Dokumentalne

Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dokumentalne

#31

Post autor: Myszor »

Oni nawet zazdrościli sobie kto będzie z Majkelem.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2036
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Dokumentalne

#32

Post autor: Peter007 »

Obejrzałem. Ten film to nie jest biografia jednej osoby a pokazanie szerszego problemu. Dzieci pewnie nie raz wspominały co się stało ale napotykały się na reakcje jak na tej niby prywatnej mszy w filmie. Z resztą widać to po reakcjach po filmie. Wielu nie do końca rozumnych ludzi uznaje to za atak na kościół i nie widzi krzywdy dzieci
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Dokumentalne

#33

Post autor: zelazny »

Tak wiem, że pokazanie szerszego problemu. No bo jest na szeroką skalę. Dziecko ma milczeć. Ciężki temat.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dokumentalne

#34

Post autor: Wojtek »

zelazny pisze:
02 cze 2019, 20:38
Napisałem, iż z filmu wynika, że Michael molestował dzieci.
Napisałeś "jasno wynika", tak jakbyśmy rozmawiali o faktach.
Twórcy filmu postawili tezę którą chcieli udowodnić znajdując takich którzy "odważą się" powiedzieć "prawdę".
zelazny pisze:
02 cze 2019, 20:38
To, że milczeli i kłamali przed sądem to po części zrozumiałe. Będąc młodym człowiekiem to milczenie wynika z braku świadomości jaką posiada dojrzały człowiek. Człowiek młody nie wie, że to jest złe.
Spoko. Jak byli przed sądem to już byli dorośli.

Jak ktoś przyznaje się do kłamania przed sądem to mi z automatu trudno uwierzyć w cokolwiek ta osoba powie później.
Mam nadzieję że to tez jest zrozumiałe.

Najbardziej przykre w kwestii afer wokół MJ jest rola rodziców tych dzieci.
Oni dokładnie wiedzieli co robili oddając swoje pociechy pod opiekę "wujka" celebryty.

Oczywiście, warto rozmawiać o każdym okropieństwie by się nie powtarzało, ale tutaj, niezależnie jak było, ktoś przytulił kaskę za udział w filmie.
Już samo to dyskredytuje ubieranie szat jakoby to była chęć przestrogi dla innych itp.

Do "Tylko nie mów nikomu" to nie ma startu.
Śmieję się również jak ludzie porównują ten dokument z filmem fabularnym, "Kler".
zelazny pisze:
02 cze 2019, 21:05
Dziecko ma milczeć.
Nie. Ludzie nie wierzą dziecku. Bo to co dziecko mówi jest (a raczej było, mam nadzieję) "nie do pomyślenia".
zelazny pisze:
02 cze 2019, 21:05
Ciężki temat.
Wbrew pozorom bardzo prosty z perspektywy udowodnionych prób krycia/zamiatania zgłaszanych spraw pod dywan.

Mnie wręcz zaszokowała scena o której wspomniał Peter007.
Msza w "prywatnym domu", z udziałem księdza z prawomocnym wyrokiem sądowym.
Z blogosławieństwem osoby publicznej, kapelana służby więziennej.
Zaścianek nadal żywy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dokumentalne

#35

Post autor: tuczi77 »

Nie oglądałem "Living Neverland" i nie zamierzam. Dlaczego? Wystarczy mi, że występują tam matki tych rzekomo molestowanych, które pozwalały (za odpowiednimi opłatami oczywiście) na spędzanie dni, tygodni, a nawet miesięcy swoich dzieci w towarzystwie MJ. Że też im wtedy do głowy nie przyszło, dlaczego trzydziestokilkulatek, lubi sypiać w jednym łóżku z ich dziećmi... Nie chciałbym wybielać MJ. Po prostu czuję, że ten "dokument" podszyty jest tylko i wyłącznie chęcią ugrania jakichś dużych pieniędzy i niema nic wspólnego z rzetelnością.

"Tylko nie mów nikomu" - Mimo, że film nie jest obiektywny (widzieliście tam jakiegoś dobrego księdza?) to jednak dobrze, że powstał, bo sygnały o takim postępowaniu hierarchów Kościoła docierały od dawna, ale równie szybko ginęły. Mam nadzieję, że coś się w polskim Kościele po tym filmie zmieni. Liczę też, że Siekielscy dokończą kolejny temat, bo SKOK-i to już nie są łaskotki. Stoją za tym ogromne pieniądze i umoczonych jest wielu. Oby tylko któregoś z braci nie odwiedził seryjny samobójca...


