w tej chwili
MF 104 ma niewielki rozrzut - to sie zgadza - mam dwie kompletne z orginalnymi iglami
Jarre eqinox ( te plyte traktuje jako testową ) na poczatku ma narastajacy basowo dwiek
pierwsza MF odczytuje je jako narastajace DRZENIE - ma sie wrazenie ze az czuc na ciele
druga MF otwarza to jako narastajace buczenie - niewielka róznica ale ja ja widze a raczej słysze
z kolei pierwsza gorzej odtwarza wysokie a druga lepiej - tak jakby cała charakterystyka była przesunieta
tak wiec niestety jakis rozrzut jest
pytanie czy w przypadku innych wkladek innych producentów
tez taki rozrzut istnieje ? - niestety seryjna produkcja ma swoje prawa i ograniczenia
ja jestem w komfortowej sytuacji ze mam dwa adaptery pod reka i od razu slysze - mlody mi powiedzial ze on prawdopodobnie by tego nie rozróznil na jednym gramofonie
( dopuki nie mialem drugiego tez sie podniecalem AT95)

Philips GP500
igla diamentowa - niestety na chwile obecna nie rozszyfrowalem modelu- tylko Diamentowa

Nieprzeczytany post wczoraj, 23:36
mslaw1:
Philipsy były mocno wzorowane na Shure'ach z epoki, ale były strojone na bardziej ciepło-neutralny przekaz.
Shure z wczesnych 70s to bardziej ciepłe kluchy, choć to w sumie też brzmienie Goldringa G800 i pochodnych.[/quote]

własnie tym sie kierowalem przy zakupie !!
Podobienstwem na Shure
shure wystepowala bez igly a trafila sie 500 z dobra igła ( faktycznie dobra - tez jakis gosc co lubi winyle zapakowal tak jakby jechala na antarktyde bo igla bez skazy a ogladalem DOKLADNIE ) a ze cena bez wariacji to wzialem
no i ??????????
mam dylemat 104 czy GP 500
jakby GP 500 jest lepsza wiecej szczegółow , bardziej wyrazista - ciezko to okreslic
sa podobne do siebie - w calej charakterystyce
w przypadku porównania MF100 AT 95 MF 104 bylem pewien po 30 sekundach kto jest lepszy tak tutaj mam za soba dwie plyty i nie potrafie zdecydowac
postaram sie jak najszybciej - jest sobota wiec wieczor muzyczny sie zbliza!!!

Nieprzeczytany post dzisiaj, 09:56
Znakomity jest ów wątek, jeden z najlepszych na forum.
Grafomanik się tam produkował ziewając tęgo, co prawda ale to nie zepsuło całości :lol:
Jakoś lubiłem się ze swoją Mf100 najbardziej, jeszcze ją mam zresztą w Altusie P-100, który sobie stoi jako ozdoba w pokoju gościnnym.[/quote]


masz czlowieku szczescie !!!! ja ze swoim dobytkiem musze sie chowac na strychu
jak w pokoju goscinnym ustawilem sprzet przy telewizorze to uslyszalem A CO TO ZA PUDŁA???? i po roku przy pierwszej okazji dostaly eksmisje
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#40

Post autor: mslaw1 »

pawelgrab pisze:
24 lis 2022, 23:02
pawelgrab

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#35

Post 24 lis 2022, 23:02
Nigdy nie miałem okazji posłuchać AT 95 na żywo. Jednak bez obrazy jesteś Kolego w 1% chwalących i polecających wkładki MF, natomiast jakieś 50 % osób zaczynało, 8-) ma, badź słucha płyt z At95 i poleca ją z wielu względów. MF - to już było :think: dla mnie osobiście np.to egzotyka - przy obecnym dostępie do wkładek gramofonowych . Równie dobrze ktoś może wychwalać dźwięk z Camry z chińską wkładką sanyo

