Technics SL-1500C

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Technics SL-1500C

#121

Post autor: charliez88 »

wojtekf pisze:
21 lis 2019, 17:36
Wojtek pisze:
21 lis 2019, 15:56
2M Red jest co najmniej 2x przewartościowany w sklepie.
Tysiące użytkowników 2M Red nie mogą się mylić ;)

Brzmieniowo nie moja bajka – i nie jestem w tym osamotniony, 2M Red omal nie zakończył brutalnie powrotu do winyli u nas w domu. Życie jest za krótkie, żeby pić słabe wino i słuchać muzyki na przereklamowanych wkładkach ;) To jest oczywiście wyłącznie moja opinia, więc jak się ktoś poczuł urażony, to już jego problem :twisted:
A powiesz na jakim preampie / sprzęcie towarzyszącym tegoż Reda słuchałeś ?
Bo wg moich doświadczeń to chyba lepiej mieć Reda z Husarią niż Blacka z Kambodżą.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Technics SL-1500C

#122

Post autor: wojtekf »

charliez88 pisze:
21 lis 2019, 21:24
wojtekf pisze:
21 lis 2019, 17:36
Wojtek pisze:
21 lis 2019, 15:56
2M Red jest co najmniej 2x przewartościowany w sklepie.
Tysiące użytkowników 2M Red nie mogą się mylić ;)

Brzmieniowo nie moja bajka – i nie jestem w tym osamotniony, 2M Red omal nie zakończył brutalnie powrotu do winyli u nas w domu. Życie jest za krótkie, żeby pić słabe wino i słuchać muzyki na przereklamowanych wkładkach ;) To jest oczywiście wyłącznie moja opinia, więc jak się ktoś poczuł urażony, to już jego problem :twisted:
A powiesz na jakim preampie / sprzęcie towarzyszącym tegoż Reda słuchałeś ?
Bo wg moich doświadczeń to chyba lepiej mieć Reda z Husarią niż Blacka z Kambodżą.
Na takim samym, na którym wcześniej grała „paździerzowa” Rega Queen z Rega Elys 2. I brzmiała dużo, dużo lepiej.
Serio chcesz iść w koncepcję ratowania wkładki entry level preampem?
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Technics SL-1500C

#123

Post autor: charliez88 »

wojtekf pisze:
21 lis 2019, 22:40
Na takim samym, na którym wcześniej grała „paździerzowa” Rega Queen z Rega Elys 2. I brzmiała dużo, dużo lepiej.
Serio chcesz iść w koncepcję ratowania wkładki entry level preampem?
Rega w swoim dziwnym ekosystemie potrafi zagrać nieźle, mają idealnie spasowane ramiona z wkładkami, a sam Elys 2 to wkładka jakby nie patrzeć cenowo bliżej 2m Blu niż Red. Więc jakby w ogóle nie dziwi mnie że zagrało to lepiej biorąc pod uwagę powyższe.

Niestety wszyscy fiksują się bardzo na wkładki nie doceniając ile do brzmienia wnosi klasowy preamp. Preamp to zakup na raz (nei zużywa sie jak igła, nei łamie) Red to nic specjalnego - ale jak mowię - miałem okazję jej słuchać na Husarii i daje frajdę, już nawet z takim Haiku Sol MM, czy LAR całkiem miło potrafiła zaskoczyć.

Nie twierdzę, że trzeba na niej poprzestać. Uważam, że lepiej zainwestować teraz w preamp, który może dać więcej niż np. zmiana na Nagaokę 110, czy 2m Blue. A katować wkładke klasy 2m Bronze na Art Dj uważam sorry... za absurd.

