KLASYCZNA WRZUTA

Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#31

Post autor: Merrick »

darkman pisze:
03 sty 2022, 14:01
Um, tak sytuacja, Seji Ozawa, a jak Ozawa to przypuszczalnie @MMarek też taką ma.
:clap:
darkman pisze:
04 sty 2022, 21:34
BTW na konkursie gdy akurat brała udział, każdego dnia rozdawano płyty CD wypalone z poprzedniego dnia przesłuchań, a ponieważ byłem codziennie, to trochę ich mam. W tym niesamowite nagranie właśnie Avediejewej, gdy grała konkursowo Sonatę B-moll. Bardzo lubię wracać do tego nagrania i robię to stosunkowo często.
Super pamiątka
...........................................................
Ostatnio kupiłem coś takiego. Na fortepianie gra sam Rachmaninow
Załączniki
signal-2022-01-06-194830.jpeg
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#32

Post autor: darkman »

O! Super, mam coś takiego tylko Prokofiev gra Prokofieva, extra rzecz w historycznym ujęciu.
Tego pianisty, którego Dżek zarzucił, również nie znam. Nie spotkałem jego nagrań do tej pory.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#33

Post autor: Merrick »

Viktor Eresko . Też go nie kojarzę ale znalazłem na YT
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#34

Post autor: Jack_90 »

w necie nie za wiele można ustalić, urodzony w 1942 na terenie dzisiejszego Kijowa, tu się zacząłem zastanawiać czy jako obywatel jednej z republik ZSSR w takim zalicza się do rosyjskich tuzów fortepianu ?:P
to wykonanie które mam bardzo mi przypadło do gusty, nie potrafię pisać o muzyce, sam koncert wiadomo, że jest śpiewny, ale Viktor podbija to jeszcze grając z werwą. W razie co na allegro widziałem kilka sztuk winyla z Viktorem grającym Rachmanionowa.
Merrick pisze:
06 sty 2022, 19:59
Ostatnio kupiłem coś takiego. Na fortepianie gra sam Rachmaninow
- na fali tej dyskusji, przeglądając od czapy allegro znalazłem podobny kąsek za niewielką kasę. Czekam na przesyłkę :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#35

Post autor: darkman »

Posłucham tegoż V.Eresko, podobny do P.Palecznego na tym nagraniu ;)
W 42, Kijów to może mieć korzenie co najmniej trzech nacji autochtonów tych ziem, a może i czterech.

Ja szukam Pablo Casalsa na LP's/CD, ale chodzi mi jak najlepszą rejestrację/realizację.
Wszystko co mam to nagrania historyczne w słabej kondycji rejestracyjnej, diabelnie nieczyste i myszowate, pogłosy i kicha ogólnie, czegoś zremasterowanego poszukuję i raczej cyfrowego bo dla analogu nie widzę szans za bardzo. To wszystko stare nagrania.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#36

Post autor: Merrick »

Jack_90 pisze:
07 sty 2022, 16:55
- na fali tej dyskusji, przeglądając od czapy allegro znalazłem podobny kąsek za niewielką kasę. Czekam na przesyłkę
No to się pochwa co tam kupiłeś?
darkman pisze:
07 sty 2022, 17:12
Ja szukam Pablo Casalsa na LP's/CD, ale chodzi mi jak najlepszą rejestrację/realizację.
Wszystko co mam to nagrania historyczne w słabej kondycji rejestracyjnej, diabelnie nieczyste i myszowate, pogłosy i kicha ogólnie, czegoś zremasterowanego poszukuję i raczej cyfrowego bo dla analogu nie widzę szans za bardzo. To wszystko stare nagrania.
Polecam to wydanie gdyż je posiadam. Dźwięk rewelacyjny. Wydawnictwo dostało nagrodę Grand Prix du Disque
Johann Sebastian Bach, Pablo Casals – Suiten Für Violoncello Solo
Label: Dacapo (2) – 1 C 147-00 892/4, Dacapo (2) – 1 C 147 - 00 892/4 M
Format:
3 x Vinyl, LP, Mono
Box Set
Country: Germany
Released: 1972
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#37

Post autor: darkman »

