Regulacja Ramienia w Fonica GS

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Pudelski7
Posty: 23
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:49

Regulacja Ramienia w Fonica GS

#1

Post autor: Pudelski7 »

Witam wszystkich.
Może mi ktoś powiedzieć do czego służy regulacja ramienia nr.4 wkręt pociągowy, Rys. 2
Czyżby służyło to do wprowadzenia korekcji anti-skatingu
Załączniki
GS464.003.jpg
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulacja Ramienia w Fonica GS

#2

Post autor: Piterski »

Miałem ten gramofon w rękach tylko raz i sam jestem ciekaw jakie jest zastosowanie tego pokrętła.
Ciekaw czy dobrze się domyślam jego przeznaczenia. Kręcąc nim, zdaje się, że przesuwało się oś z przeciwwaga.
Jeśli tak, to nasuwa mi to system wyważania statycznego ramienia taki jak w ramieniu Mikro Seiki MA505. Tylko tam odbywalł się to za pomocą bocznego ciężarka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
meo14
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2020, 09:03
Gramofon: DUAL CS604

Re: Regulacja Ramienia w Fonica GS

#3

Post autor: meo14 »

Witam miałem do czynienia z tymi gramofonami i według mnie regulacja tym pokrętłem ma wpływ na ustawienie anti-skatingu ,postępuj jak w instrukcji zdejmij ciężarek skatingu albo ustaw tak żeby nie dotykał ramienia ,ramię ma lewitować na " 0 " i unieś przód do góry delikatnie reguluj tak aby ramie nie uciekało ani w lewo ani w prawo będąc na wysokości talerza ,bardzo mozolna regulacja ale da się ,powodzenia.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Regulacja Ramienia w Fonica GS

#4

Post autor: mcemsi »

Wycinki z instrukcji serwisowej :

instr1.jpg
instr1.jpg (57.8 KiB) Przejrzano 2657 razy
,
instr2.jpg
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1147
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulacja Ramienia w Fonica GS

#5

Post autor: Piterski »

meo14 pisze:
07 gru 2020, 08:12
Witam miałem do czynienia z tymi gramofonami i według mnie regulacja tym pokrętłem ma wpływ na ustawienie anti-skatingu ,postępuj jak w instrukcji zdejmij ciężarek skatingu albo ustaw tak żeby nie dotykał ramienia ,ramię ma lewitować na " 0 " i unieś przód do góry delikatnie reguluj tak aby ramie nie uciekało ani w lewo ani w prawo będąc na wysokości talerza ,bardzo mozolna regulacja ale da się ,powodzenia.
Czyli dokładnie to co napisałem wcześniej. Gramofon trzeba jednak pochylić do przodu tak, że opiera się przednimi nóżkami, a unosimy tylne w górę. Czyli chwytając go z tyłu nie z przodu. W tedy ramie ma możliwość swobodnego pływania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