czesc Kolego - ty przynajmniej otwarcie piszesz ze nie slyszales AT w akcji - i tu ci sie nalezy chwała
ja tez nawet w swoim zawodzie mimo lat pracy nie wiem wszystkiego i nie wszystko wypróbowalem a wielu uwaza mnie za super fachowca i czasami jest mi glupio - bo czegos nie wiem
wielka roznica polega na tym ze niektorzy mowia o tym otwarcie ale jest ich BARDZO MAŁO a inni brną w zaparte mimo ze nawet na oczy tego nie widzieli - mowie tu o niektórych wpisach w tym forum
i tu ci sie nalezy WIElKA CHWAŁA
DO RZECZY
PYTANIE za 100 punktów - czy mieli dobra MF z orginalna igła???
i w jakim stanie??
jaki mieli gramofon - jestem po NAPRAWIE ??? dwóch gramofonów - zaswinione !!!!!
stary smar na łozysku - a w brew pozorom potrafi narozrabiac - dwie godziny szukalem zanim doszedlem ze to on jest winowajcą , slizgajacy sie pasek, zepsuty potencjometr regulacji
stare i niewlasciwie dobrane kondensatory na wyjsciu - tak tak - rzadko ale sie zdarzaja
Gramofon to tak naprawde pudlo z silnikiem , mechanicznie prowadzonym ramieniem i wkladka ktora jest najwazniejszym elementem - zakladajac ze pozostale elementy sa SPRAWNE !!!
i calkiem mozliwe ze wiekszosc wypowiadajacych sie na temat polskich gramofonów i wkladek dostała sprzet zaniedbany rozreguloiwany i miala efekty sluchowe takie jakie ten biedny sprzet dawal a ze nie potrafila albo nie chciala doprowadzic sprzet do ładu to wypowiadala takie opinie- i byly to opinie prawdziwe !!!!! na podstawie tego co slyszeli !!!
na pewno technika poszla do przodu - i na pewno sa lepsze wkladki niz mf
pytanie do jakiego stopnia sa lepsze - czy jest to wrazenie realne czy tylko wykazane na oscyloskopie
wez tez pod uwage ze wkladka wkladką a pozniej sa kable wzmacniacz i kolumny i to kolumny daja ponad 50 % efektu koncowego
a w tej kwestii -hmmmmmmmmmm w swoim zyciu widzialem 6 przypadków gdzie sprzet byl dobrany w miare ok a kolumny ??????????? pozal sie BOZE !!!
to nawet u siebie w garazu mam lepsze
opinie w Polsce trzeba dzielic na pol albo i nawet na 4
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#41

Post autor: darkman »

mslaw1 pisze:
26 lis 2022, 00:59
masz czlowieku szczescie !!!! ja ze swoim dobytkiem musze sie chowac na strychu
jak w pokoju goscinnym ustawilem sprzet przy telewizorze to uslyszalem A CO TO ZA PUDŁA????
To nie kwestia szczęścia tylko wyboru. Zresztą jest nas tu kilku na forum, którzy umiejętnie wybrali. :D
mslaw1 pisze:
26 lis 2022, 00:59
w przypadku porównania MF100 AT 95 MF 104 bylem pewien po 30 sekundach kto jest lepszy
Rozumiem samo porównywanie, bo jest nieuniknione. Wyłaniania lepszości jednak nie za bardzo.
Każda wkładka miewa swoich wielbicieli i antagonistów. Samych wyborów dokonujemy indywidualnie i trudno z tym dyskutować. Jeden się czesze na jeża, drugi na grzywkę, a trzeci to bald head. Wyróżnia się zdecydowanie fryzura Michała Wiśniewskiego, ale czy to podstawa egzemplifikacji lepszości?
Po prostu graj, nie żałuj strun. Nikt Ci tutaj nie powie, że Twój wybór jest zły. Bo jest Twój.
Jednak same próby przekonania wszystkich do wyboru jedynej, słusznej Mf-104 zakrawa bez urazy, na farsę.
Miłego słuchania oczywiście życzę. Wszyscy lubimy porównania. Rozdzielania miejsc na podium już dużo mniej.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#42

