BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#811

Post autor: Zeroqll »

Dziękuję, na razie nie mam czasu, a z tego co widzę kolejka i tak jest na pół roku :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#812

Post autor: Wojtek »

Tak na prawdę "problem" leży w komplikacji, ale ta wynika z tego że Piterski nie posiada obecnie wkładek MM.

Notabene, pisanie o "naszych" wkładkach MM i o tym że mają różne parametry wpływające na dźwięk jest dość kuriozalne bo brzmi to tak jakby w świecie MC nie było dokładnie tak samo. Nie wiem, może to jakieś dziwne teorie w ramach "zabawy".

Wkładka z igłą i tak wnoszą najwięcej do brzmienia, dlatego też zawsze jak testujemy preamp czy SUT to nie da się chyba nie wspomnieć o wkładce/kach przy których były przeprowadzane testy.

Nie wiem jak inni, ale z moich doświadczeń zarówno w świecie MM jak i MC, z preampami, prepre czy SUTami, niezależnie w co jak bym wpiął to i tak pewien charakter brzmienia wkładki jest powtarzalny.

Tu trochę wracamy do dysput z przeszłości gdzie były różne głosy na temat tego ile % tego co słyszymy z płyty wnosi wkładka, a ile preamplifikacja.

Ciężko dość do sensownych wniosków jak się ma doświadczenie tylko z jedną wkładką czy preampem, ale jeśłi np. mam 2 wkładki i jeden preamp, wiem dokładnie jak one grają w zestawie, nagle przychodzi przykładowy Bufon do testów, przepinam kable, i wszystkie 2 wkładki które już bardzo dobrze znam grają na Bufonie np. jaśniej i z szerszą sceną... no to mogę już chyba postawić jakiś wniosek na temat jaką różnicę wniosła zmiana preampa, prawda? :)

Podobnie może być u Piterskiego jeśli ma oklepane połączenie Verto z Rohmannem w połączeniu z różnymi preampami MM. Trzeba tylko wtedy założyć że udało się Piterskiemu w drodze doświadczeń wyłapać czego się możę spodziewać po kombo "Verto+Rohmann" niezależnie od tego co jest dalej.

Mam nadzieję że dość jasno opisałem sprawę :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Rekiniasty
Posty: 383
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#813

Post autor: Rekiniasty »

Piterski pisze:
11 wrz 2020, 14:25

PS. Wyślijcie mi dobrą MM to zrobię test na wkładce MM.
Może będę w w stanie pomóc w rozwiązaniu tegoż sporu Między Pawlakiem a Kargulem :lol:
Mogę zaproponować do testów koledze Piterskiemu, wkładkę MM Nagaoka MP200, aktualnie leży w pudełku ;)
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#814

Post autor: gravediggie »

Piterski pisze:
11 wrz 2020, 14:25
Wyślijcie
Ale w zasadzie po co? Wszystko chyba na ten temat zostało już napisane. Ja osobiście chętnie czytam Twoje relacje z testów ale podchodzę do tego bardziej jak do ciekawostki, to tak jakby pogadać sobie przy piwie o wrażeniach odsłuchowych, dla samej przyjemności prowadzenia rozmowy. Charakter grania bufona chyba już dawno został zdefiniowany. Co oczywiście nie jest zarzutem z mojej strony. Ale z trzeciej strony, zgadzając się z Tobą że wrażenia odsłuchowe zależą od pełnego toru, akustyki i tak dalej to mam nieodparte wrażenie że nic nam po naszych opisach oprócz przyjemności dzielenia się pasją.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2020, 21:56 przez gravediggie, łącznie zmieniany 1 raz.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#815

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
11 wrz 2020, 20:38

Podobnie może być u Piterskiego jeśli ma oklepane połączenie Verto z Rohmannem w połączeniu z różnymi preampami MM. Trzeba tylko wtedy założyć że udało się Piterskiemu w drodze doświadczeń wyłapać czego się możę spodziewać po kombo "Verto+Rohmann" niezależnie od tego co jest dalej.
W sensie, że jak wiem jak smakuje sól, to jestem w stanie powiedzieć jak smakuje danie bez soli, gdy jem je z solą?
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#816

Post autor: koscidogitary »

Ej, chłopacy, a co Wy na to, żeby posłać Buphono dalej do testów, do kolejnej osoby? ;)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#817

Post autor: Piterski »

gravediggie, trafiłeś w sedno, chodzi o dzielenie się pasją i jako pasję to traktuje.
Dlatego Zeroqll nie obraź się za tę uwagę ale ty się próbujesz na siłę doktoryzować, ja już nie mam takich ambicji i pozostawię to tobie ;)
koscidogitary,już się wymieniłem tel.z kolejnym w kolejce kolegą i po weekendzie się do niego odezwę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#818

Post autor: Zeroqll »