I ja nie sugeruję kupna czegoś zbędnego zamiast czegoś niezbędnego, wręcz przeciwnie...
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Technics SL-1500C

#124

Post autor: wojtekf »

charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:25
Niestety wszyscy fiksują się bardzo na wkładki nie doceniając ile do brzmienia wnosi klasowy preamp. Preamp to zakup na raz (nei zużywa sie jak igła, nei łamie) Red to nic specjalnego - ale jak mowię - miałem okazję jej słuchać na Husarii i daje frajdę, już nawet z takim Haiku Sol MM, czy LAR całkiem miło potrafiła zaskoczyć.
Jak już jesteśmy przy preampach - wcześniej był Vincent PHO-8, teraz jest Arcam rPhono. Celuję w MX-VYNL, ale zobaczymy co z tego wyjdzie (pewnie wcześniej wymienię gramofon...)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Technics SL-1500C

#125

Post autor: charliez88 »

wojtekf pisze:
21 lis 2019, 23:39
Jak już jesteśmy przy preampach - wcześniej był Vincent PHO-8, teraz jest Arcam rPhono. Celuję w MX-VYNL, ale zobaczymy co z tego wyjdzie (pewnie wcześniej wymienię gramofon...)
Pho-8 to zamulacz - miałem chwilę styczność. Arcama nie znam, ale wygląda mało poważnie :mrgreen:
To nie są preampy, które 'uratują' kiepską wkładkę.

Biogon miał chyba M1-Vinyl (może ma nadal) i chwalił, ale koniec końców raczej był zbudowany tym co wniosła mu Nuda Mini... a przecież Nuda Mini to wcale nie jest jeszcze koniec świata, a raczej początek dobrego grania.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Technics SL-1500C

#126

Post autor: wojtekf »

charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:59
Pho-8 to zamulacz - miałem chwilę styczność. Arcama nie znam, ale wygląda mało poważnie :mrgreen:
To nie są preampy, które 'uratują' kiepską wkładkę.
PHO-8 zamulacz – w sensie?

Arcam wygląda równie mało poważnie jak Moon 110LP ;)

I żeby było jasne – nigdzie nie sugerowałem, że to są preampy do ratowania wkładki, bo taka koncepcja mnie w ogóle nie przekonuje. No, chyba że będzie tak mocno ingerował w brzmienie, że 2M Red nagle zabrzmi jak Goldring 1042 ;)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-1500C

#127

Post autor: Wojtek »

wojtekf pisze:
21 lis 2019, 22:40
Serio chcesz iść w koncepcję ratowania wkładki entry level preampem?
Zgadzam się że robi się z tego niezła komedia.
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:25
Niestety wszyscy fiksują się bardzo na wkładki nie doceniając ile do brzmienia wnosi klasowy preamp.
Nic dziwnego, biorąc pod uwagę obiektywnie ile do brzmienia wnosi inna wkładka/lepsza igła kontra lepszy preamp.
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:25
Red to nic specjalnego - ale jak mowię - miałem okazję jej słuchać na Husarii i daje frajdę, już nawet z takim Haiku Sol MM, czy LAR całkiem miło potrafiła zaskoczyć.
Tylko w imię czego ktoś miałby się męczyć z podstawową wkładką na poziomie tych za 200 złotych ZANIM dozbiera 2-4k na wysokiej klasy preamp?
Oczywiście że może to zagrać lepiej niż z preampem 10x tańszym. Nawet jak byśmy trzymali się z AT-91 na ramieniu.

