BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#736

Post autor: wydra »

Usterki współistnieniejace :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#737

Post autor: wydra »

Piterski pisze:
31 sie 2020, 21:59
Tak, tylko w MC i na razie zbyt mały materiał by wyciągnąć jakieś pełniejsze wnioski. Byłem na urlopie więc nie miałem czasu na dłuższe testy.
Poprzeczkę postawiłem mu wysoką i dlatego staram się zorientować w czym jest rzecz bo moim zdaniem to bardzo udany pream. Miałem kiedyś już u siebie i LAR-a i konstrukcję DIV i nie pamiętam by zagrały równie intrygująco jak ten.
Plan mam taki by przerzucić różnorodny materiał, a potem przerzucić się na sekcję MM i porównać z lampowym pre MM jako punktem odniesienia.
Myślę, że Ty jako konstruktor szybciej może ustalisz na podstawie moich spostrzeżeń co się da z niego jeszcze wyciągnąć.
Krzywa RIAA jest na pewno ok i jest zależna od rozrzutu elementów które użyłem z mała tolerancja. Na symulacjach wychodzi idealnie. Może wsadzenie lepszych stabilizatorów poprawiło by sprawę ale to znowu cena w górę bo takie lepsze staby są sporo droższe od tych pospolitych ale nie jakiś najgorszych których użyłem ja, czyli LM337, LM317 i L7815, L7915. Tutaj zasilacz jest dwustopniowy z prestabilizacja czyli podwójnie stabilizowany. Co do pojemności to sam nie wiem, Raczej mu jej nie brakuje są dwa duże kondensatory na kanał po 4700uF i jest sporo mniejszych 470uF 2200uF 100uF, są ceramiki po 10uF 100nF 1uF i tantale które bardzo poprawiają parametry zasilacza. Na pewno zasilacz jest bardzo ważny, to nie ulega dyskusji :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#738

Post autor: Wojtek »

wydra:
Dorobiłeś się w ogóle jakiejś MC do testów? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#739

Post autor: wydra »

Nie cały czas jestem skupiony na MM :) Ale w końcu kupie jakąś, narazie mam tyle na głowie że nie myślę o tym. Miałem też do Ciebie pisać czy nie masz jakieś używanej do odsprzedaży na testy :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#740

Post autor: Bacek »

wydra pisze:
01 wrz 2020, 09:30
Tutaj zasilacz jest dwustopniowy z prestabilizacja czyli podwójnie stabilizowany.
Co do LM3x7 to lepsze rezultaty może dać tracking preregulator niż prestabilizacja. W sumie w parze LM3x7 + L7x15 też to się da zestawić.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#741

Post autor: wydra »

No ale tracking preregulator to raczej ma za zadanie rozłożenie wydzielanej mocy na dwa scalaki nie? Może sprawa z szumami wyszła by tutaj lepiej niż w prestabilizacji.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#742

Post autor: Bacek »

Dwa stabilizatory też rozkładają Ci moc. To tylko kwestia w jednym czy drugim przypadku tego jaki spadek napięcia wybierzesz na pierwszym a jaki zostanie ci drugim. Poza tym LM3x7 można było by referencje zrobić na ledach lub zenerach (zamiast rezystorach), też coś na szumy da a koszty nadal znikome.

http://www.acoustica.org.uk/t/3pin_reg_notes4.html
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#743

Post autor: wydra »

Poczytałem trochę o tym i może to być ciekawe. Masz jakieś materiały o tym? ogólnie sprawa ma sie tak że pierwszy likwiduje dropy tak jak w prestabie ale przy okazji jest jeszcze sprzężony z tym drugim i może dzięki temu sprawa z szumami wyglądać lepiej bo kasują się one na pierwszym stabie.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#744

Post autor: Bacek »

O tym nie. Ale warto to co wkleiłem poczytać od części pierwszej, szczególnie o kondensatorach lowesr po lm317.
Po za tym gdybyś robił drugi tez na LM317 to https://www.tnt-audio.com/clinica/regul ... se1_e.html

, szczególnie strona druga

I jeszcze było coś o stosowaniu ledów lub zenea jako reference voltage + ew zwykła dioda jako temperature compensation.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#745

Post autor: Piterski »

koscidogitary pisze:
13 sie 2020, 21:18
Ejjj, nooo, jak do września????? ;) ;) ;)
No... tak się złożyło bo krótko po otrzymaniu Buphono poszedłem na urlop ;)

