Książki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 163
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Książki

#391

Post autor: pedro9 »

Kawał potwornej historii polskiej muzyki i bohemy rodzimej.
osiecka.jpg
Kupiona w rezerwacie Dedalus.
PS.
Osiecka noblistką nie była.
Piotr
Felix1988
Posty: 3471
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Książki

#392

Post autor: Felix1988 »

Ian Bostridge - Podróż zimowa Schuberta. Co prawda nie jestem prenumeratorem Ruchu Muzycznego, ale okazało się, że do egzemplarza odkładanego "do teczki" w saloniku też dołożyli mi ten gratis :) Zacząłem czytać wczoraj wieczorem i już widzę, że będzie ciekawie.
Załączniki
Schubert.jpg
Awatar użytkownika
pedro9
Posty: 163
Rejestracja: 07 mar 2018, 11:14

Re: Książki

#393

Post autor: pedro9 »

Kryminał z nutką romantyczną.
Josephine Tey, "Tam piaski śpiewają", tłum. Krzysztof W. Malinowski, wyd. Iskry, Warszawa 1977.
tey.jpeg
[...]Tam piaski śpiewają
I chodzą kamienie,
Zwierzęta gadają
I stoją strumienie,
...
...
Czyhając na śmiałka
Wzdłuż drogi do Raju[...]

Autorka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Josephine_Tey
Recenzja: https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=477859
Książka (mobi): https://doci.pl/vinylo/tam-piaski-piewa ... ey+fnnec15
Piotr
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#394

Post autor: Myszor »

Późno jak na mnie bo bardzo lubię KW ale co się odwlecze...
Niestety książka w 80% efekciarska, pełna błyskotliwych i chwytliwych anegdot i porównań ale unikająca głębszych refleksji.
Podobał mi się rozdział o samochodach bo to jego pasja, gdzie KW opisuje barwnie wszystkie fury jakie kupił w życiu.
Ciekawie teź się czyta o kulisach odejścia z Polsatu, rozliczeniu z Michałem Figurskim oraz o szczegółach powstawania kolejnych shows.
Choć w sumie to wolę posłuchać wywiadów Wojewódzki-Kędzierski.
Załączniki
5FA7E01B-5C89-48AE-BB83-BDDEA682501F.jpeg
5FA7E01B-5C89-48AE-BB83-BDDEA682501F.jpeg (46.35 KiB) Przejrzano 1377 razy
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#395

Post autor: Myszor »

"Król" był świetny ale efekciarski.
"Królestwo" to wyższy poziom literatury, bardzo trudne i ciężkie tematy polsko-żydowsko-niemiecko-ukraińskie.
Napisane po mistrzowsku.
Załączniki
28741719-AF86-47BC-AA38-3995BC3FF749.jpeg
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#396

Post autor: StarRock »

Deon Meyer - Lemmer (tom 1) - Krwawe safari.jpg
Za podpowiedzią innego autora, odkryłem tegoż. :D
Deon Meyer i jego Krwawe Safari, akcja kryminału umiejscowiona na terenie RPA... bo i autor stamtąd.
Fajnie się czytało, wartka akcja, żadnych dłużyzn, no i odkryłem... miodożera. :)
Słyszałem o owym, ale bez wiedzy, że tenże ma miano nieustraszonego geniusza, a także najbardziej nieustraszonego zwierzęcia na świecie. I to wszystko w masie 16 kg oraz długości około 80 cm.
Zaintrygowany poczytałem o ratlu (inna nazwa), oglądnąłem trochę filmików i przychylam się do opinii o jego niezwykłości. Podobno jest taki, gdzie uchwycono walkę siedmiu lwów z trzema ratlami, z wynikiem końcowym nierozstrzygniętym. :shock: Dodam też, że jego ulubioną przekąską jest czarna mamba, ale i kobra, bo podstawą jego pokarmu są węże. Doprawdy niezwykła bestyjka, a książka warta poświęconego jej czasu, z chęcią sięgnięcia po inne tegoż autora.
Aha... ratel, to także wóz bojowy na wyposażeniu armii południowoafrykańskiej.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Książki

#397

Post autor: Regsoft »

StarRock pisze:
12 kwie 2021, 00:18
oglądnąłem trochę filmików
A tak mi się skojarzyło ...
Widziałeś może "Bogowie muszą być szaleni"? Jedenkę i dwójkę oczywiście ...
Jeśli jakimś przypadkiem nie, a miałbyś kiedyś ochotę na starą i zupełnie nieamerykańską komedię to z przyjemnością zarekomenduję ...
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#398

Post autor: StarRock »