Problem w tym że ów lepszy preamp potencjalnie nie da Tobie takiej różnicy in plus jak inwestycja w między czasie w inną wkładkę czy lepszą igłę.
Ta inna wkładka nawet niekoniecznie musi być droższa by była lepsza na dane ucho, zapewniam ;)
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:25
Uważam, że lepiej zainwestować teraz w preamp, który może dać więcej niż np. zmiana na Nagaokę 110, czy 2m Blue.
Kłopot w tym... że obiektywnie nie da. Nawet jeśli to będzie Nuda czy Husaria.
Zapędziłeś się trochę z rysowaniem obrazków.
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:25
A katować wkładke klasy 2m Bronze na Art Dj uważam sorry... za absurd.
Zabawnie. Ja z kolei nie widzę w tym problemu.
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:25
I ja nie sugeruję kupna czegoś zbędnego zamiast czegoś niezbędnego, wręcz przeciwnie...
Podsumowując: niezbędny jest gramofon za 6k i preamp za 4k żeby "docenić" wkładkę za 0.2k.
:D
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:59
To nie są preampy, które 'uratują' kiepską wkładkę.
Pytanie czy kiepskie wkładki w ogóle powinno się "ratować" względnie drogimi preampami :morda:
charliez88 pisze:
21 lis 2019, 23:59
a przecież Nuda Mini to wcale nie jest jeszcze koniec świata, a raczej początek dobrego grania.
Nie no jasne, Nuda to przedszkole nadal.

Znów mam wrażenie że snobizm przyćmiewa komuś zdrowy rozsądek.
wojtekf pisze:
22 lis 2019, 00:06
No, chyba że będzie tak mocno ingerował w brzmienie, że 2M Red nagle zabrzmi jak Goldring 1042
Takie rzeczy tylko w Erze... no i w głowie Karola.


Wracając jednak do bohatera wątku- miło że kolega Quarter ocenił wyżej preamp wbudowany w SL-1500C niż poczciwy Art DJ Pre.
To chyba pierwszy raz, jeśli chodzi o komercyjnie dostępne gramofony z wbudowanym preampem (w sensie - pomijam jakieś DIY dokładki w stylu esdarka).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technics SL-1500C

#128

Post autor: Piterski »

Przychylam się do opinii żeby najpierw kupić przynajmniej przyzwoity preamp, a dopiero w przyszłości szukać lepszej wkładki.

Wojtku, podam Ci skrajny przykład.Nie słyszałeś jak zagrała AT-440 z Sensorem2. Bardzo poważnie byś się zdziwił.
Jakimś wyjściem tymczasowym może być zakup wzmacniacza z dobrym preampem, bo nie trzeba niczego odsprzedawać.
Wtedy tylko wymienić igłę na tę z lepszym szlifem i zbierać na konkretny preamp.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-1500C

#129

Post autor: Wojtek »

Piterski pisze:
22 lis 2019, 00:25
Wojtku, podam Ci skrajny przykład.Nie słyszałeś jak zagrała AT-440 z Sensorem2. Bardzo poważnie byś się zdziwił.
Tylko co w tym przykładzie skrajnego? 440-tce "nie przystoi" do Sensora?
No i czemu bym się zdziwił?

Wybacz Piterski ale ja nie z tych na których same ceny robią wrażenie. To mnie różni m.in. od Karola.
Piterski pisze:
22 lis 2019, 00:25
Jakimś wyjściem tymczasowym może być zakup wzmacniacza z dobrym preampem, bo nie trzeba niczego odsprzedawać.
Tą drogą idzie kolega w tej chwili, skoro szykuje się zakup integry Luxmana.

Nie zaprzeczam że lepszy preamp daje lepszy dźwięk w torze, ale mogę śmiało i twardo dyskutować nad proporcjami co do wszystkiego wnosi preamp, a co wkładka z igłą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Technics SL-1500C