Post autor: zbyszek1982 »

mslaw1 pisze:
26 lis 2022, 00:59
my doganialismy czołowke i czasami udawalo nam sie wskoczyc na podium ( seria Altus) ale na pewno nie tulalismy sie gdzies tam z tyłu w peletonie
Pan to widzę umie zaklinać rzeczywistość. :lol:

Miałem MF, miałem AT95. W kategorii najtańszych wkładek wieszanych "żeby w ogóle grało" obie się jakoś bronią. Osobiście polecił bym AT95, bo przynajmniej powtarzalność produkcji oraz jakość wykonania generatora i igły jest stała.

Jak lubisz wynalazki z demoludów, to poszukaj wkładki RFT MS25. To enerdowska kopia Shure m75.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1143
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#43

Post autor: pawelgrab »

mslaw1 pisze:
26 lis 2022, 01:56
czesc Kolego - ty przynajmniej otwarcie piszesz ze nie slyszales AT w akcji - i tu ci sie nalezy chwała
:text-thankyoublue: dzięki, ale nie wiem, wydaje mi się, że ją znam na wylot tyle jest o niej do poczytania w necie co nie zmienia faktu, że to tylko china a może Tajwan, ale Tajwan prowincja Chin, na niektórych body Japan na innych China- nie miałem nigdy ciśnienia poznać jej blasku :lol: , tzn at95

natomiast wracając do tematu MF-ek, igły te obecnie są sprzedawane w kosmicznych kolorowych pudełeczkach z pełnymi opisami, natomiast osobiście kupowałem je za parę złotych w kioskach ruchu lub księgarniach, z reguły były luzem wrzucone do plastikowych kubków do płukania zębów a sprzedawczyni nie mogąc wyjąć grubymi paluchami , uszkadzała je jeszcze przed sprzedażą :oops:- może dlatego źle mi się kojarzą :think:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#44

Post autor: mslaw1 »

ja tego nie pamietam i nie znam - u mnie od zawsze dominowały magnetofony w pewnym momencie bylo ich 7 pozniej cd a plyty dopiero teraz troche przez przypadek
a skoro igły gramofonowe tak byly przechowywane i sprzedawane to nic dziwnego ze grały jak grały
co do produkcji to to jest wlasnie zmora obecnych czasów - przynajmniej ja tak uwazam - napis made in japan a to nawet nie plyneło obok japonii albo inszego landu
i tak naprawde nie wiadomo czym sie kierowac przy zakupie i juz nawet nie chodzi o igly , reszta rzeczy tak samo
pare lat temu chcialem kupic mała tokarke , znalazlem austriacka , zadzwonilem i rozmawiam z handlowcem pytam czy to jest na pewno produkcja austriacka czy made in china montowana w austrii
gosc mi powiedzial : w chwili obecnej nie ma w europie tokarki ktorej przynajmniej polowa elementów nie pochodzi z chin
skoro nawet Charley Davidson przeniosl produkcje do Chin ????????
dlatego w przypadku wkladek szukam tych starych bo przynajmniej mam pewnosc do jakosci
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
mslaw1
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2022, 00:55
Gramofon: bernard 434
Lokalizacja: poznań

Re: Porównanie wkładkek AT95, Sony xl-25, Shure n95, Sony VL. Co ewentualnie dokupić poziom wyżej?

#45

Post autor: mslaw1 »

prosze poczytac troche historii , poszperac w rocznikach statystycznych z lat 80 - dane produkcyjne i eksportu - okaze sie czy zaklinam historie czy po prostu sporo z WAS nie zna wielu faktów
cudze chwalicie ,swego nie znacie , sami nie wiecie co posiadacie
ODPOWIEDZ