Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#16

Post autor: darkman »

Gosiaszu pisze:
14 sty 2022, 01:26
Szkoda było mojego czasu na to forum także drodzy Forumowicze i znawcy muzyki SŁUCHAJCIE KUPUJCIE NAWET PO 10000 chwała wam
Czas to pieniądz i płynie, a woda leci. 8-)
@Gosiuszu, gramofony po 10 000 pln i więcej schodzą jak świeże bułeczki w tym np wątku: (jeśli jednak byłabyś zainteresowana)
viewtopic.php?f=59&t=15809
Także dziękujemy za komplementy, ale pudło.
Mamy też giełdowe płyty, nieco tańsze, ale dość fajne i niedrogie np tu:
viewtopic.php?f=58&t=17142
gdy już kupisz ten gramofon, to i płytkę można dorzucić na początek.
Do miłego, pa :)
MDMA66 pisze:
13 sty 2022, 21:43
Gdybym był na początku drogi audio, olał bym na starcie to forum.
Zapewne wiesz co to na forum "spadochroniarze"? Zapewne też nim nie byłeś w swoich początkach, bo zostałeś. Koleżanka pójdzie dajmy na to na AS, dostanie tam wyćwikę i pokornie wróci lub nie. Reasumując koneksja po obu stronach bezstratna.
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 567
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#17

Post autor: MDMA66 »

MDMA66 pisze:
13 sty 2022, 21:43
"spadochroniarze"?
Pewnie ze wiem, oglądałem i czytałem Kompanie Braci, tam był ten sławny okrzyk curahee, teraz już wiem o co biega. ;D
Każdy musi doświadczyć kpt Sobla i wbiec na górkę...
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#18

Post autor: MaciejT »

Gosiaszu pisze:
14 sty 2022, 01:26
Szkoda było mojego czasu na to forum także drodzy Forumowicze
Nie obrażaj się, wiem że nowej osobie jest trudniej, ale warto tutaj zostać, proszę mi wierzyć.
Budżet jaki zaplanowałaś można spożytkować dwojako: kupując relatywnie fajny gramofon z epoki, który da mężowi sporo radości i satysfakcji, i nowy szmelc wprost ze sklepu. Jest na forum długi wątek dlaczego nie warto kupować nowego gramofonu.
viewtopic.php?f=46&t=6409
Darek ma rację, wejdź na wątek "Gramofon do 500 PLN"
viewtopic.php?f=46&t=351
Jak Ci się nie spieszy to trafisz fajny sprzęt choćby na forumowej giełdzie. Jak znajdziesz coś interesującego np na OLX to wrzuć linka w wątku zakupowym, koledzy pomogą i podpowiedzą czy warto się danym egzemplarzem zainteresować.
Rekiniasty pisze:
13 sty 2022, 22:01
Za tą kasę to będzie raczej G r a m o f o n i k
ebola1972 pisze:
13 sty 2022, 23:30
Podobno Kurski z Martynukiem w lutym wypuszczą nowy model gramofonu na korbę. I płytę z dedykacją gratis. W super cenie 499zł. Tylko nie doczytałem czy w Biedronce czy w Lidlu będzie.
Koledzy, każdy kupuje według możliwości i ochoty. Czasem ludzie nie chcą od razu nabywać sprzętu z górnej półki, czasem ich po prostu nie stać. Szyderstwa w tym stylu również mnie wydają się słabe.
Ostatnia sprawa do Gosiaszu.
Rozumiem że posiadacie resztę toru audio, macie w domu wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym i kolumny, a cała kwota może zostać przeznaczona na zakup gramofonu?
I ostatnia podpowiedź: po zakupie gramofonu z nieznanego źródła, zawsze warto przewidzieć środki na zakup nowej igły do wkładki gramofonowej.
Nie zrażaj się i nie obrażaj, szkoda na to czasu i energii.
irek200
Posty: 304
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:46
Gramofon: Marantz'e różne
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#19

Post autor: irek200 »

Jaka lokalizacja i jakie podstawowe oczekiwania, choćby kolorystyczne?
Gosiaszu pisze:
13 sty 2022, 15:38
Witam planuje kupić gramofon dla męża.
Marantz 6300, 6110, Dual 1239A
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#20

Post autor: grzehu82 »

