BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#751

Post autor: Piterski »

Ok. to przetestuje go pod kontem MM i zrobię krótkie porównanie MM z MC na tej samej wkładce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#752

Post autor: Piterski »

Tak jak już wstępnie zasygnalizowałem napisanie swoistej recenzji tego preampu jest dla mnie nie łatwym zadaniem ze względu na punkt odniesienia jakim w moim zestawie jest Sensor. Dlatego też nie będę pisał tego tekstu jako porównanie lecz czasem odniosę się do niego jako „wzorca” tego co uzyskać można lecz tylko i wyłącznie w celu podkreślenia pewnych cech testowanego preampu kolegi Wydra.
Jak już to pisałem poniższe wrażenia będą dotyczyły konfiguracji preampu jako wersji MM.
Wziąłem się dziś za odsłuch płyty specyficznej bo z tego co słyszałem to nagrywana była cyfrowo. Mam na myśli album „Brothers in arms” zespołu Dire Straits. Przesłuchałem cały album ale skupiłem się na dwóch utworach w szczególności. Zarówno tytułowym jak i „Ride across the river”.
Preamp Buphono, w moim mniemaniu jest równo zestrojony i ma swój własny charakter. Nie mam wrażenie dominacji jakiejś części pasma. Tym na co najbardziej zwracamy uwagę jest głos Knopflera, który jest mocny, lekko aksamitny, jak gdyby delikatnie pogrubiony, nie nosowy tylko bardziej bezpośredni. Wyraźny bez problemu pozwalający słuchać i zrozumieć słowa piosenki. Na krążku jest on bardziej zróżnicowany i momentami bardziej intymny. Dochodzą wtedy pewne smaczki i większe zróżnicowanie dynamiki, głównie tej w mikroskali. Za to jednak trzeba zapłacić dużo więcej. Generalnie odbiór jest bardzo dobry i spójny, przyjemny w słuchaniu. Pamiętam, że czasem na tej płycie wydanej CD wokalista i towarzyszące mu instrumenty mnie drażnili ostrością i pewną „cyfrową” sztucznością. Tu tego efektu nie ma i za to należy się Wydrze uznanie. Właśnie ta średnica spowodowała, że słucham tego urządzenia.
Scena jest zasadniczo zbudowana we wszystkich trzech wymiarach z akcentem położonym na pierwszy plan. Zawiera się w obrębie kolumn i poza nie raczej nie wychodzi. Zarówno wokalista jak i pozostali muzycy są wysunięci na pierwszą linię w stronę słuchacza. Są na scenie dość precyzyjnie rozmieszczeni tak więc gitara, pałeczki, stopa perkusji są lokalizowane zarówno w górę i dół jak i wprawą i lewą stronę sceny. Do momentu kiedy nie robiłem porównań nie miałem też zastrzeżeń i „kupiłem” to jak plany są umieszczone w głąb. Tu też mamy przetaczające się w tle grzmot odchodzącej burzy dający poczucie głębi. To wszystko jest spójne w swoim przekazie i nie powoduje dyskomfortu w odbiorze utworu jako całości. Oczywiście można te plany rozsunąć bardziej spowodować, że dźwięk się bardziej rozpływa i przemieszcza równocześnie w trzech wymiarach dając wrażenie większej holografii, ale to już domena urządzeń z dużo wyższego pułapu.
Buphono jednak serwuje nam bardzo spójny i przekonywujący obraz, który jak przypuszczam nie jest dostępny w urządzeniach w jego cenie czy może nawet i 2 razy większej. Tu nacisk położono na to by bas nie dominował, a góra pasma nie była zgaszona czy nadmiernie wyeksponowana. Zespół Dire Straits gra z energią i pewną łagodnością. Wszystkie linie melodyczne są zaakcentowana na przekazanie rytmu i skali makro dynamiki. Nie odczuwamy niedosytu nie gra nam kuchenne radyjko tylko chłopaki dają koncert. Linia melodyczna jest rozpoznawalna i nie odbiera się uczucia jakiejś sztuczności.
Oczywiście można ten dźwięk jeszcze bardziej zróżnicować wpompować w niego więcej mikrodynamiki ale to musi wyjść też z wkładki i tu już można się zastanawiać czy jest sens zwiększać nakłady skoro prawdopodobnie wkładki z jakimi przyjdzie mu współpracować tego do końca nie są wstanie pokazać.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2020, 21:22 przez Piterski, łącznie zmieniany 1 raz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1691
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#753

Post autor: winylowy_luke »

wydra pisze:
07 wrz 2020, 14:24
Może jakieś sugestie?
Ustawienia dla MM:
Obciążenie w zakresie 20 - 100 kOhm
Pojemność w zakresie 0 - 700pF

EDIT:
plus przełącznik mono / stereo
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2020, 21:38 przez winylowy_luke, łącznie zmieniany 1 raz.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#754

Post autor: Zeroqll »

Piterski pisze:
07 wrz 2020, 20:49
Tak jak już wstępnie zasygnalizowałem napisanie swoistej recenzji (...)
To recka sekcji MM, MC, czy MM plus SUT?
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#755

Post autor: mrcnoos »

wydra pisze:
07 wrz 2020, 14:24
Może jakieś sugestie?
Dwa wejścia na gramofony, żeby nie przepinać zbędnie przewodów. Szukałem takiej opcji i znalazłem gdzie indziej.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#756

Post autor: zbyszek1982 »

mrcnoos pisze:
07 wrz 2020, 21:47
Szukałem takiej opcji i znalazłem gdzie indziej.
Mówisz masz, cztery wejścia phono :lol:
http://emt-international.ch/e/jpa66.php
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#757