#130

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Zgadzam się że robi się z tego niezła komedia.
Jak już wspominałem - masz osobliwe poczucie humoru.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Nic dziwnego, biorąc pod uwagę obiektywnie ile do brzmienia wnosi inna wkładka/lepsza igła kontra lepszy preamp.
Co to znaczy obiektywnie? Wg Ciebie/Was więcej wnosi igła, wg mnie nie koniecznie i jest myśle trochę ludzi, którzy moje zdanie podzielaja mniej lub bardziej.
Wynika to raczej z niewielkiej dostępności na rynku klasowych preampów, a wkładkę jest wymienić stosunkowo łatwo.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Tylko w imię czego ktoś miałby się męczyć z podstawową wkładką na poziomie tych za 200 złotych ZANIM dozbiera 2-4k na wysokiej klasy preamp?
Oczywiście że może to zagrać lepiej niż z preampem 10x tańszym. Nawet jak byśmy trzymali się z AT-91 na ramieniu.
W imię tego, że to wcale nie jest zła wkładka. Nie umęczyłem się słuchając jej, wręcz w jakimś sensie doceniłem na niekotrych płytach jej... mało analityczny charakter...
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Kłopot w tym... że obiektywnie nie da. Nawet jeśli to będzie Nuda czy Husaria.
Zapędziłeś się trochę z rysowaniem obrazków.
Twoje zdanie. Subiektywne.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Zabawnie. Ja z kolei nie widzę w tym problemu.
A ja uważam, że lepiej zostać z niższą wkładką i nabyć lepszy preamp niż iść w 2m bronze i za rok czy 2 doskładać na preamp, kiedy igle wiele z żywota nie pozostanie.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Podsumowując: niezbędny jest gramofon za 6k i preamp za 4k żeby "docenić" wkładkę za 0.2k.
Podsumowując: dysponując dobrym gramofonem i klasowym preampem jesteś w stanie faktycznie usłyszeć jak gra ta wkładka za 0.2k - oczywiście to ona będzie teraz wąskim gardłem, niemniej jednak ja mówię o rozsądnym rozwijaniu systemu, a nie pozostawieniu Reda do grobowej deski.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Pytanie czy kiepskie wkładki w ogóle powinno się "ratować" względnie drogimi preampami
Ale ja nikomu nie każę ratwać wkładki prempem. Sugeruję NAJPIERW doinwestować pre, bo wyciągnie dzięki temu dużo więcej z Reda i nadal będzie miał fun, a wymieniajac Red na coś wyższego z dobrym pre będzie już prawdziwy przeskok.
Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Nie no jasne, Nuda to przedszkole nadal.

Znów mam wrażenie że snobizm przyćmiewa komuś zdrowy rozsądek.
Raczej mówię na podstawie doświadczenia. Przestań ironizować, fakty są takie, że Nuda to nie jest koniec preampowego świata, podobnie jak Huasariaa. Znam oba preampy świetnie, cenię i polecam każdemu bo są w swojej cenie właściwie bezkonkurencyjne.

Fakty sa jednak takie, że istnieją nie tylko lepsze, ale i sporo lepsze konstrukcje... a to, że w PL dobry preamp zachodniej marki kosztuje 2-3 średnie krajowe to nie moja wina i nie ma to nic wspólnego ze snobizmem, tylko z realną oceną rynku.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Technics SL-1500C

#131

Post autor: charliez88 »

Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:45
Wybacz Piterski ale ja nie z tych na których same ceny robią wrażenie. To mnie różni m.in. od Karola.
Tak, Karol patrzy na ceny dlatego gra na kolumnach za 3000zł podczas gdy na półkach stoją nieużywane gramofony warte kilka razy tyle.
yup... makes sens...
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technics SL-1500C

#132

Post autor: Quarter »

Biogon pisze:
21 lis 2019, 17:06
Quarter pisze:
21 lis 2019, 00:49
wróciłem z Technicsem SL-1200GR
No to teraz jeszcze czeka Cię wymiana ramienia :morda:
Lepiej nie - po jak pójdę reklamować ramię, to wrócę z 1200G..... :twisted: :twisted: :twisted:

