Subwoofer Klipsch

Głośniki w kolumnach i inne słuchawki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Subwoofer Klipsch

#1

Post autor: wlodekg0 »

Hej, zakupiłem subwoofer Klipsch R-10SW. Po podłączeniu nie specjalnie byłem zadowolony z brzmienia. Płaskie, puste, płytkie. Na moim starym M - Audio 10 , było dużo więcej przestrzeni, mankament że głośno pracował i wyłączał się sam :( Ale spec ze sklepu powiedział że każdy sub potrzebuje 50 godzin aby odtworzyć basy. Sam bas potrzebuje ruchu, aby zmiękczyć i dopiero wtedy, gdy zmięknie, będzie w stanie odtworzyć zamierzony dźwięk.
Więc daję mu szansę. Faktycznie może to i prawda, bo mam wrażenie że gra lepiej. Ale do 50 godzin jeszcze daleko :)

Ale pytanie główne, zastanawiam się nad wymianą na Klipsch R-100SW. Parametry te same, więc dlaczego wyższa cena ? Czytałem inne opinie, anonimowe, że warto trochę dołożyć i zakupić R-SW100, zamiast R-SW10. Ale nie wiem na czym polega różnica.

Ma ktoś doświadczenie z tymi subami ? Będę wdzięczny za ino ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer Klipsch

#2

Post autor: Wojtek »

Do czego w ogóle jest Tobie potrzebny sub w torze do muzyki/stereo?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Subwoofer Klipsch

#3

Post autor: wlodekg0 »

Trochę brakuje mi basów w zestawie wzmacniacz Yamaha A S 501 plus kolumny Tonsil Maestro III. A sub fajnie podbija :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer Klipsch

#4

Post autor: Wojtek »

Wiesz... gdybym chciał słuchać na opale kominkowym to tez bym pewnie narzekał na jakieś braki w pasmie :think:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Subwoofer Klipsch

#5

Post autor: wlodekg0 »

Możesz sprecyzować ? Bo tu różni ludzie posty zamieszczają. I na róznych sprzętach muzyki słuchają. Niektórzy rekomendują płyty z Biedronki albo gramofony które nazywają niewiele lepszymi niż kuchenki mikrofalowe. To mnie irytuje. Sami znawcy . Ja się nie znam , ale myślałem że Tonsil robi przyzwoite kolmny. Jakbym szukał opału to napiszę gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer Klipsch

#6

Post autor: Wojtek »

Zwykle jak ktoś przychodzi z Tonsilami to kierujemy na inne tory. Po mojemu - jeśli w torze potrzebujesz suba bo dół niedomaga to znaczy że masz źle dobrane kolumny albo jest jakiś problem z akustyką pomieszczenia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Subwoofer Klipsch

#7

Post autor: Bacek »

Oj tam, oj tam. To klasycznie audiofilskie podejście. Mało paczek, albo żadne, potrafi dać to samo co dobry, szybki sub. Co do tego konkretnie suba to się nie wypowiem. Ja raczej celuję w zamknięte lub tubopodobne (al to już potężny rozmiar). Natomiast zgranie suba z pokojem i zestawem niestety też wymaga trochę zachodu.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 127
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Subwoofer Klipsch

#8

Post autor: wlodekg0 »

Wojtek pisze:
19 sty 2022, 10:09
Zwykle jak ktoś przychodzi z Tonsilami to kierujemy na inne tory. Po mojemu - jeśli w torze potrzebujesz suba bo dół niedomaga to znaczy że masz źle dobrane kolumny albo jest jakiś problem z akustyką pomieszczenia.

Wojtku, a co byś doradził do wzmacniacza Yamaha A - S501 ? Bo w tej chwili zastanawiam się nad Subem Klipsch SPL 100. Ma całkiem niezłe parametry. Natomiast może porzucić ten pomysł i do tego wzmacniacza dokupić nowe kolumny ? Oczywiście pozbyć się Tonsilów :) Co byś proponował ? Sub kosztuje około 2500 zł. Coś w tym przedziale cenowym doradzisz ?
Awatar użytkownika
ortophon
Posty: 53
Rejestracja: 11 lip 2023, 20:28
Gramofon: SL1210 mkII / VMS70
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Subwoofer Klipsch

#9

Post autor: ortophon »

przetestuj kolumny klipsch kg 4.2

nie sprawdzałem specyfikacji tych paczek, ale to, co one wypluwają między 40-60Hz (z dobrym wzmakiem 2x80 W @ 8Ohm i wzwyż) - mogłoby wyburzać osiedla, bez filtra HPF, czy EQ w torze, gwarantują konflikt ze wszystkimi sąsiadami w promieniu 30m.

swietne do szukania błędów w miksie/kompresji dołu pasma, ale w bloku/domu wielorodzinnym - nie przejdą (:
ODPOWIEDZ