Gosiaszu pisze:
14 sty 2022, 01:26
Szkoda było mojego czasu na to forum.
a nie jeden by marzył żeby żona o nim pomyślala...
Jak szybko przyszła, tak szybko uciekła. A opinia o forum leci... Wstyd panowie :roll: jak nie zamierzacie pomóc to siedźcie cicho.
Ja wiem, że zwykle jest mała szansa na zostanie dłużej, ale z tym nigdy nie wiadomo.
MaciejT pisze:
14 sty 2022, 09:34
Nie zrażaj się i nie obrażaj, szkoda na to czasu i energii
Chyba już za późno.... :?
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#21

Post autor: ebola1972 »

Szkoda, że autorka wyedytowała pierwszy post. Bo zawierał się tam ważny przekaz
Propozycje typu nowy dual i jakieś podstawowe Lenco z głośnikami są ... the best. Ciekawe, kiedy obroty się rozjadą. Dlatego moja propozycja firmy Kurski&Martyniuk vel Kruger &Matz vel inny tani model wyprodukowany w Chinach jest również na miejscu. Zapewne gra tak samo dobrze jak i obywatel M śpiewa. Oczywiście każdy ma inny gust i będzie albo trzykrotny orgazm przy pierwszym utworze albo odruch wymiotny.
Autorce zalecam zapoznanie się z tematami używany gramofon do 500zł, lista polecanych gramofonów itp.
Należy zaznaczyć, że ceny jakiegokolwiek sprzętu w archiwalnych tematach trącą myszką. Ceny gramofonów, wkładek szybują w górę. Tanio już było. A 500 imho to trochę mało na cokolwiek przyzwoitego.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
Lukasz31
Posty: 2364
Rejestracja: 29 wrz 2016, 08:48
Gramofon: Thorens TD 125mkI
Lokalizacja: Krotek

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#22

Post autor: Lukasz31 »

Osobiście uważam że nie ma za co Przepraszać.
Rozumiem że można się obrazić na jakieś komentarze ale autorka wątku też nie jest święta a komentarz o zakupie gramofonow za 10tys to albo styl Gramofonika albo dziecinada.
Po pierwsze niewiele osób ma tak drogi sprzęt na forum, a nawet jeśli takowy posiada to nie chwali się tym na siłę i robi z tego WOW.
Pozdrawiam.
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#23

Post autor: grzehu82 »

ebola1972 pisze:
14 sty 2022, 11:05
Propozycje typu nowy dual i jakieś podstawowe Lenco z głośnikami są ... the best
No to tak jest jak świeżak, co kupił pierwszy swój gramofon doradza, komuś kto szuka tego pierwszego. On kupił (jest zadowolony), kolega inny też fajny to i czemu ktoś inny ma nie być? :roll: Z drugiej strony, każdy kiedyś zaczynał, również doradzanie. Takie rzeczy się zdarzają. :?
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Jarekbar
Posty: 203
Rejestracja: 19 gru 2021, 10:20

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#24

Post autor: Jarekbar »

Przeczytajcie mój post kilka razy, aż zrozumiecie.
Gdzie napisałem że mój dual jest nowy?
Jesli koniecznie nowy do 500zl to jaki jak nie lenco?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#25

Post autor: darkman »

@Jarekbar, Twój gramofon jest spoko, choćby i dlatego, że jest Twój i nikomu nic do tego.
Zresztą całkiem fajny, więc pozwoli Ci wyrobić sobie zdanie itd..i nie o tym tu mowa.
Gramofon nie musi być drogi, ma być dobry.
Czasem warto tez ocalić jakiegoś zapomnianego i odrzuconego bidulę z dawnych lat.

Natomiast w mojej opinii kupowanie nowego gramofonu do 5stówek nie ma najmniejszego sensu, bowiem będzie to porażka i pierwszy krok do pożegnania z krainą płyty winylowej.
Jarekbar
Posty: 203
Rejestracja: 19 gru 2021, 10:20

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#26

Post autor: Jarekbar »

darkman pisze:
14 sty 2022, 19:07
Natomiast
Ja osobiście od kilku lat piję kawę świeżo paloną z Polskiej palarni. Nie potrafię zrozumieć jak ludzie piją kawę z marketu (tchibo, Jacobs itd.) i może im ona smakować.
Przekładam to na gramofon i inny sprzęt audio.
Każdemu wedle potrzeb. Dla was gramofon za 500zl to syf, dla niektórych wystarczy.
Tak samo nie wyobrażam sobie słuchania muzyki w aucie bez ustawienia opóźnień czasowych na głośnikach a setki milionów ludzi sobie radzi bez tego ;)