Regsoft pisze:
12 kwie 2021, 00:45
Widziałeś może "Bogowie muszą być szaleni"?
Trochę się oglądało, sięgnąłem po ściągawkę :mrgreen: ... owszem mam na "tapecie", a i pewnie zakamuflowaszy, gdzieś sobie leży.
Obejrzałem trailera i załapałem fabułę, mniej więcej. :? Oj dawno, to było. :doh:
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#399

Post autor: StarRock »

cover.jpg
cover.jpg
Takie wojenne wspominki iracko-afgańskie, nieźle napisane, a i dobrze obie się czyta. :)
I czego dowiadujemy się...między innymi.
Pan pułkownik, as lotnictwa amerykańskiego nie ukrywa...wśród wyższych oficerów US Army nie brakuje miernot, głupców i karierowiczów, a jeden taki zapragnął likwidacji żołnierzy rosyjskich na lotnisku w Prisztinie. :doh: Na szczęście brytyjski generał z bardziej chłodną głową, wyraził sprzeciw, bo zapachniało trzecią wojną światową.
A pan kapitan, dowódca plutonu wyrzutków twierdzi...jesteśmy najwspanialszym narodem tegoż świata :!: i ...to my wygraliśmy drugą wojnę światową. :!:
Jak ja tych jankesów, za tę ich "skromność" "lubię". :lol:
To tak na marginesie, abstrahując od treści właściwej.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#400

Post autor: StarRock »

cover.jpg
Dla fanów kopanej, a i na czasie w związku z poronionym pomysłem superligi, którą to zatroskani postanowili wznieś na wyżyny, bełkocząc o dobrze tejże, a w zamyśle dojenia kasy. Wracając do książki, jest trochę ciekawostek, a na początku dowiadujemy się, że założycielem Realu był Katalończyk, o czym nie wiedziałem. :o :lol:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#401

Post autor: Myszor »

StarRock pisze:
29 kwie 2021, 00:31
poronionym pomysłem superligi,
Tak, to była jazda bez trzymanki :lol:
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Książki

#402

Post autor: piotrjazz »

Myszor pisze:
13 mar 2021, 23:36
Późno jak na mnie bo bardzo lubię KW ale co się odwlecze...
Niestety książka w 80% efekciarska, pełna błyskotliwych i chwytliwych anegdot i porównań ale unikająca głębszych refleksji.
Ale czyta sie z przyjemnoscia , wlasnie dzieki humorowi. No i ma do siebie troche chociaz dystansu , w przeciwienstwie do innych autorow autobiografi. A najwazniejsze umie pisac ;)
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#403

Post autor: StarRock »

cover.jpg
Nowy czajldcik Strażnik :) i to podwójny, bo napisany wespół przez braci, Andrew i Lee. Myślę, że pomysłem na książkę była ingerencja hakerów i służb rosyjskich w amerykańskie wybory prezydenckie i bez bicia przyznaję, niespecjalnie mnie wzięła. :?
Tak jak i poprzednia zresztą, jednak wolę Reachera z tych wcześniej napisanych. A może, to wina odsłuchu obu (audiobook), co niespecjalnie lubię, kiepsko się skupiam.
Jednak wzrokowiec jestem i kolejną napisaną przez Lee, już na pewno przeczytam. :D
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: Książki

#404

Post autor: piotrjazz »

Jakub Zulczyk "Informacja zwrotna"

"Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiem byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia, to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił."

To tak naprawde nie kryminal a ksiazka o alkoholizmie.
Majac swiadomosc ,ze autor wyszedl niedawno z nalogu podwojnie wstrzasajaca. Jak dla mnie przynajmniej.
Załączniki
2299906732322.jpg
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Kerm
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2021, 08:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Książki

#405

Post autor: Kerm »

Super temat, odnajdę się w nim. Kocham książki choć czasu na nie mam zdecydowanie za mało, a za dużo pracy i innych obowiązków... wręcz zatrważa mnie liczba przeczytanych w tym roku książek... No ale cóż, jakość nie ilość się liczy. ;)

Jestem wielkim fanem biografii i autobiografii inspirujących osób ze świata ogólnie pojętej sztuki, muzyki, sportu czy ogólnie dot. zespołów muzycznych. Jak muszę odpocząć od biografii to lubię fantasy, horror, dobry kryminał na poziomie (a nie czytadło w stylu Mroza) też ok.

Aktualnie czytam (męczę w sumie):Obrazek

Męczę bo nie porywa mnie ta pozycja (a może nie porywa mnie historia fochów Watersa?) ale chcę ją dokończyć.

Mam do Was prośbę, jeśli możecie polećcie proszę najlepsze książki o zespołach rockowych/metalowych czy okołorockowych jakie czytaliście. Będę wiedział za co się brać a na co nie tracić czasu. ;)
ODPOWIEDZ