Rozklejenie połączonych okładek płyt

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Rozklejenie połączonych okładek płyt

#16

Post autor: gravediggie »

Cyborg pisze:
22 lip 2020, 17:25
okładki
Napisz czego szukasz konkretnie najlepiej w dziale kupię.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Cyborg
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2020, 00:56

Re: Rozklejenie połączonych okładek płyt

#17

Post autor: Cyborg »

No więc jestem po wczorajszych próbach.. Powiem tak - totalna porażka. Trzymanie okładek nad parą nie dało kompletnie nic, może jedynie trochę poparzyło mi palce. Trzymanie pod kranem z bieżącą wodą też słabo. W akcie desperacji wlałem gorącą wodę do plastikowej miski i zanurzyłem tam sklejoną stronę, po kilku minutach trzymania zaczęły się rozklejać, jednak w większości przypadków nie rozeszły się sklejone miejsca, tylko rozwarstwił się papier, tzn ten przyklejony kawałek okładki i tak jest przyklejony do drugiej, jedynie oddzieliły się one od siebie za przyczyną rozwarstwienia papieru. Czyli na jednej okładce piękne "place" z obdartym nadrukiem, a na drugiej nadruk zaklejony kawałkiem poprzedniej okładki. Delikatne próby usunięcia tego na początku powodowały odklejenie, a potem rozwarstwiała się i ta okładka więc z przyklejonym kawałkiem usuwałem i nadruk z tej pierwszej.
Poza tym okładki zaatakował grzyb, zapach jaki się unosił podczas tej operacji był nieciekawy (świadomie zabrałem się za to jak żony nie ma w domu;) ). Nie pozostaje mi nic innego niż wyrzucenie tego co pozostało i albo szukanie gdzieś skanów i późniejszy wydruk i klejenie okładek zastępczych, albo mozolne poszukiwanie oryginałów.. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, na tą chwilę jestem nieco zdruzgotany
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Rozklejenie połączonych okładek płyt

#18

Post autor: gravediggie »

Cyborg pisze:
27 lip 2020, 08:48
na tą chwilę jestem nieco zdruzgotany
Głowa do góry.
Tak jak napisałem: załóż temat w dziale kupię i wymień czego szukasz - samych okładek lub płyt w niskim stanie z okładką dobrze zachowaną. Nic nie tracisz a możesz tylko zyskać.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozklejenie połączonych okładek płyt

#19

Post autor: Bacek »

A w skrajnych wypadkach można wydrukować własne. O ile płyty służą do słuchania u siebie to chyba nie jest ogromny problem.
Ok, wartość kolekcjonerska leci na głowę ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Cyborg
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2020, 00:56

Re: Rozklejenie połączonych okładek płyt

#20

Post autor: Cyborg »

Tak, na pewno założę temat w dziale "kupię" jak tylko przejrzę resztę i spiszę/sfotografuję to czego poszukuję
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Rozklejenie połączonych okładek płyt

#21

Post autor: Felix1988 »

Cyborg pisze:
27 lip 2020, 08:48
(...) wydruk i klejenie okładek zastępczych, albo mozolne poszukiwanie oryginałów..

To pierwsze nie ma najmniejszego sensu, bo bez trudu kupisz większość tych wydań za niewielkie pieniądze ze ściachaną płytą i dobrą lub lepszą okładką. Nawet u nas w jednym z komisów leży z 50 samych okładek do polskich LP's, więc to żaden problem. Ale sprawdź też płyty, bo może okazać się, że nie nadają się od odsłuchu, bo są krzywe, zajechane na czymś gramofonopodobnym, etc.
ODPOWIEDZ