Mamrotograf

Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Mamrotograf

#16

Post autor: zelazny »

szczepan_def pisze:
30 gru 2020, 18:05
Screenshot_20201230_175018.jpgScreenshot_20201230_174927.jpgScreenshot_20201230_175130.jpg

NIkomu do kieszeni nie zaglądam. Bawią mnie do łez te barwne poetyckie wywody i opisy (często nie mające żadnego sensu) sposobu działania z nieodzownym i niepodważalnym wpływem na dźwięk. :clap: ku przestrodze :mrgreen:

Platforma antywibracyjna dzięki której pojawia się mnóstwo harmonicznych... No to leci pierwsza harmoniczna :happy-wavemulticolor:
Pomyśl sobie żeby tak położyć na tym odtwarzacz mp3...
Co za pierdolo...y bełkot.

Jeden z pewnych wpisów na innym forum.

"Jest to player, który gra bardzo bardzo równo - z góry na dół. Żadna część pasma nie jest ani obcięta ani uwypuklona. Dźwięk przy tym jest bardzo muzykalny, z niezłym PRAT i przestrzenią. Wysokie tony są cudne - dźwięk błyszczy i nic nie jest obcięte ani zamulone (nienawidzę tego), a z drugiej strony player ten nigdy nie popada w ostrość (jak np. czasem Primare). Od droższych urządzeń marek typowo "audiofilskich" odróżnia go pewien brak takiego jakby "spokoju" i takiej ogólnej "klasy" i wyrafinowania. W tym bardzo drogim sprzęcie wokaliści i instrumenty są na scenie jakby "powycinani" z takiej spokojnej ciszy. Tutaj ten efekt występuje słabiej - wszystko się nieco zlewa i rozmywa. Dźwięk jest jednak tak pomyślany, że przestajemy analizować pasmo i poszczególne cechy i skupiamy się na muzyce, bo ogólnie brzmi to po prostu bardzo fajnie. Urządzenie "chce grać". Zaznaczam też, że Technics jak na razie grał u mnie dopiero 14 godzin i w sumie dźwięk może się jeszcze dużo bardziej ułożyć."
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mamrotograf

#17

Post autor: Tarkus »

I see comments from people who actually bought them and posted about them on forums, generally saying that they had no effect on their audio system.
Wytłumaczy mi ktoś, dlaczego się nie dziwię?

Przy okazji: mimo usilnych starań nie udało mi się stwierdzić wpływu rodzaju użytych wtyków na brzmienie zestawu. I mimo starań nadal dostrzegam wpływ kabli - z tym, że nie ich ceny (kompletnie!), tylko marki. Klotz redukuje górę, Sommer redukuje dół i rób, człowieku, co chcesz! :roll:
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Mamrotograf

#18

Post autor: zelazny »

Heh tylko marki, no to dobry markowy to jednak cena. :?
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mamrotograf

#19

Post autor: Tarkus »

zelazny pisze:
09 mar 2021, 07:24
Heh tylko marki, no to dobry markowy to jednak cena.
Nie o to chodzi. Mówię o kablach z podobnej półki cenowej, ale różnych firm. Mam taki interkonekt robiony z Klotz Titanium i ten z niewiadomych przyczyn trochę przygasza wysokie. Ciekawe, że inny, na AC110 (też Klotz), również ujmuje góry, ale mniej. A z kolei jeszcze inny, na kablach Sommer Spirit (mam 2 takie komplety różnej długości), ujmuje trochę dołu - też nie wiem, dlaczego. I zdaję sobie sprawę, że kable nie powinny mieć wpływu na brzmienie, a jednak jakoś mają. Jak to ujął Wieszcz: "Dalibóg nie pojmuję nic i oszaleję". :shock: Choć z drugiej strony bywa to praktyczne. Np. tego Klotz używam do CD, a tego Sommera między preampem gramofonowym a wzmacniaczem - trochę wyrównują "nadmiary" jednego i drugiego.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mamrotograf

#20

Post autor: koscidogitary »

Tarkus pisze:
09 mar 2021, 00:01
Klotz redukuje górę
I ja mam takie wrażenie, dlatego Klotza uważam za świetny (i tani) kabel w jaśniejszych systemach.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mamrotograf

#21

Post autor: koscidogitary »

Wrzucam coś od siebie, pewnie część z Forumowiczów zna już ten rodzaj Mamrotografu, ale tutaj po(d)pisał się sam Pan Pacuła...
I ja się z tego wcale nie śmieję, dla mnie to blamaż i redaktora i firmy VdH.