Suity mam w wykonaniu Tortelliera, uchodzi za konkurencyjne względem Casalsa i dzieli melomanów. Mnie nie dzieli zatem poszukam tego na label Dacapo (widzę, że coś majstrują z Naxosem). Dzięki!
Taka wrzuta na starociu,:)
Załączniki
IMG_1314.JPG
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#38

Post autor: Jack_90 »

darkman pisze:
07 sty 2022, 17:12
czegoś zremasterowanego poszukuję i raczej cyfrowego bo dla analogu nie widzę szans za bardzo. To wszystko stare nagrania.
to jest zremasterowane ale nie wiem jak dobrze, na allegro za ok 80 pln https://www.discogs.com/release/6287669 ... Solo-Cello

Merrick pisze:
08 sty 2022, 21:04
No to się pochwa co tam kupiłeś?
:)
Załączniki
12.jpg
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#39

Post autor: Merrick »

Pięknie :clap:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#40

Post autor: darkman »

Oł fajne znalezisko, no i Stokowski. :music-listening:
Dzięki za Casalsa, sprawdzę koniecznie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#41

Post autor: darkman »

Jedna z kompletu kwartetów. BTW odmówiłem kiedyś wymiany całości na wydania japońskie (w innym wykonaniu) w stosunku 1 do 1. Bo prawidłowa relacja moim zdaniem to 1:3 na korzyść rucholi, przy stanach NM, wiem, wiem.. jestem dziwakiem, ale co poradzę? Nie znam się i to jest moja zaleta. :o
Załączniki
IMG_1315.JPG
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#42

Post autor: Jack_90 »

darkman pisze:
15 sty 2022, 09:07
Jedna z kompletu kwartetów. BTW odmówiłem kiedyś wymiany całości na wydania japońskie (w innym wykonaniu) w stosunku 1 do 1. Bo prawidłowa relacja moim zdaniem to 1:3 na korzyść rucholi, przy stanach NM, wiem, wiem.. jestem dziwakiem, ale co poradzę? Nie znam się i to jest moja zaleta. :o
najważniejsze żeby czarne placki cieszyły :)
ja lubię "dobre" labele, ale bez fundamentalizmu, lubie wszystkie do czasu jak nie słyszę smażenia - wtedy to już żadne etykietki nie maja znaczenia :?

kwartety Beethowena to kojarzę tylko smyczkowe, nie znam wielu wykonań, ale na ogół są to ładne utwory, czy te Twoje to też to też na smyczki? :oops:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#43

Post autor: darkman »

Jack_90 pisze:
15 sty 2022, 19:13
kwartety Beethowena to kojarzę tylko smyczkowe, nie znam wielu wykonań, ale na ogół są to ładne utwory, czy te Twoje to też to też na smyczki?
Tak oczywiście. Kwartety smyczkowe/wczesne, późne, razumowskie itd... To na zdjęciu to Wielka Fuga czyli ostatnie dzieło z cyklu, a przy tym ostatni wielki utwór Beethowena będący zapowiedzią tego co będzie się działo w muzyce po nim. Dzieło wykraczające mocno poza swoje czasy.
Zasadniczo dzieło uznaje się za najbardziej dojrzałe w dorobku kompozytorskim LvB.

Opowiada o nim film A. Holland, Kopia Mistrza (2006), jeśli nie widziałeś, to warto i to bardzo.
Co prawda na potrzeby filmu stworzono fikcyjną postać kopistki ale to nie przeszkadza zupełnie (bo i zagrała Diane Kruger :character-daphne: ) . W roli Mistrza Ed Harris.
Jack_90
Posty: 82
Rejestracja: 18 paź 2020, 20:00
Gramofon: Technics SL-DD33
Lokalizacja: Wrocław

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#44

Post autor: Jack_90 »

właśnie sobie zapodałem, moja mądrzejsza połówka właśnie"doedukowuje" o tym konkretnym kwartecie (oczywiście film też widział) :) ale ja chętnie obejrzę
to dzieło musiało wyprzedzać, bo jakby mi ktoś wkręcił, że to Szostakowicz, albo nawet Górecki to bym chyba uwierzył na słowo :oops:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: KLASYCZNA WRZUTA

#45

Post autor: darkman »

Tak, to prawda jest na wskroś nowoczesna. Niesamowita.
ODPOWIEDZ