Gramofonik - 1971MalKow na allegro

Co sądzisz o forum?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#781

Post autor: Myszor »

konrads0 pisze:
17 wrz 2022, 06:18
budzi zaufanie
To ja jakiś dziwny jestem bo "okazyjne" ceny budzą moją podejrzliwość.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#782

Post autor: Wojtek »

Nie no varrol, z taką czy inną igłą to jest bdb wkładka i pewnie będziesz zadowolony.

Piłem do tego że popchnęło Ciebie do zakupu to co sobie o niej przeczytałeś.

Oryginalna berylowa igła ATN155LC jest dzisiaj faktycznie rzadka i cenna. Nikt już takich nie robi dzisiaj.

Sama wkładka zaś już niespecjalnie, jeśli w ogóle to głównie przez wartość kolekcjonerską, bo można znaleźć wiele generatorów AT z tej ery o takich samych parametrach. Dlatego nie dziwię się że tam czy siam od miesięcy wiszą sobie oferty z samym body za tysiaka.

Natomiast jeśli na zdjęciach oferowanego egzemplarza mamy nadal oryginalną oprawkę, a sprzedawca mówi że igła jest nowa ML, to innymi słowy igła jest po retipie. Po co retipować igłę skoro nowe kompatybilne są od ręki dostępne, tak stare z zapasów jak i nowe? Nie wiem, pewnie wyszło taniej, tylko czy możemy traktować taką igłę po przejściach jako ekwiwalent ATN540ML? Pewnie nie.

Gramofonik stratny na sprzedaży raczej nie jest :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
varrol
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2021, 08:46
Gramofon: Pioneer PL-71

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#783

Post autor: varrol »

No niestety tak jak pisałem w wątku z moim pytaniem o wkładkę - ten temat jest dla mnie mega niejasny i strasznie trudno znaleźć jakieś informacje tak żeby mieć sensowne pojęcie o tym jakie wkładki mają sens, jak grają, jak zmiana igły wpływa na wkładkę (do których jest sens pchać np. Shibatę) - no i też ważne - ile faktycznie warta jest dana wkładka, żeby nie przepłacić. Mam wrażenie, że chyba tylko praktyka i zbieranie informacji w różnych miejsc może dać jakieś pojęcie. No i efekt jest taki, że taki początkujący jak ja się na coś nakręci, bo wydaja się dobrą okazją.

Po prostu nigdzie nie ma konkretnych odpowiedzi, a też ludzie chyba nawet nie wiedzą o co pytać (włącznie ze mną). Tak jak ja to rozumiem, to większość początkujących nie ma specjalnych oczekiwań, tylko chcą kupić dobrą w miarę neutralną wkładkę na początek w budżecie który posiada - no ale to nie temat na ten wątek.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#784

Post autor: zelazny »

Varrol, jesteś użytkownikiem forum od listopada 2019 roku. Jak to możliwe, że nie poprosiłeś o poradę?
Awatar użytkownika
varrol
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2021, 08:46
Gramofon: Pioneer PL-71

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#785

Post autor: varrol »

zelazny pisze:
17 wrz 2022, 11:24
Varrol, jesteś użytkownikiem forum od listopada 2019 roku. Jak to możliwe, że nie poprosiłeś o poradę?
No aż tak długo to nie - raczej od 2021 roku :) o poradę poprosiłem, ale nie w kwestii tej konkretnej wkładki.

I tak prawdę mówiąc to chciałem po prostu kupić jakąś fajną wkładkę, a tu jakoś byłem przekonany że robię dobrze - podejrzewam, że trochę emocje zaślepiły - no i notoryczny brak czasu (w sensie, że już mam dość szukania i chyba trafiłem wreszcie na coś fajnego). Cóż - dlatego też napisałem na początku, że najbardziej mam pretensje do samego siebie.

Ale czasem się zdarza - jak zaczynałem kupować sprzęt audio, to też mój pierwszy zakup był mocno nieudany, a później już się nauczyłem i większość było bardzo udanych - ale to były piękne czasy, kiedy miałem wolny czas - teraz póki dzieci nie będą starsze, to one są moim priorytetem.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#786

Post autor: zelazny »

Rozumiem, luzik, daj znać jak już dojdzie właściwa wkładka.
geekon
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2021, 23:01
Gramofon: Technics SL-1300 mk1

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#787

Post autor: geekon »