Dwa słowa odnośnie uczonej dysputy Kolegów na temat wyższości świąt wkładki nad świętami preampa, czy jakoś tak :D Super, że podjęliście się trudu dyskusji, która mnie - świeżaka - upewnia w przekonaniu, że budowanie toru to niekończący się proces. Zawsze któryś element toru będzie najlepszy, a któryś najsłabszy i w ramach procesu zapewne najrozsądniej podnieść w pierwszej kolejności jakość elementu najsłabszego. Potem może się okazać, że np. słaby preamp wymieniono na super-hiper-mega preamp i teraz z kolei reszta toru nie dorasta do jego poziomu blokując drzemiące w nim możliwości. Nawet, jak już wszystkie klocki wyniesiemy na przyzwoity (COKOLWIEK TO W ŚWIECIE AUDIO NIE OZNACZA) level, to pozostanie kwestia dopasowania "osobowościowo-charakterologicznego". Bo przecież super wkładka może się nie polubić z super gramofonem, który znów nie polubi się z super preampem, który nie zagra z super wzmacniaczem, któremu nie po drodze z super kolumnami, o niedopasowaniu emocjonalnym super kabli nie wspominając. Do audio, tak jak do tuningu samochodów, idealnie pasuje stare cygańskie powiedzenie: "nieważny jest cel, ważna jest droga"

W mojej konkretnej sytuacji przez gwałtowne zaostrzenie się psychozy czy innego natręctwa stałem się nagle właścicielem chyba niezłej klasy gramofonu - tego elementu raczej nie planuję zmieniać w dającej się przewidzieć przyszłości. Zapewne też kolumny mają w sobie jeszcze spory potencjał, więc chwilę przy nich zostanę. Pozostaje wkladka + igła + preamp + wzmacniacz. Jak wspomniałem, podejmę ryzyko zamiany Denona 710AE na Luxmana L-435. Podepnę 1200GR pod Luxmana phono i pod Art DJ i zobaczymy. Jeśli Luxman zagra dużo fajniej na własnym phono stage to skupię się na wkładce jako następnym kroku. Jeśli będzie po prostu lepszym wzmacniaczem od Denona (oby!), ale phono będzie porównywalne z Art DJ to.....rzucę monetą i w zależności od wyniku będę składał złotówki na preamp lub wkładkę. Albo poczytam jeszcze. W międzyczasie posłucham muzyki - bo już teraz jest miło :violin:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Technics SL-1500C

#133

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Wracając jednak do bohatera wątku- miło że kolega Quarter ocenił wyżej preamp wbudowany w SL-1500C niż poczciwy Art DJ Pre.
To chyba pierwszy raz, jeśli chodzi o komercyjnie dostępne gramofony z wbudowanym preampem (w sensie - pomijam jakieś DIY dokładki w stylu esdarka).
Pojawia się sporo komentarzy od testerów, żeby nie traktować preampa wbudowanego w SL-1500C z buta, bo jest całkiem przyzwoity. Czyli coś jest na rzeczy :)
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Technics SL-1500C

#134

Post autor: wojtekf »

Wojtek pisze:
22 lis 2019, 00:08
Tylko w imię czego ktoś miałby się męczyć z podstawową wkładką na poziomie tych za 200 złotych ZANIM dozbiera 2-4k na wysokiej klasy preamp?
:clap:
Dobrze mówi, polać mu.

Nie zapominajmy, że ten wysokiej klasy preamp jeszcze musi poważnie wyglądać :twisted:
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technics SL-1500C

#135

Post autor: Piterski »

Wojtku zaskoczył by Cię potencjał jaki drzemie w tej wkładce i który obnażył dopiero taki preamp jak Sensor.
Bo jak wiadomo wkładka się zużywa i skoro się ją kupuje to lepiej móc z niej wycisnąć wszystko co tylko się da.
Przykład z AT i Sensorem jest absurdalny, bo kto kupi tak drogi pramp do takiej wkładki?
Pokazuje to jednak, że kierunek jest właściwy i szkoda wydawać kasę na lepsze wkładki igły kiedy się informacje zdusi w słabym preampie.
Tak więc nie ma co krytykować Karola za takie nie inne podejście do tematu. Ceny preampów jakie podaje też nie są jakoś porażająco wyższe od kosztu zakupu gramofonu, chyba że chcesz między wierszami powiedzieć, że za cenę tego gramofonu można było kupić znacznie lepszy drapak z większym potencjałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