A zatem: Van Den Hul THE EXTENDER
http://highfidelity.pl/@main-3724&lang=

W skrócie:
The Extender jest jednak produktem, który przebija wszystko, co firma Van den Hul oferowała do tej pory. Przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę naukowe podstawy. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to produkt znany od wielu, wielu lat i powszechnie stosowany w Japonii – supertweeter. Tego typu przetworniki mają za zadanie poszerzenie pasma przenoszenia poza 20 kHz, często aż do 100 kHz, co zmniejsza wewnętrzne „spięcie” dźwięku, a pośrednio poprawia również przetwarzanie basu przez głośniki główne.

The Extender superweeterem jednak nie jest. To generator fal o nazwie Scalar Waves (...)

Extender nie wytwarza żadnego pola dźwiękowego, dlatego też nie jest supertweeterem. Nie da się zmierzyć, ani usłyszeć dźwięku wychodzącego z Extendera.

Extender emituje sygnał docierający bezpośrednio do mózgu. (podkreślenie – red.) Ograniczenia kolumn, podbarwienia akustyki, a nawet pewne wady słuchu mogą być w tym wypadku pominięte. Akustyczne ograniczenia w reprodukcji dźwięku nie grają już kluczowej roli.

Efekt foniczny uzyskiwany po podłączeniu Extendera polega na natychmiastowym umiejscowieniu reprodukowanego dźwięku w naturalnej głębokiej przestrzeni. Dźwięk osiąga wysoką rozdzielczość i pojawia się przyjemność płynąca ze słuchania.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mamrotograf

#22

Post autor: koscidogitary »

A tutaj komentarz Reduktora Szumu w powyższym temacie, dodatkowo świetna recenzja węglowych kabli Van den Hul.
To akurat za każdym razem bawi mnie do łez :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=lgQcRSt3qas
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mamrotograf

#23

Post autor: koscidogitary »

Tarkus pisze:
09 mar 2021, 00:01
Przy okazji: mimo usilnych starań nie udało mi się stwierdzić wpływu rodzaju użytych wtyków na brzmienie zestawu.
Patrząc od strony realizacji dźwięku, wtyki posiadają cechy czysto mechaniczne a nie akustyczne dlatego mam podobne zdanie.
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Mamrotograf

#24

Post autor: szczepan_def »

Too many tubes, too little time...
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 943
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Mamrotograf

#25

Post autor: pablos »

"QFL modyfikuje strukturę powietrza wokół głośnika czy instrumentu sprawiając, że uwalniają się dodatkowe dźwięki z nagrania, których bez tej modyfikacji nie było słychać." To jest właśnie ten moment kiedy nie wiem jak to skomentować :D. Ale jak sprzedają tzn. że ktoś kupuje...
...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Mamrotograf

#26

Post autor: szczepan_def »

Too many tubes, too little time...
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mamrotograf

#27

Post autor: koscidogitary »

szczepan_def pisze:
11 mar 2021, 13:16
Stolec
Sztos! ... ehmm, znaczy Shit!
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Mamrotograf

#28

Post autor: zbyszek1982 »

szczepan_def pisze:
11 mar 2021, 13:16
Stolec :obscene-buttsway:
http://audiophile.rocks/obscurum.html
To przebija krążki hokejowe na patykach. :lol:
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mamrotograf

#29

Post autor: Tarkus »

Tzn. nie bardzo rozumiem, o co w tym chodzi. Że twardy materiał, np. drewno dębowe, troszeczkę ma zmniejszyć rezonans, przetwarzając troszeczkę drgań na ciepło?! Czy jak?
pablos pisze:
11 mar 2021, 09:45
Ale jak sprzedają tzn. że ktoś kupuje...
Na razie wiemy tyle, że ktoś to wystawił. Nie mamy natomiast żadnych dowodów, że ktoś to już kupił. :lol:
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Mamrotograf

#30

Post autor: szczepan_def »

Trochę tańsze cudowne Zaślepki, a jakże poprawiające dźwięk
Załączniki
Screenshot_20210407_222856_compress35.jpg
Screenshot_20210407_222922_compress85.jpg
Too many tubes, too little time...
ODPOWIEDZ