A ja dzięki temu wątkowi, ponad rok temu, nie zdecydowałem się na zakup gramofonu, który to sprzęt był wtedy w ofercie rzeczonego Andrzeja na olx i dosyć poważnie się na niego napaliłem. Jak by się potoczyła historia tej niedoszłej transakcji z oczywistych względów nie wiem. Koniec końców jednak udało mi się po pewnym czasie kupić od kogoś innego taki sam model i z zakupu po dziś dzień jestem mega zadowolony. No ale do meritum - ogłoszenia/aukcje tego pana wyglądają zachęcająco, duży wybór, sporo rzeczy wokół gramofonowych itp. no i całkiem duża liczba pozytywów. Tyle, że jak to widać na przykładach opisywanych w tym wątku (i na kilku innych forach audio) efekty bywają różne. Teraz jak przeglądam ogłoszenia i widzę, że sprzedający jest ze Szczecina to już na wstępie nie jestem zainteresowany. Nawet nie wnikam czy to ten sam gość, szukam dalej.
Technics SL-1300 mk1, NAD C340, Transonic Strato-A7007, CS Blue VI (DIY phono preamp), AT-VM95ML, Telefunken TM-400, CA DacMagic Plus, Monitor Audio Bronze BX2, Beyerdynamic DT 990 Pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#788

Post autor: Wojtek »

varrol, jakbyś mi jasno napisał że szukasz czegoś zamiast AT13 itp. (na tyle ile pamiętam wątek o PL-71) to coś bym Tobie wynalazł :)

geekon - tak, Szczecin na tym traci tylko, powinni wrzucić Dariusza do Odry czy coś :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
varrol
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2021, 08:46
Gramofon: Pioneer PL-71

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#789

Post autor: varrol »

Wojtek pisze:
20 wrz 2022, 13:52
varrol, jakbyś mi jasno napisał że szukasz czegoś zamiast AT13 itp. (na tyle ile pamiętam wątek o PL-71) to coś bym Tobie wynalazł :)
Jakby co to temat nie jest zamknięty - jak nie będę ze 155LC zadowolony, to najwyżej sprzedam i kupię coś innego co będzie lepiej dopasowane (zresztą muszę dokładnie wyliczyć masę efektywną ramienia, bo póki co to wiem tylko, że jest średnia i może okaże się, że jednak dopasowanie jest dobre). Zresztą po całej tej historii trochę boję się, że pozostanie mi niesmak, który wpłynie na przyjemność używania tej wkładki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#790

Post autor: Wojtek »

Oj tam nie nastawiaj się już tak negatywnie ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
geekon
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2021, 23:01
Gramofon: Technics SL-1300 mk1

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#791

Post autor: geekon »

geekon - tak, Szczecin na tym traci tylko, powinni wrzucić Dariusza do Odry czy coś :D
Wojtek - jakby to górnolotnie nie zabrzmiało, wydaje mi się, że niestety ale wszyscy na tym tracą. Gość psuje rynek i sprawia, że stajemy się coraz bardziej nieufni i podejrzliwi w stosunku do wszystkich innych rzetelnych sprzedawców. Osobiście żal mi takich kolesi jak on. Twarz i nazwisko ma się jedno, a w internecie nic nie ginie i przy odrobinie zachodu nie trudno ustalić, co kto sobą reprezentuje. No ale jak widać niektórym to nie przeszkadza i chęć łatwego zarobku przesłania wszystko inne.
Technics SL-1300 mk1, NAD C340, Transonic Strato-A7007, CS Blue VI (DIY phono preamp), AT-VM95ML, Telefunken TM-400, CA DacMagic Plus, Monitor Audio Bronze BX2, Beyerdynamic DT 990 Pro
Awatar użytkownika
varrol
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2021, 08:46
Gramofon: Pioneer PL-71

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#792

Post autor: varrol »

Wojtek pisze:
20 wrz 2022, 19:36
Oj tam nie nastawiaj się już tak negatywnie ;)
Racja, pewnie przez chorobę (dzieci wróciły do przedszkola...) :D .
Mam już wkładkę i jest mega - nie sądziłem, że to aż taką różnicę zrobi.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#793

Post autor: KasparHauser »

Z cyklu: analneucho / agataszpak / maruda / Darek hejtuje.
Koleś nie ma życia, skoro musi na swojej grupce wylewać żale.
Napisz tutaj, cwaniaku.
Załączniki
Screenshot_20220928-110241_Chrome.jpg
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#794

Post autor: Mawis »

KasparHauser pisze:
28 wrz 2022, 11:06
Z cyklu: analneucho / agataszpak / maruda / Darek hejtuje.
Koleś nie ma życia, skoro musi na swojej grupce wylewać żale.
Napisz tutaj, cwaniaku.
No ja nie wiem czy on sobie moze tak po prostu zamieszczac zdjęcia czyjegoś mieszkania bez zgody właściciela...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Gramofonik - 1971MalKow na allegro

#795

Post autor: olsza84 »

On tam co chwilę wrzuca linki do forum i komentuje. Szczególnie obrywa się Wojtkowi :lol: Zresztą moje zdjęcie też ukradł, umieścił i komentował ofertę gramofonu. Że Dual przetarty szmatką i psiknięty plakiem. Śmiał się, że pokrywa ohydna bo niebieska. Tyle, że pokrywa była niebieska bo miała folię ochronną :mrgreen: No dzban.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
ODPOWIEDZ