Szmery/zakłócenia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kosa1
Posty: 55
Rejestracja: 27 mar 2020, 23:59
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Szmery/zakłócenia

#1

Post autor: kosa1 »

Siema, mam maly problem . Kupiłem streamer Node2 jest podłączony kablem ethernet do routera. Słysze szmery, przy włączonym routerze. Wyłączam routera - nie ma . Co mogę z tym zrobić? Przy tym że streamer jest 2m od wzmacniacza to szmery ustają ale, nie mam kabla tak dluguego do daca i z daca do wzmaka . docelowo chce mies streamera schowanego pod szafka a na szafce wzmak.
Dual 721/shure 15 vIII/vn35 - verdier 220 / audio innovations 500 - tannoy cheviot / kef iq 5 - cardas quadlink 5c - node 2i / dac xiangsheng
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Szmery/zakłócenia

#2

Post autor: blispx »

a ten router to z access pointem jest?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
kosa1
Posty: 55
Rejestracja: 27 mar 2020, 23:59
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Szmery/zakłócenia

#3

Post autor: kosa1 »

blispx pisze:
13 maja 2020, 14:04
a ten router to z access pointem jest?
Tak ma accest point,
Może się komuś przyda więc opiszę , bo zajeło mit o z 5h sprawdzania , każdy kabel z każdym ustawieniem .

Przypuszczam że problemem była zwykła listwa przepięciowa taka komputerowa za stówke, i 4 inne które sprawdziłem. Przy tym że wszystkie urządzenia były wpięte do jednej listwy i oczywiście jednego gniazdka, tak się działo. Musiałem do osobnego gniazdka podpiąć przez listę wzmacniacz, a do osobnego podpiąć dac, streamer, preampa i gramofon . Dopiero wtedy ustały zakłócenia choć zauważyłem że kable nie mogą być blisko siebie , ethernet z interconettami. Wszystkie kable ekranowane. Kupiłem listwę Tomanka z dc blockerem , i filtrami ponić często rozwiązuje ten problem. Innyą przyczyną może być to że node2 nie ma uziemienia, ponoć można połączyć mase noda z daciem, ale wole nie próbować , jak działa.
Dual 721/shure 15 vIII/vn35 - verdier 220 / audio innovations 500 - tannoy cheviot / kef iq 5 - cardas quadlink 5c - node 2i / dac xiangsheng
ODPOWIEDZ