Tak jak pisałem wcześniej, ciężko prowadzić dyskusję jeżeli Ty przez tyle stron ani nie odnosisz się do sedna sprawy, ani nie odpowiadasz na zadane pytania. Ja przez cały czas piszę o jednym i to jest mój główny zarzut do Twojej recenzji, że SUT nie jest przezroczysty, a Ty o wszystkim, tylko nie o tym. Dlatego jeszcze raz napiszę, że twój test to nie jest opis sekcji MM Buphona, a opis kombinacji Verto z Buphonen.
Co do Twojej ostatniej uwagi napiszę tylko, że ja się dzielę własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a Ty wolisz odsyłać do pseudonaukowych artykułów.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#819

Post autor: Piterski »

Zeroqll, czytasz i rozumiesz z tego co piszę tylko tyle ile jest ci wygodnie. Czytaj uważnie w całości, a nie wyrwane z kontekstu zdania. Od początku wiadomo jaką kombinacje przesłuchuje.
U Ciebie z twoich opisów nie wynika dla mnie nic, mógłbym to dopasować do wszystkiego co słyszałem czy w domu czy u znajomych czy w klubie. Wypisałeś zestawienie sprzętu i wkładek, a nie wiadomo nic o materiale muzycznym, różnicach między poszczególnymi wkładkami itd.
Przypiąłeś się za to, jak rzep do psiego ogona, do tego co napisałem i szukasz dziury w całym. Tak więc mam prośbę prowadź sobie swoje krucjaty ale nie pod moim adresem. Na dalszą polemikę możesz nie liczyć, tyle w tym temacie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#820

Post autor: Zeroqll »

Niczego nie wyrywam z kontekstu i czytam uważnie, dlatego zacząłem tą dyskusję. Tak wiadomo, co testujesz, jak złączysz ze sobą kilka postów, ale jak Wydra wklei nr postu z Twoją recenzją na pierwszą stronę (752), to potencjalny czytający dowie się tylko tego że to jest test sekcji MM. Nie dowie się tego, że wykonałeś go na wkładce MC (chyba że prześledzi cały wątek), że zmieniłeś charakterystykę pracy urządzenia przez podpięcie SUTa i tym samym cechy które przypisujesz sekcji MM nie będą się pokrywały przy wkładce MM. Może byłoby łatwiej gdybyś chociaż raz odniósł się bezpośrednio do tego co napisałem, tj wpływu transformatora na brzmienie, a nie kruczył dookoła. Przynajmniej wtedy byłoby wszystko jasne, a tak to muszę się zastanawiać, czy Ty wiesz, czy nie wiesz, czy udajesz że nie wiesz. Zakładam że nie wiesz i nie chcesz wiedzieć.
Przyczepiasz się do moich opisów, a Twoje czym się różnią, tym że podałeś nazwy płyt? No bo na pewno nie opisałeś różnic między wkładkami. No tak zapomniałem, przetestowałeś sprzęt tylko na jednej, MC, bo MMek nie posiadasz i czekasz aż Ci ktoś pożyczy.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#821

Post autor: Piterski »

Jestem już po rozmowie z kolegą istvanek, który jest kolejny na liście chętnych. Dziś wieczorem preamp trafi w jego ręce.
Koledze wydra bardzo dziękuje za jego udostępnienie. Dzięki temu mogłem zapoznać się z jego preampem i innym okiem spojrzałem na moje wkładki. Jeśli coś bym zasugerował, to by w profil wsunąć płaskie stalowe blaszki z gwintem. Trudniej się je ustawia by pokrywę przykręcić ale są znacznie wytrzymalsze i trwalsze niż gwint w aluminiowym profilu. Rozwiązane podpatrzone z innej konstrukcji DIV.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#822

Post autor: Piterski »

Buphono trafił oficjalnie na testy do kolegi istvanek. Można już wprowadzić aktualizację na liście testerów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#823

Post autor: wydra »

Bardzo dziękuje za testy, kwieciste komentarze i poświęcony czas :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
istvanek
Posty: 17
Rejestracja: 02 sty 2015, 01:03
Gramofon: Metz TX4963
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#824

Post autor: istvanek »

Tak, potwierdzam. Wczoraj wieczorkiem był pierwszy 'szybki' odsłuch. Zapowiada się ciekawie. Dziękuję koledze Piterskiemu za dostarczenie pre pod drzwi :)
pre.jpg
Metz Mecasound TX4963 + AudioTechnica VM740ml
Metz Mecasound AX4960
Metz Mecasound CX4962
Metz Mecasound SX4961
Denon DCD-1460
BRAUN ADS M9
AudioTechnica ATH-AD1000X
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1149
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#825

Post autor: Piterski »

wydra pisze:
14 wrz 2020, 14:06
Bardzo dziękuje za testy, kwieciste komentarze i poświęcony czas
wydra, cała przyjemność po mojej stronie :)
istvanek pisze:
14 wrz 2020, 14:27
Dziękuję koledze Piterskiemu za dostarczenie pre pod drzwi
istvanek, baw się dobrze i do usłyszenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