Odnośnie mojego gramofonu to kupiłem mu nową wkładkę at vm95e ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#27

Post autor: darkman »

Vm95e - no i fajowo ;) , można? można!
Um, dla mnie nowy 'gramofon' 5set, to nie syf, tylko po prostu nie gramofon. Syf jest tyleż pejoratywny co i ekskluzywny. Nie każdy może mieć.
Zdaję sobie sprawę z tego, że dla niektórych wystarczy. Jednak nie mogę się za nich wypowiadać. Wypowiadam się za siebie.
Czy mnie taki wystarcza? Nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem.
Awatar użytkownika
adamik
Posty: 239
Rejestracja: 26 mar 2016, 10:54
Gramofon: PL 50L II
Lokalizacja: Uciekinier ze stolycy

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#28

Post autor: adamik »

Taka ciekawostka. Moja luba też kilka lat temu na tym forum zadała podobne pytanie. Po kilku dniach zastałem w domu Duala z którego bardzo się ucieszyłem. Mam z tego czasu sporo płyt. Kosztował chyba z 300zł. Liczy się gest. Chciała żebym złapał bakcyla. Koledzy z forum pomogli jej w zakupie. :clap: Taka szybka nostalgia :D
Ars-Sonum Filarmonia SM, PIONEER PL 50L II, Denon AU-320, DL@304, @DL303, @DL 301 II, @DL103, Lumin T2, JMR Cantabile Jubilee
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#29

Post autor: Quarter »

W nikogo nie mam zamiaru rzucać kamieniem, bo sam bywałem czasami lekko złośliwy, gdy ktoś zupełnie nowy wykazywał się cechami i wypowiedziami, które wyprowadzały z równowagi. A jednak...jak tu przyszedłem po raz pierwszy (nie tak dawno), to spotkała mnie masa życzliwości. Pamiętam to do dziś. W tym lekko porąbanym świecie takie zdarzenia są na wagę złota. Mam kilka tego typu doświadczeń w ostatnich kilkunastu latach z kilku forów - powodują one (w każdym razie u mnie) pragnienie pozostania w danym środowisku i cieszenia się tym ciepełkiem, tą odskocznią od szalejącego hate'u, covida, Polskiego Ładu i co tam jeszcze. Zawsze staram się potem, w miarę wiedzy i czasu, też pomagać kolejnym "nowym". I chyba będę namawiał do bycia zwyczajnie...miłym dla nowych. O ile nie zachowują się arogancko czy skrajnie debilnie, typu "chcę kupić gramofon, dawajcie mi tu już swoje typy". Aczkolwiek czasami jest taki lekki niesmak, gdy poświęci się ileś czasu na wytłumaczenie, wyszukanie propozycji na portalach aukcyjnych, a komuś nawet głupie "dzięki" nie chce przejść przez klawiaturę. No, cóż...i tak warto, nawet dla własnego dobrego samopoczucia.
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kupie gramofon PREZENT DLA MĘŻA

#30

Post autor: amrowek »

@Jarekbar
ja dwa swe patefony kupiłem poniżej 500 zł .Padaka straszna nawet jeden Darek mi pomógł przemycić przez 3 granice województw. Jest do dziś i zostanie :D chyba że mi coś....odjedzie :D
Można kupić nowy a potem wystawić płyty z dopiskiem "Słuchane tylko raz" :D
Kawę piję z markietu jak też i z polskiej palarni mam niedaleko , jak też i z niemieckiego markietu. A najlepiej mi smakowała po turecku od Turka którą kupiłem na bazarze i piłem w Izraelu , Najlepsza na świecie była.
@Darkamn
a nie pomyślałeś że jak byś go jak Rudego 102 jak Berlin we 4 z psem zdobywali uszczelnił i zrobił myjkę odpalaną z pilota tudzież z fona na bluetooh . Jaka wygoda a może ramię samo by płyty nakładało do mycia ha?
@Quarter
nie no nie cukrz tak , bo będę musiał pić kawę bez cukru :lol: :lol:

A może , najpierw jak toś nowy zapozna się z odpowiednimi tematami w dziale zakupy a nie dawać mi tu na gotowo polecany patefon , najlepiej nowy z górnej półki , Hi-end , bo Heniek od Zdziśka tego Jarka powiedział , że .....
No cóż jak widać dioda przewodzi tylko w jedną stronę .
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