Pierwsze odsłuchy są za mną więc zacznę może już powoli co nieco pisać.
Otóż postawiłem sobie karkołomne zadanie bo zestawiłem do porównań ten preamp z Sensorem2.
Cenowo to jest przepaść. Jednakże jakościowo przyrost, jakości dźwięku w urządzeniach hifi ma raczej przebieg funkcji wykładniczej.
Pierwsze odsłuchy rozpocząłem z wkładką MC Phasemotion PP300. Odnoszę takie wstępne jeszcze nie weryfikowane wrażenie że jako preamp MC to Buphono sprawuje się jednak słabiej, średnica jest ok ale skraje pasma raczej jednak trochę od niej odstają. No ale to temat jeszcze do przesłuchania i weryfikacji.
Spróbowałem więc i zastąpiłem ją Ortofonem Rohman. Obawiałem się, że wszystko może się zrobić jak dla mnie zbyt miękkie i uspokojone idące trochę w stronę tego jak pamiętam granie wkładki MM Otrofon 540. Dlaczego ją więc wyciągnąłem? Nie mam bowiem żadnej wkładki MM, ale mam Ortofon Verto. Tak więc w ten sposób mogłem wykorzystać sekcję MM Buphona. Set up MC spiąłem kablami o małej pojemności Cardas Neutral Reference.
Dla porównania oba preampy ustawiłem jako MM i dla bohatera testów dałem nastawy: 60dB, 47kOhm oraz 220pF.
W moim odczuciu produkt kolegi Wydry zyskuje sporo jako preamp MM.
Przesłuchałem kilka utworów z płyty Dire Straits "Brothers in Arms" i granie jest lepsze, odnoszę wrażenie że w całym paśmie jest równiejsze z większą energią. Przy okazji zakoczyła mnie ta konfiguracja Verto i Rohmana, może dlatego, że dałem krótkie 0,5 przewody Cardasa. Poprzednie moje próby jakie prowadziłem w swoim systemie nie były aż tak obiecujące 8-)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#746

Post autor: nadzorca2 »

Kiedy wreszcie Warszawa puści dalej w obieg do testów preamp ??? Była wcześniej mowa, że testy będą do września i dalej w kolejności będzie preamp trafiał do następnych oczekujących.
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#747

Post autor: Piterski »

Nic nie wiem o takim terminie, a testy to nie wyścigi. Można oczywiście pójść drogą na skróty ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
Myślę jednak, że pod koniec tygodnia lub po weekendzie spróbuje przekazać go kolejnej osobie.
Myślę, że warto się uzbroić trochę w cierpliwość.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#748

Post autor: wydra »

Bez stresu :) każdy może pobawić się ile chce preampem, bo po to on jest, żeby posłuchać porównać. Jest jedno demo i trwa to długo no ale przecież tutaj nie chodzi o żadne wyścigi :) Opinie innych kolegów i moje krótkie zabawy z wkładka MC dały mi do myślenia czy aby buphona nie zrobić preampem tylko MM z większym wachlarzem ustawień, z resztą już chyba wcześniej o tym mówiłem. Żeby można było np lepiej dopasować wejście pod trafo MC SUT. Oczywiście sekcja MC działa tutaj poprawnie ale jako preamp MM sprawuje się on dużo lepiej.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1167
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#749

Post autor: Piterski »

wydra pisze:
06 wrz 2020, 23:03
[...] Opinie innych kolegów i moje krótkie zabawy z wkładka MC dały mi do myślenia czy aby buphona nie zrobić preampem tylko MM z większym wachlarzem ustawień, z resztą już chyba wcześniej o tym mówiłem. Żeby można było np lepiej dopasować wejście pod trafo MC SUT. Oczywiście sekcja MC działa tutaj poprawnie ale jako preamp MM sprawuje się on dużo lepiej.
Przyznam się, że specjalnie nie zaglądam do wcześniejszych opisów by się nie sugerować.
To co piszesz potwierdza się z moimi wstępnymi spostrzeżeniami i skoro taki masz zamysł to skupię się tylko na przygotowaniu opisu wrażeń z odsłuchu kilku utworów. Spróbuje też zrobić porównanie z prephono wbudowanym w wzmacniacz Copland CSA-28. Nie będę przeciągał czasu i skoncentruje się tylko na wariancie MM.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#750

Post autor: wydra »

Ja póki co zastanawiam się czy tak zrobić, być może to byłby strzał w kolano albo ograniczenie czegoś co jest w miarę dobre :) No ale jeśli Buphono sprawuje się słabo jako preamp MC i mało kto będzie go chciał używać do tego celu, a rezygnując z MC mógłby mieć więcej opcji dla MM to myślę że byłby to dobry krok. Sama płytka nie zmieniłaby się tylko wartości niektórych elementów. Może jakieś sugestie?
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