Na razie wykonałem sam myjkę do mycia płyt winylowych (myjka)oraz przedwzmacniacz lampowy na bazie AVT2886. preamp
Chciałbym zrobić słuchawkowy wzmacniacz lampowy, podobno opisany poniżej jest dobry, jednak poziom mojej wiedzy nie pozwala mi na pełne zrozumienie schematu. I tutaj kilka pytań:
- czy to jest schemat dla jednego kanału?
- jaki transformator zastosować? TG 2.5-1-666?
- gdzie wpiąć potencjometr? logarytmiczny, liniowy, jaka wartość?
- gdzie jest wejście sygnału?
********************************************************
Opis:
Pentoda EL83 w układzie triody. Jej oporność wewnętrzna w układzie triody wynosi około 2kohm (pentody: 130kohm), co teoretycznie (a i w praktyce) pozwala zejść z pasmem poniżej 20 herców (bez sprzezenia zwrotnego). Nie jestem fanem wzmacniaczy typu "single ended" (jakaś sensowna polska nazwa?), ale EL83 w tym układzie brzmi bardzo dobrze! Dużo zależy od jakości elektrolitu w katodzie lampy. Element to paskudny, ale wyeliminować go z tego miejsca nie bardzo się da.
Opornik Rf wprowadza sprzężenie zwrotne. Można go nie montować, ale gdy już zdecydujemy się na sprzężenie zwrotne to grozi nam wzbudzenie się wzmacniacza na czestotliwościach radiowych. By tego uniknąć dodajemy w anodzie pierwszej lampy układ RC (10kohm + 200pF).
Pole do popisu jest duże. Układ jest prosty, a rezultaty znakomite - pod warunkiem, że nie zależy nam na dużej mocy. Można próbować użyć innych małych pentod i tetrod strumieniowych mocy w układzie triody, albo podwójnych lamp trioda-pentoda - trzeba pewnie będzie dobrać inny punkt pracy. Można też użyć połączonych równolegle połówek podwójnej triody.

LINK DO CAŁEJ STRONY...