EDIT:
Odnośnie "Czarnobyla" polecam poczytać analizę odcinków na blogu https://czarnobyl.pl/artykuly/blog
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1331
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Dokumentalne

#36

Post autor: daru0105 »

https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... e=youtu.be

Długo czekałem na ten dokument.Wczoraj była premiera.Warto obejrzeć, póki go jeszcze nie zablokowali
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Dokumentalne

#37

Post autor: piotrjazz »

"Britney vs Spears" na Netflixie, wczoraj tuz przed wyrokiem w jej sprawie. Czytalem pare artykulow na ten temat ale film jest dobijajacy.
Jakbys ogladal historie z Pakistanu. Niewolnictwo w majestacie prawa.
Kolejmy przyklad na to ze USA to kraj pelen pustych hasel , o wolnosci i prawach czlowieka, niczym ZSRR :doh:
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 943
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Dokumentalne

#38

Post autor: pablos »

Pink Floyd - The Making Of The Dark Side Of The Moon (Classic Album)

Znakomity dokument pokazujący kulisy tworzenia DSOTM. Wywiady z członkami zespołu, kulisy pracy przy montażu. Sporo oryginalnych materiałów. Niestety trwa tylko 49 min. Można pooglądać jak Alan bawi się konsoletą :)

Dostępny na Prime i biorąc pod uwagę aktualną promocje (49 zł /rok) , to dla samego tego dokumentu warto ...
...
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1331
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Dokumentalne

#39

Post autor: daru0105 »

pablos pisze:
19 paź 2021, 07:46
Pink Floyd - The Making Of The Dark Side Of The Moon (Classic Album)

Znakomity dokument pokazujący kulisy tworzenia DSOTM. Wywiady z członkami zespołu, kulisy pracy przy montażu. Sporo oryginalnych materiałów. Niestety trwa tylko 49 min. Można pooglądać jak Alan bawi się konsoletą :)

Dostępny na Prime i biorąc pod uwagę aktualną promocje (49 zł /rok) , to dla samego tego dokumentu warto ...
Są polskie napisy?
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dokumentalne

#40

Post autor: Wojtek »

daru0105 pisze:
23 lis 2021, 11:53
Są polskie napisy?
Tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 943
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Dokumentalne

#41

Post autor: pablos »

daru0105 pisze:
23 lis 2021, 11:53
Są polskie napisy?
Nie wiem czy to u mnie był ten problem, ale przy wyborze jakiejkolwiek wersji językowej napisów - zawsze miałem angielskie . Dziwne , bo tylko przy tym tytule coś takiego występowało :/ Ale to może wina klienta Prime
...
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Dokumentalne

#42

Post autor: MMarek »

pablos pisze:
23 lis 2021, 14:23
przy wyborze jakiejkolwiek wersji językowej napisów - zawsze miałem angielskie
U mnie jest dokładnie tak samo... Można wybrać dowolny język, a na ekranie i tak się pojawia angielski...
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Dokumentalne

#43

Post autor: Cracker »

Ostatnio obejrzałem film Martina Scorsese "No Direction Home".
Przyznam, nie wiedziałem że Scorsese nakręcił dokument o Dylanie. Wiedzałem o The Band, Stonsach i Harrisonie a ten mi jakoś umknął, aż kilka tygodni temu natrafiłem na niego w jakimś lombardzie.
Doskonałe uzupełnienie muzyki Dylana, pomagające lepiej zrozumieć okoliczności, atmosferę i czasy w których zaczynał swoją karierę i które ukształtowała go jako artystę.
Polecam.

20220113_095728.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dokumentalne

#44

Post autor: Myszor »

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Kręcony na przestrzeni lat dokument o tej zdolnej nastolatce, a właściwie rodzeństwie.
Zaskakuje dojrzałością wypowiedzi. Ma magiczne momenty np. Kiedy podglądamy proces powstawania piosenki do Bonda.
Warto!
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Dokumentalne

#45

Post autor: Cracker »

Przestań podglądać nastolatki , Myszor. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
ODPOWIEDZ