Post autor: mrcnoos »

zbyszek1982 pisze:
07 wrz 2020, 22:12
mrcnoos pisze:
07 wrz 2020, 21:47
Szukałem takiej opcji i znalazłem gdzie indziej.
Mówisz masz, cztery wejścia phono :lol:
http://emt-international.ch/e/jpa66.php
:lol:
Ale wiesz, żółty mi do trampek nie pasuje. Żona mówi, że jak płytę zmieniam to to musi być dostojne ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#758

Post autor: zbyszek1982 »

To EMT tyle kosztuje, że zatrudnisz sobie do niego człowieka do zmieniania płyt w białych rękawiczkach. :morda:

A tak na serio, to można po prostu wstawić selektor wejść na przekaźnikach i tyle. Masa wspólna dla wszystkich gramofonów.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#759

Post autor: wydra »

zbyszek1982 pisze:
07 wrz 2020, 22:22
To EMT tyle kosztuje, że zatrudnisz sobie do niego człowieka do zmieniania płyt w białych rękawiczkach. :morda:

A tak na serio, to można po prostu wstawić selektor wejść na przekaźnikach i tyle. Masa wspólna dla wszystkich gramofonów.
Jesli komus nie zalezy na nastawach to ja raczej bym wybral po podwojnym przekazniku na kanal takzeby rozwieral i sygnal i mase kanalu.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#760

Post autor: zbyszek1982 »

wydra pisze:
07 wrz 2020, 22:35
Jesli komus nie zalezy na nastawach to ja raczej bym wybral po podwojnym przekazniku na kanal takzeby rozwieral i sygnal i mase kanalu.
Tylko wtedy będzie trzaskało przy przełączaniu.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#761

Post autor: Piterski »

Zeroqll pisze:
07 wrz 2020, 21:34
Piterski pisze:
07 wrz 2020, 20:49
Tak jak już wstępnie zasygnalizowałem napisanie swoistej recenzji (...)
To recka sekcji MM, MC, czy MM plus SUT?
Zerknij na wpis #745.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#762

Post autor: Zeroqll »

Piterski pisze:
07 wrz 2020, 22:43
Zeroqll pisze:
07 wrz 2020, 21:34
Piterski pisze:
07 wrz 2020, 20:49
Tak jak już wstępnie zasygnalizowałem napisanie swoistej recenzji (...)
To recka sekcji MM, MC, czy MM plus SUT?
Zerknij na wpis #745.
Moim zdaniem SUT wnosi zbyt dużo do brzmienia, żeby na tej podstawie oceniać sekcję MM.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#763

Post autor: Wojtek »

Też jestem tego zdania.

Skoro Piterski pozbył się już wszystkich wkładek MM to nie bardzo jest o czym tutaj pisać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#764

Post autor: wydra »

Dzieki @Piterski za opinie, fajnie sie czyta :)
mrcnoos pisze:
07 wrz 2020, 21:47
Dwa wejścia na gramofony, żeby nie przepinać zbędnie przewodów. Szukałem takiej opcji i znalazłem gdzie indziej.
napewno nie w tym preampie :)
winylowy_luke pisze:
07 wrz 2020, 21:11
Ustawienia dla MM:
Obciążenie w zakresie 20 - 100 kOhm
Pojemność w zakresie 0 - 700pF

EDIT:
plus przełącznik mono / stereo
Mamy tutaj nastawy 30k 35k 40k 47k 49k 57k 70k 100k cap 0p 100p 150p 220p 250p 320p 370p 470p. pytanie było raczej czy rezygnować z MM na poczet większych możliwości z MM np +5dB więcej możliwości nastaw rezystancji np w dół do SUTów czy pojemność jeszcze by się jakaś przydała?

Co do Mono to też nie w tym preampie :)
Wojtek pisze:
07 wrz 2020, 23:59
Też jestem tego zdania.

Skoro Piterski pozbył się już wszystkich wkładek MM to nie bardzo jest o czym tutaj pisać.
W sumie jak ktos zna SUTa i wkładkę to może jednak coś napisać bo słyszy co brzmi lepiej a co gorzej z tym co słuchał wcześniej.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2020, 08:45 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#765

Post autor: Piterski »

Zeroqll, Wojtek macie prawo mieć takie zdanie ale ja się z Wami nie zgadzę. Spięcie Verto z Rohmanem pozwala słuchać tej wkładki na wejściu MM. Oczywiście że gra inaczej niż MM-ka ale i te wkładki graja bardzo różnie co sam miałem okazję się już przekonać podczas porównań preampów phono u kolegów.
Słuchałem początkowo Buphono z moją drugą wkładka Phasemotion na wejściu MC i nie zagrała już tak równo jak na wejściu MM.
Znam obie swoje wkładki i testowałem Rohmana na wejściu MC i MM również w Sensorze2 i wiem jakie są pomiedzy nimi różnice.
Doświadczenie wyniesione z róznych spotkań i testów nauczyło mnie żeby czyjeś opinie traktować tylko jako punkt wyjścia, a nie jako prawdy objawione.
Każdy system jest inaczej zestawiony i inaczej się zachowuje.
Jak ktoś ma ochotę to proszę bardzo niech zainwestuje w dwa modele takiej samej wkładki MC w wersji nisko i wysoko poziomowej i zrobi swoje własne porównania.
Wątek traktuje o preampie Buphono i jego brzmieniu. Nic nie stoi na przeszkodzie w słuchaniu go w takiej konfiguracji w jakiej ja to czynię, tak wiec proponuje zakończyć przekonywanie mnie czy to ma sen czy nie. Niech się każdy chętny sam postara i zapiszę na listę oraz zrobi sobie swoje własne porównania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