Daniel - problemy z antyskatingiem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
bogdanh
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2019, 20:13
Gramofon: Technics SL-Q21
Lokalizacja: Podlaskie

Daniel - problemy z antyskatingiem

#1

Post autor: bogdanh »

Witam
Mój stary poczciwy Daniel doprowadził mnie już do takiego stanu, ze napisałem w dziale Kupię posta z prośbą o poradę w sprawie kupna nowego gramofonu. Może jednak pomimo tego ktoś z Forumowiczów będzie w stanie pomoc mi w rozwiązaniu problemu:
W trakcie odtwarzania płyty (zdarza się to czasami od razu na początku, czasami po środku, a czasami wcale :cry: ) igła „wraca” na poprzednia ścieżkę i powtarza w kółko ten sam fragment. Zdarza się, ze po kilku powtórzeniach przejdzie dalej, ale nie zawsze.
Próbowałem regulować ustawienie wkładki wg dostępnych opisów i szablonów, ustawiałem antyskating w różnych pozycjach. Lekką poprawę przynosiło zwiększenie nacisku na igle, ale chyba nie w tym rzecz? Bardzo proszę o wszelkie porady i naprowadzenie na sposób rozwiązania.
Dzięki
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Daniel - problemy z antyskatingiem

#2

Post autor: chudy_b »

Jeśli poprawnie ustawiasz nacisk i antyskaing i nie przynosi to żadnych rezultatów, to problem może być z łożyskowaniem ramienia. Sprzęt ma swoje lata, a użyte materiały raczej kryzysowe. Nie wiem czy da się tam coś naprawić. Można szukać innego ramienia, tylko czy warto? Daniel ma też dość kiepsko rozwiązaną automatykę. Ramię wozi ze sobą kupę złomu pod obudową. Może tam coś ociera?
bogdanh
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2019, 20:13
Gramofon: Technics SL-Q21
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Daniel - problemy z antyskatingiem

#3

Post autor: bogdanh »

Dzięki za szybką odpowiedź. Zajrzę pod spód, mam instrukcje serwisową - sprawdzę jakich smarów używać, oby to było to.
Pozdr
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Daniel - problemy z antyskatingiem

#4

Post autor: chudy_b »

Oczywiście jeszcze jedna rzecz. Wypoziomowanie gramofonu. W przypadku Daniela szczególnie ważne, bo uciągnąć to żelastwo po górę nie jest łatwo.
bogdanh
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2019, 20:13
Gramofon: Technics SL-Q21
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Daniel - problemy z antyskatingiem

#5

Post autor: bogdanh »

OK, sprawdzę to również
Dzięki
ODPOWIEDZ